Verse vis doet intrede in AH-filialen De heer G. Heijn was 50 jaar kruidenier Melkverkoop in filialen is trekpleister voor consument illlifillllïllLlll Oudste lid raad van commissarissen Belangstelling Afscheid als commissaris Installatie ran ondernem i ngsraden Personeelsaandelen Proper Geduld Succes Ch flitsen 14 daags personeelsorgaan albert heijn 25ste jaargang no. 7 1 juni 1968 ONZE RAAD van Commissarissen heeft onlangs af scheid genomen van haar oudste lid, de heer G. Heijn, die volgens de statuten op 72-jarige leeftijd niet meer herkiesbaar was. De heer Heijn is geboren in 1895 in Oostzaan. Als zoon van de stichter kwam hij op 4 oktober 1917 in dienst van onze onderneming. Er waren toen 54 filialen. Begonnen achter de handkar en op de bakfiets heeft hij alle werkzaamheden zelf wel eens verricht. In 1920 werd de firma omgezet in een N.V. en werden hij en zijn broer Jan direkteur. Bij het 75-jarig bestaan, in 1962, is de heer Heijn afgetreden als lid van de Raad van Bestuur en werd hij commissaris. Uit de vele interviews, die hem in de loop van de jaren, ook door de Flitsen-redactie, zijn afgenomen, blijkt steeds weer dat de heer Heijn een bijzonder harde werker was, zakelijk zuinig maar ook in staat een royaal gebaar te maken. Het leek of hij een bijzonder zintuig had om te weten waar iets fout dreigde te gaan. De verklaring is natuurlijk dat hij zo'n vakman was dat hij door zag waar hij zich persoonlijk voor moest inzetten. j^WALITEIT ging hem in de fabriek en in de filialen voor alles. Zijn bijzondere be langstelling ging altijd uit naar koffie. In zijn beginperiode ging hij op zondag met zijn broer in de koffiebranderij monsters branden en proeven. Voor de Eerst Wereldoorlog had hij dat vak geleerd in een Duits bedrijf, waar hij als brander aan de spits stond. Ja-broers werden door de heer Heijn niet gewaardeerd. Een medewerker mocht best fel zijn eigen mening verdedi gen. Een erkende fout werd trouwens niet kwalijk geno men. Ondanks dat men toch wel een beetje bang was voor de heer Heijn, hij had er bij zonder de wind onder, wist hij zijn mensen te inspireren en was een ieder bereid zich persoonlijk voor het bedrijf in te zetten. Wij, de derde generatie, heb ben veel te danken aan de heer Gerrit Heijn en zijn broer Jan. De heer G. Heijn wordt nu adviseur, hij heeft nog zijn ka mer op het hoofdkantoor, want het is ondenkbaar dat hij niet wekelijks langs zou komen. Ondanks zijn 72 jaar ziet hij er uit als een goede zestiger. Hij weet precies wat er omgaat in het bedrijf, dat zijn liefde heeft. Hoe kan het ook anders, na er je 50 beste jaren aan te heb ben gegeven. A LS JE 50 jaar gekruidenierd hebt en je moet dan afscheid nemen van de zaak, waar je je hele leven aan hebt gewijd, dan krijg je onwillekeurig een gevoel van weemoed. Een gevoel dat je uitgerangeerd bent, al is het dan dat je in de verte het wel en wee nog mag volgen. Met z'n allen hebben wij veel voor elkaar gebracht en wij hebben ervaren, dat de jonge bestuurders van de zaak op dezelfde solide wijze de affaire zullen voortzetten als de stichter van ons bedrijf ons steeds voor ogen heeft gehouden. Vol vertrouwen zie ik dan ook, ondanks de felle concur rentie die ons boven het hoofd hangt, de toekomst tegemoet. Ik hoop, dat het u allen goed gaat en verblijf met vrien delijke groeten, G. HEIJN JTiE VERKOOP van in karton verpakte verse melk in het filiaal te Buitenveldert loopt gesmeerd. Per dag wordt er gemiddeld zo'n 2000 a 3000 liter omgezet en ook met de vla's, de yoghurt, de karnemelk, de slagroom, de rijste- en haver moutpap lopen de klanten weg. De omzetcijfers van de melkprodukten zijn sinds de opening van deze SuperMart op 12 december van het vorig jaar, ver dubbeld. De verwachting is echter dat zij nog veel verder omhoog zullen gaan, wat trouwens ook geldt voor het overige assortiment. Op het ogenblik zijn in het winkel centrum in aanbouw pas zeven winkels geopend. Wanneer in september alle veertig a vijftig zaken in bedrijf zijn, zullen zij gezamenlijk een grote zuigkracht uitoefenen op consumenten uit de nabij gelegen delen van Amsterdam, met alle plezierige gevolgen van dien. De installatie van de 10 On dernemingsraden, 2 Contact commissies en de Centrale On dernemingsraad vindt plaats op de onderstaande data: P.B. Wijhe: vrijdag 17 mei 10.00 uur, A.G.: maandag 20 mei 11.00 uur. Restaurants: maandag 20 mei 14.00 uur, D.C. Z'dam: woensdag 22 mei 10.30 uur, P.B. Z'dam woensdag 22 mei 15.00 uur, P.B. Dordrecht: dinsdag 28 mei 15.00 uur, T.O. Hilversum: donderdag 30 mei 10.00 uur, P.B. Zwanenburg: donderdag 30 mei 15.00 uur, C.M.S. A'dam: vrijdag 31 mei 10.00 uur, H.K.: maandag 10 juni 14.00 uur, D.C. R'dam: vrijdag 7 juni 10 uur. Filialen nader te bepalen. Cenlrale On dernemingsraad op dinsdag 18 juni 15.00 uur. In het begin heeft men bij de verkoop van melk te kampen gehad met een pro bleem: het kwam nogal eens voor dat de verpakking lek te. Huisvrouwen die een pak in hun tas hadden gestopt, ontdekten thuis dat hun andere boodschappen letterlijk dreven. Verschil lende malen heeft AH scha devergoeding betaald en het chemisch reinigen van kle dingstukken vergoed. De herhaaldelijke klachten hierover aan het adres van de fabrikant hebben er tenslotte toe geleid, dat iets dergelijks nu niet meer voorkomt. Ook heeft het even ge duurd voordat men er onge veer achter was welke hoe veelheden er voor de di verse dagen van de week moesten worden besteld. Soms was er te veel, dan weer te weinig, maar nu is men langzamerhand wel in staat het vrij nauwkeurig te bekijken. Bovendien gaat men zeer praktisch te werk. Iedere middag neemt men precies op wat de consu ment heeft afgenomen, en bestelt aan de hand daarvan meteen voor dezelfde dag van de volgende week. De bevoorrading geschiedt dagelijks, 's Middags rijdt de wagen van de fabriek voor, om de bestellingen voor de komende dag af te leveren. Dat de verkoop van de melk zo voortreffelijk ver loopt, is te danken aan ver schillende factoren: de huisvrouw vindt het gemak kelijk deze produkten nu onder hetzelfde dak als haar andere boodschappen te kun nen krijgen en vooral ook blijkt zij het te waarderen dat nu het gesjouw met lege flessen achter de rug is. Verder zijn de pakken melk handig in de koelkast op te slaan en is het niet meer nodig 's morgens thuis te blijven wachten tot de melkman aan de deur komt. Men heeft in Buitenveldert vastgesteld, dat er voor de melk en melkprodukten reeds een vaste klantenkring bestaat. v^INDS 12 december van het vorig jaar verkoopt Albert Heijn verse vis. Dat gebeurt in het filiaal in Buitenveldert, maar het ligt in de bedoeling er binnenkort ook in Alkmaar mee te beginnen. Er gaat evenwel achter dit artikel een probleem schuil: de huisvrouw kan haar maaltje natuurlijk zo mee naar huis nemen, maar zij heeft ook de mogelijkheid het, terwijl ze erop wacht, bij aankoop te laten bakken, waar bij geuren vrijkomen die moeilijk zijn te vernietigen. Weliswaar wordt er met medewerking van het TNO in IJmuiden naarstig gezocht naar methodes om dit euvel doelmatig te bestrijden. Albert Heijn gaat nu in de Randstad Holland en in Limburg proeven nemen <met de verkoop van voorverpakte vis, die volko men vers is: ,,'s morgens verpakt, dezelfde dag nog in de filialen". In dit produkt heeft men in Zaandam het volste vertrouwen, en daar zijn allerlei redenen voor. Voor een natie die een mas sale vissersvloot op zee heeft dobberen, eet ons land maar betrekkelijk weinig vis. Het grootste deel verdwijnt via de export over onze grenzen. Een enquête van het Produktschap heeft uitgewezen, dat de zo op hygiëne gestelde Nederlandse huisvrouw vaak wordt afge schrikt door de wijze waarop dit artikel wordt gepresenteerd. Hierbij delen wij u mede dat er een kleine duizend personeelsleden gebruik hebben gemaakt van de ge legenheid om in te schrijven voor een personeelsaandeel. J^EN TOONBEELD van pro perheid is de visafde- ling in Buitenveldert. Daar bestaat voor de tong, de schelvis, de roodbaars, de regenboogforel, de zalm, de gebakken schol, de lekkerbek- jes enz. dan ook een grote be langstelling. Al deze soorten, die iedere ochtend vers door de groothandelaar worden aange voerd, liggen in speciale koel vitrines die uit Amerika af komstig zijn. Alle resten wor den vernietigd, zodat daarvan niemand meer hinder heeft. 'XTRIJDAG, 10 mei heeft de heer C. A. Schilp, kunstre- sencentvan het Nieuw Utrechts Dagblad een expositie van de Amersfoortse schilder Krijn van Dijke geopend in „Het Wijnkeldertje" van de Alberts Corner aan de Oude Gracht 101-103 in Utrecht. IVlAAR er kleeft, zo wees het opinie-onderzoek uit, nog een bezwaar aan de vis zelf. Wij leven in een jachtige tijd en het geduld dat nodig is om het zeebanket te bereiden en te eten („met al die graten") ontbreekt bij velen. Het is vooral daarom dat men in Zaandam in het versvoorver- pakte produkt gelooft, dat pan klaar is en ontdaan van alles dat niet voor de menselijke consumptie is bedoeld. minder vrij is in de keuze van de hoeveelheid en en ook het assortiment niet zo omvangrijk kan zijn als bij de normale aanvoer het geval is, heeft de nieuwe aanpak in En geland een enorm succes ge had. Men is er daar een jaar geleden mee begonnen en sindsdien is de visomzet duide lijk gestegen. De kans is groot dat dit in Nederland, waar de ontwikkelingen op dit gebied eerst kort geleden op gang kwamen, ook zei gebeuren.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1