De heer Kerszemaker ontving f 600,- Bedrijfsleiders van SM's en ZB's bezochten groente DC Zaandam voor een heel goed idee Bij de foto's uit Wijhe Nieuws uit Wijhe Nieuws uit Wijhe Nieuws De heer Th. van Opstal vierde zijn zilveren jubileum Servicebei.j Barlelson bezoekt De heer J. Legerstee (r.) overhandigt de heer Kerszemaker de beloning. De B.L.'s van S.M.'s en Z.B.'s als ook de afd. chefs groente in de S.M. brachten een bezoek aan het nieuwe groente D.C. Zaandam. Door het openen van een groente D.C. in Zaandam was de mogelijkheid aanwezig om alle S.M.'s 5 x per week te gaan bevoorraden. In 4 fasen zijn alle noordelijke zaken, ten noorden van de lijn Katwijk-Utrecht-Zutphen, over gegaan naar het G.D.C. Zaandam. Ook voor de Z.B.'s die A.F.G.C. verkopen is dit een belangrijk moment ge weest waardoor ook deze zaken meerdere keren per week bevoorraad gaan worden. Hiernaast; Een overzicht van een deel van de verpakkings ruimte. Hieronder: De heer A. de Jong geeft nadere bijzonderheden omtrent hel groente D.C. Zieken Twee langdurige zieken keer den op de basis terug, n.l. de heer J. Thoben chef inpak-con- serven (eerst voor halve da gen) en de heer T. Steinebach (portier). Ook de heer W. Nienhuis werk te weer enige tijd, doch moest opnieuw gaan rusten. De heer F. Visser (expeditie) die van af augustus 1967 ziek is, kwam uit het ziekenhuis terug, maar moet thuis nog te bed blijven. De heer C. van Heusden vanaf november 1967 ziek, herstelt langzamerhand. Hij mag bui ten wandelen. Verder is de heer Esbach, lid van de O.R., vanaf 27 november thuis. Hij knapt aardig op en zal binnenkort weer aan de arbeid kunnen gaan, de chef vac. II, de heer H. Kruidhof, kwam tijdens de gladheid te vallen en scheurde zijn enkelbanden. Het zal enige maanden duren voor hij terug komt. Wij wensen hen allen een spoedig algeheel herstel toe. Jubileum Op 2 januari j.l. was mej. M. Slingerland (kantoor) 5 jaar aan het bedrijf verbonden en door allen hard gewerkt aan de dag van morgen". Na nog een kopje koffie begint dan de rondleiding door het D.C. Op zijn gebruikelijke ge moedelijke manier vertelt de heer A. de Jong over het be drijf. Verlaad-plateau Boven op de groentecel hebben wij een goed overzicht van de hele pakafdeling. Daarna het verlaad-plateau met zijn 66 palletplaatsen in totaal. Een ruimte vanwaar de afleverin gen en de verladingen aan de filialen geschieden. In de bananencellen volgt dan nog een gesprek over de eigen bananenrijperij die vanaf het begin goed is aangeslagen. De voorgeprijsde bananen-afleve ringen aan de filialen is dui delijk een grote vooruitgang. Na de lunch werd de filmzaal in het O.G. weer op orde ge maakt voor een inleiding door de heer A. de Jong over de verkoop van verse groenten en fruit De konkurrentie wordt nog scherper, waardoor wij nog meer ons moeten richten op de klant. Deze klant vraagt van ons een vers artikel van goede kwaliteit. Deze gedachte zal de inzet moeten zijn van al onze handelingen. Door aanvoer van verse groenten iedere morgen krflgt het filiaal de mogelijk heid om uitsluitend vers te verkopen. Dia's Ruimschoots werd daarover ge sproken en met de groepen over gediskussieerd. Met dia's als voorbeeld kwam er duide lijk uit welke richting Albert Heijn wenst te gaan. Tot slot werd druk gebruik gemaakt van de rondvraag waaruit ook voor merchandising-groente vele waardevolle tips naar vo ren kwamen. Resumerend kan gezegd wor den dat deze bezoeken bijzon der werden gewaardeerd door de lieren bedrijfsleiders. Uiterst belangrijk is een goed samen spel, vooral by een artikel als verse groenten, waarbij vaak per dag of per uur een andere beslissing kan komen. Het ligt in de bedoeling deze bezoeken ook voor de zuidelijke zaken te verzorgen. op 24 januari j.l. mevr. E. Lie- fers-Hansen (expeditie). Het waren de eerste dames die bij het 5-jarig dienstverband ge huldigd werden. De heer G. Huis in 't Veld (chauffeur) was op 5 januari j.l. 12% jaar aan het bedrijf verbonden. Allen proficiat. P.B. Wijhe weer uitgebreid Wederom is in het snelgroei ende P.B. Wijhe een geheel vernieuwde en vergrote afde ling in gebruik genomen, te weten de afdeling vacuum HI. In deze zeer grote betegelde en modern ingerichte fabrieks hal zijn momenteel 80 men sen bezig de voorgesneden vleeswaren vacuum te verpak ken en wel om en nabij de 60 ton per week. Alle vacuum ver pakte vleeswaren die in de AH- winkels worden verkocht, ko men voortaan uit Wijhe. De productie van deze vleeswaren aan het C.V.V. te Amsterdam is stopgezet en ook de afname van andere fabrieken. Wordt thans nog gewerkt met 4 pro ductielijnen, dit wordt uitge breid tot 9 lijnen. In een na bijgelegen vriescel weet men de juiste snijtemperatuur te krijgen, waarna op drie ver schillende types machines de vleeswaren in een enorm tem po worden gesneden, op lo pende banden geworpen z.g. geportioneerd en automatisch verpakt en vacuum gezogen. Na deze fase komen de dames aan een groot aantal gecombi neerde kassa's-weegschalen in actie om de pakjes vleeswaren van gewicht, prijzen enz. te voorzien. Via draaitafels worden de pak jes in ds. van 2 kg gepakt en in speciale containers gezet. De containers tenslotte kun nen met een elektrische hef- brug in de vrachtauto's worden gebracht en afgevoerd naar Zaandam en Rotterdam, al waar ze met de andere goe deren naar de filialen gaan. Vrijwel alle vleeswaren gaan nu op deze wijze het P.B. Wij he uit, de rest wordt nog per van Gend Loos, naar de fi lialen verzonden. Binnen af zienbare tijd gaan ook de stuk goederen rechtstreeks naar de D.C.'s en ontvangen de fili- len geen goederen meer uit Wijhe. Dit geeft in Wijhe weer een hele verandering in de expeditieafdeling waar wij een volgende keer wat over hopen te vertellen. De etaleur van divisie Utrecht II, de heer Th. van Opstal, vierde op 4 januari zijn 25-jarig zakenjubileum. Dit werd ten huize van de jubilaris in een zeer pretti ge en ongedwongen sfeer gevierd. Namens A.H. wa ren daarbij aanwezig de ho ren L. M. de Haas, F. E. C. Wezepoel en twee bedrijfs leiders n.l. de heer Jans- sens uit Bloemendaal en de heer Beukers uit Llsse. De divisieleider, de heer L. M. de Haas, sprak namens de direktie de jubilaris toe en prees vooral het plichts besef van de jubilaris. Daarna overhandigde hij de heer van Opstal een enve loppe met inhoud. De groepsleider F. E. C. Wezepoel, schetste op zijn beurt de goede hoedanig heden van de heer v. Op stal en overhandigde hem het vererend getuigschrift met legpenning voor 25 jaar trouwe dienst. Dat de heer v. Opstal een graag geziene medewerker is in de filialen bleek 's avonds wel, toen vele be drijfsleiders hem kwamen gelukwensen en hem een cadeau aanboden. waren (die vanaf eind januari ook via het groenten-D.C. aan geleverd worden) zijn in het pand aangebracht. In de pal letplaatsen is een opslagmoge lijkheid aanwezig van totaal 600.000 tot 700.000 kg. De ver pakkingsafdeling, in de rechter helft van het pand, is modern van opzet. Handenarbeid, uit gezonderd het verpakken van appelen, is verleden tijd. Hef trucks rijden af en aan om de zware kisten of dozen te ver voeren. Een mooi gebouw, aldus de heer Krijt, maar zonder uw medewer king als afnemers, zou het weinig zin hebben. Onze filialen kunnen veel bijdragen tot een goed samen spel, waardoor de opzet ervan pas zinnig wordt". Hierna begint de heer A. de Jong met zijn toe spraak tot de aanwezigen. ,,Tot voor kort waren de moge lijkheden nog beperkt maar u ziel het, na 12Yi jaar verkoop van groenten en fruit bij Albert Heijn zijn we uitgegroeid naar een hy per modern bedrijf. De ouderen onder ons zullen zich nog wél herinneren hoe wij in 1953 be gonnen in Rotterdam. Er wordt Het zal vele medewerkers van het hoofdkantoor wel opgevallen zijn, dat bij de periodiek terugkerende brandweeroefeningen dik wijls een brandhaard werd verondersteld in de omge ving van de screen-drukke- rij. Wij herinneren ons dat bij een dergelijke oefening zelfs eens een zogenaamd zwaargewonde, in de per soon van de heer D. Kers zemaker, werkzaam op de reproduktie- en verzendaf- ling, buiten het gebouw moest worden gebracht. Een en ander heeft hem toen kennelijk aan het den ken gezet. In december van het afgelopen jaar resul teerde dit in de indiening van een idee voor een nieu we reinigingsmethode van de screenramen. Deze ra men worden gebruikt bij de vervaardiging van reclame biljetten voor de filialen. De heer J. Legerstee over handigde hem maandag 19 februari tijdens een gezel lige bijeenkomst de belo ning. Hij vond het een plus punt, dat de heer Kersze maker in verband met zijn hobby (hij is een kundig voetbalscheidsrechter) ook tijdens zijn werk niet rookt en daardoor weinig moeite had met het rookverbod en waardeerde het, dat iemand zijn hersens extra heeft ge bruikt, waardoor genoemd procédé anders, beter en goedkoper kan verlopen. Op grond van de bereken de kostenbesparing werd de beloning op 400,ge steld, terwijl daarnaast de minisering van het brand gevaar met f 200,werd gehonoreerd, zodat een to taalbedrag van 600, kon worden uitbetaald. Aan een ander personeels lid van de drukkerij, mej. C. de Korte is in januari een aanmoedingspremie van 20,toegekend. De heer Legerstee zag ook hierin een aansporing om door te gaan met het zoeken naar betere oplossingen voor de problemen die zich in het dagelijkse werk voordoen. nanen-rijp cellen. Tevens een grote groentencel en een koel cel voor de opslag van vlees- Onlangs kon het gebeuren dat\ \een klant in onze SM aan een kruidenier de chef-slager te 1 1 spreken vroeg. i iDe kruidenier adviseerde dei i klant zeer voorkomend, ge- \bruik te maken van de op de\ vitrine aanwezige servicebeii aMevrouw stapte zelfbewust in\ \de richting van de vleesvitrine, drukte op een belletje en A iwachtte gelaten op de dingend èdie komen gingen. i J Binnen 3 min. stond in plaats i èvan de chef-slager de brand- i èweer met groot materiaal voor A de deur en namen stormend dei iSM. i iDe klant en de chef-slager i hebben elkaar toch gesproken i zonder zich ergens van bewust te zijn. f De BL ontving een hevig ver- f r ontwaardigde brandweercom- f rmandant, bracht de zaak weer f fin juiste banen en heeft maat-f f regelen genomen om te voor-f Dromen dat nogmaals de brand-f f melder wordt ingedrukt i.p.v.f f de servicebel. O ja, het glaasje f f is ook vernieuwdf Ter gelegenheid hiervan en te vens in het raam van de aktie „iedere dag verse groenten en fruit in de ver koop" hebben de chefs in groepen van 20-25 mensen een bezoek aan het G.D.C. ge bracht. De heer A. de Jong, se nior merchan diser groenten en fruit en de heer G. J. Krijt ontvingen de heren in de kantine van het G.D.C. In zijn welkomst- komstwoord zegt de heer Krijt trots te zijn op dit sinds kort geopende groente D.C. Modern van opzet en aan pak belooft het wat voor de toekomst. Nog I klein van opzet maar modern van aanpak zijn b.v. de 6 ba- De maand februari laat weer prettige berichten vermelden, de heer en mevr. Prins (BTD) waren op 3 februari 25 jaar getrouwd, onze felicitaties! Wij wensen U beiden nog vele ja ren toe in de beste gezond heid. De heer Peter se was 15 febru ari 12y2 bij AH in dienst. op 18 februari waren de heer en mevr. A Dray er jaar getrouwd. Ook mevr. J. A. Stockenbroek vierde op 20 fe bruari haar 12]/)-jarig huwe lijksfeest. Wij hopen dat deze feestgangers heel prettige da gen hebben gehad. De heer G. Prins (arb.studie) was op 22 februari 12]/2 jaar in dienst. De heer J. A. Andra- de was op 1 maart 12^/2 jaar getrouwd, onze felicitaties en nog vele jaren toegewenst. de heer en mevr. H. v. d. Loo zijn op 6 maart 12y/i jaar ge trouwd. Nog vele goede en gezonde jaren toegewenst. Voor de bruid Koning (C.F.) die 9 januari in ondertrouw is gegaan, is de trouwdag vast gesteld in mei, zo ook voor mej. Dreves (C.F.). Mej. H. Schouwen (K.B.) is ook in ondertrouw gegaan en hoopt op 21 maart in de huwelijks boot te stappen. Wij komen terug op deze bruidjes in de volgende AH-Flitsen. Nu al vast gefeliciteerd met uw voor genomen huwelijk. Van verschillende zieken moch ten wij dankbetuigingen ont vangen voor de mooie kerst stukjes en verstrekkingen, zo als ook van mevr. Smit (K.B.) die lange tijd ziek is geweest en nu weer haar werk heeft hervat. Over onze zieken gesproken, dit aantal is de laatste maand buitengewoon hoog geweest. Wij hopen dat de griep dan ook spoedig mag wijken. De heer F. Groen van de C.F. is inmiddels weer uit het zie kenhuis ontslagen en mag zijn werk weer normaal hervatten. Mevr. Capelleveen is nog steeds in Noordwijk, herstel lende na de operatie aan haar knie. De heer N. Jagtman (P.M.) mag nog steeds geen hele da gen werken, maar wij hopen dat hij weer gauw de oude mag zijn. De heer D. Kok (O.D.) is al lange tijd door ziekte thuis, wij hopen dat de gezondheid weer spoedig mag terugkeren. De heer J. Daub is nog niet geheel hersteld. Hij weet steeds een goed hu meur te behouden, dit is wel een bijzondere gave, die Daub bezit. De heer H. Hoekstra uit de C.F. is in Wijk aan Zee ver pleegd. Wij hopen met succes. Mevr. de Monto Calhofo is nu inmiddels in Utrecht ge opereerd, laten wij hopen dat alles een goed verloop zal heb ben. De heer W. v. Doorn is thans in 't ziekenhuis opgeno men. De heer H. Bakker ligt nog steeds in Nijmegen in het zie kenhuis, maar gelukkig kun nen wij mededelen dat de ge zondheid weer terug komt. Wij wensen de heer Bakker dan ook beterschap toe en hopen dat hij weer gauw thuis mag komen. Mej. Nijkamp is vele weken thuis geweest door een zeer been. Zij heeft haar werk in middels hervat. De heer Poetsma die een on geluk overkwam, begint nu weer aardig op te knappen. De heer J. Kiel moet nog steeds voor zijn rug in het zieken huis komen. De heer J. Schoone (K.B.) is al vele weken wegens ziekte thuis. Mej. J. Oly was met va kantie in Zwitserland, maar kwam zo ongelukkig ten val, dat ze haar been brak. Wij wensen haar spoedige beter schap toe. Mej. J. Oosting is zo af en toe weer een paar weken door ziekte thuis, ook haar zal de griep wel parten spelen. De heer E. Winke moest weer een paar weken met zijn been op een stoel voor een rust kuur. Zo raak ik dan weer aan het einde van mijn verslag van deze maand. Laten wij hopen dat al onze zieken weer spoe dig genezen zijn. V

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3