AH zoekt jongelui voor opleiding kaderfuncties Personeel AH kan deelnemen aan uitgifte van nieuwe aandelen Bouwteam voor nieuwe hoofdkantoor werd geïnstalleerd «imUHHIWI S5S-"" Qprndt OPRICHTING STICHTING PERSON EELS AANDELEN Aantrekkelijke rden voorwaar albert's Ch flitsen 14 daags personeelsorgaan albert heijn 25ste jaargang no 5/1 mei 1968 J^E EXPANSIE bij Albert Heijn grijpt zo snel om zich heen, dat, wanneer er niet tüdig maatregelen worden genomen, binnen niet al te lange tijd gebrek dreigt te ontstaan aan kaderpersoneel. Gebleken is reeds, dat het aantal jongeren binnen de onderneming, dat aan de opleidingen voor afdelingschef en SM-bedrijfsIeider deel neemt, in ieder geval te klein is, om straks alle nieuwe en door mutaties opengevallen plaatsen te kunnen bezetten. Om tot een aan vulling van hun gelederen te komen, zal via advertenties in de pers getracht worden jongelui van 21 tot 25 jaar met Mulo- en HBS- diploma's voor een latere kaderfunctie by Albert Hejjn te interes seren. Hun opleiding zal verlopen volgens het schema dat daarvoor bij AH gebruikelijk is, zij het dat per geval zal worden bekeken of wellicht opleiding en ervaring een bepaalde afwijking van het vaste patroon wenselijk en mogelijk maken. Het is de bedoeling, dat in to taal 50 a 60 jongelui worden aan getrokken. Nadat aan de hand van de binnengekomen sollicita ties een eerste selectie is toege past, zullen in verschillende plaatsen van ons land groepsont- vangsten worden gehouden, waar steeds een stuk of tien kandida ten tegelijk te woord zullen wor den gestaan. Deze bijeenkomsten dienen voor AH om een eerste persoonlijke indruk te krijgen van de gegadigden, terwijl de sollicitanten zelf de gelegenheid krijgen meer aan de weet te ko men over de mogelijkheden en eisen die hun eventuele nieuwe werkgever biedt en stelt. Dat de belangstelling thans ook uitgaat naar jongeren met een HBS-diploma (terwijl Mulo vroe ger als maximale eis werd gesteld), houdt verband met de omstandigheid, dat de bedrijfslei ders van zelfbedieningszaken en vooral SuperMarts voor steeds zwaardere opgaven komen te staan. De kruidenier van vroeger is thans een moderne bedrijfslei der, die niet alleen maar hoeft te verkopen, maar ook van plan ning, calculatie en vele andere zaken op de hoogte moet zijn. Ook buiten het bedrijf wordt dat blijkbaar aangevoeld, want het gebeurde de laatste tijd herhaal delijk, dat naar dergelijke func ties door mensen met een mid delbare opleiding werd gesollici teerd. 'VOALS reeds is medegedeeld zal ons bedrijf binnenkort een aan- delenemissie plaatsen. In de Ondernemingsraad en door meerdere medewerkers is de vraag wel eens gesteld, of de mogelijkheM bo/tond, dat het perso neel in het bezit kon komen van een AH-aandeel. Nu wordt overgegaan tot de uitgifte van aandelen van nominaal 20,heeft de Raad van Bestuur besloten tot nader order maxi maal 10.175 aandelen a 20,nominaal voor het personeel beschik baar te stellen. Om de inschrijving op deze aandelen te regelen en te administre ren, zal worden opgericht de Stichting Administratie Personeels- aandelen Albert Heijn". Het bestuur van de Stichting zal morden gevormd door twee personeelsleden, jaarlijks aan te wijzen door en uit de Centrale Ondernemingsraad, en een functionaris, aan te wij zen door de Raad van Bestuur. Deze Stichting ontvangt het recht maximaal 10.175 aandelen nomi naal van 20,Albert Heijn N.V. te verkrijgen tegen een prijs van 100,per stuk, met de verplichting deze tegen de hierna te noemen voorwaarden aan het personeel ter beschikking te stellen. De administratie van de Stichting zal worden verzorgd door het Pensioenfonds Albert Heijn. dienstverband, anders dan in punt 7 en 8 aangegeven gevallen, binnen de termijn van 4 jaren, dienen de certificaten bij de Stichting te worden ingeleverd. De Stichting betaalt dan 100.-, vermeerderd met 1/12 van het laatste vastgestelde dividend voor elke volle maand, verstre ken na de declaratie van het laatste vastgestelde dividend, vermeerderd met 1.50 per volle kalendermaand, verstreken na de uitgifte. De prijs kan nimmer ho ger zijn dan de dagwaarde. 7. Bij overlijden van de certifi- caathouder(ster) kan de admi nistratie desgewenst beëindigd worden en wordt een oi'igineel aandeel aan de erven uitgereikt. 8. Bij pensionering kan de ad ministratie eveneens desgewenst beëindigd worden en een origi neel aandeel worden uitgereikt, maar dat is niet eerder mogelijk dan 31 december 1968. TAE bedoeling is ieder jaar per 1 mei de gelegenheid te TAE gestelde voorwaarden zijn de volgende: 1. Elk personeelslid, in vaste volledige dienst gedurende ten minste 2 jaren, kan per 15 mei 1968 inschrijven voor 20.- no minaal. 2. De prijs bedraagt 100.- contant. 3. De Stichting verkrijgt de originele aandelen en geeft aan de inschrijvers, nadat de prijs ad 100.- hptaald is, een certificaat van 20.- nominaal. 4. De certificaten luiden op naam en zijn gedurende de eerste 4 jaar na verkrijging niet over draagbaar. 5. Vier jaar na uitgifte kan desgewenst het certificaat omge wisseld worden tegen een origi neel aandeel. 6. Na beëindiging van het geven in te schrijven voor één van de 10.175 aandelen. Dit kan geschieden zolang er niet meer inschrijvers zijn dan nog beschik bare certificaten. Zodra dit niet meer het geval is, zal worden geloot. De volgende inschrijving zal dus plaatsvinden per 1 mei 1969, eventueel 1 mei 1970 enz. De voorwaarden blijven bij de volgende inschrijvingen steeds on gewijzigd. (Zie verder pag. 3) /"AP woensdag 10 april 1968 "werd door de heren A. Heijn en ir. II. Glazenburg het voorbe reidingsteam geïnstalleerd dat het definitieve plan voor ons nieuwe hoofdkantoor zal vast stellen, met daaruit voortvloei ende kosten. Ditzelfde team ho pen wij, aan het einde van dit jaar als bouwteam te mogen be groeten. Aanwezig waren naast de architecten E. F. Groosman, en F. Kleefmann, vertegen woordigers van de HBM, on der leiding van ir. J. M. Lazonder die zijn handteke ning zette onder de thans ge maakte afspraak, en de ver dere teampartners de heren J. W. Wechgelaar (elektra), J. A. de Jong (conditione ring), J. C. van Straaten jr. (liften)die zich eveneens met hun handtekening ver bonden. De heer Glazenburg wees in zijn welkomstwoord op het bij zondere van deze werkgroep, waarvan de meesten elkaar uit hoofde van hun werkzaamheden al jaren kennen. Het samenwerken in een voor bereidingsteam, om op deze wij ze via een open begroting tot een „eerlijke" prijs te komen, vindt in Nederland nog te wei nig plaats. Hij stelde dat de leiding van AH het volste vertrou wen heeft in de doelmatig heid van deze samenwerking, die ten doel heeft tot een ade quaat bouwwerk te komen, waarbij bouw- en onder houdskosten tot in details zijn uitgerekend en voorzien en waarin het prettig werken zal zijn voor de 600 tot 800 medewerkers die er te zijner tijd gehuisvest zullen zijn. De invloed van de huisvesting op de werk prestatie is bijzonder belang rijk en hiervan zal bij alle bouw- en afwerkingsactivi teiten worden uitgegaan. Naast gezamenlijk overleg van alle betrokkenen zal met de individuele aannemers op hun specialistisch gebied een zeer frequent overleg onder leiding van het architecten bureau plaatsvinden, waarin ook de BTD van AH naar be hoefte meespeelt. De heer L. Bouman zal alle besprekingen bijwonen en als coördinator tussen de bouwers en AH fungeren, terwijl bij belangrijke beslis singen de heren A. Heijn en Ir. H. Glazenburg aan het gesprek zullen deelnemen. Nadat de heren Lazonder namens alle aannemers en architect Groosman hun waardering hadden uit gesproken over het vertrou wen dat de Raad van Bestuur van AH in hen stel de en over de wijze waarop deze opdracht tot stand is ge komen, werd onder leiding van de heer F. Kleefmann reeds meteen het eerste afsprakenschema opgesteld. De burgemeester van Leider dorp, mr. R. M. Gallas, heeft op 10 april de eerste paal ge slagen voor de nieuwe Albert's Corner, die komt te liggen aan de rijksweg AmsterdamDen Haag. „Deze eerste paal heeft een voorbereidingsperiode van ruim zes jaar afgesloten", ver telde de heer G. J. Heijn, die de burgemeester na afloop als dank een Zaanse klok aanbood. Op de foto burgemeester mr. Gallas (rechts) met echtgenote en de heer G. J. Heijn (links).

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1