Wil ma de Lange schutterskoningin van Limburgse Haantje Paasschietwedstrijden in Ontspanningsgebouw SAMENSTELLING VAN ONDERNEMINGSRADEN AH-BEDIENDE GEVREESDE TEGENSTANDSTER Voor de tweede maal sporiuit wisseling Zaandam-Wijhe Goed uitgerust Ongekend succes „Als het enigszins kan. doe het dan" Gouden en Zilveren Noot voor fr Albert Heijn AH - Flitsen Pagina 4 TY/ILMA DE LANGE is nog net geen 18 jaar oud en behalve bediende in Albert Heijn's vestiging in de Valkenburgs Dr. Ehrenstraat kampioene van de Vatkènburgse schietvereniging „het Haantje" in Valkenburg. Wilma is in heel Zuid-Limburg een ge vreesde tegenstandster van de stoere schutters. Tot koninginnedag is ze zelfs koningin van schutterij „het Haantje" en ze is vast van plan die titel dit jaar weer op 30 april a.s. met hand en tand te verdedigen. Lukt dat, dan mag ze weer een jaar lang de erespeld van de schutterij het gekroonde haantje dragen. Wilma de Lange is door al die schutterseer niet naast haar schoenen gaan lopen. Ze is eer der wat verlegen met haar sue- TAE tweede AH-sportuitwisse- ling Zaandam - Wijhe die ditmaal op 18 mei te Wijhe zal worden gehouden, belooft een groots evenement te worden. In Wijhe is men al druk doen de voorbereidingen te treffen om de gasten uit Zaandam zo goed mogelijk te ontvangen. Voor beoefening die dag komen zes takken van sport in aanmer king: nl. voetbal, volleybal, tafel tennis, bridge, dammen en biljar ten. Ruim tachtig Zaankanters (twee voetbal elftallen, drie vol leybalteams, 2 tafeltennis teams, 4 paren bridgers plus 8 dammers en 8 biljarters zullen de strijd aanbinden tegen evenveel Sallan- ders. De inzet is een fraaie wis selbeker, die vorig jaar in Zaan dam door de heer ir. II. Glazen- burg aan de captain van Wijhe werd uitgereikt. Uiteraard zullen de Zaandam mers alles in het werk stellen om de beker, die op 18 mei door de heer J. Nijman Sr. zal worden uitgereikt, een jaar in bezit te krijgen. Er zal zeker fel om de puntjes worden gestreden, hoe wel de uitwisseling is bedoeld om een dag gezellig met elkaar om te gaan en als AH-ers uit ver schillende delen van het land el kaar te leren kennen. Naast de actieve sportbeoefe naars zullen van beide zijden ve le supporters aanwezig zijn, met als klap op de vuurpijl de AH Harmonie uit Zaandam die het geheel zal opluisteren met vro lijke muziek. 's Avonds om 7 uur geeft de AH harmonie een concert in de muziektent op het marktplein. Alle sportbeoefenaars en suppor ters worden op het marktplein verwacht om met de muzieklief hebbers uit het dorp het concert te beluisteren. Het geheel zal worden besloten met een gezellig samenzijn in hotel Krikke, dat om 8 uur aanvangt. Op 29 maart jl. vierde, de heer P. G. Wulf er t, medewerker van het magazijn Grootverbruik in het D.C., zijn 25-jarig zaken- jubileum. Onderstaand een foto van de bijeenkomst in de kantine. cessen. Ze voelt zich in het grote mannengezelschap alleen maar thuis, zolang die mannen met de buksen in de handen naast haar staan. „Ik schaam me er niet voor te zeggen, dat Wilma beter met de buks kan omgaan dan ik", geeft vader W. de Lange 51 jaar grif toe. En trots vertelt vader hoe zijn nauwelijks volwassen dochter nog niet zo lang geleden tijdens een concours van de twintig schoten 9 maal de roos (10), 8 maal een negen, 1 maal een acht en 2 maal een zeven raakte. Maar daarvoor had Wil ma dan ook 35 minuten lang de 4Va kilo zware buks gehanteerd. Een in Limburgse schutterskrin- gen bijna ongeëvenaard succes. „Vrouwen hebben op mannen voor dat de zenuwen hen geen parten spelen", verdedigt vader De Lange de mannelijke schut ters. Veel gelegenheid om dat op waarheid te toetsen heeft hij evenwel niet. De Nederlandse Bond van Sportschutters telt maar twee vrouwelijke wedstrijdschutters. Daarvan is de Valkenburgse Wilma er een en onbetwist de beste. „TE MOET in rustige conditie 'J zijn om aan wedstrijden met succes deel te willen nemen", verklapt Wilma. „Gelukkig komt de bevoorradingsauto voor onze Albert Heijn's zaak nooit op vrij dag, onze oefen- en club- wedstrijdavond. Je mag voor zo'n wedstrijd vooral de rug- arm- en schouderspieren niet te zwaar werk laten doen". De leiding van het Haantje in Valkenburg pro beert daarom ook zoveel moge lijk de competitiewedstrijden te gen andere verenigingen op dinsdagavond te laten plaatsvin den. Dinsdagmiddag heeft in' verband met de winkelsluiting in Valkenburg Wilma genoeg tijd om volkomen uitgerust naar de schietbanen in Zuid-Limburg te stappen. De concoursen en wedstrijden lopen langzaam aan weer ten einde. Wilma prepareert zich nu voor de bondswedstrij den op 21 april a.s. in Hulsberg. Het vijf man sterke beste team van „het Haantje" zal daar in de tweede klasse uitkomen. Wilma's prestaties nopen haar in de persoonlijke wedstrijden evenwel in de hoogste klasse naar de titel te dingen. TAAT betekent dat Wilma eerst 20 schoten moet meeschieten in het team en later nog eens eerst tien en dan twin tig schoten in de persoonlijke wedstrijden. De niet al te zwaar gebouwde Valkenburgse winkel bediende zal er zowat 90 minuten lang met dat grote zware geweer in de handen staan. Ze ziet er niet tegenop, maar toch zucht ze nu al wel eens: „die laatste scho ten, dan is het soms wel vijf of zeven maal richten en telkens weer terugnemen. Je moet hele maal geconcentreerd zijn." Een kleine onenigheid met haar (vaste) vriend of thuis kan de prestatie drukken. En waar valt niet eens een enkel minder vriendelijk woord. Wilma's suc ces op het vorige bonds-schut- tersfestijn het eerste waar aan ze meedeed was ongekend. Te midden van honderden volwas sen mannen schoot ze met 179 punten (van de 200) een tweede prijs. „Ik bleef daar vier punten onder en viel buiten de prijzen", stelt Wilma's vader nu nog ener zijds trots op zijn dochter, ander zijds spijtig om zijn eigen verlies vast. De Valkenburgse kampioene heeft een grote schutterswens. Dat is eenmaal het geweer te mogen hanteren in de wedstrijd „het gouden schot". Tot nu toe klopte ze daarvoor nog tever geefs aan bij Vico Toriani en „Onkel" Lou van Burg. 'VATERDAG 6 APRIL werden voor de 15e keer schietwedstrijden gehouden in ons O.G. Er waren meerdere ploegen die aan de strijd deelnamen, t.w.gemeentepolitie, reserve-politie, artillerie inrichtingen, Sterel en Weclielaar, Albert Heijn, officieren gemeente politie (waarbij de burgemeester en de commissaris), directie AI1 en directie AH. AH aandelen aanbevolen ÏX/TET grote voldoening verna- A men de ondernemingsraads leden op de laatste O.R.-vergade ring, dat Albert Heijn ook het eigen personeel in de gelegen heid wil stellen aandelen te ko pen. Meerdere malen is in de af gelopen jaren het beschikbaar stellen van aandelen aan perso neel onderwerp van gesprek ge weest in de O.R.-vergaderingen. Wij zijn dus vanzelfsprekend blij verrast dat dit initiatief uit eindelijk weerklank heeft gevon den bij de Raad van Bestuur. El ders in dit blad worden de spel regels uitvoerig behandeld, maar het lijkt ons toch nuttig enkele plezierige aspekten van deze aandelen-emissie toe te lichten. Wij vinden het belangrijk dat op deze wijze wellicht een be scheiden begin wordt gemaakt met een nog meer betrokken zijn van de faktor arbeid bij de on derneming zelf. Het betekent niet dat plotse ling een begrip als medezeggen schap een feit is geworden, maar het spreekt toch wel aan dat ook het personeel zich kan laten ver tegenwoordigen en zelfs stem recht heeft op de vergaderingen van aandeelhouders. Het tweede aspekt is het „gok je". Natuurlijk heeft u geen en kele garantie dat 100,die u voor een aandeel moet storten eventueel op later tijdstip met royale rente wordt terug ont vangen, maar de gezonde positie van ons bedrijf geeft toch wel zoveel vertrouwen dat zonder veel risico kan worden ingeschre ven. Op grond van het bovenstaan de willen wij dan ook graag deze aandelen-emissie voor eigen per soneel warm aanbevelen onder het motto: „als het enigszins kan, doe het dan". Wij hebben gepleitaan U de daad! Voor de vijfde keer achtereen werd de wisselprijs, een zilveren weegschaal, gewonnen door de reserve-politie. Ze waren dat overigens wel aan hun eer ver plicht, want ze waren op 9 maart jl. in Zutphen landskampioen ge worden! Van deze ploeg maakte ook een AH-er deel uit, nl. de heer F. van den Bosch, administrateur non food van ons DC. De jaarlijkse paasschietwedstrijden zijn steeds bijzonder gezellig. Niemand gaat li- De door het Nederland^ Verpakkings Centrum ingem stelde jury heeft drie Albeiy, Heijn verpakkingen bekroond. Aan de inzending „krat en flessen voor frisdranken^ kende men de Gouden Nop,_ toe. De verpakking voor „wijnen zuurkool" kreeg een Zilveren Noot toegewezen. Beide ont werpen zijn van Louis Swarft? Design Coordination. Verde>/o! kreeg de ontwerper S. de Lijs.j._. ter een Zilveren Noot voor zijn ontwerp van de „AH instant pudding" verpakking. Is zonder eieren naar huis, tenzij hij allemaal afzwaaiers schiet. Onze schietploeg oefent elCT dinsdagavond in het O.G. Joi medewerkers van onze bedrijv^ in Zaandam, die belangstelling hebben, zijn van harte welkom. 70ALS reeds in de vorige Flitsen is vermeldvinden de L-i verkiezingen voor de 10 ondernemingsraden plaats op 15, 16 of 17 mei. De lijsten, met vermelding van kiesgerechtigden, i zijn intussen op 16 april gepubliceerd en de kandidaatstellin gen moesten 24 april ingeleverd zijn. De uitslagen van de ver kiezingen worden direct op de mededelingenborden ter plaatse J" gepubliceerd en worden vermeld in de Flitsen, die 5 juni ver- j' schijnen. t Intussen is in de bestaande personeelsvertegenwoordigingen overlegd, hoe de samenstelling van de nieuwe ondernemings raden moet zijn in verband met de bezetting van de afdelin- f gen. Hieronder volgt het resultaat, dat intussen ook is door- n gegeven aan de werknemersorganisaties. Vertegw. in de centr. ondeme- mingsraad Hoofdkantoor Zaandam, N.V. Herme- tica Amsterdam, Hoofdkantoor Melk- export Sterovita Amsterdam 2 Administratiegebouw Zaandam Produktiebedrijf Zaandam, Centrale Inkoopdienst, Bouwtechnischedienst 1 Distributiecentrum Zaandam Produktiebedrijf Zwanenburg Produktiebedrijf Dordrecht Produktiebedrijf Wijhe Centrale Model Slagerij Amsterdam Groentedistributiecentrum Waalhaven Technisch Onderhoud Hilversum Filialen Restaurants Voorlopige indeling

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 4