Ideeënbus keerde weer ruim f 700,- uit MejujfrY. A. Albregts bedrijfsleidster in Sluis Wij stellen voor: Gouden heer Gout afscheid feestelijk werd bij gehuldigd Hr.J JANSEN WERKT 40 JAAR IN WIJHE Geslaagd Alle opleidingen draaien weer op volle toeren Het D.C. op ziekenbezoek >anb brengen Hij- en Zij-toernooi van schermvereniging Toals U in het oktobernummer van de Flitsen hebt kun- nen lezen, werd de OPW-winnaar 1967, de heer J. P Verheule in Sluis, vorig jaar 60 jaar en ging hij dus met pensioen. Hij werd op voorstel van de divisieleider de heer M. de Haas, opgevolgd door mejuffrouw Y. A. Albregts, die in 1941 bij hem kwam en dus in 1966 haar 25-jarig jubileum vierde. TJoewel een vrouw aan de leiding in onze filialen geen nieuws is, neem bijv. één van onze 8 eerste prijswinnaars in de OPW, mejuffrouw Y. T. Lycklama a Nijholt. is me juffrouw Albregts toch de eerste vrouw in de AH-geschie- denis, die leiding gaat geven aan een ZB en dan nog wel een met zo'n legendarische omzet. In de maanden november en december keerde de Ideeën bus 700,aan beloningen uit. De heer A. S. C. Jansen kwam op het idee de koffiekoekzakken te vervangen door Zaanse koekenzakjes, wat in de praktijk mogelijk bleek, en zodoende een flinke papierbesparing opleverde. Der halve kon hem een bedrag van 415,toegekend wor den. Een welkome verrassing voor hem voor de feest- jyjaandag, 20 december 1917 werd in het kantoor van Van Amerongen N.V. in Amsterdam een nieuwe me dewerker verwacht. Woensdag, 20 december 1967 werd in het Administratie gebouw van Albert Heijn te Zaandam een „gouden" ju bilaris, met echtgenote en familieleden, verwacht. In bei de gevallen was het de heer C. Gout, uiteraard met 50 jaar leeftijdsverschil. Voor dit steeds unieker wordend jubileum was terecht een bijzonder feestelijke huldigingsbijeenkomst voorbereid. Daar de heer Gout bij zijn 50 ■'jarig zakenjubileum tevens afscheid nam was de belangstelling bijzonder groot. De kassiersfunc tie, die de heer Gout de laatste vijftien jaren heeft vervuld, heeft hem tot een bekend persoon gemaakt; de uitoefening van de functie tot een gerespecteerd man. De heer D. Vethaak (lid Raad van Bestuur), alsmede de heren drs. C. Brevoord (hoofd admi nistratie), P. Ruitenberg, A. Slob (afd.chef), J. Keijzer, D. A. Terwee, F. v. d. Hazel en ,T. Breeschoten huldigden en feli citeerden de jubilaris. Voor de heer Gout nog beken de en zelfs half vergeten anec dotes en „stories" uit zijn 50- jarige loopbaan werden geme moreerd. Vermeldenswaard is zeker het feit dat deze kassier, die de laatste jaren per vier- wekelrjkse periode enkele mil joenen aan contanten door zijn vingers moest laten gaan, in zijn gehele carrière slechts een maal een kasverschil heeft moeten meemaken 26,32. 't Bleek niet te achterhalen maar was bepaald een kwitan tie o.i.d. die kennelijk buiten de schuld van de heer Gout is zoekgeraakt. Plichtsgetrouw heid en vitaliteit vormden te vens onderwerpen in de huldi ging. Een vijftiental verzuim dagen in vijftig dienstjaren geeft toch wel een benijdens waardige gezondheid aan. Als jubileum- en afscheidsca deau had de heer Gout het oog laten vallen op een prachtige foto-uitrusting. Een volautoma tische kleinbeeldcamera, een telelens en een electronisch flitsapparaat werden hem naast een enveloppe met inhoud over- I handigd door de heren D. Vet haak en C. Brevoord. De afde ling rekeningcourant sloot zich bij deze keuze aan met een pro jectietafel als afscheidscadeau. Daar de heer Gout vele jaren onbezoldigd penningmeester is geweest van de personeelsver eniging vond het bestuur daar van nu gelegenheid hem een ca deau aan te bieden. Door de Centr. Personeelsdienst werd ook mevrouw Gout in de huldi ging betrokken en kreeg zij een foto-album met reeds 1 foto van haar echtgenoot als kas sier. Ook viel hem o.m. het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel ten deel. Zoals vermeld een zeer feeste lijke huldigingsbijeenkomst met zeer veel belangstelling. Na af loop daarvan was er voor ieder een die daar prijs op stelde ge legenheid afscheid te nemen van de heer Gout. Een diner in de Zaanse Schans, waar de heer A. Heijn als gast heer optrad, besloot de laatste „werkdag" van deze jubilaris. Alvorens met de zieken te be ginnen eerst nog wat andere berichten en wel deze: Op 30 november zijn Mej. Visser (kantine) en Hr. Termaten verv.) in het huwelijk getre den, evenzo op 7 december Hr. Bon ontvBeide bruids paren van harte geluk gewenst. Geboren in Sluis kwam ze op haar 18e jaar bij Albert Heijn werken, na wat seizoen werk in restaurants, hotels als huishoudelijke hulp. Toen ze brj de heer Verheule kwam (in 1941) was ze de enige mede werkster. Nu zijn er 20 perso neelsleden, w.o. 12 meisjes. Op 9 oktober is er overnamebalans geweest en heeft zij de heer Verheule officiéél opgevolgd, die echter voorlopig adviseur blijft. Mejuffrouw Albregts heeft, nu haar moeder overleden is, een eigen huisje gekocht. Zij denkt er nu wel over huis houdelijke hulp te nemen, want anders schieten de maaltijden er bij in. Ze heeft drie zusters in Brussel. Met één gaat ze regelmatig op vakantie. Ze is in Venetië, Parijs en aan de Rivièra geweest, maar ze houdt ook van fietsen in het Zeeuws- Vlaanderense land. Ze spreekt natuurlijk vloeiend Frans en dat is wel nodig ook, want Sluis is een bijzondere zaak. Er zijn n.l. 3 checkouts met 5 kassa's, t.w. 3 voor Belgisch en 2 voor Nederlands geld. Op zondag komen er alleen Bel gische klanten. Evenals vorig jaar orga niseert de AH Schermver- eniging voor haar leden het z.g. „Hij- en Zij-tournooi", en wel op woensdag 31 ja nuari. Aanvang 20.00 uur. Hierbij is het de bedoeling dat de zwakste heer met de sterkste dame en de sterk ste heer met de zwakste dame wordt gekombineerd zodat ongeveer gelijke kombinaties worden ver kregen. De kombinaties moeten dan op hun beurt proberen zoveel mogelijk partijen te winnen. De samenstelling van de équipes geschiedt door de wedstrijdkommissie, be staande uit de heren Caarls en Kamminga. De „ge vechtsplaats" is als altijd het Ontspanningsgebouw aan de Klampersstraat. De Centrale Opleidingen voor Res.chef ZB/afdelingschef SM zullen m.i.v. heden niet meer in Oud-Leusden doch in Hotel „Het Speulderbosch" te Garde ren worden gehouden. In Garderen zullen wekelijks 3 groepen cursisten een cursus volgen. Meestal 1 groep Super- mart bedrijfsleiders en daarbij twee groepen afd.chefs. Op het programma staan: 8 vormingscursussen. 2 vakcur sussen kruidenierswaren SM, 1 vakcursus chef slager, 2 vak cursussen chef groente, 2 vak cursussen chef Non Food, 2 vakcursussen reservechef ZB, 1 vakcursus reservechef KSM, 5 cursussen cijfermatig beheer voor bestaande ZBBL's, 1 exa mencursus nieuwe ZBBL's, 2 vakcursussen verkopers bloe men/groente, 1 vakcursus ver koopsters verpakt vlees. TTef filiaal heeft een geschiede- nis achter de rug. Na het bombardement in 1944 werden tien jaren in een noodwinkel ge werkt. In 1955 kwam de nieuwe BZ gereed, die in 1960 werd ver bouwd tot ZB, door de pakhuis ruimte erbij te trekken. Tijdens deze verbouwing zijn ze in het zelfde pand blijven doorwinkelen. In 1965 werd het pand naast de winkel erbij gekocht, hetgeen ook winkelruimte werd. Het pakhuis is nu boven. Het assortiment bevat krui denierswaren en fruit. Me juffrouw Albregts zou er graag diepvriesvlees aan toegevoegd zien. In Sluis wonen maar 2000 mensen, maar de omzet van het filiaal is als die van een SM. De gemiddelde Belgische klant besteedt 1000 francs, dat is 70,Op zondag is het soms zo druk, dat tijdelijk de dagen. Veertig gulden kon uitgereikt worden aan de Heren W. Ja cobs (I.A.) en J. Mulder (Wijn- af d.) resp. voor verbetering aan de dozensluitmachine en, verbetering aan de flessen- spoelmachine. De heer C. Baars VA ontving 35,voor een beter systeem bij het prijzen van pakken koffie, heren B. v. Kooten KB, J. Everhard, T. Groen en H. van 't Loo kregen 25,SB., resp. voor de ideeën, opvang- bak voor deegresten, verbete ring voor het aftappen van Le- cithurie, en wijziging aan de codeermachine. Voor kleine wijzigingen aan die machines en apparaten ontvingen de he- Nieuw Als nieuwigheid in het pro gramma zien wij de speciale reservechefcursus voor reserve- chefs die een K.S.M. moeten vervangen. Ook zal er aandacht besteed worden aan de oplei ding van bloemenverkopers/ sters. De verkoopsters verpakt vers vlees hebben reeds een vaste plaats in de rij van cursussen veroverd, omdat het aantal vlees verkopende filialen sterk wordt uitgebreid. Nieuw zijn ook de verkopers cursussen. Hoe langer hoe meer verschijnen in onze zaken ver koopsters/verkopers in de af delingen Gebak, Delicatessen, Drogisterij, Huish. art. en Tex tiel. Voor deze functionarissen zijn in het voorjaar 1968 in to totaai zes cursussen gepland. Uit een en ander zal U blijken dat de opleiding dus ook gelijke tred houdt met de Ontwikke lingen in onze zaken. deur gesloten moet worden. Er zijn klanten, die al jaren ko men. Ze maken er een uitstap je van en gaan dan via Knokke en le Zoute weer op huis af. Mejuffrouw Albregts werkt altijd op zondag en neemt meestal de donderdag vrij. Zij voelt zichzelf een ouderwetse kruidenier, die met het vak ver groeid is. Net als bij de heer Verheule is haar werk haar hobby. Zij was ook de eerste vrouw, die een ZB-bedrijfslei- derscursus in Garderen mee maakte, maar vond het een hele opgave om enige dagen te moeten zitten. Dat was ze niet gewend. De rayon-, resp. groepsleiders, die zij achter eenvolgens heeft meegemaakt, waren de heren Daalhuysen, van Rooy, Schneider, van Gils en nu Haalboom. Toen wij haar vroegen, wat zij een van de belangrijkste eigenschappen vond om van haar werk een succes te ma ken, antwoordde mejuffrouw Albregts: „De goede mentali teit onder ons personeel is er door de heer Verheule inge bracht. De meisjes blijven 5 a 6 jaar tot ze trouwen. Er is weinig verloop onder het per soneel. De bedrüfsleider is al tijd de eerste die komt en de laatste die gaat en bovenal, hjj is altijd goed gehumeurd. Ik ben van plan dat op dezelfde voet voort te zetten". ren P. Tolstra CF., A. Jansen KB., personeel deegkamer (KB), B. Kuyt (KB), K. Klein (OD), elk 15,H. van 't Loo ontving 10,voor een ver betering aan de droprollen- machine. Twee ideeën konden niet uit gevoerd worden, doch verwier ven wel een aanmoedigings premie. Drie stuks moesten wij helaas afwijzen. Enkele kon den nog niet afgewerkt worden, en blijven nog even in behande ling. Zo heeft de ideeënbus het jaar 1967 afgesloten en was het prettig, dat er nog een flink be drag uitgekeerd kon worden. Onderstaande personen deden op 9 januari 1968 examen voor ZB bedrijfsleider en behaalden een goed resultaat. De examencommissie bestond uit de heren: L. M. de Haas, J. de Wever en K. Romp. Wij feliciteren de aanstaande ZBBL's van harte en wensen hen succes. Het zijn de heren: G. M. Antonis, A. H. Tisseur, F. M. Stavenuiter, J. C. v. Don gen, J. Jasperse, J. Emmink, N. J. Wit, J. H. Rubing, T. B. Iking, J. Langestraat, W. v. Resteren, L. v. Hoorn, J. v. d. Zande, H. Vermeulen, H. v. d. Schouw, K. Sytsma, H. J. Koops, B. A. Dercksen, F. v. d. Vinne. Als jongmaatje kwam op 24 november 1927 in dienst btj ons Joh. Jansen, thans voor iedereen in Wijhe Jope. Enkele jaren was hij werkzaam in de felsafdeling om daarna over te gaan naar de expeditie afdeling, waar hij heden op de dag nog een gewaardeerd me dewerker is. Jope is een figuur apart. In het werk serieus, ambitieus en verantwoordelijk, daarnaast een geweldige prater, vooral als hij over duiven begint. In de expeditie-afdeling had niemand het lef met hem over duiven te beginnen, want dan weet men dat er een enorm verhaal over al zijn successen op diverse vluchten komt. Thuis heeft hij kasten vol bekers, me dailles enz., die hij samen met broer Gerrit door zijn duiven liet brengen. Die successen zijn van een twintig jaar geleden, want de laatste jaren komen de Gebr. Jansen er niet meer aan te pas. Als Jope dit leest zal hij in gedachte wel een verhaal hebben dat het niet zo is, maar wij weten beter. Nu is er wel een oorzaak aan te wijzen, dat de duiven wat op de achtergrond raakten. Jansen was tot zijn 50e jaar een verstokt vrijgezel. Tot ver bazing van vriend en vijand raakte hij nog verliefd op een jong modern vrouwtje, waar mede hij tenslotte in de echt werd verbonden. Inmiddels is het gezin uitge breid met twee schatten van kinderen. Echtgenote en kinde ren worden door Jope op de handen gedragen. Wie naar hem luisteren wil hoort nu uitgebreide verhalen over zijn gezin. Jansen is bij Meester van hoog tot laag gezien, geen wonder dat hij bij zijn 40 jarig jubileum hartelijk werd gehuldigd. Een uitgebreid gezelschap was in de vergaderzaal bijeen om de heer Jansen, zijn echtgenote en kinderen te feliciteren. De heer J. Nijman Sr. sprak de jubilaris op hartelijke wijze toe en bood de gebruikelijke enveloppe met inhoud aan. Voor mevr. Jansen waren er bloemen. Namens de raad van bestuur voerde de heer Engel het woord. Hjj speld de de jubilaris het onyx em bleem op de borst. Nadat de heer Stap nog namens het per soneel had gefeliciteerd en een geschenk onder couvert aange boden, dankte de jubilaris wel bespraakt als altjjd voor de huldiging. en nog veel geluk en voor spoed in hun verdere huwe lijksleven. Hr. Veldhuis (Ur.) en de heer Visser vierden in december hun 12'/2 jarig zakenjubileum, hen ook van harte geluk gewenst met deze dag, en nog wat jaar tjes erbij. Zij allen zeggen hierbij perso neel en personeelfonds hartelijk dank voor het ontvangen aan denken. Hr. Lusink (ontv.) is ook weer al een hele tijd thuis, het gaat wel wat vooruit met hem, maar niet hard. We wensen hem het beste toe voor een spoedig her stel, en hopen dat hij weer ge heel gezond zijn werk mag hervatten. Hr. ten Seldam (techn. dienst) is ook weer thuis met een ont steking aan zijn oog. Hij heeft dat al eens meer gehad. Hij gaat wel wat vooruit, maar ook niet zo hard. Ook hem een spoedig herstel toegewenst. Wij willen dit bericht besluiten met alle zieken van harte beterschap toe te wensen. Voor de vele blijken van belang stelling en de geschenken welke zij mochten ontvangen bij hun afscheid: de heren C. Gout en G. A. van Rooijen; bij zijn jubileum: de heer L. W. M. Oremus. De feestdagen zijn weer achter de rug en in de 2e helft van januari zijn alle opleidingen weer gestart. In het voorjaar 1968 zullen in diverse plaatsen in geheel Neder land weer 18 Decentrale cursussen gehouden worden. Ruim 300 jongeren nemen hieraan deel en ontvingen inmiddels reeds een uitnodiging.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3