flitsen Een kwart met Flitsen koppen Na 25 jaar maandblad AH FLITSEN VERSCHIJNT MET INGANG VAN APRIL TWEEMAAL PER MAAND AH-HITSEN U r SEM Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. IllllHIlllll tv n n/ Ander formaat en meer professionele aanpak Dames uit vele werelddelen op bezoek Voor snelle en frequente informatie IN DIT NUMMER Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. O 25e jaargang no 3 maart 1968 Met ingang van april zal het personeelsorgaan AH Flitsen twee maal per maand gaan verschijnen. Het eerste num mer, dat een nieuwe kop krijgt en een ander formaat, zal eind april verschijnen. Het blad zal niet meer in vlakdruk, maar in rotatie gedrukt worden. Met dit twee maal per maand verschijnende blad beschikt Albert Heijn over een medium, waarmee de ruim acht duizend personeelsleden snel en toch zo uitvoerig moge lijk kunnen worden geïnformeerd. Tachtig correspondenten in 't land De centrale redaktie wordt nu ad viescommis sie. De hoofdredac tie wordt getipt" door ruim tachtig corresponden ten over het gehele land. Het nieuws dat deze cor respondenten, die inmid- Op bovenstaande foto de heer Den Beer, die als medewerker van de drukkerij Ramshorst jaren lang de Flitsen heeft opgemaakt. In oktober van dit jaar viert de heer Den Beer eveneens een ju bileum. Hij is dan veertig jaar in dienst bij Ramshorst. Op 6 maart j.l. hadden wij in ons produktiebedrijf in Zaandam 38 dames op bezoek. Zij kwamen uit de gehele wereld, o.a. Somalië, Columbia, Iran, Ma leisië, Turkije, Pakistan, Canada, USA, Ethiopië, Argentinië, Peru, VAR, Ceylon, Australië, Engeland, India, Denemarken. Hun echtgenoten, die een acade mische opleiding in hun eigen land hebben gehad en daar een belangrijke positie bekleden, stu deren in Leiden, Delft en Wage- ningen om zich verder te specia liseren. Het verblijf in Nederland duurt ca. 1 a 2 jaar. De kinderen gaan op nederlandse scholen en passen zich vlot aan. De dames komen wekelijks bij elkaar, waarbij gastvrijheid wordt verleend door een organisatie van nederlandse dames, die er veel voldoening in vindt om onze bui tenlandse gasten wegwijs te ma ken in onze hollandse wijze van leven. Het bezoek aan Zaandam droeg een ongedwongen karakter De dames bleken in 't algemeen klant bij ons te zijn, maar vroegen in de universiteitssteden wel folders in 't engels en spaans in onze SM's, met tekst en uitleg over de meest voorkomende artikelen, bijv. rijst en meelsoorten. Zie voor foto pagina 4 dels zijn uitgenodigd, aan de hoofdredaktie melden, zal door journalisten nader worden uitgewerkt. Hoofdredakteur respectie velijk plaatsvervangend hoofdredakteur blijven de heren H. K. Engel en J. Ph. Ypma. Het redaktieadres is Harstenhoekweg 189 in Scheveningen, alwaar het public relations adviesbu reau G. J. van Hulzen ge vestigd is, welk bureau het blad zal gaan runnen. Zaanzending Voorlopig zal het blad niet meer naar de huisadressen van de medewerkers wor den gestuurd. In afwachting van een nieuw adressenbe stand krijgen de medewer kers in de filialen de AH Flitsen per Zaanzending toegestuurd. In de produk- tiebedrijven, distributiecen tra en de kantoren wordt 'Toen we dit overzicht van 25 jaar Flitsen sa menstel den, al bla derend in de ingebonden jaargan gen, die binnenkort naar ons museum gaan ver huizen, deden we dit met stijgend enthousiasme. Als een kaleidoscoop trekt 25 jaar AH-historie weer aan je oog voorbij. We hadden het woord destijds nog niet uitge vonden, maar de dyna miek van ons bedrijf blijkt steeds meege bracht te hebben, dat de ze historie eigenlijk een aaneenschakeling van happenings" is. En dan te bedenken, dat geen plaats is ingeruimd voor de 20 OPW's, de tientallen zilveren en gouden pluspluimen, AH-rallyes, honderden symposia, cursussen en Zaandagen, er is altijd veel leven in de brouwe rij geweest. We weten wel, dat on dernemingsbeleid en met name personeelsbe leid niet in eerste instan tie beoogt het organise ren van stunts maar veeleer het gestalte ge ven aan een doordacht beleid op lange termijn, maar toch... we hebben altijd het gevoel gehad, dat de vele hoogtijda gen en bijzondere activi teiten mede het klimaat van ons bedrijf hebben bepaald; het is hard maar ook gezellig wer ken. Vrijmoedigheid 'Tegen woordig doen mo- dekreten als ,,open bedrijfsbe leid" e.d.., om het woord democratisering te vermijden, opgang. In 1954 bleken we ech ter ook al de nodige vrijmoedigheid te heb ben, als U leest hoe, in een extra editie van de Flitsen ter gelegenheid van het jubileum van het plv. lid van de Raad van Bestuur, de Raad van Commissarissen en de directeuren werden benaderd. We geloven, dat dit altijd de kracht van ons bedrijf is ge weest, want ook dege nen, die nog met de stichter van onze onder neming hebben gewerkt, vertelden, dat deze er altijd op stond, dat je voor je mening uitkwam. Hij stelde, dat hij zijn medewerkers er niet voor betaalde om het met hem eens te zijn! Open bedrijfsklimaat Dij de 50e jaar gang van Flitsen zal ook wel weer een overzicht nummer worden samengesteld en heeft intussen legen devorming plaatsgehad over de eerste en twee de generatie. Wij, die grotendeels be horen tot de derde ge neratie, moeten echter constateren, dat veel van wat we nu moderne en aangepaste beleidsop vattingen achten, ook door onze voorgangers in praktijk werd ge bracht, al bestonden er toen nog geen dikke boeken over. Door de open instelling van de leiding schijnt Albert Heijn altijd een bepaald soort medewerkers aan getrokken te hebben, die mede het open bedrijfs klimaat hebben bepaald en aan hun opvolgers doorgegeven. Dat het zo moge blijven Uit onderstaande koppen van ons vertrouwde personeel- crgaan mag blijken, dat dit medium is meegegroeid met de tijd. Begonnen met de eerste kop in 1946, die nu ouder wets aandoet, maar (dat kunnen we aannemen) in die tijd het summum van modern was. Toch duurde het nog bijna twintig jaar, voordat er kleur in de kop kwam. Eerst groen later (in '67) blauw. Helemaal onderaan ziet u de nieuwe kop van Flitsen in het ontwerpstadium nog, maar zeker klaar in april als we tweemaal per maand bij u thuis komen. No. 2 23 November 1946 Redaclie-adres Huispostno. 63 -Telef. 004 OFFICIEEL ORGAAN VAN DE PERSONEELSVERENIGING „ALBERT HEIJN" het blad uitgereikt. Militai ren en gepensioneerden krijgen het blad zoals ge woonlijk thuisgestuurd. Foto's, foto's en nog eens foto's. Daaruit bestaat in hoofdzaak dit jubileumnummer van de AH Flit sen. En dat ligt ook voor de hand, want veel meer dan lange verha len, spreken de oude piaten van wat er zoal in de afgelopen kwart eeuw is gebeurd. Daarmee is het niet mogelijk een volledig beeld te geven, al was het alleen maar om technische redenen. De af beeldingen in dit nummer moeten dan ook gezien worden als een willekeurige greep uit de redaktie- kolommen van het personeelblad, dat nu dan 25 jaar bestaat en verjongd de komende tijd tege moet gaat. 22e Jaargang No. 1 Zaan-editie Januari 1965 24e jaargang no 11 december 1967 «pH !«-!}<•

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1