Hoofdkantoor AH is belangrijk onderdeel van Stationsplein Alle vaste V! [-medewerkers gaan ondernemingsraden kiezen albert heijn i Zaandam presenteerde nieuw plan: d Computercentrum k Voor AH-spaarders 340% toeslag op rente venvacht Eerste paal geslagen AC - wegrestaurant CURSISTEN ONTWIKKELINGSCURSUS A.B.V.G. BEZOCHTEN P. B. W1JHE Leefbaarheid AH opende zijn 79ste SuperMarl Nieuwe opzet bij verkiezingen Verkiezingen Oh flitsen 25e jaargang no. 4 april 1968 Op 3 april is op het gemeentehuis te Zaandam tijdens een persconferentie het nieuwe plan van het Stationsplein gepresen teerd. Een belangrijk onderdeel van dit plan wordt het nieuwe hoofdkantoor van Albert Heijn. v In grote lijnen zijn de plannen voor dit gebouw, dat in 1970 j] klaar moet zijn, als volgt: het bestaat uit een laag gedeelte met een toren en vormt dus een p markering voor het toekomstige o Stationsplein. De toren bestaat v uit 19 verdiepingen, t.w. 1 tech nische laag, 15 normaallagen, 1 zgn. keellaag, le verdieping, h begane grond. De bovenste n technische laag wordt in zi principe bestemd voor alle in stallaties. De le verdieping is bestemd voor het computercentrum en Dezer dagen verscheen in de kranten een mededeling van de Raad van Bestuur, dat aan de algemene vergadering van aandeelhouders, die op 3 mei wordt gehouden "ei wor den voorgesteld het dividend over het boekjaar 1967 vast te stellen op 20 pet. Indien dit voorstel wordt aanvaard, ontvangen de personeelsleden, die bij ons spaarfonds sparen, een toeslag op de rente van 340 pet. Dit wil dus zeggen, dat men als toeslag ontvangt driemaal het bedrag van de gekweekte ren te, met een maximum van 500. Verder werd medege deeld, dat het in de bedoeling ligt het aandelenkapitaal te vergroten door met een emis sie te komen. een kantine waar mogelijkheden aanwezig zijn voor bereiding van warme maaltijden voor het per soneel. In de centrale kern zijn opgenomen: liften, toiletten en garderobes. Ten behoeve van de veiligheid zijn hier ook twee ge separeerde trappenhuizen gepro jecteerd. Overwogen wordt om de ge sloten gevelvlakken te bekleden QP 10 APRIL heeft de bur- gemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, om 16.00 uur de eerste paal geslagen voor het AC-wegrestaurant van Formosa N.V. Het nieuwe restaurant komt te liggen aan de Rijksweg 4a van Amsterdam naar Rotterdam, afslag Hoogmade in de gemeente Leiderdorp. Het AC-wegrestaurant Leider dorp, dat naar verwacht wordt in het eerste kwartaal van 1969 zal worden opgeleverd, is het vijfde restaurant van dit type, dat For mosa N.V. exploiteert. Het zal plaats bieden aan 287 gasten en krijgt een parkeerplaats met ruimte voor 130 auto's. Tévens zal een groot terras worden aan gelegd. Het totale vloeroppervlak zal 1250 m2 bedragen, waarvan 650 m2 wordt ingenomen door gastenruimte. Het ontwerp van het weg restaurant is van het architec tenbureau E. F. Groosman N.V. te Rotterdam en de aannemer is de Koninklijke Beton- en Aanne mingsmaatschappij v/h Van Wa ning N.V. eveneens te Rotterdam. Een groep cursisten van een ontwikkelingscursus van de A.B.V.G. -grr. bracht op donderdag, 29 februari 1968 een bezoek aan het P. B. Wijhe. r/e Om half tien werd. het gezelschap dat onder leiding stond, van de s,jj. heren Kuiper en Simonis in hotel Krikke te Wijhe ontvangen. Na een welkomstwoord door de heer De Groot hield de vice-voorzitter van de A.B.V.G. de heer A. Kuiper een inleiding over de leerhouding fee vakorganisatiesAH-concern, waarna de heer J. Ph. Ypma (cen- en trale personeelsdienst) de organisatie (inkoopproduktieconsu- i-p ment) in het AH-concern toelichtte. Over de diverse onderwerpen kwamen veel vragen los en werd op leuke wijze gediscussieerd. In de middag volgde een rondleiding door het bedrijf o.l.v. de hoofdchefs de heren J. Meester en J. Nijman. Foto boven: de cursisten gereed voor de rondgang. met gegoten aluminium. De borstweringen zijn 90 cm hoog en 50 cm breed met daarin een raampartij van 140 cm hoog. In het gebouw zullen 1.000 perso nen werkzaam zijn. Achter het nieuwe hoofdkan toor is een parkeerplaats ge pland voor plm. 40 auto's, terwijl tege'nover het gebouw in de par keergarage 300 plaatsen voor AH-personeel en bezoekers ge reserveerd zijn. De afmetingen van het gebouw zijn 30 x 30 meter bij een hoog te van plm 65 meter. De totale bruto vloeroppervlakte wordt 18.700 m2. Gebouwd zal worden onder leiding van het architec tenbureau E. F. Groosman. De architect is de heer F. Kleefmann. Het zal onze lezers, vooral de collega's uit HK. en AG. die het nieuwe gebouw zullen bevolken, interesseren, dat de inrichting van het gebouw met werkgroe pen, bestaande uit onze specia listen, tevoren grondig wordt overlegd, b.v. studies over stoe len, bureaus, vloerbedekking, ar chieven, muurbedekking, ver lichting, ventilatie, vuilafvoer, transport, onderhoud e.d. De heer L. Bouman, office-ma nager en verbindingsman met de architect, heeft met de heer Kleefmann in Nederland en om ringende landen 15 dergelijke ge bouwen bezocht en vele syste men en afwerkingsniveaus be studeerd. De „leefbaarheid" van het ge bouw voor degenen, die er in moeten werken, krijgt hoge prio riteit. We zullen u in de Flitsen regel matig op de hoogte stellen van de voortgang van de plannen en te zijner tijd de bouw. Met een feestelijke receptie is woensdag 3 april de 79ste AH- SuperMart in Valkenswaard ge opend. De heer A. Hefjn vertelde in een toespraak dat ook deze opening de afsluiting van een heleboel werk betekent. Het nieuwe filiaal, dat een verkoopoppervlakte heeft van 786 m-, zal worden geleid door de heer A. G. F. Vergossen. CINDS 1946 overlegt de bedrijfsleiding in verschillende van onze ondernemingsonderdelen regelmatig met een gekozen personeels vertegenwoordiging. Ingevolge de Wet op de Ondernemingsraden geschiedde de kan didaatstelling sinds 1954 mede door de werknemersvakverenigingen. Sedert 1957 hebben we in Zaandam een ondernemingsraad, waarin vertegenwoordigers van het hoofdkantoor, administratie, produktie bedrijf Zaandam, distributiecentrum Zaandam en produktiebedrijf Zwanenburg zitting hebben. Toch werd het als een gemis gevoeld, dat de andere onderne mingsonderdelen, zoals Centrale Model Slagerij Amsterdam, Technisch Onderhoud Hilversum, produktiebedrijf Wijhe, groente- distributiecentrum Rotterdam en produktiebedrijf Sterovita Dor drecht, maar vooral de filialen en restaurants, waar het merendeel van onze medewerkers werkzaam zijn, hierin niet vertegenwoor digd waren. Na uitvoerig overleg met de huidige personeelsvertegenwoor diging zijn twee reglementen ontworpen, resp. reglement on dernemingsraden en centrale on dernemingsraad. TN de 10 eerstgenoemde be drijfsonderdelen zullen in mei verkiezingen worden gehou den voor nieuwe onderne mingsraden, terwijl in de filialen en restaurants vertegenwoordi gers voor contactcommissies zul len worden uitgenodigd, echter met de bedoeling om in de toe komst eveneens tot verkiezing over te gaan. N.V. Hermetica en het hoofd kantoor van Sterovita Melkex- port N.V. worden vertegenwoor digd in de ondernemingsraad van het hoofdkantoor te Zaandam. Voor de kandidaatstelling in de 10 ondernemingsraden zijn de be treffende werknemersvakorga- nisaties intussen benaderd. Daar naast is ook vrije kandidaatstel ling mogelijk, d.w.z. het kandi daat stellen van ongeorganiseer de collega's. De respectieve personeelsfunctionarissen zullen er voor zorgen, dat uiterlijk 15 april in elk ondernemingsonder deel de namen van de kiesge rechtigde en verkiesbare werkne mers worden gepubliceerd. De voordrachten, die voor tede re te vervullen plaats 2 kandida ten moeten bevatten, alsmede een bereidverklaring van de kan didaten, worden ingewacht bij de secretaris van de betreffende on dernemingsraad voor 24 april. De verkiezingen zullen worden ge houden op 15, 16 of 17 mei. J^E installatie van de 10 on dernemingsraden en 2 con tactcommissies vindt eind mei plaats. Deze 10 ondernemingsraden en 2 contactcommissies zullen dan tevens de leden moeten kiezen voor de centrale onderne mingsraad (COR), die uit 25 le den zal bestaan en op 18 juni zal worden geïnstalleerd. Hoewel we al 22 jaar ervaring hebben met het z.g. overleg in de onderneming, is deze opzet, die thans alle 8500 medewerkers inschakelt bij de verkiezing, ge heel nieuw. In het Administratie gebouw, waar ca. 300 perso neelsleden werkzaam zijn, is men van plan van de verkiezing een echte campagne te maken met aanplakbiljetten e.d. in het ge bouw, een bewijs, dat de onder nemingsraad een levend begrip is. De OR's, CC's en de COR zul len maandelijks of om de twee maanden bijeenkomen. De helft van de leden treedt om de 2 jaar af maar is her kiesbaar. Verkiesbaar en kiesgerechtigd zijn: a. mannelijke werknemers, die op de datum van de verkiezing de leeftijd van 21 jaar hebben be reikt en gedurende tenminste 1 jaar onafgebroken in de onderne ming werkzaam zijn geweest; b. vrouwelijke werknemers, die op de datum van de verkiezing de leeftijd van 19 jaar hebben bereikt en gedurende tenminste 1 jaar onafgebroken in de onderne ming werkzaam zijn geweest; met uitzondering van de man nelijke en vrouwelijke werkne mers, die in een ondernemings onderdeel geen volledige dagtaak vervullen. De verslagen van de vergade ringen worden in het betreffende ondernemingsonderdeel gepubli ceerd. Het verslag van de vergaderin gen van de centrale onderne mingsraad wordt in de Flitsen opgenomen.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1