Contactcommissie filialen op vergadering geinstalleerd Samenstelling Personeelsorgaan IN MEMORIAM AH-af kortingen op zijn best... ,k Pagina 2 Opening De voorzitter, de heer J. van Meer, opent de vergadering, heet aanwezigen van harte wel kom, dankt hen voor de ge toonde bereidheid tot het lid maatschap van deze Commissie. Doel van de contactcommissie Bij de toelichting op het agendapunt deelt de voorzit ter mee, dat, naast de desbe treffende wettelijke bepalingen de behoefte aan kommunika- tie o.m. geleid heeft tot de in stelling van deze gespreksgroep. Een Contact Commissie dient gezien te worden als een or gaan van advies en overleg on der de uiteindelijke verant woordelijkheid van de Onder nemer, welk orgaan een be langrijke bijdrage kan leveren tot het doel van de Onderne ming. Voorzitter acht het nuttig de leden in kennis te stellen van de bevoegdheden van een on dernemingsraad (lees Contact Commissie), genoemd in artikel 6 van de Wet op de Onderne mingsraden als volgt: Lid 2 a) het behandelen van uit het personeel ter kennis van de ondernemingsraad gebrach te wensen, bezwaren en op merkingen, voor zover deze van belang zijn voor de positie van de werknemers in de on derneming; b) het plegen van overleg in zake het vaststellen van va kantietijden, werkrooslers, ploegendiensten en schafttij den, voor zover dit overleg en deze vaststelling niet bedrijfs- taksgewijs plaats vinden; c) het houden van toezicht op de naleving van voor de on derneming geldende arbeids voorwaarden d) het houden van toezicht op de naleving van de wettelij ke voorschriften ter bescher ming van de werknemers in de onderneming, alsmede op de in richtingen in het belang van de veiligheid, gezondheid en hy giëne en op de schaft- en kleedgelegenheid e) het deelnemen in het be heer van instellingen, ten be hoeve van de werknemers aan de onderneming verbonden, in dien en voor zover daarin niet j bij of kx-achtens de wet op an dere wijze is voorzien; f) het adviseeren en het doen van voorstellen omtrent maat regelen, die tot verbetering van de technische en economische gang van zaken in de onderne ming kunnen bijdx-agen. Hij benadrukt de belangrijk heid van de AH-intei'px-etatie van deze ax-tikelen. met andei'e woorden zoals AH deze heeft geredigeerd. Zonder de ex-kenning van de ze serie bevoegdheden aan te tasten, acht hij het van gx-ole waarde hoe in de Contact Com missie met elkaar gesproken wordt. De wijze, waarop wederzijd se denkbeelden en informaties zullen worden uitgewisseld is in vele gevallen belangrijker dan de punten zelf. De sfeer, welke bepalend zal zijn voor de wijze waarop met elkaar gesproken wordt, is hierbij een doorslaggevende faktor. De gesprekken in de Contact Commissie mogen vooi'ts nim- I mer bedoeld zijn om onze orga- nisatie-sti-uktuur in gevaar te brengen of aan deze struktuur j enige schade te berokkenen. Het is van belang hierbij te be- I denken, dat de Contact Com- 1 missie in ruime zin gezien kan 1 worden als: Een kontrole op de juiste werking van de informatieka- 1 nalen; een uitlaatklep voor de le- 1 den; een vervulling van de be hoefte aan tweerichtingsver- J keer; Als uitgangspunten daarbij 1 blijven gelden: Respekt voor de organisatie j in de ondeiming: -X- de normale kommunikatie J buiten de Contact Commissie mag niet verstoord worden. Het is belangrijk, dat de lei ding in een onderneming weet welke wensen er bij het perso neel leven en het is belangrijk, dat het personeel weet, wat de j leiding wenst. Tot de verwezenlijking van deze stelling kan de Contact 1 Commissie een grote bijdrage leveren. I De samenstelling van de agenda is geen eenzijdige zaak. De inbreng van agendapunten 1 door de leden is onontbeerlijk. Het is daarom goed agenda- I punten uiterlijk 2 weken vóór de datum van de vergadering j in te dienen. Voor wat de geheimhouding betreft merkt de voorzitter op. dal een zwijgplicht niet zal worden opgelegd binnen de on derneming, tenzij hierop dui delijk zijnei'zijds wordt aange- drongen. Voorts deelt voorzitter mede j er prijs op te stellen tijdens el ke komende vergadering een I Algemeen punt" aan de orde te stellen. Op de eerstvolgen de vergadering hoopt hij het 1 punt „kommunikatie" ter be handeling te stellen. Hij acht het mogelijk, dat be paalde algemene punten door een gastspreker worden inge- I leid, vanzelfsprekend alsdan na vooraf gepleegd overleg met j de leden der Contact Commis sie. Onder mededeling, dat op I het „doel der Contact Com missie" op de volgende verga dering kan worden terugge komen, besluit de voorzitter zijn toelichting. voor, eveneens uit praktische overwegingen, met de volgen- de kandidatuur akkoord te gaan. Stafgroep: Dhr Th. A. van I Duimen (Groepsleider SM). Leidinggevende groep: Dhr. J. P. Meester (ZBBL); H. M. Janssen (res.chef ZB) Niet-leidïnggevende groep: Mej. J. H. W. Dorresteyn (lcas- T^ve heer J. van Meer, direc- teur filialen, heeft maan dag, 1 juli, tijdens een feeste lijke receptie de nieuwe Super- mart van Albert Heijn aan de Markt 20 te Lochem ge opend. 1 De heer Van Meer vertelde dat dank zij de uitstekende me- dewerking van tal van mensen het pand, waarin vroeger een meubelfabriek was geves- 1 tigd, in negen weken werd om gebouwd tot een goed AH- I filiaal. De nieuwe zaak heeft een 1 oppervlakte van 450 vierkante I meter. De bedrijfsleider van dit filiaal, dat wordt gerekend on- j der de kleine SuperMarts, is de heer A. G. Ruiter. X roorzitter deelt mede, dat de leden van een Contact Com missie dienen te worden geko zen. Om praktische redenen is van ondernemingswege thans een commissie samengesteld. Hierbij is, rekening houdende met de aard van de vertegen woordiging, uitgegaan van de hoofdgx-oepen; Stafleden Leidingevende leden Niet-leidinggevende leden De Contact Commissie be staat, naast de voorzitter, uit 20 leden en voox-ts een sekreta- ris (niet-lid). De Commissie, welke in de ze samenstelling gedurende uiterlijk twee jaar zal bestaan, zal daarna worden gekozen overeenkomstig de officiële weg. De leden vex-klaren zich ak koord met de voren omschre ven plaats gehad hebbende gang van zaken. Bij de aanwijzing van deze 20 leden is rekening gehouden met de verschillende funktie- groepen (bx-anches) en de gods dienstige gezindte der leden, terwijl door de erkende Werk- nemei-s Ox-ganisaties kandida ten werden gesteld. Benoeming sekretaris: Het voorstel van de voorzitter tot benoeming van de heer F. Bi-andsma tot sekretaris der Commissie wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Oi-ganisatie Operations filia len: Voorzitter licht aan de hand van organisatieschema's deze organisatie toe. Op de eerstvolgende verga dering hoopt hij deze organisa tie met gebruikmaking van een duidelijk overzicht nader te verklaren. Kennismaking leden: Op ver zoek van de voorzitter stelt elk lid zich ter nadere kennisma king voor aan zijn medeleden, onder vex-melding van levens loop, funktie bij AH enz. enz. Benoeming C.O.R.-leden: Voorzitter deelt mede, dat van uit de huidige Contact Commis sie 5 leden benoemd dienen te worden als afgevaardigden naar de Centrale Ondememings Raad, in welke i-aad afvaardi gingen van alle 12 onderne mingsraden binnen het AH- concei-n zitting hebben. Hoewel ook hier officiële ver kiezingen dienen plaats te vin den stelt hij de vergadering sa ZB) mej. I. Dijkstra (admi nistratrice SM) De vergadering gaat akkoord met dit voorstel. De aanwezige kandidaten ne men hun afvaardiging naar de C.O.R. aan. De heer T. A. van 1 Duimen zal worden aange schreven. Rondvraag: Data volgende 2 vergaderingen. Voorzitter stelt I voor de eerstvolgende vergade ringen te houden op: maandag, 11 september 1968 te 16.00 uur; I maandag, 4 november 1968 te 16.00 uur en wel van het hoofd kantoor. Agendapunten in te leveren voor 15 augustus en voor 22 ok- l tober: Reis- en/of verblijfskos- I ten: Voox-ts wordt medegedeeld, dat x-eis- en/of verblijfkosten kunnen worden gedeklareerd via de kaslijst c.q. via dekla- I ratieformulier. A lgemeen wordt naar voren gebracht, dat het huidige personeelsorgaan „Flitsen" qua samenstelling, distributie en berichtgeving in de filialen- j sektor niet voldoet. Het blad wekt geen interesse voor an dere bedrijfsonderdelen bij het filiaalpersoneel. Gevraagd wordt wat hieraan gedaan kan worden. De heer H. K. Engel geeft een toelichting op de achtergron- 1 den van het Flitsen-beleid tot I nu toe. Mogelijk zal een „inlegvel filialen" een voorlopige oplos sing kunnen zijn. De vergadering spreekt zich uit voor meer en beter gebracht filialennieuws en voor meer vak-technische inhoud. Groep 8843 probeert reeds meer be langstelling te wekken met ge bruikmaking van tip-formulie- ren. Opgemei-kt wordt tenslot te, dat de funktie van het or gaan in de filialen een andere is dan die voor de overige veel al centraal gelegen bedrijfson derdelen. Agendapunten voor vergade ring 2 september a.s.: Telex apparaat in filialen Hr. Janssen. Vertegenwoordiging Hoofdgroepen i.v.m. promotie: De heer Leegwater vraagt of hoofdgroepverdeling Contact Commissie ook in overleg met de bonden is geschied, dit in verband met de gevolgen van het interne promotiebeleid. Voorzitter mex-kt op, dat de funkties doorslaggevend zijn. Wordt een niet-leidinggevend personeelslid bevorderd tot een leidinggevende funktie, zal hij/zij plaats moeten ma ken voor een ander. Het is de persoonlijke wens van onze president, dat alle gx-oeperingen verlegenwoor- mm* digd zijn. Sluiting: Voorzitter merkt op, dat hij als agenda punten voor de toekomst graag algemene beleidspun- 1 ten naar voren gebx-acht ziet. Het gaat er om, dat de leden gedurende hun zittingspex-iode 1 een zodanige informatie krij gen, dat zinvol met elkander j van gedachten kan worden ge- wisseld. Dit zal in een decentrale or- ganisatie niet gemakkelijk zijn. U zult van de besprekingen een verslag ontvangen doch het lezen van dit verslag zal I niet voldoende zijn. De sfeei-, waarin gesproken wordt en de I kennis van zaken, waax-uit ge dacht wordt, is doorslagge- i vend. Voorzitter hoopt op een goe de samenwex-king, bedankt al- len voor hun aanwezigheid en wenst allen een goede vakan tie. Uitgereikt worden: Agenda's Richtlijnen doel O.R. (Contact Commissie) Handboeken filialen Reglement Ondex-nemingsx-aad Reglement Centrale Ondeme mings Raad Ovex-zicht leden Contact Com missie Schema's filiaal-organisatie Nog toe te zenden: Bovengenoemde bescheiden aan afwezige leden 3e Schema fil. organisatie (deel merchan disers) rrijdag, 5 juli ontvingen wij het droeve bericht dat de heer A. L. van Leeuwen, wo nende te Zaandam, Bloem gracht 109 na een kortstondige ziekte in het St. Jan-ziekenhuis was overleden. Hij bereikte de leeftijd van 63 jaar. De heer Van Leeuwen heeft ruim acht jaar in de functie van nachtwaker in onze Pro- duktie-Bedrijven gewex-kt; de aard van zijn functie bracht mee dat slechts weinigen hem kenden. Hij heeft zijn eenzame taak met opgewektheid vervuld en toonde altijd een groot verant woordelijkheidsbesef. Degenen, die hem van nabij hebben ge kend, zullen nog vaak terug denken aan z'n gevoel voor humor, iets wat hem nooit in de steek heeft gelaten. Zijn grootste wens was, als hij gepensioneerd zou zijn, nog eens samen met z'n vrouw een bezoek te brengen aan zijn ge- IAE opdracht was moei- lijk, maar hij had de hele dag de tijd. En hij moest hem vinden. Het ver zoek kwam van de C.O.R. die weer handelde op ver zoek van de R.V.B., dus ernst en ijver waren gebo den. Maar waar te begin nen? Hij kon het natuurlijk op PBZ proberen, maar DCZ en zelfs GDCZ boden ook een goede kans. O.G. en O.S. leken op het eerste ge zicht minder gewenst. Enfin proberen maar en aktie, aan de slag. C.I.D. niet T.R.O. ook niet C.F. en S.B. niets B.T.D. pech ook niets, dan K.V.W. geprobeerd, niets, door naar O.D. en vandaar naar L.F.; steeds niets te vinden. Nu moest hij niet zenuw achtig worden, er waren nog mogelijkheden genoeg, vlug doorgaan maar. K.B. T.B. B.B. W.K. V.A. S.K.B. V.C. steeds niets en de tijd ging door. Nu kon hij twee dingen doen, of naar H.K. of naar A.G. Hij had bekenden bij R.V.A., bij D.O.C. en bij D.O.G. Heel goed kende hij zelfs een R.P.C. van de C.P.D. Helaas, ook dit lever de hem niets op. Verder maar naar A.G. Wacht even, daar kwam een S.M.B.L. aan die hij nog kende uit zijn tijd van S.M.B.L.I.O. De man had maar weinig tijd want hij moest naar O.P.W., maar ko?i hem toch in zoverre helpen, dat hij zeker wist dat noch in B.Z. noch in Z.B., maar ook niet in S.M. of zelfs K.S.M. te vinden was, waar hij naar zocht. Wat de A.C.'s betrof dat wist hij niet zeker, maar misschien zou de A.C. van deze A.C.'s hem wijzer kun nen maken en anders moest hij het maar aan een G.L. vragen. Jammer van de tijd dacht hij, en nu door naar A.G. Daar werd hij verwezen naar O.R.A., waar men ze ker wist dat in geheel S. P. het niet te vinden was. Een G.C. van de PMC had dezelfde negatieve medede ling en kon dit ook zeggen voor T.O. Bij V.G.W. was het resultaat ook al nihil en om nu nog b.v. P.B.Zw. of C.M.S. te bellen, nee het werd hem allemaal te veel. Trouwens de avond viel, de opdracht was mislukt. Hij liep de Zaan in en liet zich zinken. R.I.P. riep ie mand uit P.M. hem na. Hij kwam nog éénmaal boven en riep: Dat is helemaal geen AH-afkorting en trouwens hier zit ook de Q waar ik de hele dag naar heb gezocht niet in. Toen zonk hij definitief. emigreei'de zoon in Nieuw- Zeeland een wens die jam mer genoeg niet in vervulling kan gaan. Onze gedachten gaan spe ciaal uit naar zijn echtgenote en kinderen en wij wensen hen alle sterkte toe bij dit zware, onverwachte verlies. Dat hij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2