Contactcommissies vergaderden Mevrouw Engel-Ebell nam afscheid na ruim zeven jaar Distributiecentrum Zaandam f GEHUWD}: FELICITATIES VOOR JUBILERENDE MEVROUW WEIDEMA Produktiebedrijven Zaandam Produktiebedrijven Amsterdam/ Zwanenburg 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 21e jaargang - No. 6 juni 1964 Verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. YPMA, hoofd personeelszaken produktiebedrijven en distributiecentra. Redakteuren: H. W. Lulofs en J. Breeschoten (toestel 381). Public Relations: Bureau G. J. van Hulzen, Scheveningen. Aan dit nummer werkten mee: Mej. J. H. Buntsma en de heren J. Ph. Bartelson, F. v. d. Boor, P. Helder, J. Keyzer, C. Kraay, T. Kwakkel, J. J. M. v. d. Meer, F. H. S. Monsraa, G. A. v. Rooyen, P. Schotsman, G. IJskes, J. Zeeman, F.Kramer. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts ge oorloofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Druk: Drukkerij Ramshorst N.V., Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. het uitoefenen van een juiste uit gangscontrole het meest in aan merking komt. Gevraagd wordt of het mogelijk is Veilia werken de g"eluidsinstallatie in de afdeling Emballage iets lager te plaatsen De heer J. G. Krijt ziet voorlopig, gezien de aard en organisatie van het Distributie Centrum, geen Dinsdag 26 mei is mevr. Engel Ebell vanwege haar 7-jarig dienstverband in liet zonnetje ge zet. Gedurende deze periode heeft zij zich zeer verdienstelijk ge maakt op onze linnenkamer. Alle voorkomende werkzaamheden wa ren haar volledig toevertrouwd. In de hal van het Ontspannings gebouw werd zij ontvangen door de heren Ypma en Caarls, chefs, contactcommissie en enkele col lega's. Namens de directie bood de heer Ypma haar onder een hartelijke speech, een zilveren couvert aan. Voor haar collega's sprak mej. Van Houts haar toe, waarbij een sierpotje met bloemen werd over handigd. De heer Hermarij verblijdde haar met een enveloppe met inhoud na mens de Contact-Commissie en het Personeelfonds. Voor het vele naaiwerk dat zij in de loop der 14-5: de heer G. F. Rademaker met mej. E. H. Kuipers (K.B.); 14-5: de heer A. Mulderij met mej. I. Stoffels (recl.afd.); 15-5: de heer A. H. Walkate (Or.Bur.) met mej. E. L. Krijgs man; 21-5: de heer P. D. Waagmeester met mej. H. v. d. Berg (secr.esse). 22.4: Harry, zoon van D. Rönitz (mag.); 21-5: Arjan, zoon van D. Peper kamp (emb.). 7Yi jaar na haar indiensttreding pakt mevrouw Engel-Ebell haar eerste en tevens laatste jubileum cadeau van de direktie uit. jaren voor de vakantiehuisjes heeft verricht bood de heer Van Rooijen haar een bloemstukje aan namens de Vacantie-Commissie. Ten slotte ontving zij nog namens de afd. Personeelzaken een pakket levensmiddelen, dit ten afscheid van haar dienstverband bij A.H. Wij wensen haar in haar huwelijk veel goeds toe. aanleiding een veiligheidscommis sie samen te stellen. Mocht zich eventueel iets voordoen waardoor er een gevaarlijke situatie zou kunnen ontstaan, dan dient dat onmiddellijk aan de betreffende chef te worden medegedeeld. De bedrijfsleiding zal dan direkt een onderzoek instellen en die maatregelen nemen welke nood zakelijk zijn. In de praktijk is ge bleken, dat dit systeem zeer be vredigend werkt. In de rijwielvergoeding zal geen wijziging komen. Deze toelage heeft het toegestane maximum be reikt en kan dus niet veranderd worden. Personeelfonds De vergadering gaat ermee ak koord, dat de heren Th. Kuijt, S. Meijn en P. Helder zullen worden voorgedragen als leden van het dagelijks bestuur van het nieuw te vormen personeelfonds voor het Hoofdkantoor, Produktiebedrijven en Distributie Centrum. Controle in- en uitgaand verkeer De heer J. G. Krijt deelt mede, dat een voorstel waarbij een aantal grondregels is vastgesteld voor de controle van het in- en uitgaand verkeer van zowel het Hoofdkan toor, de Produktiebedrijven als het Distributie Centrum door de di rektie is aanvaard. Per bedrijfs eenheid zal dit geheel nader uitge werkt worden en waar nodig zul len een aantal aanvullende rege lingen worden getroffen. De uit voering zal stapsgewijs plaatsvin den. De voorzitter wijst er nog eens uitdrukkelijk op dat het zijn wens is met een minimum aan maat regelen een zo goed mogelijke controle mogelijk te maken. Rondvraag Een van de leden vraagt of het fouilleren van personeelsleden bij het verlaten van het bedrijf toe laatbaar geacht kan worden. De heer Ypma licht toe dat dit in afspraak inderdaad geregeld kan worden. Uit praktische over wegingen dient een voor beide partijen aanvaardbare regeling ge troffen te worden, waarbij kan worden gesteld, dat deze regeling uit de diverse mogelijkheden tot ,.Het is allemaal begonnen in het pand op de Hogendijk. Daar werkte ik enige tijd voordat ik naar de Produktiebedrijven aan de Oostzijde werd over geplaatst en die overplaatsing heb ik nooit betreurd", aldus mevr. Weidema- van Setten bij haar huldiging op 27 mei j.l. in het Ontspanningsgebouw. „De 7x/2 jaar", zo vertelde zij, „zijn voor mij zeer snel voorbij gegaan, mede dankzij het afwisselende werk. In de omgeving van de portiersloge is het gewoonlijk bijzonder druk en dus is er voor mij altijd veel schoon te maken", vertelde mevr. Weidema. Bovendien hoort ook het Opleidingscentrum tot haar werkterrein. Steeds weer nieuwe groepen volgen er cursussen en het is niet het minst aan mevrouw Weidema te danken, dat het er altijd zo netjes uitziet. De heer J. Ph. Ypma dankte bij afwezigheid van de heer P. C. Vink de jubilaresse voor haar prettige medewerking in de afgelopen jaren en bood haar namens de direktie een horloge aan. De heer Zweering sprak namens de medewerkers van het Opleidingscentrum zeer waarderende woorden. Tenslotte was het de heer H. W. Lulofs, die haar namens het Personeelfonds bloemen overhandigde. De collega's van de naaikamer stuurden bloemen en bovendien ontving mevrouw Weidema hel extra levensmiddelenpakket. dit om een betere weergave moge lijk te maken. De heer Krijt za dit onderzoeken en zo mogelijk laten uitvoeren. Het is niet mogelijk de personeels leden uit Amsterdam-Nooz'd en Amsterdam-Centrum bij overwerk per taxi te laten vervoeren. De personeelsleden uit West Friesland worden wel per taxi naar het station vervoerd dit gebeurt echter om lange wachttij den voor deze groep medewerkers te voorkomen. Notulen vorige vergadering In verband met een opmerking be treffende de taak van contact commissie en veiligheidscommissie t.a.v. hygiëne en veiligheid binnen de produktiebedrijven, merkt de voorzitter op dat de voorgestelde werkwijze niet bedoeld is om de verantwoordelijkheid te verleggen naar de betreffende commissies, daar de leidinggevende funktiona- rissen veiligheid en hygiëne altijd als een belangrijke taak moeten blijven zien. Behalve voor de leiding is het echter een taak voor iedere werk nemer een zo groot mogelijke hy giëne en veiligheid van de werk omstandigheden te bewerkstelli gen. Nogmaals wijst de heer Vink op de positie van de veiligheidscom missie die hoofdchefs en chefs vooral moet adviseren zonder dat controle in de bedoeling ligt. De heer Vink dringt aan op een soepele samenwerking, daar het algemeen belang hiermee gediend Zittingsduur CC-leden Naar aanleiding van het voorstel in de Ondernemingsraad van 14 april j.l., betreffende verlenging van de zittingsduur tot 4 jaar en het eventueel daarmee gelijk scha kelen van de zittingsduur van de contactcommissie, wordt het vol gende opgemerkt. Lange, inwerkperiode, verdieping en verbreding van kennis van za ken en onderling kontakt maken langere zittingsduur ook van con tactcommissie gewenst. Tevens biedt 4-jarige zittingsduur voordelen t.a.v. problemen welke vooral op lange termijn van bete kenis zijn. De heer Ypma wijst op het feit dat de beslissing van de O.R. niet zonder meer geldend is voor de contactcommissie, zodat afwijzende gedragsregels mogelijk blijven. Besloten wordt de discussie over bovengenoemd punt in de komen de O.R.-vergadering af te wach ten, om daarna zo spoedig moge lijk tot een definitieve uitspraak te komen. Personeelfonds De vergadering gaat ermee ac- coord, dat mevrouw R. Kwakkel de Saegher en de heren Bartelson en Berghege zullen worden voor gedragen als leden van het dage lijks bestuur van het nieuw te vor men Personeelfonds voor Hoofd kantoor, Distributie Centrum en Produktiebedrijven Zaandam. Bromfietsstalling De voorzitter spreekt zijn teleur stelling uit over de wijze waarop afgeweken van de afspraak t.a.v. de sleutel van de bromfiet senstalling. Het eigenmachtig op treden in deze is bepaald onge wenst. De heer Vink stelt de vergadering voor een nieuw slot te doen aan brengen dat automatisch dicht valt en tegen betaling van statie- eld sleutels beschikbaar te stel len. Eén en ander zal zo spoedig mo gelijk worden geregeld in overleg met Personeelszaken. In de rondvraag vraagt voorzitter opnieuw aandacht voor de nieuwe regeling betreffende de extra be loning van ingezonden ideeën. Soepele overgangsmaatregelen zullen worden getroffen, doch voorzitter verneemt in een volgen de vergadering gaarne reakties op de voorgestelde wijziging, t.w. eenmaal per jaar wordt bij ver loting de extra verdiende premie verdeeld op een feestavond. Instelling personeelfonds N.a.v. de notulen vraagt één van de leden of het mogelijk is, dat het personeel van de brood- en ban ketbakkerijen informatie krijgt over het personeelfonds, zoals dit in Zaandam bestaat. Hierin zou dan vermeld kunnen worden, dat, indien men in de brood- en banketbakkerijen ook prijs stelt op de instelling van een personeelfonds, men dit bekend kan maken aan de heren Pater en Steffers. In de volgende vergadering van de contactcommissie kan dan mo gelijk tot de instelling van een dergelijk fonds besloten worden. De heer Ypma zal dit verzorgen. Schafttijden en werktijden De schafttijden zijn grotendeels Een vraag t.a.v. van de werk tijden, met name de mogelijk heid om de dienst van vrijdag op zaterdag in te korten, lijkt niet te kunnen worden ingewilligd. De heer v. d. Boor zal echter aan de hand van gegevens over pro ductiemogelijkheden nader onder zoek plegen, zodra hij hersteld is. Afschutting parkeerplaats Dit punt is opgenomen met de heer De Wal, die kostenbegrotin- gen heeft gemaakt en deze aan de heer ir. H. Glazenburg zal voor- Veilig werken Dit punt heeft de aandacht gehad in de C.C. te Zaandam en is der halve op de agenda geplaatst. Hoewel enerzijds de werksituatie veilig moet zijn is anderzijds het grootste aantal ongevallen te wij ten aan persoonlijke onachtzaam heid en onvoorzichtigheid. De heer Ypma verzoekt de C.C.- leden in de komende maanden aan dit punt bijzondere aandacht te besteden, zodat in een volgende vergadering hierop nader kan worden ingegaan. Uit de vergadering is voorlopig nog weinig reaktie, doch wel vraagt men aandacht voor de hete leidingen bij de af weegmachine in de bakkerij te Zwanenburg. De heer Hoeve zal dit punt bekijken. Opheffing PV De opheffing van de Personeels vereniging heeft een zeker vacuum doen ontstaan, terwijl aansluiting bij de P.V. van Zaandam geen op lossing biedt. De heer Ypma zal met ir. Glazen- burg overleggen om tenminste eenmaal per jaar personeel en echtgenotes uit te nodigen, b.v. in Zwanenburg, zoals dit bij de inge bruikneming van de Centrale Mo del Slagerij ook is gebeurd. Mocht uit een dergelijk contact de behoefte aan meer contacten ont staan, dan kan eventueel tot her oprichting van de P.V. worden be sloten. Dit zou echter uitsluitend voor het personeel uit de brood- en banket sector bestemd zijn. Over de financiële toestand van de vorige P.V. zal zo mogelijk een verslag worden gemaakt. De heer Zomer zal dit opnemen met het oude bestuur. 40-jarig zakenjubilieum; 30-6: de heer J. Kuyk (PB). 25-jarig huwelijk: 5-7: de heer J. S, de Boer (PB). 12 Zi -jarig liuwelyk: 8-7; de heer J. Peterse (HK); 9-7: de heer M. Overloop (DC)

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2