Beleggingen Pensioenfonds bedragen thans ruim 25 miljoen Jaarverslag 1963 Pensioenfonds Jaarverslag 1963 verschenen Zonovergoten Pinksterkamp werd enorm sukses Gevonden voorwerpen Pinksterkamp '64 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Zaan-editie 21e Jaargang No. 6 - Juni 1964 Woensdag 10 juni j.l. kwam de Raad van Bestuur van het Pensioenfonds voor de laatste keer vóór de verkiezingen in oude samenstelling bijeen. Tijdens deze vergadering werden de jaarstukken goedgekeurd. U ziet op de foto staande v.l.n.r.: H. Weima (Sterovita H.K.). B. H. van Tiel (A.H. filialen), J. van Dijk A.H. H.K.), T. Huisman (A.H. filialen), J. C. Berghege (P.B. Zaandam). G. Dompeling (Sterovita Amsterdam) Zittend v.l.n.r.: F. Röttger (Sterovita). M. P. v. d. Heyden (Formosa). R. M. Boersma (A.H. filialenDr. Mr. P. E. J. Bomli (voorzitter) J. W. Brinkhuis (wiskundige). C. Kraaij (Direkteur Pensioenfonds). G. J. Hermanides (sekretaris). Vroeg of laat zal er altijd een nemer zich afvraagt, hoe zijn ink tijd van zijn pensionering berei ook gaan over hetgeen zijn vi overlijdt Verzekeringen Gelukkig is het niet meer zo, dat iemand, oud geworden, of als we duwe achtergebleven, naar diaco nie of armenbestuur moet om in leven te blijven. De ontwikkeling van de sociale verzekeringen heeft geleid tot verschillende vormen van uitkeringen, waardoor heel wat zorg wordt afgenomen. Voorts zal door een pensioenregeling van het bedrijf een toekomstig inko men, hetzij voor de oudere werk nemer, hetzij voor zijn weduwe, verzekerd moeten zijn. Dit toekomstig inkomen voor de oude dag moet zo groot zijn, dat dit tezamen met de A.O.W.- en W.W.-uitkeringen ten minste 70% van het loon van de werknemer is. moment komen, dat een werk- omen zal zijn, zodra hij de leef- <t heeft. Zijn gedachten zullen ouw zal ontvangen, indien hij deze schuld de wiskundige reser ve. Tegenover de schuld aan de deel nemers wegens verdiende pen sioenrechten staan de beleggin gen, welke ten behoeve van de deelnemers door het fonds be heerd worden. Jaarlijks vloeien in de kis van het fonds de koopsom men, waarmede per jaar een stuk je pensioenrecht wordt gekocht. Voorts komen in deze kas de op brengsten van de beleggingen, zo als huren, rente enz., en gelden die ontvangen worden wegens aflossin gen en verkopen. Een belangrijke ontvangst is vervolgens hetgeen Albert Heijn N.V. onverplicht in het fonds stort. Voor het geld, dat in de kas ge komen is, wordt weer een bestem- Vervolg op pagina 4) Gelijktijdig bij het ter perse gaan van dit nummer verscheen het jaarverslag 1963 van Albert Heijn N.V. Hieruit willen wij U alsnog enkele punten doorgeven. De omzet van Albert Heyn N.V. te Zaandam is vorig jaar ongeveer met elf procent gestegen van 350 miljoen tot 389 miljoen. De stij ging van de verkopen is slechts in zeer geringe mate toe te schrijven aan prijsverhogingen. Het saldo van de exploitatiereke ning is verleden jaar gestegen van 17,71 miljoen tot 20,29 miljoen. De afschrijvingen namen toe van 8,87 miljoen tot 10,61 miljoen. De nettowinst liep met circa vijf procent op van 3,54 miljoen tot 3,74 miljoen. Voorgesteld wordt het dividend met één procent te verhogen tot dertien procent. De investeringen namen in '63 toe van 11,93 miljoen tot 14,02 miljoen. Het bestuur verwacht dat dit jaar weer een aanmerkelijke kwantita tieve omzetstijging gerealiseerd kan worden. Albert Heijn hoopt door een vergroting van het marktaandeel en door een verdere opvoering van de produktiviteit en efficiency het mogelijk zal zijn de nadelige gevolgen van de kostenstijging te beperken, zo staat in het vandaag verschenen verslag. In de komende editie komen wij nog nader op dit jaarverslag terug. Jaarlijks ontvangt hij behalve zijn loon in geld ook recht op een stukje van zijn toekomstig inko men, dat in de vorm van een pen sioenuitkering te zijnner tijd zal uitbetaald worden. Dienstjaren In zijn actieve dienstperiode bouwt hij jaarlijks aan dit pensioen. Bij het volbrengen van 40, 44 of 35 pensioendienstjaren, welk aantal afhangt van de groep waarin hij ingedeeld is, heeft hij voldoende gebouwd om het maximumpen sioen te kunnen ontvangen. Reserve Het pensioenfonds is belast met het uitbetalen van de pensioenen. Om dit te kunnen doen heeft het fonds de beschikking gekregen over geldmiddelen, die werkgever en werknemer gezamenlijk afge staan hebben aan het fonds. Daar tegenover heeft het pensioenfonds de verplichting op zich genomen deze gelden te bewaren tot de werknemer of zijn weduwe er aan toe is de verdiende pensioenrech ten in geld te ontvangen. Het totaal van deze pensioenrech ten is een schuld aan onze geza menlijke deelnemers. Men noemt 1 blauw katoenen jack; 1 paar blauwe sokken; 1 witte katoe nen blouse; 1 wit hemdje; 1 1 wit jongens onderbroekje; 1 blauw zwembroekje; 1 wollen hemdje (gebreid); 1 willen trui (grijs); 1 wollen trui (grijs); zakdoekjes; washandjes; hand doeken; 1 blauwe zeepdoos; 1 witte zeepdoos; 1 groene zak lantaarn; 1 geel gebloemd nachtjaponnetje; 1 dasspeld met voetbal. S.v.p. vóór 26 juni a.s. af te halen bij mej. N. F. de Wit, huispost 281. ..Eventjes naar Afrika, 4]/j kg slanker!" Op zaterdag, 16 mei j.l. werd er voor het 8e Pinksterkamp. Dit kan oord „Mooi Veluwe" te Garderen. I op de jeugdherberg „de Poelakker1 Keten naf het O.G. te Zaandam gestart werd gehouden op het vakantie- i zeven voorgaande jaren was het te Lunteren. Keeperstalent organiseren, waarbij het klassieke lied „het potje met vet", ook mee dong. Dit potje met vet is echter Hans Smit noodlottig geworden, want tijdens het afruimen werd er tegen een meisje aangestoten, dat een potje met jus in haar handen had, dat viel. Hans kwam met zijn pot je aanlopen en gleed in de plas met jus uit. Het tweede potje met vet, viel mét Hans, die een bruine wang opliep, maar als troost een „ijssie" kreeg. Voor de leiding en de kinderen, die reeds meerdere malen mee gingen, was het wel een grote verandering. Achteraf is het ech ter allemaal erg meegevallen; ook grotendeels dank zij het prachtige weer, want bij regen zou het dag verblijf veel te klein geweest zijn. Het kamp stond onder de hoofd leiding van mej. N. P. de Wit, ge assisteerd door de echtparen Over- meer, Brehler, Kwakkel en Van Rhenen, verder nog de dames Jan- ny Palmer, Marian IJpma, Marian Mulder en de heren P. Meij, J. Berghege, H. Sijpkes, J. Brehler en P. Schipper. Er is weer limonade gedronken en allerlei lekkers gegeten, dat het een lieve lust was om aan te zien, er werd gezongen, gejuicht en „gekeet" luidruchtig pret maken met behulp van zaklan taarns De eerste avond waren er al veel lantaarns in beslag ge nomen, maar verscheidene werden tussen de dekens verborgen ge houden. Wat het zingen betreft waren de liederen „meiden zijn niks" en „ome Piet is terug uit Amerika" (er waren dit jaar twee oom Pie ten) favoriet. In het eerste lied komt o.a. voor „Ze hebben een keeper, zo slap als een pieper", maar wat keepen betreft, hiervan hebben we prachtige staaltjes ge zien, gepresteerd door Johan Mul der, tijdens de voetbalcompetitie. De meisjes hadden een volleybal competitie. Vette potjes Ook was er weer de traditionele speurtocht in de prachtige omge ving van het kamp (met behulp van grote dobbelstenen moest de weg gevonden worden) en de ker mis. Kermiskampioenen van dit jaar werden Joke Apon en Jelle IJpma. De meisjes, die in de linker helft van „de Rimboe" sliepen hebben het nog gepresteerd, om voor het slapen gaan een zang-festival te Pierewieten Ger Romkes vond het reuze fijn, om in bomen te klimmen en de gebroeders Van Kooten hadden de leiding bij het bouwen van een hut, gemaakt van oude spiraal matrassen en hout van een niet meer gebruikt openluchttheater. De dagen zijn voor leiding en kin deren, zonder schokkende gebeurte nissen, omgevlogen en 's avonds kon de leiding met een gerust hart gaan „pierewieten" in het huisje „de Pierewiet". Dit pierewieten be stond o.a. uit het vertellen van de opgedane ervaringen van de afge lopen dag. Klaverjastenen Deze verhalen gingen gepaard met het drinken van druiven-, sinaas appelsap en advocaat met slag room, wat met behulp van zeer geringe middelen toch echte slag room werd. Bij deze dranken ser veerde de heer Joop Overmeer op (Vervolg op pagina 3)

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1