DE HEER J. A. POPPING bijna halve eeuw hij AH GAAT MET PENSIOEN F eestelij ke ideeënbusdag in ontspanningsgebouw DE. BEZOEKT INVENTARIS-MAGAZIJN KREEG EEN NIEUWE HUISVESTING Ook dit jaar weer een Pinksterkamp BEDRIJFSLEIDER L. J. PIETERSE I 40 JAAR BIJ ALBERT HEIJN B Fonds voor bijzondere voorzieningen keerde ruim f 21.000,- uit Jaarlijks uitstapje van p.v. Wij he Prijsuitreiking Pagina 4 TN verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer J. A. Pop ping na ruim 46 jaar bij Albert Heijn in dienst te zijn geweest op 6 maart afscheid genomen in het ontspanningsgebouw aan de Klampertstraat. De laatste jaren heeft de heer Popping om ge zondheidsredenen op de recla me-afdeling van het hoofdkan toor gewerkt. De heer P. C. Vink, die hem namens de directie toesprak me moreerde de lange loopbaan van de heer Popping op de koekbak- kerij. Hierna overhandigde de heer Vink het afscheidscadeau in de vorm van een enveloppe met inhoud. Verder spraken de heren A. B. Fienig, hoofd van de reclame-af deling, A. Castelein de vroegere chef J. M. Snepvangers, de huidi ge chef P. Berghege, oud-collega P. Verdonk van de ontspan ningsvereniging en E. Vinke van het muziekkorps. Al deze toespraken waarin her inneringen uit een ver en nabij verleden werden opgehaald gin gen vergezeld van cadeaus bestaande uit o.m. enveloppen met inhoud, een pick-up en een platenbon. T^VENALS voorgaande ja- ren organiseert de Pinksterkampleiding ook dit jaar het uitstapje voor de kin deren van medewerkers in Zaandam, Zwanenburg en de CMS Amsterdam. De kinderen dienen per 1 juni 1968 tenminste 8 jaar oud te zijn en de leeftijd van 12 jaar nog niet te hebben be reikt. Op verzoek van de lei ding doen wij een dringend beroep op de ouders, te zorgen voor tijdige opgave van deel nemers. De kinderen kunnen worden opgegeven voor 1 mei 1968 bijmevrouw M. C. Lange- dijk, hoofdkantoor; de heer P. Schipper; administratiege bouw; mejuffrouw G. Meijn, Produktiebedrijven Zaandam; de heer A. Jager, Distributie centrum Zaandam; de heer J. van Rheenen, Produktiebe- drijf Zwanenburg; de heer W. Volgers. CMS Amsterdam. Wilt u bij uw opgave vermel den: 1. Naam van het kind; 2. Adres van het kind; 3. Ge boortedatum; 4. Uw eigen naam, het ondernemingson derdeel en de afdelóng waar u werkt en 5. Eventuele bijzon derheden. EJET organiseren van een ideeënbusdag is beslist één van de beste ideeën geweest in de afgelopen jaren. Het was donder dag, 29 februari dan ook weer echt feest in het ontspanningsge bouw. Hier waren ze weer, allen, die het vorig jaar een beloning of aanmoedigingspremie hebben ont vangen voor hun idee, om te ge nieten van een kostelijk diner. Bovendien werden de extra prij zen uitgereikt voor de beste in zendingen. Ook de groepen waren weer aanwezig, zij die zich samen over een probleem hebben gebogen en het samen tot een oplossing brachten. Zij hebben niet alleen het bedrijf, maar ook elkaar en zichzelf een dienst bewezen. Of zoals ir. H. Glazenburg in zijn toespraak opmerkte: „Dat is mens zijn, dit contact hebben met je collega's. Dit stimuleert om tot een beter resultaat te komen." Dat de heer J. G. Krijt niet zo juichte, is begrijpelijk. Het Distributiecentrum in Zaandam is namelijk als verliezer uit de bus gekomen. Gelukkig heeft de heer M. Bruijn de eer voor het DC kunnen redden, maar al de overi ge prijzen gingen dit jaar naar het P. B. Zaandam. is, bleek toen de laatste prijs be kend werd. Deze inzending van de heer A. S. C. Jansen, die een verbetering en besparing van cel- lofaanvcrpakking inhield bleek het beste idee van 1967 te zijn geweest en goed voor de hoofd prijs. Dinsdag27 februari was voor de heer L. J. Pieterse, bedrijfs- ft leider van de ZB in Den Burg (Tessel) een feestelijke dag. Die dag was hij namelijk 40 jaar in dienst bij Albert Heijn. De heer Pieterse, die Zeeuw van geboorte is, solliciteerde op 19-jarige leeftijd bij Albert Heijn. Enige tijd later ontving hij telegrafisch het bericht dat hij per 27 februari was aangenomen F echter in het filiaal op Tessel. Hoewel er tussen Vlissingen en I Den Burg ruim 300 kilometer ligt besloot hij toch te gaan. waarvan hij bedrijfsleider was. Dat dit zou resulteren in een 40-jarig dienstverband had de heer Pieterse toen natuurlijk niet kunnen denken, want vooral in- het begin had hij heimwee naar Zeeland. De heer Pieterse had in de ja ren '20 de taak de klanten van AH met paard en wagen te be dienen. Vooral de Tweede We reldoorlog toen de verbinding met het vaste land zo goed als verbro ken was, was voor de heer Pie terse niet gemakkelijk. De ver bindingen waren zelfs zo slecht geweest, dat de heer Pieterse di rect na de oorlog naar het hoofd kantoor in Zaandam fietste om te vertellen dat er in Den Burg nog steeds een AH-filiaal bestond, De heer A. Griindmann, bedrijfsleider in Amersfoort ontving bij zijn 25-jarig jubileum het gouden AH-insigne van de heer P. G. Zwarts. Onder leiding van de heer Pie-f terse is vooral tijdens het seizoen J de omzet van het Tesselse filiaal'"' met sprongen vooruit gegaan. De inzet en het doorzettingsvermo- gen van deze bedrijfsleider heb- f ben bij zijn vele collega's dan P ook het nodige respect afgedwon gen. Op de foto de jubilaris, die door de loco-burgemeester van m? Den Burg, de heer J. Daalder, I een koninklijke onderscheiding krijgt opgespeld. Uit handen van de heren G. J. Heijn en J. van Meer ontving hij het onix insigne en een envelop I met inhoud. Bij het ter perse gaan van dit nummer vernamen wij, dat de heer Pieterse op het ogen blik ernstig ziek is. In 1967 werden aan 52 perso- nen uitkeringen toegekend tot I een bedrag van 21.469,10. In de meeste gevallen betrof het een éénmalige uitkering. Aan 7 perso nen werd een doorlopende perio- ff dieke uitkering gegeven wegens chronische ziekte van één van de gezinsleden. Voor zover nodig geacht, bracht mej. G. Meijn een bezoek fl aan de gezinnen voor een nader P onderzoek, die een aanvraag om financiële hulp hadden inge diend. In menig geval vond hier- bij ook overleg met andere socia- 1~ le instellingen plaats. P In de jaren 1964, 1965. 1966 en 1967 werd respectievelijk uitge keerd: 11.991,72; 12.806,96; 20.541,24 en 21.469,10. Even weer een berichtje hoe f het met onze zieken is gesteld. Er |- zijn er ditmaal gelukkig niet zo veel. De heer Lussink (ontv.) is nal een tijd ziek te zijn geweest nul weer geheel hersteld, hij heeft UL_ eerst nog halve dagen gewerkt maar is nu weer hele dagen begonnen. De heer Maij (emb.) is al weerl een hele tijd ziek thuis en het le gaat nog niet zo erg hard voor- uit' mr De heer v. d. Boogaard (mag.) is ook alweer een hele tijd door ziekte afwezig en het laat zich wel aanzien dat het ook nog wel even zal duren voor hij hersteld-., zal zijn. De heer Ten Seldam (teehn.n dienst) is nu geopereerd aan zijn knieën. Het gaat nu goed met hem. f De heer Hendriks (kaas) is ookl alweer een hele tijd thuis. Het[- zal ook met hem nog wel even duren voor hij genezen zal zijn. De heer v. d. Velden (kaas)|^ heeft een ongeval gehad en isl lopend patiënt. fc) De heer Scheer (grootverbr.) is weer thuis uit het ziekenhuis. Hij heeft er twee keer in gelegen. Alle zieken van harte be terschap toegewenst. W/EGENS uitbreiding van de kantoorruimte in ons A.G., was het M.I. genoodzaakt naar andere huisvesting om te zien. Voor insiders zegt dit voldoen de, maar voor de niet ingewijden in het woud van afkortingen moet vertaald worden, dat dit betekent, dat het Magazijn In ventaris moest verhuizen door de bijzonder noodzakelijke kantoor- uitbreiding in ons Administratie Gebouw. Het huïsvestigingsprobleem voor ons Inventaris Magazijn gaf aanvankelijk de meeste proble men, daar het vinden van een goede opslagruimte nog moei lijker is dan het vinden van een geschikte woning. Men moet nl. bedenken, dat het hier ging om een opslagruim te van 1600 m2 vloeroppervlakte waarbij o.a. rekening gehouden moest worden met goede moge lijkheden voor laden en lossen van vrachtauto's. Na veel speurwerk zijn wij er uiteindelijk in geslaagd (en nog wel vlakbij huis) beslag te leggen op de parterre en de le ver dieping van de voormalige be schuitfabriek „Hille" te Zaan dam. Na vele voorbereidende werk zaamheden, was op 25 maart de dag aangebroken, dat winkelwa gens, koelmotoren, schapmanden, slagerij-gereedschappen, kortom te veel om op te noemen, overge plaatst moesten worden naar de nieuwe huisvesting. Met man en macht is gewerkt om alles zo snel mogelijk te rea liseren, om de vertraging in de afleveringen van winkelinventa ris zo veel mogelijk te beperken. Het jaarlijkse uitstapje van de p.v. Wijhe is vastgesteld op 22 juni. Alle deelnemers krijgen en kele dagen voor de reis een vol ledig reisprogramma. Maandag, 18 maart werd bij het P.B. Wijhe afscheid genomen van de heer G. J. Hulleman we gens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd. De heer Hulleman is sinds zijn 24e jaar werkzaam in de vleeswarenindustrie. In 1927 trad hij in dienst bij Anton Hunink te Deventer als administrateur van de exportafdeling (Azië, Afrika en Amerika) en als toezicht houder in de slachtafdeling. Het afscheid icerd gehouden in het vergaderlokaal. De heer J. Nijman sr. memoreerde het goede werken van de scheidende func tionaris. Hierbij werd een stereo pick-up met platen en een geschenk onder couvert aangebo den. De heer H. de Groot over handigde namens het personeel- fonds een enveloppe met inhoud en de heer H. Hattink deed dit namens de naaste medewerkers van de heer Hulleman. Vanzelfsprekend gingen de da mes voor. Dat hierbij een heer aanwezig was, laat zien hoever de emancipatie binnen ons be drijf reeds is gevorderd. Het wa ren de dames W. van Veen en A. de Zwart en de heer W. Waaij, die de prijs voor de beste da mesinzending uit handen van de heer P. C. Vink in ontvangst namen. De prijs voor het beste idee op het gebied van veiligheid en hy giëne was dit j^ar samengevoegd, aangezien de nzending van de heren T. Roel en W. G. Zaal zo wel de veiligheid als de hygiëne diende. Ondanks het feit, dat beide voorafgaande inzendingen groepsideeën waren, ging toch ook dit jaar de prijs voor de beste groepsinzending weer naar het papiermagazijn. Deze afde ling verstaat de kunst, ieder jaar, dankzij de juiste samenwerking, weer op het podium met de beste inzendingen te verschijnen. Hoe belangrijk de verpakking

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 4