j. Kok, merchandiser zuivel, veertig, jaar bij Albert Heijn De heer J. J. Keune vierde 40-jarig jubileum De heer H. Eijben vierde zilveren jubileum Van jongste bediende t.ot kaasspecialist Wel en wee van Ontspannings vereniging Zaandam De heer S. Krom met pensioen Bartelson bezoekt Op 24 november werd tijdens een zeer druk bezochte re ceptie in het O.G. het feit herdacht dat de heer J. Kok, merchandiser zuivel, 40 jaar geleden bij A.H. in dienst trad. Tijdens deze receptie werd hem door de heer R. van Zinderen Bakker, burgemeester van Koog a/d Zaan, de medaille opgespeld behorende bij de orde van Oranje Nassau in zilver. Door de heer G. J. Heijn werd hem de Onyx-insigne opgespeld. Ook ontving hij de legpenning en het getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en diverse geschenken. Een en ander was aan leiding voor de redactie van Flitsen om de jubilaris te interviewen. Na ruim vier maanden werk loos te zijn geweest kwam de heer Kok op zestienjarige leef tijd als jongste bediende in dienst bij AH. Hij doorliep di verse administratieve afdelin gen o.a. fil. adm., retouren adm., emballage adm., fakt. afd. en kostprijs en omzetbe lasting afd. In 1938, hij was toen chef van de afd. kostprijs, werd hem gevraagd of hij in koper wilde worden. Op 21 april 1938 werd de heer Kok toegevoegd aan wijlen de heer Westerman die inkoper kaas was. Teneinde zich kennis op dit terrein op te doen heeft hij een jaar lang, in de avonduren, privéles genomen bij het px-oef- station Hoorn. Dat de heer Kok zich in dc loop der jaren tot een buiten gewoon goed kaasspecialist heeft ontwikkeld blykt wel uit het feit dat hij in 1961 een bron zen medaille en in 1965 dc gou den kaasboor heeft gewonnen door het hoogste aantal pun ten te behalen bij de Interna tionale Kaaskeuring waar 220 deelnemers uit verscheidene landen gedurende een cyclus van 3 jaar om de eer streden. Gevraagd naar verschillen in de kaashandel voor en na de oorlog vei'telde de heer Kok dat de boerenkaas momenteel nog maar 2 a 3 van de Ned. pro- duktie uitmaakt. Dit betekent een aanvoer van 75 a 110 wa gens per markt terwijl dit voor de oorlog 6 700 wagens wa ren per markt. Deze boeren kaas wordt nog altijd gekocht met de eeuwenoude traditie van handjeklap, bezegeling van de koop met handslag en direkt na de markt kontante betaling. De oorlogstijd is uiteraard een zeer moeilijke tijd geweest. Op een gegeven moment waren de fabrieken en pakhuizen omsin geld en moesten de vooi'raden worden opgegeven. Er lag een voorraad van 180.000 kg kaas. Men is er in geslaagd bij het tellen één pakhuis „over te slaan", zodat als vooi'raad werd opgegeven 62.000 kg. Het verschil, ca. 120.000 kg, kon toen bonvrij naar de filialen worden gezonden. Ook in het distibutie-proces is in de loop van de jaren nogal het één en ander gewijzigd. Werden vroeger in het filiaal de kazen geëtaleerd en mocht de klant een stukje proeven voordat zij haar keus maakte, thans wordt de kaas voorge sneden en voorverpakt in het filiaal aangeleverd en verkocht vanuit de vitrine. De heer J. Overmeer (r.) overhandigt de „abnormaal" grote rode kool aan de jubilaris. I De heer P. Ligtenstein (L), feliciteert de heer en mevrouw Kok. Op verzoek van velen laten wij hier een overzicht vol gen van het wel en wee onzer vereniging in de af gelopen 3 maanden. Aller eerst de verheugende me dedeling dat ons ledental met 16 is toegenomen. Iedere donderdagavond is het een lust om te zien hoe goed de opkomst is. Op 28 oktober j.l. namen- wij met 10 man deel aan de klaver- jaswedstrijd van de VARA voor het zieke kind. Het re sultaat was maar povertjes, gelukkiger waren wij op 16 november toen wij de drie kamp organiseerden om de wisselbeker met de klaver- jasclubs van Pieter Schoen en Honig. Hier behaalden wij voor de derde maal de wisselbeker met ruim 45.000 punten. Nog twee maal winnen en de beker is ons eigendom. Op 18 november gingen wij naar Z.S.M. waar we met een 4e prijs eindigden. Wij gaan 2 december naar Z.F.C. weer met 10 man en hopen op een goed resul taat. En dan komt op 16 de cember onze gezellige kienavond, met de dames van de heren en de heren van de dames. Deze avond wordt nog extra feestelijk, daar wij dit jaar 30 jaar be staan. Tenslotte blijf zo door gaan biljarters en kla verjassers, de gang zit er goed in, de geest is goed, dus zorg dat de competitie op tijd afgewerkt is. In zijn jongere jaren heeft de heer Kok veel aan sport gedaan. Hij was een uitstekend voetballer in Z.V.V. In deze vereniging heeft hij diverse functies bekleed o.a. als bestuurslid. Hel voetballen heeft hij er nu aan gegeven maar wel wordt er nog elke week een uur aan gymnastiek gedaan. Ook vissen (snoeken) is evenals schaatsenrijden een zeer gewaar deerde ontspanning. Aan het Uitgeestermeer heeft de heer Kok een fraaie woon boot liggen waarvanaf in de weekends menig zeiltochtje wordt ondernomen. Aan liet einde van dit prettige gesprek verklaarde de heer Kok nog waarom hij altijd bij dezelfde baas is gebleven: Ik heb nooit reden gehad om van betrekking te veranderen om dat ik mij altijd heb kunnen uitleven in mijn werk en in mijn vak. BEKWAAM AFDELINGSCHEF EN VAKMAN ,,Voor mij is het altijd een prikkel geweest om ook met die medewerkers die je misschien qua persoon of qua karakter niet zo liggen toch tot een goede en gezonde samenwerking te komen". Wij menen dat de heer J. J. Keune zijn 40-jarige loopbaan bij ons bedrijf daar zeer vele malen in geslaagd is en dat ondermeer vele jeugdige medewerkers aan de jubilaris een goede leermeester hebben gehad. dam op het schip „DE WEER". Zijn werk en zijn studies laten hem weinig vrije tijd, als het er is, is thuis knutselen wel nummer één. Onder grote belangstelling van chefs en collega's werd de ju bilaris met echtgenote en kin deren in de hal van het Ont spanningsgebouw ontvangen. Namens de direktie sprak de heer W. F. Nolte (hoofd Cen trale Inkoopdienst) de jubilaris toe. Als 15-jarige jongen zag ik bij de Fa. Huig een raam-ad- vertentie hangen bij de technische dienst van ALBERT HEIJN N.V. te Zaandam werd een jongste bediende ge vraagd. Ik meldde mij aan, werd aangenomen en kwam tegenover veie lekke emmers te staan. „Maak daar maar eens nieuwe bodems onder" was de eerste opdracht die de heer Eijben kreeg. Met de ambachtsschooloplei ding in mijn zak werkte ik tot 1950 bij deze technische dienst en ondertussen behaalde ik aan de ambachtavondschool het di ploma „bankwei'ker". In 1950 volgde plaatsing in het magazijn van de technische dienst en van november 1951 tot 1953 werkte ik in de func tie van tijdschrijver. In 1950 kwam de heer Eijben in de groep van de heer Ver- weij en hier werd de basis ge legd voor de functie die de ju bilaris thans bij de Centx-ale Inkoopdienst bekleedt. In deze twaalf jaar kreeg en bouwde hij aan de contacten met onze leveranciers registreerde or ders bewaakte deze, zorgde voor juiste facturering en ont ving iedex-e week vertegenwoor digers „aan de poort". Zijn werkzaamheden richtten zich daai-bij voornamelijk op de Produktie-Bedrijven en het Distributie-centrum te Zaan dam. In 1965 ging de heer Eijben over naar de Centrale Inkoop dienst waar hij thans de func tie van inkoper technische ar tikelen bekleedt voor de Pro- duktie-Bedrijven binnen ons concern. De jubilaris is vanaf de instel ling van de Ondernemingsraad lid van deze Commissie; het zelfde kan gezegd worden van zijn lidmaatschap van de Con tact-Commissie Produktie-Be drijven. Hij is secretaxis van de bedrijfsbi'andweer en comman dant van de dagploeg. Het bestrijden van branden zit hem waarschijnlijk in het bloed, hij is ook nog Ondex*-Brand- meester van de gemeente Zaan- I De heer W. F. Nolte (r.) overhandigt het jubileum- I cadeau aan de heer Eijben. De heer Keune, nog in korte broek, vond zijn eerste werk- kring in een schoenenzaak in Amsterdam tegen een beloning van 4,per week. Een buurjongen haalde de ju bilaris over te solliciteren bij AH, waar hij werd ontvangen door de heer J. Heijn die niet direkt mensen kon gebruiken maar het wel met hem wilde proberen. De verdiensten lagen 2 maal zo hoog als in de schoenenzaak. De heer Keune werd aan het poedermalen gezet hetgeen met een oude, ingewikkelde machi ne werd uitgevoerd. Je moest een halve kunstenaar zijn om te weten en te onthouden waar voor al die touwtjes en ijzer draadjes dienden. Na één jaar dienstverband bij Albert Heijn toch ontslag genomen en de heer Keune trad in dienst als matroos op een Rijnvaartboot als manusje van alles. Na een half jaar varexx kwam de heer Keune via de schoen enzaak in Amsterdam toch weer bij ALBERT HEIJN te recht en werd opnieuw poeder maler. De voorman van de walserij werd ziek en de heer Keune kreeg opdracht hem te vervan gen. In het begin gaf dit wel wat moeilijkheden doch de heer Keune had de kunst goed af gekeken en het stellen van de walsen gaf geen problemen. Na de ziekte van de voorman van de walserij werd hij diens plaatsvervanger Tijdens de oorlogsjaren kreeg de heer Keune, wegens grond- stoffengebrek, de leiding over de meisjes bij de strooptapperij. Na de oox-log kwam de choco ladefabriek langzaam aan weer °P gang; de cacaobonen wer den als goudstukken behandeld - met de oude machines moest getx-acht worden goede ax'tike- len te maken. Na 1945, toen de heer Verkuiten vertrok, werd de heer Keune chef van de ma lerij, de branderij en de hagel- afdeling; deze functie heeft de heer Keune tot vandaag aan de dag met een bijzondere be kwaamheid uitgevoerd. Onder grote belangstelling van bedrijfsleiding, chefs en colle ga's wei'd de jubilaris en ver dere familieleden ontvangen in het Ontspanningsgebouw. Naast zijn echtgenote en de kinderen werd de heer Keune vex-gezeld door zijn moeder en schoonmoeder die maar liefst even de leeftijd bereikt hebben van resp. 98 en 85 jaar. Wel iets unieks, De heer P. C. Vink opende de rij van sprekers en zwaaide de jubilaris veel lof toe. Op deze dag aldus de heer Vink mogen wij heus wel eens in het openbaar de hoedanighe den van de jubilaris belichten. U bent een prima vakman met vele goede eigenschappen: die niet benauwd is zijn vakkennis aan anderen over te dragen, en tevens de mensen te leren, ver antwoordelijkheid voor hun werk te dragen. Met genoegen wil ik het Gouden Kruis van 25-jarig dienstverband verwis selen voor het gouden AH-onix- embleem, dat U zeker toekomt, hierbij tevexxs een enveloppe met inhoud naar eigen inzicht te besteden. De heer J. Wagner, chef van de jubilaris offreerde de zilveren legpenning van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel. Aangezien de jubilai'is een gro te liefhebber van „tuinieren" is over-handigde de heer J. Son- dij enige boekwerkjes over de tuinierskust, tevens een fiets tas om zijn tuinbouwprodukten naar huis te kunnen transpor teren. Daar de jubilaris graag over zijn tuinierscapaciteiten met zijn collega's spreekt, en mis schien dan zijn gekweekte pro- dukten groter doet lijken dan ze in wex-kelijkheid zijn, ver raste de heer J. Overmeer de jubilaris onder grorte hilari teit met een abnormaal grote rode kool met een omvang van ca. 90 cm. Hierbij las hij een gedicht voor slaande op het tuinieren. Namens de collega's gaf de heer J. Everhard een tuinstoel en de heer A. Castelein namens het personeelsfonds een enve loppe met inhoud. Tenslotte kreeg mevrouw Keu ne een foto-album aangeboden waarin opgenomen een foto van haar man tijdens zijn wei'k- zaanxheden in het bedrijf, waai-na de heer P. Helder deze druk bezochte bijeenkomst af sloot. Maandag 13 november 1967 is er afscheid genomen van de heer S. Krom, wegens het be reiken van de 65-jai'ige leef tijd. De heer Krom werkte na zijn schooltijd enige jaren in het veehoudei's- en landbouw bedrijf. Daai-na heeft hij vele jaren als „los" arbeider gewerkt bij houtfii-ma's en grondbedi'ijven. In 1944 solliciteerde hij bij AH, waarna hij geplaatst werd op onze peulvruchten-afdeling. De heer Krom heeft altijd veel plezier in zijn werk gehad en was voor ons een bescheiden figuur. De heer P, C. Vink bedankt hem voor de prettige wijze waarop hij de firma gediend heeft, waarbij hij een Super home Kit (hobbyset) en een exxveloppe met inhoud overhan digde (de heer Krom knutselt graag). Namens de afdeling V.A. be dankte de heer J. Hogendijk de gepensioneerde. De heer J. Nijzing schonk na mens collega's sigaren en bloe men. De heer J. Schake reikte namens het personeelsfonds een enveloppe met inhoud over. Wij wensen de heer Krom nog vele jax-en in een goede gezond heid toe. De heer A. Vos die in dit jaar is overleden en de heer Mid- delbeek wat pas enkele weken geleden is, overleed bij zijn I oon in Groningen. Op 7 december is in het hu- wel ijk gegaan mej. A. Basjes, l nu mevr. Fijma. Wij wensen haar veel goeds toe in het hu- el ijk. t Mevr. Koningsbruggen is de ■fgelopen maand in de huwe- lijksboot gestapt. Wij wensen haar veel geluk toe. Ook hadden wij een Portugees bruidspaar in ons midden en wel de heer H. Gomez met mej. J. M. Neves. Dit huwe- lijk werd in Rotterdam geslo- ten op hef Portugese Consu- laat op 17-11. Wij feliciteren) hen beiden en wensen dat dit huwelijk op Nederlandse bo- dem veel gezondheid en vreug- j de mag brengen. De heer Helmers is getrouwd met een Bulgaarse. Als mevr. I Helmers straks de Nederland- se bodem betreedt zal hel per- soneelsfonds haar met een I bloemetje begroeten. Bij de fam. van Asselt (K.B.) 1 is een dochter Colinda gebo- ren. Bij fam. Jahn werd een zoon Oscar geboren. Fam. M. Broek werd verblijd met een zoon Eduard Peter. Al deze ouders feliciteren wij. Mej. Tromp (Lab.) is in on- dertrouw. Wij wensen haar prettige bruidsdagen en een goed huwelijk toe. Vrijdag 1 december was mej. I M. Keizer 5 jaar in dienst en de heer K. Visser was 13 de- cember 12]A jaar bij AH. I Mej. Jansen Bafd.) vierde op 4 december haar 5-jarig ju- bileum. onze felicitaties. De heer en mevr. Schoone zijn 23 december 25 jaar getrouwd. Wij wensen U een heel pret- tige dag toe. Er was wel feest in huize Schoone want hun zoon Wim is op 13 december getrouwd. Namens ons allen gefeliciteerd! De 22ste december is de heer Toereppel 12y2 jaar getrouwd, onze felicitaties. Mej. C. Scherpenzeel moest een paar maanden rust hou- den. Wij wensen haar spoedi- ge beterschap toe. De heer hl. Hoekstra wordt nog verpleegd in Wijk aan Zee. Wij hopen op een gunstige uitslag. Mevr. Capelleveen wordt al enige maanden in Noordwijk verpleegd, wij hebben haar daar een bezoek gebracht. Ook de heer M. Bergh uit Am- sterdam, waar wij een bezoek brachten, willen wij hel aller- j beste wensen. De heer D. Kok die al vele weken door ziekte thuis is, kan I nog niet zijn werk hervatten. De heer W. v. Poorn moet ook een paar weken rusten in verband met een leveraandoe ning. De heer N. Jagtman p.m.) be- I gint nu weer wat op te knap- pen en is al een paar maan den thuis. De heer S. v. Bezooijen is weer thuis uit het ziekenhuis, maar is nog geheel niet in orde. Wij hopen dat alles weer j gauw goed mag zijn. De heer K. Groen (O.D.) moest voor een operatie op- genomen worden, het allerbes- er mee! De heer Jung O.D.) loopt I nog steeds met een dikke hand van de rheuma. Mej. Cerneus is na een paar maanden ziek te zijn geweest, weer aan het werk, dus is dit leed weer voorbij. Mevr. Smit-Houwertjes was al enkele weken ziek en is nu op genomen in het Juliana Zieken- huis. Het allerbeste toegewenst. Mevr. Pielers en mevr. Ingen- 1 beek zijn nog steeds door ziek- te thuis. Mevr. Do Monto-Galhofa moest in het ziekenhuis opge- nomen worden. Wij hopen dat ze weer spoedig naar huis mag. Mej. A. Lagendijk die al enige I weken thuis is, onze beste f wensen. I Mevr.Huizinga-Weening,mevr. Ingebleek en mevr. Seerier. een spoedige beterschap toege- wenst. Voor de heer J. Lokkerbol I (V.F. afd.) die al lange tijd ziek is, onze goede wensen voor het nieuwe jaar. Ook met de heer J. Daub wil hel nog niet. De wil is wel l goed, maar de gezondheid wil nog maar niet komen. En met al deze wensen voor beterschap wil ik. mijn laatste f verslag van 1967 besluiten, orn f de bedrijfsleiding en het gehele personeel prettige kerstdagen toe te wensen, een goed uit- einde, en een heel goed en ge- zond 1968.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 4