SPORTIEVE STEMBUSSTRIJD BIJ ONDERNEMINGSRAADVERKIEZINGEN OPW-winnaars bekend mmm Uitslagen ondernemingsraadverkiezingen Hoofdrol Concurrenties Papierlawine AH-filialen speelden voetbalwedstrijd AH - Flitsen Pagina 3 VOOZT tevoren in de geschiedenis van Albert Heijn hebben de ondernemingsraadverkiezingen zoveel mensen in bewe ging gebracht als dit keer. Hoewel overal in het concern velen druk in touw zijn geweest, bereikte de aktiviteiten echter nergens zulke hoogten als bij de produktiebedrijven en in het Adminis tratiegebouw te Zaandam. Bijna iedereen leefde intens mee niet de stembusstrijd en plakkaten, portretten en rondzwevende ballonnen met slagzinnen gaven het interieur een bijna feeste lijke aanblik. In het administratiegebouw dwarszetten". Men beconcur- was het trappenhuis de plaats reerde elkaar met originele waar velerlei opwekkingen de vondsten, die op een speciaal voorbijganger tot betere ge- i ter beschikking gestelde wand dachten probeerden te brengen. een plaatsje "kregen. Kandidaten toonden op hun fo- i to's, die in grootte varieerden j In de fabriek zelf echter van minuscuul tot, ongeveer een j laaiden de emoties veel feller halve meter in het vierkant, op en soms had de sfeer iets buitengewoon veelbelovende van zo'n felle ouderwetse ver gezichten en wie er niet zijn ge- kiezingsstrijd uit de dagen van Iaat aan opgeofferd had, be- Pieter Jelle Troelstra. Een bij- schikte wel over andere duide- eenkomst als in het administra tiegebouw vond hier niet plaats, maar in plaats daarvan zag men in de gangen vaak groepjes fel discussiërende mannen. lijke blikvangers. Er waren ver- der lucifersdoosjes in omloop met daarop de beeltenis van de heer A. G. Janse, die beleefd mededeelde „de man" te zijn. Een ander zond zestig gebakjes rond, eveneens voorzien van de bede hem niet in de steek te la ten. De meesten volstonden echter De zelfwerkzaamheid bij het vervaardigen van het propa gandamateriaal was hier niet zo tot haar recht gekomen. Ve le kandidaten waren binnenge- met het aanbrengen van affi- I stapt in de nabije reclamestu- ches, waarop het verlangen tot j dio met de woorden: „Jongens, uitdrukking werd gebracht, ge kozen te worden. Veel minder kwam in de kreten tot uitdruk king wat de betrokken kandi daten nu precies voor een pro gramma hadden. De meesten vroegen in rijm om steun zonder meer en ook bij hen die wel riepen om dit of dat bleef de „politieke lijn" dik wijls onduidelijk. TVTIET iedereen had zich uit eigen beweging gemeld om een hoofdrol in de verkiezings- kermis te spelen. Sommigen wa ren door collega's naar voren ge schoven en merkten na enige j tijd tot hun schrik dat ze niet j meer terug konden. Eén dezer i kandidaten zag zich gerugge- steund door een groep fanatieke „campagnemakers' De politiek kwam in het ge heel niet om de hoek kijken en alles wat er werd gezegd en ge daan, gebeurde met. een lach en in de beste vriendschappelijke verstandhouding. Hoogtepunt van het spektakel in het Admi nistratiegebouw was de bijeen komst die een dag voor de stem- i busgang in de kantine werd ge- i houden en waar alle gegadigden de gelegenheid kregen hun zeg- je te doen. Dat was een interes sant gebeuren, dat door waar nemers wel het „uur der waar heid" werd genoemd. 1N de produktiebedrijven is het feller toegegaan. Op de kantoorafdeling van. dit gebouw heerste een sportieve naijver, zoiets van: „Als jij meedoet, zal ik je de voet wel eens even (Vervolg van pag. 1) 8801 groep Wezepoel 5604 Scha- gen o.l.v. de heer J. Rood, Vier de prijs groep 8801 5767 Haar lem Marnixstraat o.l.v. de heer H. R. Marinus; Groep: hr. G. J. van Alphen en J. auf dem Brinke: Eerste prijs 5557 Aalsmeer o.l.v. de heer L. de Jonge, Tweede prijs 5770 Rotterdam Statenweg, o.l.v. de heer J. J. v.d. Goorbergh, Der de prijs groep 8803 groep v. Al- Sluis o.l.v. mej. Y. A. M. Al- bregts, Tweede prijs 5748 Oost burg o.l.v. de heer J. Brosens, Derde prijs groep 8804 groep Haalboom 5751 Axel o.l.v. de heer J. van den Berg, Vierde prijs groep 8804 5797 Hulst o.l.v. de heer F. J. P. van Ha ver, Derde prijs groep 8832 groep Van Tiel 5679 Oister- wijk o.l.v. de heer W. Kooy- man, Vierde prijs groep 8832 5556 Eist o.l.v. de heer J. B. Albers; Groep: hr. D. H. Toe- phen o.l.v. de heer W. Slicht, ring en G. A. de Groote Eerste Vierde prijs groep 8803 5501 Schiedam Oranjestraat o.l.v. de heer J. J. Hensen, Derde prijs j groep 8805 groep Auf dem j Brinke 5768 Heemstede J. v. Goyenstraat o.l.v. de heer C. i K. Kurvink, Vierde prijs groep 8805 5692 Lisse Hereweg o.l.v. i de heer J. H. Beukers; Groep: hr. R. Haalboom en B. H. van Tiel Eerste prijs 5657 prijs 5746 Ommen o.l.v. de heer N. Bezema, Tweede prijs 5616 Eindhoven Hobbemastraat o.l.v. de heer J. P. W. Cleyrie, Derde prijs groep 8833 groep Toering 5747 Swalmen o.l.v. de heer Th. F. Huberts, Vierde prijs groep Om ook de buitenlandse ar beidskrachten in de strijd te be trekken. waren tevoren in het Spaans. Portugees en Frans pu- blikaties verspreid, waarin hun duidelijk werd gemaakt wat er ging gebeuren. Onze medewer kers uit het zonnige zuiden, vanwie velen afkomstig zijn uit landen waar het met de demo cratie nog maar pover is ge steld, hebben grote belangstel ling getoond voor het stembus- gebeuren en er zonder uitzon dering aan meegedaan. kladder eens even een plak kaat voor me". De bereidwil ligheid die de kunstenaars daarbij aan de dag hebben ge legd, wordt door iedereen ge roemd. QP de meest onverwachte plaatsen werd men herinnerd aan Jan of Piet, die het straks in de ondernemingsraad wel eens even zou doen. Bakker Meijer riep zijn collega's op hem als hun leidsman te be schouwen, mevrouw Dekker verklaarde te zullen strijden voor het recht van de vrije of gehuwde vrouw, en de heer Lockefeer toonde zich als diplo maat beter geslaagd dan als po liticus: hij was voor „strijd en beleid, volle waardering voor de arbeid" en gunde zowel werk nemer als werkgever de wel vaart. Op een gegeven moment dreigde een ware papierlawine, met als klapstuk een plakkaat met een naakt van de vrouwe lijke kunne, dat haastig werd verwijderd. Om duidelijk te illustreren dat men deze verkiezingen wens te te zien als een serieuze aan gelegenheid, had AH in het ont spanningsgebouw een natuurge trouwe nabootsing van een echt stemlokaal ingericht. Maar al lang voordat de kiezers daar heen hun schreden richtten, was duidelijk dat niemand het dit- keer allemaal maar als een grap beschouwde. Het was dan ook de eerste keer, dat op geen der ingeleverde stembriefjes kwa lijke opmerkingen werden aan getroffen. ÏN de ondernemingsraden, waarvoor de verkiezingen zijn gehouden op 15, 16 en 17 mei, zijn gekozen: Ondernemingsonderdeel Hoofdkantoor Zaandam, N.V. Hermetica, Amsterdam, Hoofdkantoor Melkexport Sterovita N.V., Amsterdam: (1) overig personeel: filia len, restaurants, merchan dising: N. A. H. Hupkens, (1) overig personeel: ver koopbevordering, financiën en administratie, onroeren de goederen: G. A. Janse, (1) overig personeel: secre tariaat, CPD, pensioenfonds: E. Gijtenbeek, (1) overig kader: filialen, restaurants, merchandising: S. E. de Vries, (1) overig kader: Verkoopbevordering, finan ciën en administratie, on roerende goederen, secreta riaat, CPD en pensioen fonds: N. Th. van de Velde, (2) hoger kader alle afdelingen gecombineerd: K. Dorsman, drs. R. J. Stoe- lenga, (1) hermetica: gehele groep: H. Nat, (1) melk export Sterovita A'dam: gehele groep: W. van Em merik. Administratiegebouw van het hoofdkantoor Zaandam: (1) hoger leidinggevend en lei dinggevend personeel: D. Bruijn, (2) kantoorperso neel van de: 3e verdieping (PMC, personeelsregistratie, factuur-prijzencontrole, rekening-courant): C. de Jong, C. J. Way, (2) idem van de: 2e verdieping (boekhoudafdelingen alge meen, PB, DC, restaurants, int. controle, S P): M. Huisman, mej. M. A. van Santé, (1) idem van de: le verdieping (informatieve verwerking): G. v. Dongen, (2) parterre (adm. contr. fil., creditafd., inkoopadm.. bestellingen, archief, huish. diensten): H. M. M. van Griensven, G. Vesseur, (1) buitendienst (administratie- controleurs, balansmakers): N. v. d. Brink. Produktiebedrijf, Centrale Inkoopdienst, Bouwtechni sche Dienst Zaandam: (1) hoger kader: A. Castelein, (1) overig kader beambten: H. Eijben, 1overig kader produktie: H. N. M. Lama ker, (1) beambten (mannen -f vrouwen): G. Prins, (1) koekbakkerijen: S. J. Kooi ker, (1) chocoladefabriek en suikerbakkerij: A. Jong. (2) verpakkingsafdeling, wijnkelder, limonadefabriek, vermicellifabriek, papier magazijn, huish. dienst: A. Kooiman, W. J. Zaal, (1) onderhoudsdienst: W. B. Hermarij, (2) koekbakke rijen, verpakkingsafdeling (vrouwen): mej. Th. Otto, mej. J. Kleton, (2) overige afdelingen (vrouwen): mej. A. Duine, mevr. C. M. Hoog land. Distributiecentrum Zaan dam: (1) ontvangst, huis houdelijke- en onderhouds dienst: R. Boom, (2) maga zijnen en uitzetruimteJ. v. d. Baaren, A. M. Straaier, (1) vervoersafdeling: C. Ra makers, (1) emballage en grootverbruikers: H. Sal- verda, (1) kaasafdeling: F. M. Erkamp, (1) magazijnen en kaasafdeling (vrouwen): mej. G. Uitendaal, (1) lei dinggevend personeel: C. J. Stolp, (1) beambten (incl. Roelofs, Vierde prijs groep 8835 j 5802 Appingedam o.l.v. de heer I. Hoiting; Groep: hr. L. P. M. van Gils en W. J. de Jong Eer ste prijs 5541 Dieren o.l.v. de j heer A. J. Koen, Tweede prijs 5588 Lelystad o.l.v. de heer H. W. J. van Bedem, Derde prijs groep 8831 groep Van Gils 5591 Lochem o.l.v. de heer H. G. Ruiter, Vierde prijs groep 8831 5665 Arnhem Law. v. Pabst- straat o.l.v. de heer J. J. in 't Hout, Derde prijs groep 8834 groep De Jong 5764 Nunspeet o.l.v. de heer D. A. Meeuse, I Vierde prijs groep 8834 5799 j Soestdijk o.l.v. de heer A. v. d. I Kemp; Groep: hr. L. A. J. 1 Schneider, J. H. W. van Loo Dinsdag 21 mei vertrok het elftal van het AH-filiaal te Eindhoven naar Valkens- waard, om de wedstrijd tegen AH Valkenswaard te spelen. Het was een harde, maar niettemin een aardige spor tieve strijd. F.C. Roosten- laan was wel iets sterker, maar konden toch geen goals maken, alhoewel zij hier toe mooie kansen kregen, evenals Valkenswaard. Kee per H. Janssen en Traast waren kcm'o ooo, y, goed. De score bleef blanco tot SSlk S?23- Eerste prijs de rust. 5688 Edam o.l.v. de heer C. F. Ooteman, Tweede prijs 5563 Wormerveer Wandelweg o.l.v. de heer C. M. R. van Splunter, Derde prijs groep 8821 groep Schneider 5707 Amsterdam Overtoom o.l.v. de heer E. C. Koomen, Vierde prijs groep 8821 5574 Amsterdam L. Leidse- dwarsstr. o.l.v. de heer J. C. Assenmacher, Derde prijs groep 8822 groep Van Loo 5522 Zaan dam Zuiddijk o.l.v. de heer H. Meinen, Vierde prijs groep 8822 5808 Amsterdam Kalverstraat o.l.v. de heer M. L. Bosman, KSM's: Derde prijs 1604 Zwa nenburg o.l.v. de heer G. W. C. v.d. Leeuw; BB-filialen Eer ste prijs 7443 Amsterdam o.l.v. 8833 5587 Roermond Markt o.l.v. mej. G. M. Wijnhof, Tweede de heer H. Hueskens; Derde prijs 7425 Amsterdam o.l.v. prijs groep 8835 groep De Groo- mevr. A. M van Lingen ten te 5537 Emmen o.l.v. de heer J. Hag. Na de rust was bij F.C. Roos- J tenlaan Bloks vervangen door i Govers en Kuiken door R. Janssen, dat betekende meer vaart in de voorhoede, zodat j in de tiende minuut de stand door Govers op 10 werd ge- bracht. Inmiddels had Mule- j kom zich laten vervangen door Bloks. In de 30ste minuut maakte W. Janssen 20, maar i deze goal werd wegens buiten- spel afgekeurd door scheids- rechter Kersten. In de 35ste 1 minuut was het raak. Govers j maakte een goal. 20. Even i was Valkenswaard sterker, maar dank zij de achterhoede van F.C. kwamen zij er toch j niet door, alleen in de 40ste minuut bleef de achterhoede staan wegens buitenspel; dat betekende 21. Dit was tevens de eindstand. afd. Grootverbr.G. Kos ters. Produktiebedrijf Zwanen burg: (2) brood bakker ij: C. J. Meijer, J. F. Rudolph, (1) inpakafdeling brood: H. K. F. E. van Hensbergen, (1) banketbakkerij: J. A. Lockefeer, (1) gebakafde ling: J. J. van Raaijen, (1) vrouwelijk personeel: mevr. A. Dekker-Bours, (1) admi nistratie: V. M. van Rhoon, (1) expeditie, chauffeurs: G. Kras, (1) technische dienst: J. van Duin, (1) lei dinggevend personeel: H. J. Neele. Produktiebedrijf Dordrecht: (1) magazijn, administratie: P. B. Uytterlinde, (1) lei dinggevend personeel: W. P. J. Faasen, (1) technische dienst, huishoudelijke dienst: P. Klootwijk, (1) meikont- vangst, centrifuge, labora torium, produkten, kaas: A. Bakker, (2) pure pack af deling, inclusief lading: A. T. Plomp, W. van Well, (1) polygal afdeling, inclu sief lading: Jac. de Graaf. Produktiebedrijf Wijhe: Niet leidinggevend perso neel: (3) worstfabriek: G. J. Jansen, L. Konkelaar, J. W. van de Sluis, (2) ver pakkingsafdelingen: G. Hul- leman, Th. van Oene, (3) vleesfabriek: G. H. Bouw meester, H. Dijkslag, A. J. G. Mensink, (1) huishoude lijke dienst: W. Borger, (1) leidinggevend personeel: L. J. Stap, (1) administratief personeel: J. Halfwerk. Centrale Modelslagerij Am sterdam: (3) afdeling voor bewerking: J. F. Boom, L. Grifhorst, G. C. v. Ommen, (1) afdeling verpakking, expeditie: D. J. Bartens, (1) afdeling administratie, onderhoud: W. Volgers. Groentedistributiecentrum Rotterdam: (1) lager kader: G. Verwey, (2) verpakkings afdeling (vrouwen): mej. W. Eygenhuysen, mej. Th. Riepsaame, 1expeditie, fustafdeling: K. Noorland, (1) administratie: L. van Oosten. Technisch Onderhoud Hil versum: (1) administratie: A. Mandemaker, (1) maga zijn, werkplaats: H. A. v. d. Heysteeg, (1) koeltechni- sche monteurs: G. de Ruy- ter, (1) PMC-monteurs Hil versum: B. J. A. v. d. Broek, (1) PMC-monteurs lande lijk: M. A. v. d. Togt, (1) onderhoudsmonteurs filia len en restaurants: A. J, v. d. Wagen. Voor de contactcommissie restaurants zyn uitgenodigd: Restaurant Amsterdam: W. F. H. Pees, Restaurant Den Haag: A. J. de Priester, Al bert's Corner Amsterdam: G. H. Jansen, Albert's Cor ner Amstelveen: B. J. Jans, Albert's Corner Hoogvliet: A. v. Diessen, Albert's Cor ner „Lageweide" Utrecht: N. J. M. van Echteld, Albert's Corner Enschede: mej. J. G. Louwerier, Al bert's Corner Heerlen: mevr. S. Kluwen, Albert's R Zevenaar: J. de Spa, Vami Lunchroom Amsterdam. S. Ypma, Wimpy Amsterdam: H. J. v. d. Haar. De samenstelling van de contactcommissie filialen volgt in het julinummer.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3