De heer Ruys verloor tijdens zijn Alrikaanse reis 4V2 kg aan gewicht PV ging Vein we op IN NAASTE TOEKOMST SERVICEVEREENING AELE PMC-ARTIKELEN IN EIGEN HAND Nieuwe artikelen Nachtelijke aktie AH brandweer Centimeterwerk bij plaatsing eilernes V%^ AH - FLITSEN 'S't-i/r 1 rvyyvv- '/l i.t ft ffff/i'c ,<J (ff »•«-» r," /js ilfcaWB De tocht ging vanaf Schiphol met een toestel van de KLM. De ser vice aan boord was meer dan uit stekend en over de behulpzaam heid van de KLM-employees in Afrika had de heer Ruijs alleen maar woorden van lof. Het ver trek van Schiphol was 's morgens om 10.30 uur en de aankomst in Abidjan bleek rond 7 uur de vol gende morgen te zijn. Franse invloed Abidjan is de trotse hoofdstad van Cóte d'Ivoire, een tot voor koi-t Franse kolonie, die echter nu als republiek op een verrassend snelle wijze een ontwikkeling door maakt tot een modern land. Het ligt in de bedoeling in de toekomst de hele serviceverlening van daarvoor in aanmerking komende P.M.C.-artikelen in eigen hand te nemen. Nu is het zo, dat de serviceverlening van de P.M.C.-koelkasten, centrifuges en wasautomaten omvat. In de nabije toekomst zullen ook de andere daarvoor geschikte appa raten daarbij worden getrokken, uitgezonderd specialistische artikelen als b.v. de naaimachine. Dat vertelt de heer N. S. de Ligt, die het kontakt onderhoudt tussen de service-dienst van de Hilver- sumse firma Beers met de heer Kollen, die de algemene coördina tor is, de heer Kleppe en de vele anderen die bij de P.M.C.-artikelen In de serie 100 grams repen ko men 2 nieuwe soorten uit: de Cap- pucino- en de Irish Coffee reep. De Cappucino delicata reep is onze i normale mokka-melkchocolade maar dan in groot formaat. Irish Cofiee reep Deze reep bevat een aantal sma ken op een basis van melkchoco lade. Hierop is gedoceerd een kof fie- en een whiskey-smaak in een zodanige verhouding, dat het ge heel een uitstekende combinatie met melkchocolade vormt. I Irish coffee is een drank uit Ier- I land, waarbij whiskey, koffie en room op een bepaalde wijze sa mengevoegd worden. Het juiste recept vermeldt de wikkel van deze nieuwe reep. Hazelnoot-sinaas-reep U kent reeds de sinaasappelmelk chocolade in pastille-vorm. Gecom bineerd met stukjes hazelnoot wordt ze nu gebracht in een 30 grams reep. De hazelnoten bestemd voor ver werking in chocolade worden eerst gebrand of liever geroosterd, d.i. branden zonder dat er kans be staat op verbranden. Hierdoor wordt de smaak van de hazelnoot aanzienlijk verbeterd, terwijl door vochtverlies tijdens het roosteren de resten en dus ook de stukjes veel langer hun brosheid behouden in de chocolade. Jalfa-Gold-Sinaas vruchtenlimonadesiroop Deze siroop is bereid met minstens 30% sinaasappelsap, geperst uit de bekende Jaffa sinaasappelen, afkomstig uit Israël. Dit kwalita tief bijzonder goede artikel wordt gebotteld in een hiervoor speciaal ontworpen fles, welke opvalt door de praktische vormgeving. zijn betrokken (T.R.O., inkoop en verkoop). Het komt er op neer, zegt hij, in de praktijk na te gaan of de ge stelde richtlijnen worden nage leefd. Ja, ik ga wel eens mee op pad, juist ben ik een gehele dag met een monteur meegeweest voor installatiebezoeken van P.M.C.- wasautomaten. Fijne kneepjes De service-monteurs zijn opgeleid tot ware specialisten. In een spe ciale cursus worden hen alle kneepjes van het veelzijdig tech nisch fenomeen, dat een wasauto maat is, bijgebracht. Servicever lening staat of valt met een goede opleiding, aldus de heer De Ligt en het spreekt vanzelf dat die vor ming van de monteurs dan ook zijn volle aandacht heeft. Er zijn voor het onderhoud van de was automaten speciale schema's ge maakt. Het servicehandboek is bij A.H. vertaald uit het Ita liaans in het Hollands en tijdens de lessen zijn de wasautomaten uitvoerig gedemonstreerd. Alle on derdelen van gewicht zijn bekeken. Inclusief Dat alles gebeurt niet oppervlak kig, de klant moet weten dat A.H. ook in de serviceverlening 100 pro cent is. Was het aanvankelijk bij de P.M.C.-koelkasten zo, dat de klanten de kast zonder meer thuisbezorgd kregen, bij de P.M.C.- wasautomaten is ook de installa tie 'inclusief'. Dat stelt aan het serviceapparaat uiteraard hoge eisen en het is een van de taken van de heer De Ligt er op toe te zien, dat het hele proces vanaf het moment van levering tot en met gevraagde serviceverleningen overeenkomstig de hoge A.H.-eisen verloopt. Zoals gebruikelijk had de buren-1 ploeg op vrijdag 15 mei bewa-1 kingsdiensten vanwege de Luilak nacht. Regelmatig werden er ge-1 bouwen ook aan de Klamper- en Erger voorkomen. Zuidervaldeurstraat gecontroleerd. Alles verliep rustig tot half één 's nachts. Toen werden wij gewaarschuwd, dat op de Valdeurstraat brand was uitgebroken in het pakhuis van de heer Kuyk. Onze gedachten gingen eerst uit naar onze tim- merwinkel (voorheen Exalto), het bleek echter inderdaad het pak huis Kuyk te zijn. Onmiddellijk kwam onze ploeg in actie met 2 stralen op de waterleiding, in af wachting van de Gem. Brandweer, welke reeds gewaarschuwd was. Mede met behulp van de Gem. Brandweer, kon erger voorkomen I worden. De garage, het woon- en I winkelhuis van de heer Koebold bleef bespaard, tevens de woon huizen in de directe omgeving aan de Molenmakerstraat. in Zaandam over de weg aange voerd. Daar zijn ze op twee naast elkaar liggende dekschuiten ge plaatst en arriveerden over het water aan de Zaankant van de fa briek. Het was een lust om te zien 'noe de mensen van het trans portbedrijf Schulz de Citernes één voor één, door meesterlijk samen spel en met weinig gepraat op hun plaats brachten. De lezers, die op de hoogte zijn met de situatie ter plaatse zullen beamen dat hier van centimeterwerk mag worden gesproken. Met een volle bus zijn we naar de Veluwe getogen en dank zij het mooie weer hebben allen veel ge noten van het groen, de dieren en de wandelingen of rustpauze's. Een ieder kon naar eigen verkie zing de dag doorbrengen en men heeft er echt iets van gemaakt. De stemming in de bus op de te rugtocht was zo mogelijk nog be ter dan de heenreis en als bestuur kunnen we daarom dan ook zeg gen; Onze tocht is voor 100% ge slaagd. Een van de meest interessante reizen, die onze inkopers de laatste jaren hebben gemaakt is de reis van de heer Th. P. A. M. Ruijs, in koper verse groenten en fruit. Hij heeft namelijk eind april gedurende 6 dagen in enkele centraal-Afrikaanse landen oriënterende bezoeken afgelegd en besprekingen gevoerd met overheidspersoneel en zaken-1 lieden. I Uitputtend In dit land is de Franse invloed nog zeer sterk voelbaar. De amb- Is dit normaal reeds een vermoei- teHjke organisatic b.v. is op de- ende bezigheid te noemen, hier in zcjfdc wjize geregeld als in Frank- deze landen ..rond de evenaar „k Beide rassen verdragen el- met gemiddelde dagtemperaturen Raar uitstekend en van een be- j van 35J en daarbij een zeer hoge paalde discriminatie valt nagenoeg vochtigheidsgraad, zijn dergelijke. £iets te bespeuren. druk bezette dagen zeer uitput- tend. De heer Ruijs kan daarover De stad Abidjan heeft 250.000 in- meepraten want hij verloor maar woners en breidt zich snel uit. Het eventjes 4'i. k? aan gewicht. Ove- 's m het gehele land de enige stad, rigens was hem dit niet aan te van betekenis. Niet alleen voor dit zien, het typeert echter wel het land maar ook voor omliggende voor de gemiddelde west-europe- jonge republieken zoals Togo en aan onprettige klimaat in dit soort Guinee In moderne winkels in de landen binnenstad is letterlijk alles te koop, zelfs de meest exclusieve j Verse vruchten ontwei-pen van Parijse couturiers. Het doel van deze reis, die in op- Plrrntrtnpc dracht van de directie werd onder- rianiagei nomen, was na te gaan of er voor Qp het grote plateau waarop de j Albert Heijn's fruitafdeling be- city gebouwd werd trof de heer paalde mogelijkheden liggen. Ruijs maar liefst 3 Supermarts aan, die in elk opzicht met de ge- I middelde Europese SM kunnen wedijveren. Het prijspeil ligt naar verhouding 1V2 tot 2 x hoger. Het 1 I groente-assortiment b.v. is gelijk H aan dat wij kennen. In deze win- I kels ziet men zowel negers als blanken hun boodschappen doen. 'ff. Bfr, Wat de heer RuiJs verder allemaal RWWvoor indrukken heeft opgedaan is BBlv^?E AaflMHi tcveel om in het bestek van dit BBP^-V'jfjartikel te vermelden. Een van de; meest interessante aspecten van B uBM^B de reis was een bezoek aan de Bj vele door zelfstandige onderne- I rners geleide plantages. Zolang de grond in cultuur wordt gebracht m ft behoeven zij hiervoor aan de staat 't-'y BBaft geen cent te betalen. 95 De steeds grotere vraag naar de. speciaal door onze wijninkopers in het zonnige Zuiden, ingekochte wijn- De heer Ruys aan de start van de lange reis. Reeds de eerste dag kwam de heer Ruijs in contact met Jonk- heer Quarles van Ufford, ambas sadeur voor ons land in 5 Afri kaanse landen, die zijn domicilie heeft gekozen in Abidjan. Zijn woning staat in een prachtige vil lawijk, waar tientallen buitenland se ambassades zijn gevestigd. Tij dens het gezamenlijk diner in een Vietnamees restaurant heeft de heer Ruijs zeer smakelijk van een heerlijk stukje vlees genoten dat, zo hij later vernam, van een slang afkomstig bleek te zijn. Op de plantages worden koffie, cacao, bananen en ananas geteeld. Vooral de verbouw van ananas is uiterst belangwekkend. Enkele bij zonderheden; per ha wordt zt 75.000 kg geoogst, de tijd tussen aanplant en oogst is ongeveer 17 maanden, de plant wordt niet ge- Slangevlees zaaid maar gestekt. Ruilen Met veel kunst en vliegwerk, door b.v. te zorgen steeds wat ballpoints bij zich te hebben als ruilobject, is de heer Ruijs er in geslaagd vele dia's te maken van de oorspron kelijke bewoners. Bij dit artikel treft u enkele opnamen aan. Er is nog zeer weinig aan de aan leg van een verhard wegennet ge daan. Als de 1.000.000 auto's, die er nu in Nederland rijden daar ge parkeerd zouden worden, is met een geen enkel stukje weg meer vrij. Bepaalde plantages zijn dan ook alleen per voet of in een „landrover" te bereiken. Een alleszins interessante reis. waarvan de resultaten wellicht spoedig bekend zullen worden. soorten maakte een flinke uitbreiding van onze opslag noodzakelijk. Van oudsher werd in de wijnbouw- gebieden de wijn in houten vaten opgeslagen en vervoerd; een an der materiaal beïnvloedde de kwa liteit nadelig. Handwerk De laatste jaren werd het echter steeds moeilijker de goede opslag- vaten te verkrijgen daar dit oude handwerk, als zovele andere, in onbruik raakte. Jarenlange onder zoekingen en proeven in de wijn- bouwgebieden resulteerden ten slotte in een transport- en opslag methode die, kwalitatief, niet on derdoet voor de sinds mensenheu genis bestaande. Wijnauto Meer en meer ziet U reeds de ko lossale wijntankauto's, die het produkt regelrecht uit de wijn gebieden halen en bij onze fabriek afleveren. Resultaat van deze ont wikkeling is een onveranderd kwa- liteitsprodukt dat efficiënter en hygiënischer verwerkt wordt. Samenspel De „Citernes", zoals deze moder ne wijnvaten genoemd worden, I zijn tot op de Prins Hendrikkade Ananas - als vers fruit.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 5