Sterovita (Lybië) heeft een nieuwe verpakkingsmachine „KIK" in de praktijk AH BEDRIJFSLEIDER EN ZIJN HOBBY De heer P. Leegwater fluit intern, basketbalwedstrijden Ze zeggen dat: Mooie stad DE HEER H. DE VRIES 40 JAAR BIJ AH Kwaliteiten Moeilijkheden AH - Hitsen Pagina 4 "iirlJ ontvingen een brief van een klant, waarin zij Albert Heijn een compliment maakte over de vlotte service. Natuurlijk liad zij nog nooit gehoord van de aktie „klant is koning", maar door haar be levenissen op 4 mei j.l. is de houding van het personeel voor haar een reden te meer geworden om in AH-Super- Markt haar inkopen te blijven doen. Zij had op die bewuste dag veel inkopen gedaan, die in haar boodschappentas en in een papieren zak waren in gepakt. Toen zij na het afrekenen de papieren zak per ongeluk te hard liet neerkomen, brak een fles rode wijn. Hierdoor werd de verdere inhoud van de zak, bestaande uit vleeswaren en delicatessen natuurlijk ontoon baar. In een oogwenk schoten twee medewerkers toe, die haar direct een nieuwe fles wijn gaven en de vleeswaren en delicatessen vervingen door nieuwe! Zonder veel vertraging werd dit nare moment voor deze klant op een prettige manier opgelost, waarvoor zij ons haar dank betuigde. Was dit "KIK" op z'n best? Een opmerking echter: flessen kunnen beter in de boodschappentas worden inge pakt, dan los met wat vlees waren in een papieren zak! Nieuw dubbelpak a 500 gram schelpjes macaroni AH, 65 ct. geeft van het aantal bewegen de delen met als plezierige consequentie: geringere slijtage. Overigens is men ervan afge stapt papieren verpakkings materiaal te gebruiken, dat dan met paraffine werd ge- coated. Er belandden wel eens schilfertjes in de melk, welke mogelijkheid is weggenomen door over te schakelen op het gebruik van polyethyleen. DIT is het voetbalelftal van SM 1029 VoorburgRozen- boomlaan 147, dat ingeschreven staat in de 2e klasse voetbal j KNVB afd. 9, en dat 2 wed- I strijden heeft gespeeld; de eerste tegen de kampioen van verleden jaar, die wij verloren "LJET gerucht, dat bij AH zelfs de kaas niet de tijd heeft om oud te worden, berust volgens de heer Stolp, die hier bovenop zit, op een misverstand: wel is het juist, dat de medewerkers niet de kans krijgen om oud te wor den, die blijven nl. eeuwig jong als ze erin slagen om bij de tijd te blijven. T~*\E Wij henaren hebben zich de AH-mentaliteit om in hun vrije tijd met hun werk door te gaan, al geheel eigen gemaakt. Een hele bus met sportievelingen uit Zaandam werd op 18 mei volledig in geblikt. TJET feit, dat de COR A inclusief de voorzitter 26 leden telt, heeft niet met het alfabet te maken, al zullen de AH-problemen wel van a tot z behandeld worden in deze raad. hebben met 32 van Jaxzon 1. I De tweede wedstrijd had geen I uitslag, want er ivaren geen tegenstanders, die stonden 2 j avonden later op ons te ivaclx- ten, maar hebben later hun excuus aangeboden voor hun afwezigheid. I )E HEER LEEGWATER, bedrijfsleider van de SM in het Rijs- wykse winkelcentrum in de Boogaard, is één van de vier internationale basketbalscheidsrechters die Nederland kent. Bijna overal in Europa heeft hy zijn fluit reeds laten klinken en zojuist is hy teruggekeerd uit Warschau waar hij in het Tournooi om de Coup der Vrede als arbiter is opgetreden. Temidden van dames uit Rusland, Polen, Italië en Nederland hield hij het hoofd koel, gehard als hy is door 18 jaren ervaring. Aanvankelijk stond er in mei een ander reisje op het programma van de heer Leeg water. In Italië, in een plaats nabij de Joegoslavische grens, zou hij scheidsrechteren in het militaire basketbal-tournooi. Het team uit ons land leverde tevoren echter zulke teleur stellende prestaties, dat de af vaardiging niet verantwoord werd geacht, en dat betekende tevens dat er dan ook geen ar biter uit Nederland zou gaan. Veel spijt heeft de Rijswijk- se bedrijfsleider daar niet van gehad, want nu kon hij de uit nodiging accepteren naar de Poolse hoofdstad te reizen, waar de dames-landenteams van de vier reeds genoemde landen tegen elkaar ten strij de zouden trekken. Daar kwa men de oranje-meisjes uitste kend voor de dag, door tegen alle verwachtingen in zelfs de zeer sterke tegenstanders uit de Oostbloklanden achter zich te laten. De wedstrijden verliepen zonder problemen. Het publiek hield zich koest en de teams vanachter het IJzeren Gordijn plegen in het spel een bewon derenswaardige discipline aan de dag te leggen. De versoepeling van de oost- westverhoudingen kwam on der meer tot uiting in de hou ding van de Sowjet-ploeg, die zich zonder de aanwezigheid van een controleur, manifes teerde als een gezelschap „leu ke dames". Het uiterlijk schoon was in hun gelederen veel ster ker vertegenwoordigd dan vroeger, onthult de heer Leeg water, die overigens snel ons vermoeden ontzenuwt, dat zo iets aan de onpartijdigheid van de scheidsrechter geen goed doet. „Dat zie ik niet in een wedstrijd", beweert hij, „ik let alleen op de interpretatie van de spelregels". AL met al is het arbitreren in dit tournooi een groot ge noegen geweest, dat nog werd vergroot doordat hij geduren de het vijf dagen durende be zoek ook nog heel wat van Warschau heeft kunnen zien. Dat is een bijzonder mooie stad, waarin vele monumenten vertellen van de rijkdom aan historie en traditie. De heer Leegwater heeft trouwens nog op andere wijze ervaren hoe zeer het verleden in het heden van de Poolse samenleving verankerd blijft. Op donder dag werd één of andere ons onbekende grootheid herdacht en de dag daarop vierde Polen zijn bevrijding. Dat gebeurde met meer zin voor realisme dan bij ons: gedurende een kwar tier klonken de kanonschoten weer over Warschau en huil den de sirenes hun verdriet uit over de ellende die de mensen in die vijf rampzalige jaren is aangedaan. "T\E heer Leegwater heeft zelf ook gespeeld, maar toen een paar geblesseerde knieën dit hem ten slotte onmogelijk maakten, besloot hij tot het scheidsrechterskorps toe te treden, omdat hij het contact met zijn geliefde sport niet verloren wilde laten gaan. Het hanteren van de fluit heeft hem grote voldoening gebracht, niet zozeer omdat hij er zijn leiderscapaciteiten bij kan to nen, maar omdat de arbiter de man is die, door het verloop van de strijd in plezierige ba nen te leiden, meehelpt ieder zoveel mogelijk genoegen aan zijn tijdverdrijf te bezorgen. Dat de kwaliteiten van de heer Leegwater ook interna tionaal grote waardering vin den, bleek toen hij in novem ber 1967 als eerste Nederlan der werd uitgenodigd in Ant werpen te komen fluiten op het Euro-basketbalfestival, waaraan werd deelgenomen door Europacuphouder Real Madrid, het Europese selectie team en de kampioen van Bel gië. „Dat was een invitatie waar iedere scheidsrechter van droomt", zegt hij. T^RG veel moeilijkheden heeft de heer Leegwater in het veld nooit ondervonden. „De kwestie is, dat je met de men sen op de juiste manier moet omgaan. Ik gedraag me niet als de absoluut onfeilbare en deins er niet voor terug een verkeerde beslissing die ik in een reflex heb genomen, te herroepen". Eenmaal echter heeft hij het wel benauwd ge had. Dat was in 1965 op de Universiade in Boedapest tij dens de wedstrijd Hongarije tegen de Sovjet-Unie. Het ging /-NP 30 mei 1968 was het 40 ^jaar geleden dat bij onze produktiebedrijven de heer H. de Vries in dienst trad. Over die tijd kan hij met smaak urenlang vertellen, om dat hij in de loop der jaren op vele afdelingen werkzaam is geweest. Sinds 1954 werkte hij op de correspondentie-afde ling van het hoofdkantoor mee aan de interne postverzending. Deze functie bracht hem uiter aard met veel mensen in con tact, zodat tijdens zijn afwezig heid wegens zijn ziekte de af gelopen maanden dan ook vele malen werd gevraagd „hoe het met De Vries ging". Dat men des te meer verheugd was dat de heer De Vries op 30 mei toch in de kantine van het hoofdkantoor zijn jubileum kon vieren, werd dan ook door diverse sprekers naar voren is aangedaan. Als bijzondere blijk van waar dering ontving de heer De Vries een koninklijke onder scheiding uit handen van de heer M. J. Hille, wethouder te Zaandam. De heer D. Vethaak, die namens de raad van bestuur sprak, overhandigde hem de bijbehorende draagmedaille en het AH Onixinsigne ter ge legenheid van het 40-jarig dienstverband. Daarnaast ontving de heer De Vries een enveloppe met in houd en mevrouw De Vries een broche. Uit handen van de heer Th. Baljon ontving de jubilaris het getuigschrift van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel. Door de correspondentie-afde ling werd hem vervolgens bij monde van zijn chef, de heer J. Mijnders, een dia-scherm aangeboden. Ook uit de produc tiebedrijf-tijd waren vertegen woordigers aanwezig. De heren G. Talsma en J. M. Overmeer memoreerden vele gebeurtenissen uit de oude tijd. Als vertegenwoordiger van het personeelsfonds sprak de heer J. Keijzer die namens alle per soneelsleden een enveloppe met inhoud aanbood. Van de gelegenheid om de heer De Vries na afloop van de jubileumviering de hana te drukken, werd door zeer velen gebruik gemaakt. De heer Leegwater (links) heeft al heel wat internatio. nale basketbalwedstrijden ge floten. er heet toe: binnen de lijnen twee ploegen die elkaar niet spaarden en op de tribune 17.000 opgewonden Hongaarse toeschouwers, die de unieke gelegenheid aangrepen om hun haat tegen de Russen op fana tieke wijze te uiten. Een in al lerijl rond het veld samenge trokken politiemacht van 500 man had de grootste moeite de menigte in bedwang te houden. De enige wensen die de heer Leegwater op sportgebied nog heeft: „Wedstrijden leiden in Spanje, Roemenië, Rusland, Turkije, Griekenland en Joe goslavië. Met uitzondering van die zes landen heb ik heel Europa gezien. En verder het fluiten van een Eurocupfinale en... als het enigszins moge lijk is, nog eens een afvaardi ging naar de Olympische Spe len". TJET zal niet vaak voor- *- komen, dat wij in ons personeelsblad melding moeten maken van gebeurtenissen die zich voltrekken in Noord- Afrika. Nu is het echter zover, en dat hebben we te danken aan Sterovita. Op de vestiging van dit bedrijf in Tripoli (Lybië), van waaruit de daar gelegen Amerikaanse lucht machtbasis van melk en melk- produkten wordt voorzien, is een verpakkingsmachine in gebruik genomen, zoals ons concern op Nederlands grond gebied nog niet bezit. Het gaat om de Haskon Seal-O- Matic 340 L. Dit is een machine die wordt gebruikt bij het vul len van een eenmalige verpak king: men doet de platgevou- wen omhulsels in het apparaat, dat hen vervolgens de juiste vorm geeft, vult, sealt en dichtmaakt. Iets dergelijks gebeurde bij Sterovita al sinds lang, maar de machines die daar staan, kunnen slechts met „flessen" van één bepaalde grootte over weg. In Tripoli evenwel heeft het mechanisme vat op diverse formaten, zodat er maar één Seal-O-Matic 340 L nodig is. Weliswaar heeft deze niet zo'n grote capaciteit als de oudere machines in Dordrecht, maar dat is geen bezwaar omdat de produktie in Lybië veel ge ringer is. Een belangrijk voordeel is I verder, dat de nieuwe aan- I winst geheel hydraulisch werkt, wat een sterke vermindering

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 4