Origineel vervoer bij leuke wedstrijd Introductie AH kienspel werd succes Meisjes PB Zaandam maakten rondvlucht Er veranderde wel liet een en ander... Alweer een stap verder „SINT NICOLAAS" VIERT ZIJN 25-JARIG JUBILEUM prod, bedrijf bezochten Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. De stichters van onze onderneming De heer en mevrouw Albert Heijn, de stichters van onze onderneming. In 1887 begonnen zij een kruidenierswinkel in Oostzaan. De heer Heijn was veel met de bestellingen naar de klanten of voor zaken naar Purmerend. Zijn vrouw stond dan in de winkel. Met groot zakelijk inzicht en hard werken hebben zij de basis gelegd voor een bedrijf met bijzondere groeimogelijk heden. 25e jaargang no. 3 maart 1968 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma RedaktiesecretarisJ. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Ad viesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. In 1954 maakte de heer Valk een rondvlucht met een helikop ter boven Neder land, waarbij waardebonnen werden uitge strooid. Boven dien werden manden levens middelen uitge reikt aan trouwe klanten. Ook de jeugd werd niet vergeten. Om streeks die tijd was eveneens de „Dam tot Dam" race van Zaan dam naar Am sterdam. De heer Valk zou met mevrouw Boes man in haar bal lon opstijgen, maar het woei te hard en de bal lon zeeg ineen. Tenslotte werd de tocht gemaakt in een oude „Spijker" auto. Tegenwoordig worden de Sint-cadeaus gekocht, maar in 1949 hebben vele vrijwilligers, waaronder vrij- gezellen(l), gedurende drie maanden twee avonden per week met door het bedrijf ter beschikking gesteld ma teriaal cadeaus gemaakt voor 400 kinderen. Dit ge beurde niet alleen in Zaan dam, maar ook in Amster dam, Breukelen, Delft, Dordt en Rotterdam bij an dere bedrijfsonderdelen. We hebben die cadeaus toen tentoongesteld en de kranten schreven, dat ze de waarde taxeerden op 12.000,—, dus 30,— per kind, een bijzonder staaltje van gemeenschapszin. In januari 1961 de introduc tie van het AH-kienspel met 10.000 prijzen, waaronder twaalf auto's, hetgeen er, door een vergissing, later dertien bleken te zijn! Hieronder een gelukkige klant, die van de verbouwe reerdheid zo gauw haar eerste auto niet open kon krijgen. Wij zijn toen mee geweest om o.a. in Zeeuws-Vlaande- ren twee auto's af te leve ren. Het hele dorp liep er voor uit en had vrijaf geno men. In juli 1954 konden er meer meisjes in de fabriek worden geplaatst. Zeven kantineconcerten werden georganiseerd met de Skymasters, Ramblers, Malando, Jan Corduwener, Dutch Swing College band e.d. in schafttijd. De meisjes moesten stemmen welke band zij de beste vonden en ra den welke band de meeste stemmen zou verzamelen. Ma lando bleek te winnen. Negen en dertig meisjes hadden het goed geraden. Er werd een Dakota gescharterd en met Malando werd een rondvlucht gemaakt boven de fa brieken. De meisjes kwamen op de voorpagina van de kranten. In 1951 werd in het produk- tiebedrijf een interne 2-ja- rige cursus georganiseerd ter opleiding tot vakbe kwaam bakker, suikerbe werker, chocolademaker e.d. Leraren waren de chef la boratorium en enige hoofd chefs. Hier ziet U de leer lingen aan de gang. Daar naast werd omstreeks die tijd de bedrijfsschool voor verkooppersoneel ingewijd, j onder leiding van de heer A. H. Pilger. Eerst had men een tijd onderdak genoten in de stadsjeugdherberg „De Laurier" in Amster dam. Daarna kreeg men een eigen gebouw met in ternaat in Zaandam. !n het museum staan nog de eer ste instructie met foto's, hoe men een zak moest vouwen. Er is intussen wel wat ver anderd! Voor en tijdens de oorlogsjaren was er in het In oktober 1954 kreeg het bedrijf een aantal Kamerle den op bezoek in het kader van een oriëntatiereis langs verschillende bedrijven. Een foto toonde b.v. ons O.R.-lid Berghege, die aan wijlen Dr Tilanus, fractie leider van de C.H.U., de bandoven uitlegde. Om 9.30 uur arriveerde het gezelschap in het O.G. en om 12.00 uur, toen het ge zelschap de fabriek uit kwam, werd een extra-edi tie van de Flitsen aangebo den, waarin een foto van de groep was opgenomen, j die 's morgens was ge maakt. Knap teamwork van de fo- j tograaf, de drukker en de clichémaker! Sinds 1946 kenden we in Zaandam al een gekozen personeelsvertegenwoordi ging, maar in 1957 werd, in gevolge de betreffende wet, een officiële ondernemings raad geïnstalleerd. Nu, in 1968, zijn we weer een stap verder. We gaan nu 10 ondernemingsraden kiezen, die op hun beurt een centrale ondernemingsraad kiezen. OG al een Sin terklaasfeest voor de kinde ren van het Zaandams per soneel. De heer H. Valk, chef van de re clameafdeling, bleek een voor treffelijk Sint. Sinds 1943 heeft de heer H. van Petten dit van hem overgeno men. Dit jaar viert hij dus zijn 25-jarig jubi leum als zoda nig! Hier ziet U hem met Albert III, de zoon van onze commissa ris, de heer G. Heijn. Albert III is thans 3e jaars student in de econo KaiTXCrl'^d^il mie in Groningen.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2