Aandelen voor AH-personeel Alarminstallaties zorgen voor veiligheid SM s CU flitsen Wee wezen 'ir/a/i/M'lft Chocoladefabriek wordt opgeleverd V erkiezi n gscampagne uitbundig gevierd INPAKAFD. STUKS ARTIKELEN IN OUDE EXPEDITIE Bartelson bezoekt AH - Flitsen Pagina 2 I J ET gilde der inbrekers laat regelmatig zijn oog met ken- nel ijk welgevallen op onze filialen rusten. In de nacht van 31 'maart op 1 april kreeg de SuperMart in Buitenveldert bezoek. Tegen drieën zag een buurtbewoonster, die blijkbaar de slaap nog niet liad kunnen vatten, in de duistexe hoek aan de achterzijde van het bedrijf drie personen, die zich onge meen verdacht gedroegen. Weldra vingen zij aan zich be kwaam naar binnen te werken, langs de wegen die in dit soort karweien gebruikelijk zijn. Hun doel echter hebben zij nimmer bereikt, want na enige stappen in de winkel geschiedde er iets dat bij een inbraak in een AH-filiaal nog nooit was gebeurd: een hartverscheurend sirenegeloei verstoorde de stilte. De kort geleden geïnstalleei'de alarminstallatie had voor het eerst haar nut bewezen. Bedrukt zullen de toffe jongens van de onderwereld van dit nieuws hebben kennisgenomen, omdat hen wel duidelijk zal zijn dat een dergelijke beveiliging niet alleen in dit bedrijf is aangebracht. terecht. De politie loonde zich echter toch nog enthousiast over de vangst van het manne lijk deel van het duo: een veel belovende jongeman, die ook nog wel van iets anders dan hartige hapjes houdt. Hij werd al enige tijd gezocht wegens activiteiten in de sector dei- verdovende middelen. Natuurlijk zijn er in de fili alen verspreid over het hele land, soortgelijke maatregelen getroffen als in Buitenveldert. XV/'IJ weten niet woorden de drie insluipers bij het horen van het tumult hebben gesproken, maar ver moeden dat zij zich hebben be perkt tot enkele kernachtige uitroepen, met als vooi-naamste ki-eet: „Weg wezen". Maar zelfs dit was overbodig gepraat. De buurvrouw had n.l. intussen de politie gebeld en aangezien er juist een surveillancewagen in de naaste omgeving vertoefde die langs draadloze weg naar de plaats van handeling werd gestuurd, liepen twee inbrekers regelrecht in de armen van het gezag. De derde is tot de dag van vandaag spoorloos. Groot was de verbazing van de uit hun slaap gerukte om wonenden, toen zij in één der gevatten een persoon van de vrouwelijke kunne herkenden. Mensen uit het vak waren er dan ook niet aan het werk ge weest en om de brandkast was het helemaal niet begonnen. Het gezelschap, terugkerend uit het nachtleven, had aan een to- I meloze honger niet langer welke weerstand kunnen bieden en wie iets lekkers wil eten, kan I nu eenmaal het best bij AH NIEUW. Kant-en-klaar aard appeltjes. Pot a 720 cl. 79ct. Niet meer koken, alleen even opwarmen. Dhr. A. Heijn voorzitter van C.I.E.S.-congres Woensdag 26 juni komen een aantal Amerikanen met hun vrouwen, de SM's In den Boogaard en Mariahoeve be zoeken en op vrijdag 29 juni zullen zij ons DC bezichtigen, waarna lunch in de „Walvis" en bezichtiging van ons museum. Dit groepje bezoekers maakt deel uit van het C.I.E.S.-con gres, dat die week in „de Doe len" in Rotterdam gehouden wordt. Het C.I.E.S. is een we reldomvattende organisatie, die jaarlijks bijeenkomt, ditmaal dus in Nederland. Ruim 500 deelnemers komen van heinde en verre, allen leiders van Grootwinkelorganisaties. Onze pi'esident, de heer A. Heijn, is voorzitter van het congres. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 7 1 juni 1968 Verantwoordelijk eindredakteur H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 E)IJ DE installatie van de ondernemingsraad prod, bedrijven Zaandam vertelde de voorzitter, de heer P. C. Vink, dat de nieuwe choco ladefabriek in pand 38/67 op 10 juni bouwtechnisch wordt opgeleverd. Medio juli zullen de twee spui'tansiaïlaties overgeplaatst moeten zijn, zodat de vonne- rij vanaf 1 augustus kan functioneren. Midden septem ber zullen dan de toffee- en caramellijn worden verhuisd. De ruimte die vrij komt in de oude drupsafdeling komt ter beschikking van de verpak kingsafdeling. Rond 1 oktober 1968 moet pand 38/67 gereed zijn voor wat betreft de fa bricage. De ruimte die daar voor nog niet benodigd is wordt voorlopig bestemd voor opslag. O c De verkiezingscampagne voor de ondernemingsraden is in het Administratiegebouw en de fabrieken in Zaandam uit bundig gevierd. Grote plakka ten aan de wanden, rijmpjes en slogans, het leek wel een ver kiezing voor de Tweede Ka mer. Een olijkerd had koppen uit de Flitsen geknipt, waaron der een foto van onze presi dent, die verondersteld werd de betreffende kandidaat aan te bevelen met de woorden: „Ik zie wel wat in die man!" In het A.G. was zelfs een campagne-werkgroep, die het plan had aan het einde van een werkdag in de kantine op kisten „spreekhoeken" voor de kandidaten te organiseren. In de volgende Flitsen hopen wij het resultaat van al deze activiteiten te vermelden nl. de lijst van de kandidaten die voor de O.R.'s gekozen zijn. Vrijdag 24 mei krijgen we bezoek van de eindexamenkan didaten van het Lyceum in Schagen N.H. 's Morgens wordt vertoond de film „Behind these doors" en woi'dt een kort be zoek gebracht aan de P.B., 's middags naar het D.C. gevolgd door een experiment nl. een „teach-in" over: „Wat ver wacht u van de toekomst?" Overgenomen uit Financieel Dagblad van 1 mei Albert Heijn wil het personeel financieel meer bij het bedrijf betrekken, zo blijkt uit het dezer dagen gepubliceerde emissie- „luul„u, ueictlvt prospectus. Hiervoor is een klein gedeelte van de niaw uit Toic" meT'bii/de'"biiSteü i ,1 I n.oeneni.,iooi<d Movimuil ,11 I 1.1,, lil 1 7 'V ÜHl. te geven aandelen geresei-veerd. Maximaal zullen 10.175 aan delen van nominaal 20 geplaatst worden bij de hiervoor opgerichte Stichting Administratie Personeelsaandelen. Per 1 mei kan het personeel inschrijven op één personeels- certificaat van nominaal 20. Voorwaarde is dat men minimaal twee jaar in dienst is van de onderneming. De inschrijfprijs van een 100 ligt slechts vijf gulden boven die voor de oude aandeelhouders 95). Houdt men daarbij ï-ekening met het feit dat de oude aan deelhouders twee claimbewij- zen moeten indienen dan komt men tot de conclusie dat het personeel hier een voordeeltje wordt geboden. Inclusief de kosten van de benodigde claim- bewijzen kost een nieuw aan deel van nominaal 20 de aan deelhouders 221 (claimkoers van 25 april). Wil een personeelslid dit voordeel geheel realiseren dan zal hij of zij nog minstens vier jaar in dienst van de onderne ming moeten blijven. Pas na vier jaar is nl. het personeels- aandeel vrij verhandelbaar. Bij het voor die tijd verlaten van de onderneming is het perso neelslid verplicht zijn aandeel in te leveren bij de Stichting. Hij of zij heeft dan maximaal recht op 100 vermeerderd met een vergoeding voor het lopend dividend en 18 voor - elk verstreken jaar na verkrijgen 1,50 per maand.). Bij overlij den of pensionering geldt een gunstiger regeling. Albert Heijn had begin dit jaar ruim 8500 mensen in dienst. Reeds op grond hiervan kan dus geconcludeerd worden dat niet direkt alle perso neelsaandelen zullen worden geplaatst. Rekening houdend met de gestelde drempel (twee jaar dienstverband) wordt ver wacht. dat bij een jaarlijkse inschrijfmogelijkheid op één personeelsaandeel, ongeveer twee a drie jaar nodig zullen zijn om de aandelen te plaatsen. Het initiatief van Albert Heijn kan gezien worden als een nieuwe stap op de weg naar de democratisering van de onderneming. De direktie wil het personeel betrekken bij de \ESGERECHTIGDEN-ONDERt£MmRm financiering van de onderne ming zij het misschien iets minder direkt als onlangs bij de Appingedammer Bronsmo- torenfabriek. Andei'zijds toch weer direkter. Ging het in Ap- pingedam om een lening van het personeel aan het bedrijf, bij Albert Heijn gaat het om een daadwerkelijk deelnemen in het ondernemingskapitaal. De door Albert Heijn in geslagen weg zal niet door ie dereen toegejuicht worden. Een bezwaar dat ongetwijfeld naar voren zal komen is dat het personeel zijn belangen te veel op een kaart gaat zetten. Bun deling van ai'beidskracht en een gedeelte van het persoon lijk bezit in één onderneming houdt gevaren in. Aan dit as pect zal voortdurend aandacht moeten worden besteed. In de concrete situatie lijkt ons het risico zeker niet te groot. Het financieel betrekken van de werknemers bij de onderne ming wordt reeds langer van verschillende zijden gepropa geerd. Vermogensaanwasdeling, investeringsloon etc. zijn in de ze bekende begrippen. In deze ontwikkeling moet het initia tief van Albert Heijn als een belangrijke en reële bijdrage gezien worden. Hier worden de werknemers langs een zake lijke weg in de gelegenheid gesteld deel te nemen in de onderneming. Het grote nadeel van de tót nu toe van vak bondszijde gelanceerde ideeën was dat de loonkosten zouden stijgen, per saldo zijn nl. ver mogensaanwasdeling en in vesteringsloon loonkostenele menten. Dit nadeel is nu on dervangen. De werknemers zullen een deel van hun nor male arbeidsinkomen moeten inbrengen om deel te kunnen nemen in het aandelenkapitaal. Om dit te stimuleren heeft het bedrijf deze deelname aantrek kelijk gemaakt. Al enige tijd ontvangen de AH filialen de vleeswaren uit Wijhe via de G.DC's Zaan dam en Rotterdam, alles ver pakt in vaste eenheden en ge wichten. Hierdoor is de expedi- tieafd. te Wijhe overbodig ge worden en is deze geleidelijk omgeschakeld tot de afd. inpak stuksartikelen. Aan 4 lijnen worden de di verse artikelen als ontbijt- pf l\ONDERDAG. 16 mei is aan de Amstellandlaun te Weesp een. nieuwe SuperMart geopend. Aan de vooravond van de opening werd er een receptie gehouden, De nieuwe zaak, die een totale oppervlak te heeft van 941 ra2, zal wor den geleid door de heer J. Bakker. Zo hebben wij dan weer de maand mei bereikt. Wij willen beginnen. Bij de heer en mevr. Klingers - O.D. werd een doch ter Nita. geboren. De heer K. van der Woude - O.D. is op 9 mei getrouwd met mej. A. van Petten. Er waren ook twee bruidjes in de Choc, fabriek. Op 17 mei trouwde mej. K. C. W. Schipper met de heer C. v.d. Beek vier el en op 20 mei mej. G. Koning met de heer H. J. Roos. De heer J. Gras vierde op 9 mei zijn 80ste verjaardag. Wij willen hem alsnog hartelijk fe liciteren. De heer H. de Kroon- K.B. was op 1 mei 12'h jaar in dienst, zo ook de heer A. de Graaf - O.D. mej. M. C. van der Laan was op 3 mei 5 jaar in dienst. De heer en mevrouw G. Beunder vierde hun 12Y2 ja rig huwelijksfeest op 1 mei. Het aangekondigde. 25-jarig hu welijksfeest van de heer en mevrouw J. J. Sondy was fou tief vermeld. Dit feest is het volgend jaar. De heer K. v.d. Werf - O.D. was op 28 mei 12*/a jaar in onze dienst. Wij ontvingen enkele be dankbrieven o.a. van de heer en mevr. J. Rep (25 jaar ge- huwd), van de heer en mevr. M. H. de Vries (40 jaar ge huwd). De heer J. Daub - O.D. wil allen bedanken voor de be langstelling tijdens zijn ziekte. Bij de heer en mevr. van Tiel - O.D. is een dochter gebo ren, ook onze felicitaties. De heer T. Muller - Org.afd. is op 1 mei te Winterswijk in de hu welijksboot gestapt. Mevr. Nooter is na vier we ken in het ziekenhuis te zijn geweest weer thuis. Mevrouw Boom moest ook voor een ope ratie in het ziekenhuis worden opgenomen. Zij is nu thuis voor een verder herstel. De heer D. Kok- O.D. is ook al vele maanden door ziekte thuis. De heer H. Bakker- K.B. is nog steeds bij zijn familie in Wamel. Mevr. de Monte-Galhofo is na haar lange verblijf in een ziekenhuis te Utrecht weer thuis. Mevrouw Schouten die een rustkuur moest ondergaan van zes weken, is nu weer aan het werk. Mevrouw Loers - V.A. is inmiddels ook weer uit het ziekenhuis. De heer J. Gu- lien - O.D. moet enige weken rust houden, evenals de heer J. Gras - V.A. aK ij- ok worst (2 soorten) spek (3 soor ten) braadworst, leverworst (5 soorten) theewórst, lever, paté en achterham verpakt, geëti ketteerd en geprijsd. Via kleine rolbanen komen de doosjes vleeswaren van de 4 lijnen op een grote rolbaan, van waaraf de doosjes in rolcontainers worden gezet en in de afdeling zelf kunnen worden opgeslagen tot afvoer naar de G.DC's plaats vindt.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2