OPW restaurants met een geslaagde rally besloten Primeur voor Nederland De heer P. Ligtenstein: 30 jaar internationale inkoopervaring OPW-winnaars bekend gemaakt op kasteel Doornenburg nniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii AE-DIRECTEUR AAN HET WOORD Minder kopers Eigen belang Merchandising Melkexport Sterovïta opnieuw contract verleend! Ch flitsen Flitsen Landelijk juni 1968 14 daags personeelsorgaan albert heijn 25ste jaargang no. 8 17 juni 1968 yAN DE ROMANTIEK van de „oude" styl is iets verloren ge- gaan, aldus de heer P. Ligtenstein, directeur merchandising kruidenierswaren en non food (d.w.z. ca. 75 van het AH-assor- timent. Uit deze start van dit artikel zal het duidelijk zijn dat de oude inkoopstyl in feite heeft afgedaan. Natuurlijk moet er nog wel eens worden geïmproviseerd als politieke of andere factoren plotseling ingrijpen noodzakelijk maken, maar verschillende facto ren maken dat er meer moet worden gewerkt en gedacht op langere termijn. De wat rommelige verhou ding, die vóór de laatste oor log bestond, is volledig uit de tijd. In die tijd verminderde de koopkracht en ontstond een overproduktie, waardoor pro ducenten bereid waren tegen steeds lager wordende prijzen hun afzet te handha ven. De toenmalige inkoper moest zoeken naar de goed koopste producent en als hij meende, die gevonden te heb ben, kwam het meermalen voor dat achteraf bleek dat hij elders toch nog tegen lagere prijzen had kunnen inkopen. De producent kon door de lage prijsstelling niet voldoen de investeren: de kwaliteitsbe waking kreeg onvoldoende aandacht en leveranciers en inkopers konden moeilijk be trouwbare, blijvende relaties opbouwen. MA de oorlog is meer even wicht onstaan tussen vraag en aanbod en door o.a. concentratie in de detailhandel is het aantal kopers vermin derd terwijl de hoeveelheid per transactie groter werd. De grote kopers kunnen veel beter op lange termijn plannen en leveranciers kunnen zich hierdoor ook anders opstellen. Investering in nieuwe gebou wen en efficiëntere installaties en machines wordt hiermee veel beter mogelijk. Er groeide zodoende een sa menwerking waarin de belan gen van de leverancier/produ cent en inkoper samengaan en waarbij beiden zich richten op de belangen van de uiteinde lijke consument. Als aan diens belangen en wensen wordt tegemoetgeko men stijgt de omzet. Produ cent, distributeur en klant pro fiteren van de omzetvergro- ting door efficiëntere benut ting van machines, van het distributieapparaat (o.a. om loopsnelheid) en mede daar door, het kunnen verlagen van de verkoopprijs. yANZELFSPREKEND be perkt deze ontwikkeling zich niet tot het binnenland. Zij gaat parallel met vergro ting van het afzet (resp. in koop) gebied. Ons inkoopapparaat moet zijn ogen op de gehele wereld gericht houden. Vanzelfspre- Ter verduidelijking voor on ze lezers: merchandising van artikelen of artikelengroepen betekent in grote lijnen: as sortimentskeuze product- line selection)inkoop (pur chasing prijsvaststelling (pricing), bevordering van omzet (promotion)door reclame, presentatie aan de klant enz. in AH-termen be kend als de 4 P's. kend brengen ontwikkelingen als de Benelux en EEG ver huizingen teweeg. Helaas wordt er om de EEG teveel een muur opgetrokken. Met name hebben de eigen be langen van de lidstaten nu een remmende werking, omdat het eigen belang prevaleert boven het algemene belang. De groot ste boosdoeners in dit opzicht zijn Frankrijk en Italië, maar ook Duitsland en in mindere mate de Beneluxlanden be zondigen zich hieraan. De bescherming van eigen landbouw en industrie, die po litiek soms wordt opgedron gen, maakt, dat men voor im porten uit andere landen een barrière opwerpt. yO kan AH soms buiten de EEG gunstige contracten afsluiten maar de invoerrech ten en importheffingen maken dan dat de klant tenslotte toch meer moet betalen dan nodig is. Op deze wijze wordt ook de afzet van produkten door ont wikkelingslanden bemoeilijkt. Zie verder pagina 2 DE Omzet Prestatie Wed strijd voor restaurants heeft dit jaar de Albert's Corner in Leiden roem en glorie gebracht. Op de twee de en derde plaats eindig den respectievelijk Formosa en AC-Den Haag, gevolgd door de Wimpy's te Heerlen en aan het Amsterdamse Damrak. De achttien managers zijn deze uitslag niet zonder moeite aan de weet geko men, want zij hebben op 27 mei lang moeten zoeken naar de plaats waar de heer Hermanides de spanning zou breken. Voorafgaande aan dit gewichtige moment vond er n.l. een autopuzzelrit plaats, waar de heren Van Zutphen en Peperkamp heel wat foefjes in hadden ver stopt. Het traject voerde door het gebied van de Rijn en het Amsterdam-Rijnkanaal, over de dijken tussen Jut- phaas en Wijk bij Duurstede, en leidde ten slotte via de Pyramide van Austerlitz naar het Kerckebosch bij Zeist. fi Daar werd veel en hard ge lachen, ook om de heer J. Legerstee die tussen de bedrijven door de tijdens de puzzelrit geleverde presta ties onder de loep nam en de prijzen uitreikte. De eerste was voor het team K. F. Passet (Zeve naar)-P. Vernooy (Beekber gen, de tweede voor de heren P. Ruiter (Utrecht) en P. Ph. Manasse (AC Kalverstraat). Veel later dan was voorzien kwam het einde aan een dag, die het ruim vijftig personen tel lende gezelschap volop recreatie heeft gebracht. Dank aan De Bilt, waar men alle depressies op een afstand hield en de zon vol op ruimte bood. LTIER ZIJN ze dan, de prijswinnaars van de 21ste OMZET 11 PRESTATIE WEDSTRIJD. Na tien weken van spannende stryd, van 11 maart t/m 18 mei, zijn op 11 juni de winnaars be kend gemaakt op de feestelijke OPW-eredag op het kasteel Doornenburg. Dit jaar was het bepalen van de hoofdprijswinnaar een moei lijke zaak. Uit waardering voor de prestaties van de twee beste teams heeft de directie voor dit maal besloten om in dit bij zondere geval behalve de kampioensprys nog een extra hoofd prijs beschikbaar te stellen. Hulde aan de prijswinnaars en iedereen die zich persoonlijk voor deze OPW heeft ingezet. De winnaars zijn: OPW kampioen 1968, win naar van de hoofdprijs: 2 we ken extra vakantie bestaande uit een 2-weekse reis voor 2 personen, de schatkist en de zil veren eretrofeefil. 5657 in Sluis, Kapellestraat o.l.v. mej. Y. A. M. Albregts. Extra hoofd prijs 2 weken extra vakantie, bestaande uit een 2-weekse reis voor 2 personen en een schat kist voor het team fil. 1035 in Bergen, Breelaan o.l.v. de heer Th. A. de Veen. Groep: hr. J. C. 't Hart en J. Jouslra: Eerste prijs: 1035 Ber gen, o.l.v. de heer Th. A. de Veen, Groep 't Hart tweede prijs 1022 Den Helder Marsdiep- str. o.l.v. de heer W. Buis, Groep Joustra tweede prijs 1027 Am sterdam Osdorpplein o.l.v. de heer A. J. Brokmann: Groep: hr. Th. van Duimen en A. J. van der Putten Eerste prijs 1045 Breda Valkeniers plein, o.l.v. de heer J. Balogh, Groep v.d. Putten Tweede prijs 1062 Goes o.l.v. de heer L. J. Jonker, Groep v. Duimen tweede prijs 1054 Rotterdam Mar. Bolk plein o.l.v. de heer J. Schot; Groep: hr. B. Talsma en K. Hollandse nieuwe vacuum verpakt in 60 AH-filialen Voor de eerste maal in de geschiedenis van Albert Heijn zal er in een zestigtal filialen in de randstad Holland de befaamde groene haring worden verkocht. Deze haring, die als primeur voor Nederland vacuum wordt verpakt, is geheel gefileerd en dus meteen voor de consumptie geschikt. De eerste verkoop van de Hollandse nieuwe, waarvan de prijs beslist niet hoger zal zijn dan de gebruikelijke prijs in de vishandel, zal worden gestart omstreeks 20 juni. De haring, die per twee stuks worden verpakt, is van het „maatjesformaat" dus middelgroot. Zij zijn, in verband met de voorschriften van het product schap voor vis direct na de vangst gedurende 24 uur in de diepvries geweest, waardoor de vis na ontdooiing als groene haring kan worden verkocht. De nieuwe haring zal drie maal per week vers uit Scheve- ningen in de filialen worden aangevoerd. Als deze verkoopproef een succes wordt, zullen in de toe komst meer API-filialen nieuwe haring gaan verkopen. R. op de Beek. Eerste prijs 1060 Driebergen o.l.v. de heer J. H. Houben, groep Talsma tweede prijs 1056 Huizen, o.l.v. de heer A. J. Bakhuizen, Groep Op de Beek tweede prijs 1046 Hoens- broek o.l.v. de heer P. G. J. Ot- ten; Groep: hr. J. Rozema en A. Albers: Eerste prijs 1051 Hen gelo Mozartlaan o.l.v. de heer B. H. A. Heshusius, Groep Ro zema tweede prijs 1032 Arnhem Hanzestraat o.l.v. de heer M. J. Ver brugge, Groep Albers twee de prijs 1064 Groningen Van Lenneplaan o.l.v. de heer F. An- driesse; Groep: hr. F. E. C. Weze- poel en J. Manuel Eerste prijs 1619 Den Haag Leyweg o.l.v. de heer H. C. Persoon, Tweede prijs 5631 Noordwijk aan zee o.l.v. de heer G. J. M. Hoonhorst, Derde prijs groep 8802 groep Manuel 7139 Den Haag Dierenselaan 0.1.v. de heer L. van Hoorn, Vierde prijs groep 8802 5701 Den Haag L. van Meerdervrt. 01.v. de heer F. J. D. van Leeuwen, Derde prijs groep (Zie verder pag. 3) /"NPNIEUW is aan melkexport Sterovita N.V. een contract verleend voor leveringen aan het Amerikaanse leger, n.l. van juli 1968 tot juni 196'9. De gecontracteerde hoeveel heden liggen 10% beneden die van het huidige contract. Ook de leveranties aan de E.E.S. en aan de Canadese militairen zijn met een jaar verlengd. Voor een niet gering gedeelte zijn deze resultaten te danken aan de toewijding en ernst waarmede de gehele gemeen schap haar taak vervult, op welke plaats dan ook. Er wordt op gerekend dat ook in de komende contractperiode deze toewijding en reputatie qua kwaliteit en service ge handhaafd blijft.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1