HAF ontving AH brandweer Spaarzegel bleek 12 ct. waard AH brandweerploeg spuit zich in halve finale REISERVARINGEN UT HET MIDDEN OOSTEN (slot) Wij heten welkom Nieuw personeel produktie- bedrijven Hoofdkantoor Distributie centrum AH-FLITSEN 7 Onderwijl waren de motoren van de Tu-104warm gedraaid en bestegen wij het toestel om onze reis door Rusland voort te zetten. Vóór het opstijgen en landen kregen wij een paar zuurtjes tegen de oorsuizingen en onderweg j een glaasje niet zoete, frisse limonade: Russisch water, zoals wij het noemden. Automaten gingen enkelen van ons naar de kerk, dicht bij ons hotel, waar In Moskou en ook in Jalta, de elke middag godsdienstoefeningen stad aan de Zwarte Zee, welke gehouden werden. Tijdens de onze volgende pleisterplaats was, dienst werd er door overwegend staat bijna op iedere hoek van de oudere vrouwen en mannen ge- straat een limonade-automaat, zongen. Men moet hiervoor vaak in de rij In deze kerk hebben wij nog het staan. echte, oude Rusland gezien. Daar Met de „Tu" vlogen wij tot aan °-a- [le vrouwen de ikonen Simforopoï, waar In het postkan- de vloer van de kerk. De man- - -• - - nen, die er kwamen waren nog ge kleed in de „moedjik", een lang soort overhemd, dat men daar zel- Vandaar twee en een half uur per den nog ziet dragen. Oude pope's bus naar Jalta. Er was ook een met lange haren leidden de dien- trolly-bus-verbinding met deze sten voor een levensgroot altaar, stad. De excursie op 26 mei naar de Coentunnel mag geslaagd heten. Het was bijzonder mooi weer, alleen jammer dat van de mensen, die zich hadden opgegeven, enkelen zich niet hebben laten zien. Het was zeer interessant, de rondleider een boeiende verteller. De vele hoge getallen, maten en gewichten, die daar met groot gemak werden ge noemd, zullen wij u besparen. Wilt u ze toch weten: in september gaat de P.V. weer een excursie organiseren. Zorgt dat u er bij bent! Hal[ zeven wees de klok aan toen een 30-tal manschappen zich verzamelden voor het jaarlijks uitstapje per bus. Dat niet iedereen tot de „vroeg uit de veren komers" behoort, bleek op het laatste moment, want één der deel nemers had zich zo'n 20 minuten verslapen. Dit oponthoud was er ook de oorzaak van. dat het gebruikelijke „kopje koffie onderweg" niet kon worden genuttigd en in één ruk doorgereden moest worden naar Eindhoven, alwaar de D.A.F.-fabrieken ons zouden ontvangen voor een excursie. Demonstratie zeischap nog weer eens tot bezin ning hoe wreed en onnodig de oor- Betrekkelijk nog nuchter kwam logsvoering is, speciaal de exposi- dan ook het gezelschap bij de tiezalen waarin de oorlog met al D.A.F. aan en terwille van andere haar verschrikkingen in foto- en Jalta is zeer bekend geworden door de conferentie, die er gehou den werd tussen Roosevelt, Stalin j voorzien, en Churchill. We hebben het vroe gere zomerpaleis van de czaar ge zien, waarin de conferentie gehou den is en zelfs op de bank gezeten, waarop ,,de grote drie", indertijd gefotografeerd zijn. Het water van de Zwarte Zee, was in het geheel niet zwart, maar prachtig blauw. De zee spoelt met een vrij hevige golfslag aan op de honderden kleine kiezelstrand jes. Bedelen De kerk was rijkelijk van ikonen excursies aldaar werd meteen aan de rondgang begonnen. Een film pje was de eerste inleiding waarna met een treintje door het gebouw werd gereden. Terwille van de A.H. Brandweer was er een de monstratie ingelast van de D.A.F.- blusvoertuigen hetgeen zeer inte ressant was en door de A.H.-ers bijzonder op prijs werd gesteld. Uit de zeer leerzame excursie bleek wel dat de D.A.F. is uitge groeid tot een modern en goed ge organiseerd bedrijf dat zelfs nu al 100 auto's per dag te kort maakt om aan de aanvraag te kunnen voldoen. Een ritje over de proef- baan waarbij 12 mensen tegelijk over bergen en door water werden krantenreportages werden ge toond maakten bij velen diepe in druk. Maar voort gaat het leven en voort ging de bus door het prachtige Brabantse land en via Nijmegen en Arnhem naar Ede, waar een goed verzorgd diner klaar stond. Tijdens het diner werd door de hoofdcommandant, de heer Verwey het woord geno men om nog eens de prestaties van de A.H.-Brandweer de revue te laten passeren, in deze toe spraak bleek dat het peil van de A.H.-ploegen het afgelopen jaar veel hoger heeft gelegen dan welk voorgaand jaar ook. Een instructeur in „vaste dienst" gereden was één van de hoogte- is de persoon van de heer J. de punten van het bezoek. j Groot, die er veel toe heeft bijge- dragen dat de A.H.-brandweer- Tip-top picknick mannen veel hebben geleerd en dat kan alleen de prestaties maar De traditionele picknick buiten werd, zoals altijd als de brand weer op stap gaat, door een wel dadige zon overgoten, zodat ook dit onderdeel weer tip-top verliep. Een bezoek aan het oorlogsmu seum te Overloon bracht het ge- ten goede komen. Al met al weer een prachtige dag. met de wetenschap dat op 20 juni een ploeg naar Rooden in Drente zal gaan voor de halve finale van de landelijke wedstrijden. De blauwe Zwarte zee. In Jalta werden we uitgenodigd, om een (wat ouderwetse) school en een herstellingsoord te bezoe ken. Het oord was als instelling fantastisch, met allerlei sportac commodaties en voorzieningen, maar als bouwwerk afschuwelijk, net een Griekse tempel, maar dan in 1955 voltooid. Het huisje van de bekende auteur Tjechof werd bezocht. Daar waren al zijn boeken en vertalingen aan wezig, o.a. een Nederlandse „pocket". Tsjechof bracht daar de laatste vier jaren van zijn leven door. 's Middags na het strandbezoek WIJ weten, dat de P.T.T. veel vertrouwen heeft in ons spaar systeem. Dezer dagen is dat weer eens duidelijk geworden, toen een oude dame vanuit Sittard een briefje verzond naar een adres in Arnhem en op de brief (bij wijze van postzegel) een obligatie zegel van A.H. pakte. De gedachte van deze lieve dame weten wij natuurlijk niet, doch blijkbaar had zij het rotsvaste ver- I trouwen, dat de zegel toch wel J 12 cent waarde zou bezitten! De P.T.T. deelde deze mening en I stempelde en verzond de brief nor maal. De heer J. Aarten. chef afdeling kruidenierswaren te Arnhem, zond ons de enveloppe als bewijsstuk ter inzage en zal deze stellig als curiositeit zorgvuldig bewaren. Aangemoedigd door de goede resultaten van de A.H.-Brandweer- ploegen in de afgelopen winter-competitie, was het deelnemen aan de landelijke wedstrijden gerechtvaardigd. Speelden onze blusmannen in de bedrijfscompetitie met 5 man en een commandant, bij de landelijke wedstrijden moest men met een volledig uitgeruste ploeg van 8 man en een commandant aan de start verschijnen. In een Russische kerk ziet men geen beelden, men kent alleen de afbeeldingen van heiligen. Bij de uitgang van de kerk zaten ver scheidene oude vrouwtjes te bede len; werd er een muntstuk ge- geven, dan knikten zij zeer vrien delijk en maakten het kruisteken. Een laatste excursie maakten wij per bus naar de botanische tuin. Onderweg bezochten we het Wo- ronzow-paleis. Hierin woonde voor de revolutie een graaf, die in de tijd van de lijfeigenschap, 80.000 lijfeigenen had. De terugtocht van Alupka naar Jalta maakten wij per boot. Wij passeerden het Zwaluwennest, de ruïne van een kasteel, dat door een aardbeving indertijd verwoest werd. Bovendien zagen wij het buitenhuis van Croetsjew, het pa leis van Nicolajew, de laatste czaar, en vervolgens de villa van Mikojan. Flaneren Jalta zelf is een drukke badplaats met 's avonds duizenden en dui zenden flanerende mensen. Op de boulevards liepen jongens met draagbare radiootjes. De jonge meisjes bleken ook daar verzot op geverfde haren en nagels. Onze vacantie begon al aardig op te schieten en op een morgen, om zeven uur stapten wij in Jalta weer in de bus, die onderweg twee keer pech kreeg, naar Simforopoï. Daar gingen we weer in de „Tu", die op een hoogte van 9000 meter en met een snelheid van 860 km per uur naar Moskou vloog. Bui ten het vliegtuig was het toen 40 op de grond -j-24°. We landden op een van de vliegvelden nabij Moskou, „Foekowa", wat engel betekent. We hadden nog een hele middag in Moskou en hebben nog eens het Kremlin, de Basiliuskathe- draal, G.U.M. en voor de eerste keer het Lenin-museum bezocht. In het Kremlin werden we door een fluitje gecorrigeerd omdat we een witte streep overschreden. Links van die streep mocht men vrij lopen, maar rechts daarvan, waar de regeringsgebouwen zich bevinden, was het verboden ter rein. We zijn nog een keer gecorri geerd, dat was toen wij met ont bloot bovenlijf op een bank op de boulevard van Jalta zaten. We hielden een korte siësta, maar plotseling werden we in het volle leven teruggetoeterd door een grote politieagent, met een soort luidspreker op zijn buik. De agent beduidde ons dat het aankleden Binnen het Kremlin. „geblazen" was. We deden dit en verhuisden naar een verderop ge legen strandje. Aan alles komt een eind, zo ook aan onze reis door de Sovjet Unie. We verlieten Rusland zoals we gekomen waren, per trein en onder het genot van een kopje heerlijke Russissyn. P. Schipper (H.K.) Geladen Met enthousiasme en met opoffe- j ring van vele vrije avonduren werd door de manschappen geoefend om toch vooral zo goed mogelijk voor de dag te komen. Toen men j eenmaal alle kneepjes onder de knie meende te hebben, werd ten overstaan van een jury een alarm- I oefening gehouden als generale I repetitie. waren de slangen uitgelegd, een slachtoffer geborgen en de brand vakkundig geblust. Vol spanning werd uitgezien naar het oordeel van de jury, welke pas 5 uur later bekend werd gemaakt. V_ Eerste Groot was de vreugde toen be kend werd dat de A.H.-ploeg eer ste was geworden met prachtige cijfers en 12 punten voorsprong op no. 2. Deze overwinning geeft Dat de extra opofferingen niet voor {je A.H.-brandweermannen het niets werden gedaan bleek op za- recht om nd dcel ,e nemen j„ de terdag 23 mei in Wormerveer. demifinale die cdi ergens jn toen een geladen A.H.ploeg aan lands zal worden de start kwam voor het blussen van een (denkbeeldige) brand in gehouden. Wij wensen de spuit- een timmerwerkplaats van Gebr. gasten bij hun volgende optreden Gorter. In minder dan geen tijd veel succes. Hr. W. A. Podt (T.A.): mevr. Scliippers-de Graaf (K.B.); hr. S. Bakker (V.A.); mej. H. F. Hen driks (K.B.); mej. L. Hendriks (V.A.); mej. W. Smits (V.A.); hr. M. Broek (K.B.); mevr. H. Nillesen-Brakenhof (K.B.); me]. A. M. Kruyver (O.G.): mej. H. L. Lindner (K.B.); mej. M. G. van Gastel K.B.Jmej. M. Schouten (K.B.): hr. D. Zwuup (P.M.): mej. M. M. Pietersen (K.B.); mevr. R. W. Groen-ter Velde (K.B.): mevr. S. D. Wil- genroth-Pieferse (C.F.): mevr. A. van Berge-Santing (K.B.); hr. H. N. Hes T.R.O.hr. A. J. M. Heijmerink (T.R.O.); hr. T. P. M. v. d. Pal (V.A.); mej. M. N. Ma- rees (L.K.); mevr. T. Bouhof-Kru! (C.F.): mevr. L. E. Hofstra-de Vries (K.B.); mej. F. Zagt (S.B.): mej. M. Keizer (C.F.). Hr. G. A. N. v. Velzen (archief); mej. H. Loots (boekhouding); hr. P. Westra (boekhouding); hr. L. Tuinenburg (P.M.C.); hr. J. Grootjen (afd. Best.); mej. L. Oostindiën (Ponskamer)mej. G. Kat (Kantine). Hr. K. J. te Beek (mag.); hr. H. Vink (ver); lir. H. E. Overduin (emb.); mej. G. T. Geugjes (mag.); hr. W. C. Beets (ver.); hr. J. K. W. Schor (mag.); hr. D. Hotting (mag.); hr. H. Vlas man (emb.); mej. C. C. Tates (adm); mej. E. M. Boonstra (emb.); hr. L. Schoone (verv.). „Op tijd wezen Beatle-m yeah, yeah, yeah

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 7