Israëlische personeelchefs op bezoek in Zaandam AH-voetballers mikken Gepensioneerden trokken er uit Twee ideeën Zaandam beloond Bartelson bezoekt op kampioenschap AH-FLITSEN De jaarlijkse vis wedstrijd georga niseerd onder Hoogste afdeling Verleden jaar won Albert Hcijn de beker, van de na de competitie ge houden bekerwedstrijden, door de finale met 40 te winnen. Dit nu was voor de organisatoren aan leiding om Albert Heijn dit jaar in te delen in de hoogste afdeling. Het slagen van deze competitie hangt echter altijd aan het be kende zijden draadje, wegens ge brek aan terreinen, daar de mees te voetbalverenigingen hun veld in de zomermaanden niet gaarne afstaan. Dit jaar heeft Bruynzeel Een gezelschap van 16 Israëlische personeelschefs heeft op dinsdag 12 mei j.l. een bezoek aan Albert Heijn gebracht. Dit bezoek was een onderdeel van een driedaagse oriëntatiereis langs een aantal in dustrieën in verschillende delen van ons land. Respect Per rondvaartboot waren de heren van hun hotel in Amsterdam door Drs. H. Lulofs, personeelschef van het produlttiebedrijf in Zaan dam, naar het Distributiecentrum gebracht. Daar werden zij opge wacht door de heren H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Concern en J. G. Krijt, bedrijfsleider D.C., die als gastheren optraden, daar bij geassisteerd door nog vier andere personeelsfunktionarissen. De heer Engel gaf na de gebrui kelijke woorden van welkom een kort overzicht van historie en hui dige situatie bij Albert Heijn. Daarna vertelde de heer Krijt iets over doel en werkwijze van het D.C., waarna een rondrit door het gebouw werd gemaakt. Onomwonden gaven de heren uiting van hun respect voor de uiterst efficiënte en rustige gang van zaken. zelf, dat hierbij -evenals later tijdens de lunch ook veel ge sproken werd over bedrijfssituaties in Israël. s Middags hielden de heren Drs. P. Colijn en Drs. J. van Driel, res pectievelijk directeur en medewer ker van de Zaanse Stichting voor Bedrijfspsychologie en Personeels beleid, inleidingen over het werk van de Stichting (waarbij ook A.H. is aangesloten) en over de gedachten die momenteel in Ne derland leven over het personeels beleid. Een discussie-uurtje besloot deze voor gasten en gastheren in teressante dag. Naar Londen Voor hun bezoek aan Nederland had de groep zich reeds over de zelfde onderwerpen georiënteerd in Zwitserland, Frankrijk, Duits land. Hun laatste reisdoel zou Londen worden. De reis werd in Nederland georganiseerd door het Nederlands Instituut voor Effi ciency, in samenwerking met de Landelijke Federatie voor Perso neelschefs. Het was de eerste maal dat een groep Israëlische personeelschefs een dergelijke buitenlandse reis maakte. en Verkade ons uit de nood ge holpen, daar deze bedrijven hun veld aan A.H. voor resp. 6 en 3 wedstrijden ter beschikking ge steld hebben. Boogschot Op vrijdag 8 mei ging dan voor Alb. Heijn de competitie van start tegen Chromos, Aangemoedigd door de supporters ging A.H. di rect in de aanval, maar het liep in deze eerste wedstrijd nog niet zo vlot. Ook de tegenpartij deed verwoede pogingen om te doel punten, maar onze achterhoede met keeper Kloos als sluitstuk had er goed het oog op. Met blanke stand gingen we thee drinken en koek snabbelen, waarna met goe de moed begonnen werd aan de 2e helft. Na 10 minuten nam A.H. door een ver boogschot van middenvoor Kramer de leiding en 10 minuten voor tijd smaakte linksbuiten Van Dongen het ge noegen er door middel van een taktisch doelpunt 20 van te ma ken. A.H. was goed van start ge gaan. Geluk Op 14 mei speelde een door in vallers gehandicapt Albert Heijn tegen Tot Beers een ietwat ge lukkige wedstrijd. 70% van de speeltijd was Tot Beers sterker, maar onze verdediging speciaal spil Bunschoten en keeper Math- lener wisten van geen wijken. Zo waar nam A.H. kort voor de rust de leiding, doordat Kramer een voorzet van links inkopte. Na de rust raakte spil Bunschoten geblesseerd, waardoor A.H. de ge hele 2e helft met de rug tegen de muur stond, maar mede door Vrouwe Fortuna stand hield .Tot Beers schoot tijdens deze periode 2 maal tegen het houtwerk. Maar toen de scheidsrechter het einde floot had Albert Heijn er 2 zwaar bevochten punten bij. Temposlag Op 21 mei moest A.H. tegen LSV, het le elftal van de linoleumfa- briek uit Krommenie. In de 6e bijeenkomst van de Idee enbus-Commissie kwamen 7 inge diende ideeën ter tafel. Slechts in 2 gevallen kon de Commissie rechtstreeks een beloning toeken nen: de heer J. H. Sas (afd. Ver voer) ontving 10,voor zijn idee een gazon aan te brengen rond het standbeeld, geplaatst op het voorterrein van het Distribu tie Centrum, om beschadigingen aan resp. beeld en vlaggemast te voorkomen. De heer S. Splinter van de afdeling Ontvangst stelde voor ringen te plaatsen aan de balken van de aanlegsteiger om de schuiten welke daar „meren" beter te kun nen vastleggen. Mede hierdoor wordt het z.g. „reiën" van de schepen voorkomen. Dit idee werd beloond met een bedrag van 15,-. Vier ideeën, resp. betrekking heb bende op werkzaamheden in de portiersloge, de afdelingen embal lage en ontvangst werden aange houden, daar de Commissie zich nader wil informeren, alvorens een beslissing te kunnen nemen. Eén idee moest worden afgewezen. De gepensioneerden hebben op 27 mei j.l. hun jaarlijks uitstapje ge houden. Om 8.00 uur vertrok men van het Ontspanningsgebouw en zette men koers in de richting Hilversum. In Baarn dronk men een kopje kof fie, waarbij het gebak niet ont brak. Het weer was bijzonder I „Van 's morgens acht tot 's avonds I zeven uur weer eens eikaars collega's" mooi, dus kon men allemaal bui ten volop genieten van de mooie natuur. Vandaar ging de reis richting Apeldoorn waar in Berg en Bos een keurig verzorgde warme maal tijd klaar stond. Daarna kon een ieder een wandeling maken door het prachtige bosplan. Het was jammer dat mej. Meijn door ziekte verhinderd was deze mooie tocht mee te maken, maar de ge pensioneerden hadden het idee ge opperd om mej. Meijn allemaal een „ansicht" te sturen. Van Apel doorn ging het door de bossen over de Leusderheide met nog steeds prachtig weer en een buitenge woon prima stemming naar „De Pyramide van Austerlitz" waar een ieder naar eigen idee een fris se of warme drank kon gebruiken. Om zeven uur eindigde deze ge slaagde dag in Zaandam. auspiciën van AH-Flitsen werd op 7 juni j.l. uitgevist door ve le A.H.-ers, die allen droomden de langverwachte mammoet-vis nu eens eindelijk uit het nat te kunnen trekken. De mees te vissen, waar onder die héle gróte, bleven ech ter in het water. De vissen, die de bekoring van de kronkelende worm niet kon den weerstaan, maakten de heren J. Ouwens, P. Sondij en J. Zee man tot de beste 3 van de groep. 'n Zeer geslaagde wedstrijd. Bij de fam. D. v. Bergen (D.C.) werd een dochter Marjon geboren. Bij de fam. J. Broek (K.B.) werd een zoon, Ronald, geboren en de fam. Schuiten werd verblijd met een zoon Erwin. Ook bij de fam. D. Rönitz (D.C.) werd een zoon, Harry, geboren. Wij willen deze ouders feliciteren met dit blijde gebeuren. Mej. E. Kuiper is 14 mei in het huwelijk getreden met de heer G. F. Rademaker. Wij wensen hun een goed huwelijk toe met veel gezondheid. Wij blijven nog wat in de feest stemming want mevr. Weidema (O.G.) vierde 27 mei haar 7'/j-jarig jubileum, evenals mevr. Engel- Ebell (LK). De heer H. Spijk van het D.C. vierde op 29 mei zijn 12%-jarig huweüjksfeest. De heer J. Kuyk (portier) is op 30 juni 40 jaar aan het bedrijf verbonden en tevens op deze dag 45 jaar getrouwd, dus een dubbele feestdag; wij wensen beiden en de familie een heel prettige dag toe en nog vele jaren. Het afscheid van de heer Kamps (badmeester) was wel iets bijzon ders. Velen waren naar het Ont spanningsgebouw gekomen om af scheid te nemen. Wij wensen hem dan ook nog vele goede jaren toe met zijn vrouw. Wat onze zieken betreft mogen wij niet ontevreden zijn. De heer De Jong van de C.F. die vele we ken thuis is geweest gaat nu weer voor halve dagen werken. De heer Beekman van de K.B. heeft het werk ook weer hervat na vele weken ziek te zijn geweest. De heer Rustenburg van het D.C. is ook nog thuis door ziekte, zo ook de heer Bruinsma en de heer Leer- makers. De heer Breeuwer (D.C.) is eveneens ziek. Mevr. A. de Boer is weer uit het ziekenhuis om thuis verder op te knappen. De heer De Graaf is na de operatie weer aan het werk. De heer B. Knol begint nu weer op te knappen. Mevr. v. Leeuwen is al vele weken thuis door ziekte, zo ook de heer Mars, die nu al twee keer in het zieken huis is geweest. De heer Streefkerk heeft het werk weer gestopt. De heer Veenema heeft nu loopgips, laten wij hopen dat alles nu snel weer goed mag komen. Het was jammer dat er met ons uitstapje enkele gepensioneerden niet mee konden door omstandig heden of door ziekte zoals de heer Vernooij die in het ziekenhuis moest worden opgenomen en er al een paar weken verpleegd wordt. De heer De Boer is al weer enige weken thuis door ziekte, maar het gaat nu weer de goede kant op. Zo ook met de heer Pilger (oplei dingsschool). Hij moest enige tijd stoppen, maar wij hopen dat hij weer spoedig in ons midden mag zijn. Onze vriend Bergh wensen wij ook het allerbeste toe. Ook de heer Bergers moet een paar weken rust houden. Met de fam. Dijkstra is alles nog goed afgelopen na het auto-ongeval. Mevr. Dijkstra is nu weer thuis uit het ziekenhuis, maar de kleine meid moest nog enige tijd blijven, laten wij hopen dat ook dit weer allemaal goed mag komen. Zo hebben wij dan alles weer ver teld en hopen dat onze zieken weer spoedig de gezondheid terug mo gen krijgen. Interessante dag Na de rondleiding stelden de heren vragen over personeelsbeleid bij A.H., wettelijk sociale regelingen en aanvullende regelingen van de onderneming etc. Het spreekt van- Tegen het einde van het seizoen van de „grote broers" komt de laatste jaren het voetbalelftal van Albert Heijn in actie in de Bedrijfs- en zomeravondcompetitie. Dit is de laatste jaren geschied met wisselend sukscs. In het verleden lag het sukses meestal aan de kant van LSV dus het zou voor A.H. een zware wed strijd worden. Bij de rust stond LSV met 10 voor na een mooi doelpunt van hun naar voren gekomen rechts half. Maar na de rust toen A.H. als hecht team het tempo ging verhogen en onder luide aanmoe diging het gemiddeld iets oudere elftal van LSV terugdrong, werd het door toedoen van De Wit, Kra mer en Mathlener een 31-over- winning. Gewaarschuwd Toen kwam op 28 mei GKW, dat achter A.H. op de 2e plaats stond, naar Zaandam. GKW was een ge waarschuwd elftal (verleden jaar verloren ze met 40 de bekerfi nale van A.H.) en zou zeker pro beren revanche te nemen. Maar A.H. was voor rust in prima vorm en spoedig brak Kramer op links door, zette voor, waarna de Wildt een keurige pass gaf aan Ver- meeren, die via de handen van de keeper 10 liet aantekenen. A.H. ging door en na 2 doelpunten van Kramer stond het met rust 30. Thee en koek en daarna de 2e helft. Paniek Spoedig sukses, uit een moeilijke hoek scoorde Kramer 40 via het lichaam van de keeper. Iedereen dacht: we zitten op rozen, behalve GKW, dat met nog 20 minuten te spelen met man en macht in de aanval ging en niet zonder resul taat. Het werd 41, daarna 42 en 5 minuten voor tijd 43. De resterende tijd was het bij A.H. paniek, maar GKW boekte geen resultaat meer, zodat ook de 4e wedstrijd in volle winst was om gezet. Misschien voorbarig, want de weg is nog lang, maar bij A.H. rekent men op een kampioenschap, wat niet aan de spelers zal liggen, want de stemming is opperbest.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 6