Team filiaal Sluis werd met hard werken OPW-kampioen „TOE DOE" HOUDT DE JEUGD VAN DE STRAAT Bootmotoren gestolen Wie bedenkt Limerkik? 11*11111111111 MEJUFF. ALBREGTS: HULDE AAN PERSONEEL t Gepens i oneerd en op excursie Flitsen Landelijk Juli 1568 14 daags personeelsorgaan 25e JN SLUIS, in de middeleexiwen een bloeiende koopmanstad, worden ook in onze tijd nog steeds drukke zaken gedaan. In het met historie overladen plaatsje rijgen de winkeltjes en eet huizen zich aaneen en op de talrijke terrassen en in de straatjes is het in lente en zomer een mengelmoes van veeltalige toeristen. In deze drukte is de Albert Heijnwinkel een centraal punt. Ze ven dagen per week drommen de mensen er samen om te zorgen voor een omzet die ieder jaar groter wordt (thans weer een stij ging van 27%). In de killere perioden van het jaar is de stroom natuur Lijk. minder dichtmaar toch a.ltijd nog voldoende om er nu u- drie jaar achtereen de OPW-prijs aan over te houden. Voor de eerste maal is dit succes nu bereikt onder super visie van mej. Albregts, die vo rig jaar de heer Verheule als bedrijfsleider is opgevolgd. Zij en haar personeel hebben nau welijks de tijd gehad om opge togen te raken over het behaal de resultaat. Trouwens, mejuff. Albregts is toch niet zo gauw ergens van ondersteboven, niet van roem en glorie, maar even- I min van drukte en spanning. Caissières en inpaksters ver- 1 werken zeven dagen per week een constante stroom bezoe kers: dorpelingen, mensen uit dc wijde omgeving, onder wie 'I' zeer veel Belgen, en toeristen. A Upilagcll „Meneer De Haas. de divisielei- der. zegt altijd dat ik een j ijskouwe ben", onthult ze ons. I „Ik hou niet van die dingen", verklaar ze kloek, „je doet je werk, en daarmee af". "DOVENDIEN geeft zij te kennen dat er voor de OPW eigenlijk niets bijzonders op touw is gezet. „Wij hebben precies hetzelfde gedaan als we het hele jaar doen: keihard werken." plaatsen en van het stadje zelf. De winkel van Albert Heijn, 1 tot voor kort de enige zelfbedie ningszaak in het stadje, geniet j daarbij de voorkeur om reden dat hij het gehele weekein- de geopend is. Een zeldzaam ogenblik van i bregts vullen twee meisjes de stilte in de ZB te Sluis. Onder l schappen voor groente en fruit, het toeziend oog van mej. Al- I <L TUIST IN deze tijd, waarin de vakantiegangers onze kust J overspoelen en duizenden iedere minuut zon benutten om zich in de golven te storten, zijn er vijf buitenboordmotoren gestolen van de reddingbrigade te Zandvoort. De middenstand in deze badplaats probeert thans door middel van collectes en andere activiteiten geld bijeen te brengen om de redders snel weer te voorzien van het materiaal dat zij voor hun menslievende werk nodig hebben. Ook de AH-SuperMart aan het Grote Krocht doet daar aan mee. Bedrijfsleider J. A. van Putten richt van donderdag 25 t/m zondag 28 juli voor in de winkel een stand in, waar o.m. een 4,5 meter lange reddingboot komt te staan. Een lid van de brigade zal belangstellenden te woord staan en folders uitdelen. Bovendien wordt het publiek in de gelegenheid ge steld het bedrag van duizend gulden, waarvoor AH garant staat, te verhogen. Iemand van de reclame-afdeling wil trach ten zulke indringende affiches aan het geheel bij te dragen, dat de mensen gul over de brug zullen komen. AN 22 juli tot en met 2 augustus woedt in Zaandam voor de zevende maal de Actie Toe Doe, georganiseerd door allerlei instanties en personen die zich intensief met het jeugdwerk bezighouden. Iedere dag worden zeker 1500 kinderen in de leeftijdsgroep van 6 tot en met 14 jaar met diverse activiteiten beziggehouden in de talrijke scholen en op enkele andere plaat- i sen in de stad. Zij beoefenen sport en spel. dc edele kunst van j de handenarbeid, zij tekenen, schilderen en beeldhouwen, spelen op de schoolpleinen improviserenderwijs toneel en laten op het j huttenbouwterrein de wonderlijkste bouwsels verrijzen. En a at is dan nog maar een oppervlakkige greep uit de reeks van mogelijkheden. Een dergelijk grootscheeps gebeuren is alleen mogelijk dank zij de medewerking van de vele industrieën die de Zaanstreek kent. Ook Albert Heijn is van de partij en draagt dit jaar zelfs een steentje bijdat de organisatoren van een grote zorg verlost. (Zie verder pagina 5) Een pittige caissière uit 1 Toen dacht zij aan KIK ,,Abcouwe" en zei: ..sorry Wim ik zou dra met de groentechef kan alleen van de klanten nog trouwen houwen! Voor het welslagen van Toe i Doe hangt zeer veel af van de leiding, die moet bestaan uit mensen die de materie waar- mee zij de kinderen gaan be- j zighouden beheersen. In Zaan- dam zelf zijn er niet voldoende te vinden en daarom haalt men hen van buiten de stad; leer- lingen van kweekscholen in Amsterdam en Amersfoort, academies voor lichamelijke opvoeding in Den Haag en Amsterdam, de academie voor expressie door middel van woord en gebaar te Utrecht en de opleidingsschool voor MO handenarbeid Middeloo te Amersfoort. Van de in totaal 58 „vakmensen" die meewerken zijn er 43 niet woonachtig in Zaandam of in de naaste omge ving en dat betekent dat zij ge durende de twee weken in de stad moesten worden onderge bracht. Hun bed werd, even als vorige jaren, gespreid in één der wijkcentra, een barak achtig bouwwerk dat luistert naar de schilderachtige naam „Oit en Tois". Het is daar bepaald geen ho tel. Men moet zich behelpen en vooral met de warme maaltij den ging het altijd toe zoals men dat kan zien op kampeer terreinen. Dit jaar echter biedt het avondeten minder proble men en dat komt doordat Al- bert Heijn voor dit doel zijn kantine ter beschikking heeft gesteld. De leiders. die 's avonds altijd uitvoerig de gebeurtenissen van de afgelo pen dag bespreken, kunnen daar na het diner dan rustig nog een poos blijven zitten, onder het genot van een gratis kop koffie. Mevrouw M. Haver Droeze-Evers, de hoofdleidster van Toe Doe, is bijzonder te spreken over dit gebaar. „Het vorig jaar mochten de kinde ren op het terrein van AH archeologische opgravingen verrichten, maar dit is ons veel meer waard. Het ging in Oit en Tois bijna niet meer: we hadden er maar twee pitjes. Bovendien hebben we voor de produkten die nodig zijn voor het ontbijt en de lunch een behoorlijke korting gekregen." De aanmeldingen voor de excursie op donderdag. 5 september naar de polder Oostelijk Flevoland en het Dolfinarium beginnen al binnen te komen. Het blijkt, dat enige ge pensioneerden. die in de kop van Noord-Holland dan wel in Zeeland woonachtig zijn, geen kans zien om per trein om 10.00 uur in Zwolle te zijn. Voor de enkele gevallen, waar dit probleem speelt, «s er geen bezwaar tegen, dat men zich de avond tevoren in de richting Zwolle be geeft en bij familie of in een hotel overnacht. In het laatste geval kunnen de lo gieskosten dan tegelijk met de reiskosten worden ver goed. Vergeet u op het aanmel dingsformulier vooral niet te vermelden met hoeveel personen u komt, dus alleen of met z'n tweeën! '"TIJDENS zondagen waarop de zon zich wat op de ach tergrond houdt, trekken de mensen in groten getale naar het stadje waar het zo gezellig winkelen is. „Bij slecht weer beleven wij top-dagen", vertelt juffrouw Albregts. zie verder pagina 6 Op het huttenbouwterrein ver rijzen wonderlijke bouwsels, waarvoor autoladingen plan ken en bergen spijkers nodig zijn.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1