cn flitsen Voortgaande geldontwaarding is probleem van deze tijd Albert Heijn nam wegrestaurant te Beekbergen over 4H STREEFT IAR WAARDEVAST l'TAAIOTA Aanpassing Rendement Geldontwaarding Gesprek (tan de ontbijttafel Geslaagd Loonpeil f) G. P. Lindeboom uit P.B. Wijhe overleden Bartelson hezoekl AH - Flitsen Pagina 2 Eén van de grote problemen van deze tijd is de voortgaande geldontwaarding, die tot gevolg heeft een stijging van lonen en kosten van levensonderhoud. Het ligt niet op onze weg U te vertellen, wat de oorzaak is van het ontstaan van dit vraagstuk. Evenmin, zo dit mogelijk was, een uiteenzetting te geven op welke wijze deze koopkrachtdaling moet worden stopgezet. In onze huidige maatschappij moet men leren met de z.g. kruipende inflatie te leven. Dat is niet zo eenvoudig als men denkt een redelijk pensioen te hebben en na enige tijd tot de ontdekking komt, dat door de verminderde koopkracht dit een stuk minder waard is. Dus dan de pensioenen maar om hoog! Dit is ook gemakkelijker gezegd dan gedaan. evenals in het verleden daarvoor ruimte is, het indien nodige De overheid kan dit wel doen en doét dit ook. Door regelmati ge aanpassing van de AOW- en AWW-uitkeringen aan het geste gen loonpeil wordt reeds een stuk inflatie opgevangen. Voor de meeste pensioentrekkers is dit niet voldoende. Hun onderne mingspensioen vraagt ook om aanpassing. Het pensioenfonds kan uit eigen middelen slechts in geringe mate de helpende hand bieden. Het vermogen van het fonds is nodig om te zijner tijd iedere deelnemer het hem toege zegde pensioen te kunnen uitke ren. Voor meer pensioenrechten zijn extra stortingen nodig. In de laatste jaren heeft de onderneming ettelijke miljoenen boven de normale koopsommen in het fonds gestort om verho gingen mogelijk te maken. Mot het vermogen, dat het pensioen fonds voor de verzekerden be heert, wordt winst gemaakt, het geen wil zeggen, dat het rende ment van de beleggingen hoger is dan bij de berekening van de verplichtingen wordt aangeno men. Deze winst heeft mede gediend om jaarlijks de pen sioenrechten te kunnen optrek ken, maar was slechts een gering gedeelte van hetgeen werkelijk nodig was. Het laat zich aanzien, dat het rendement van de beleggingen van het pensioenfonds de eerst komende jaren op een hoog peil zal blijven. De algemene stijging van de rentevoet is hieraan niet vreemd. Over het jaar 1967 was het rendement bijna 51.2 pet. Rij de berekening van de verplichtin gen ten opzichte van al onze verzekerden (de wiskundige-re- serve) werd uitgegaan van een rentepercentage van 3V4 pet. Een behoorlijke marge tussen deze percentages is beslist nodig. In de eerste plaats om de kosten van het pensioenfonds te dekken en voorts om onverwachte te genvallers op te vangen. Deze kunnen voorkomen bij de beleg gingen, maar ook bijv. door het overlijden van veel deelnemers, waardoor overgegaan moet wor den tot uitkering van meer we duwepensioen dan verwacht was. Nu echter de algemene rente voet zich op een hoger peil dan in het verleden blijft handhaven, heeft de Raad van Bestuur van het Pensioenfonds besloten de rentevoet voor de berekening van de wiskundige-reserve te brengen op 3 3/4 pet. Dit bete kent, dat na herberekening de wiskundige reserve lager wordt en er ondermeer een bedrag van naar schatting 3'/ï miljoen ter beschikking komt. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 5 1 mei 1968 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 Dit bedrag zal bestemd worden om de daling van de koopkracht van de pensioenrechten van de actieve deelnemers geheel of ge deeltelijk op te vangen. Jaarlijks zal worden nagegaan hoeveel procent de kosten van levens onderhoud zijn gestegen en met hetzelfde percentage, maar be perkt tot maximaal 3 pet. worden de pensioenrechten omhoog ge bracht. Ook voor de gepensio neerden, die tot hun pensioen in dienst van de onderneming zijn geweest, is een zelfde rege ling getroffen. Uit de extra-stor tingen door de onderneming van de laatste jaren is een fonds gevormd van 2% miljoen Dit bedrag zal gebruikt worden om deze gepensioneerden bij stijging van de kosten van levensonder houd op dezelfde wijze een ver hoging van hun uitkering te geven. Op deze wijze is een, zij het wellicht gedeeltelijke hand having van de koopkracht <an de pensioenen in de komende a 10 jaar verzekerd. zal doen om tot een volledige optrekking te komen. In de loop van dit jaar worden de pensioenrechten van de nog actieve deelnemers gebracht op het salarispeil van 1968. De ge pensioneerden hebben inmiddels een verhoging van 3 pet. ontvan gen. Met ingang van 1969 zal automatisch, al naar gelang de kosten van levensonderhoud toe nemen, een aanpassing volgens de hiervoor aangegeven richtlij nen plaatsvinden. Uiteraard zal er geen verhoging gegeven wor den, indien een deelnemer op basis van zijn laatste pensioen grondslag reeds voldoende pen sioenrechten heeft gekweekt. De geldontwaarding is voor allen, die hierbij betrokken zijn, een zorgwekkende zaak. Onze I gepensioneerden, maar ook de 1 actieven die hun pensioen nog opbouwen ondervinden hiervan de invloed. Voorts zij, die zich verantwoordelijk voelen voor het welzijn van al onze medewerkers Paul (6 jaar) vraagt na enig gepeins: ..Mam. als jullie oud zijn, ga je dan niet meer vader en moe der over ons spelen". Mam: „Oh Paul, dat duurt nog heel lang". Paul: „Ja, dan moeten jullie „verser" eten. Mam: „Wat moeten wij eten?". Paul: „Verser, en dat ver kopen ze in de winkel van Albert Heijndan krijg je de kans niet om oud te worden Voor het examen ZBBL dat werd gehouden op 26 maart jl. zijn geslaagd: F. Adams, W. An- dringa, P. Bakker, J. S. Heymans, M. van Iersel. P. J- E. Jansen, F. H. P. M. Sleddens, A. Vingerling, Th. A. M. Warmer dam. en oud-medewerkers. Dit betreft in het bijzonder de Raden van Bestuur van de onderneming en pensioenfonds. Door hun ge meenschappelijk overleg is nu een regeling tot stand gekomen, waarbij het mogelijk is gebleken de gevolgen van de inflatie eni germate op te vangen. Het is niet ondenkbaar, c;at deze voorgenomen aanpass'ng niet voldoende is om de in opbouw zijnde pensioenen op te trekken tot het salaris. Dat zal o.a. het geval zijn. indien het loonpeil meer omhoog gaat dan 3 pet. stijging van de kosten van levensonderhoud. Verwacht mag worden, dat de onderneming, 11: WtGm Het wegrestaurant Lich bij Beekbergen aan de weg Apel doorn-Arnhem is per 1 april overgenomen door Albert Heijn. Onder de naam Albert's Corner Beekbergen wordt het restau rant voortgezet met als manager de heer C. Vernooij. Het bedrijf wordt niet verbouwd. Het wegrestaurant is dag en nacht geopend. Albert Heijn N.V. exploiteert reeds vier wegrestaurants en heeft er twee in voorbereiding, te weten in Leiderdorp en Reeuwijk. Daarnaast heeft het bedrijf dertien Albert's Corner restaurants in verschillende plaatsen in Nederland, waaron der drie Wimpy's /ANZE nieuwe SM in Valkens- waard, die reeds op de eerste dug na de opening een record omzet behaalde. Op de leeftijd van 40 jaar overleed zondag 17 maart geheel onverwachts in zijn woning te Zwolle Gustav Pieter Lindeboom medewerker aan het P.B. Wijhe. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw, die al op zo'n jonge leeftijd alleen komt te staan. Het bedrijf verliest in hem een harde en ambitieuze werker, dêe vol enthousiasme meedeed aan de ontwikkeling van de afdeling vac. Vleeswaren. Zijn naaste me dewerkers zullen hem in herin nering houden als een opgeruimd en goede kameraad. L3 FF E beginnen ons lente-over- zicht met goede berichten. Er waren vele trouwlustigen. Mej. G. Berke-C. F. opende de rij op 1 maart en trouwde de heer Reijn. Mej. J. de Looze-V. .4. volgde haar voorbeeld op 15 maart en wel met de heer N. de Jong. 22 maart gaf Mejuffrouw A. Lagen dijk-V. Ahaar ja-woord aan de heer H L. G. Kenter. Als I laatste in deze rij Mej. N. var.1 Schouwen-K. B. Zij trouwde op 29 maart de heer Geldhof. Wij hopen dat voor deze jonge paar- e tjes een mooie toekomst open ligt f en wensen hun namens ons allen alsnog heel veel geluk. De heer en mevrouw .4. Vied- 1 der-C. I. D. werden verblijd met j een zoon, zij noemden hem J Hans-Robin. Zo ook de heer en mevrouw C. J. van Galen-P. M. Hun zoon kreeg de naam Edwin, f Beide ouderparen van harte gefe liciteerd De heer en mevrouw J. Rep-K. B. vierden op 10 maart hun t» 25-jarig huwelijksfeest en op 24 la> maart de heer en mevrouw M. H. de Vries, voormalige chef van de beschuitafdeling, hun 40-jarig huwelijksfeest. Ook vanaf deze Te- plaats nog onze hartelijke felici- e' talies en wij hopen dat U zeer geslaagde feestdagen achter de rug hebt. Nog vele jaren toege wenst in goede gezondheid. Ook zijn er nog enkele 12' *-jarige hu- welijksjubilea gevierd. T.w. de heer en mevrouw van Berge-de Wilde op 6 april cn de heer en mevrouw L. 11. Caarls op 8 april. Van harte gelukgewenst. "a or Daarnaast vierden we nog en kele bedrijfsjubilea. Op 19 maart zelfs 2. De heren G. J. de Jong-C. 3? F. en C. A. van Draanen-V. A. lir waren beiden op die dag 12' jaar bij ons bedrijf werkzaam. Op 1 april vierde de heer O. Te- paske-B. T. D. dit jubileum. De tTo' heer B. Butter-O. D. zou op 3 april zijn 12'/s-jarig jubileum vieren, maar moest helaas door ziekte verstek laten gaan. Verder hebben wij op dit mo ment nog enkele jubilea op de lijst staan. De heer W. B. Herma- rij-O. D. zal bij het verschijnen van dit nummer zijn 12'n-jarig zakenjubileum hebben gevierd, lc t.w. op 17 april. Mevrouw Loers-V. A. is op 26 april ook 12' jaar aan ons bedrijf verbon den. Dit jubileum zal helaas door ziekte uitgesteld moeten worden. Mevrouw Saelman-K. B. is op 22 1 april 5 jaar in dienst. Inmiddels is ook, hoewel verlaat, het 5-jarig dienstverband van Mej. T. Zoet t gevierd. De heer en mevrouw J. Son- i dy-C. F. hopen op 26 april hun 25-jarig huwelijksfest te vieren. Vanaf deze plaats onze geluk- wensen. M o Dit is een hele lijst met feeste- 1 lijke gebeurtenissen. Jammer dat het niet altijd feest kan zijn. Wij hebben ook nog een aantal zie ken die vooral aandach': verdie- 5 t nen. De heer H. Hoekstra, die ruim een jaar niet heeft kunnen werken, heeft nu bezigheden in de Centrale Werkplaats te Zaan dam, waar hij het goed naar zijn zin heeft. Mevr. Loers is na een lange wachttijd opgeroepen voor een keeloperatie. De heer D. Kok kan al lange tijd zijn werk niet j doen. Gelukkig is hij nu weer zo ver dat hij kan wandelen. De heer J. Kiel-V. A. is ook al vele weken thuis, i.v.m. rugklachten. Mevrouw de Monte Galhofo-V1G( A. ligt nog steeds in het zieken-1— Imis te Utrecht. Mevrouw Schouten-K. B. moest 6 weken rusten, deze zïjn'wei bijna om. Wij zullen hopen dat py het haar goed heeft gedaan. De heer W. van Doorn-V.A. is na vele weken van ziekte weer voor halve dagen aan het werk. De heer H. Bakker-K. B. ver- blijft momenteel in Wamel (bij—* Nijmegen). Hij heeft het zieken huis mogen verlaten en verblijft nu bij zijn familie. Jammer uoor de heer J. Daub-O.D. maar hij is z nog steeds niet zo ver dat hij hei werk heeft kunnen hervatten. De heer Castro Cancio heefts een ongeluk met zijn bromfietsj gehad. Gelukkig is hij nu toeer^ aan de beterende hand en wij hebben hem zelfs weer in het bedrijf gezien. Mevrouw van Ca-r-» pelleveen. velen van U bekend.' is, na 10 maanden te zijn ver-j^J pleegd in Noordwijk en Leiden waar zij 2 knie-operaties heeft ondergaan, enige weken geleden weer thuis gekomen.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2