r niisiiwiiiiw mmmmxwrn „Engelenbak" gemeerd aan Westzijde Ingegane pensioenen omhoog FEESTELIJKE «PENING NIEUWBOUW ZWANENBURG Optrekking van pensioen rechten Van de personeelsvereniging Zaandam Drs. Roemers' eerste onderscheiding DE HEER C. VOS VIERDE ZIJN 40-JARIG JUBILEUM ff? Minimunipeiisioenbedrag verhoogd berekening pensioengrondslagen verbeterd Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 24e jaargang no. 11 december 1967 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: Mej. C. Buntsma en de heren J. Ph. Bartelson, R. Haalboom, P. Helder, W. Haeser, C. Kraay, H. v. Petten, J. Schake, S. E. de Vries en vele anderen. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. (Vervolg van pagina 1) Een spoorboekjessysteem zorgt voor een snelle aflevering aan de filialen. In een straal van 50 km. rond de fabriek worden dagelijks de filialen mot 15 eigen auto's meerdere malen bevoorraad. Het blijkt, dat de zgn. warme bakker aan het verdwijnen is, waardoor de industrialisatie van brood bakken nog meer in om vang zal toenemen. Massa-produktie betekent ook massa-distributie en deze massa- distributie vindt thans plaats in ruim 7.000 supermarts en zelfbe dieningszaken. Thans is door de overheid beslo ten, dat de broodverkoop in janu- De pensioenrechten van hen, die thans nog actief in de onderneming werkzaam zijn, zullen in het komende jaar, voor zover nodig, op getrokken worden naar het peil van de pensioengrond slag 1968. Hierdoor worden de pen sioenrechten aangepast aan alle loonsverhogingen, die begin 1968 zullen wor den gegeven, zoals de leef tijdsverhogingen en de ge volgen van een eventuele loonronde. Voor de gehele diensttijd na de 25-jarige leeftijd geldt het loon van 1968 als pensioengrond slag. De berekening zult U te zij ner tijd weer vermeld zien op het pensioenformulier. Het geld, dat voor deze op trekking nodig is, wordt verkregen uit extra stortin gen door de onderneming en uit de winst van het pen sioenfonds. De regeling, die inhield, dat een optrekking niet eerder werd gegeven dan na een diensttijd van 5 jaar is ko men te vervallen. Onge acht zijn diensttijd ontvangt iedere deelnemer een op trekking, tenzij uit de be rekening mocht blijken, dat hij deze niet nodig heeft. Voor de deelnemers, die nog 5 of minder dienstjaren voor de boeg hebben, wordt voor de berekening van de optrekking uitge gaan van de pensioen grondslag, zoals die was op 55/60-jarige leeftijd, maar gecorrigeerd met al gemene loonronden. De snelle groei van de onderneming brengt uiteraard met zich mee, dat de bezetting van het hoofdkantoor groeit. Meer medewerkers vragen meer ruimte. Dit laatste werd voor een deel bereikt doordat de medewerkers van de Centrale Personeelsdienst verhuisd zijn naar een kantoorboot, welke nabij het hoofdkantoor een definitieve ligplaats heeft gekregen. Omdat ook een dergelijk „vaartuig" ge- registeerd moet worden en dus een naam moet hebben is een keuze gemaakt uit verschillende suggesties. Nogal 'toepasselijk is het „de Engelenbak" geworden. Op 2 december kwam het kwartet van Jan Gorissen de liefhebbers van het stijl dansen vergasten op goede dansmuziek. Ja dit was een avond waar op we een tamelijk klein aantal leden zagen, maar waarvan wij als bestuur later hoorden. Het was een goed idee van jullie, want nu konden we weer eens rustig dansen. De Luckberries (het bekende zangduo) brachten voor en na de pauze een paar leu ke liedjes, het aanwezige publiek liet ze dan ook no de gaan. De kinderen van tafelten nisvereniging hadden nog een tournooi dat door de heren Mathlener en Vijf huizen was georganiseerd. Deze nieuwe leden van de tafeltennisvereniging heb ben op 4-12-'67 laten zien wat zij in hun enthousisas- me kunnen klaarspelen. Het serveren van de mees ten was nog niet wat het moest zijn, maar de geest onder deze A.H. kinderen is grandioos. Een eresaluut aan de orga nisatoren en verdere mede werkenden en als het zo door gaat, kunnen we in de naaste toekomst over heel goed opvolgers beschik ken, als de vaders en moe ders geen zin meer hebben in hun sport. En nu maar op naar de kienavonden. Daar behoeven we niets meer van te vertellen. De ze avonden recommande ren zichzelf. Wat voor ons als bestuur zo prettig is, op deze beide avonden zien we haast al onze leden en omdat wij voor u allen graag willen werken, heb ben we dan weer het ge voel waarvoor we werken. In het volgende nummer van Flitsen hopen we u daarom weer het verslag te geven van deze aktiviteit en van de wijnavond, die ook nog voor de Kerst wordt gehouden. ari 1968 ook in alle kruideniers zaken mag plaats vinden. Dit alles betekent nog meer aan dacht voor het produkt, waardoor het langer vers blijft, aandacht voor de receptuur, de bakwijze en niet te vergeten het verpakken. Wij zullen de huisvrouwen nieuwe produkten moeten voor zetten, omdat thans ook is ge bleken, dat de consumptie van het gewone brood van 75 kg. tot 52 kg. per hoofd per jaar is gedaald. Er bestaat thans meer vraag naar luxe-broodjes, sandwiches enz. Tenslotte dankte de heer G. J. Heijn allen, die aan de tot standkoming hebben meege werkt, hierbij niet te vergeten al onze medewerkers, die tij dens de verbouwingen en ver huizingen onder moeilijke om standigheden hebben moeten werken. Hierna werden alle genodigden uitgenodigd aanwezig te zijn bij het openen van de nieuwe gebakafdeling. De nieuwe afdeling was name lijk versperd door enkele mar sepeinstaven, (diepgevroren) een symbool passend bij de tijd van het jaar. Met een zaag toog de heer Heijn aan het werk en toen hij de marsepeinstaaf had doorge zaagd, kon ieder de nieuwe aanwinst aanschouwen. De afdeling is ingericht met 2 ovens van 32 meter en 1 van 8 meter. Het is een imposant ge zicht om b.v. kokoskoeken te zien bakken met een snelheid van 12.000 stuks per uur. Ook de gebakafdeling werd be zocht. Deze afdeling is gescheiden van de ovenafdeling in verband met de temperatuur. Na de rondleiding kwamen al len weer in de kantine bijeen. Hier werd door de heer Vink aan de heer Heijn een burcht van marsepein aangeboden. Dit kasteel van marsepein droeg de toepasselijke naam van „De Zwanenburgt". De heer Vink sprak in zijn dankwoord de hoop uit, dat de heer Heijn er zijn tanden in zou zetten en dat dit ook zou gebeuren, symbolisch dan wel te verstaan, door de dames en heren van de Verkoop, zodat ook de medewerkers van de P.B. Zwanenburg zich volledig kunnen inzetten om een goed kwaliteitsprodukt en een grote produktiviteit te verkrijgen. De heer Pater, lid van de ondernemingsraad, sprak na mens het personeel van Zwa nenburg. Hij dankte de Raad van Be stuur en directie voor het mooie gebouw en voor de prachtige kantine met „alles erop en er aan". Hij roemde de geweldige voor uitgang en herinnerde aan vroeger jaren, toen ieder met een blikje broodjes en een kruikje met thee ergens in een hoekje op wat neergelegde ba len de lunchpauze doorbracht. Dit is toch wel een enorm ver schil met de nieuwe situatie, waar in de keuken van de kan tine alles tegen kostprijs van de grondstoffen te verkrijgen is. Namens het personeel bood hij de heer Heijn een fraaie re liëftegel aan. De reliëftegel beeldt vogels uit, die „ook hun graantje mee pikken". De heer Heijn dankte de heer Pater hartelijk voor zijn woor den. „Omdat alle medewerkers trots zijn op de aanwinst van dit bedrijf, en omdat reeds zó snel in dit bedrijf de teamgeest zo is, dat ieder er met plezier kan werken, ben ik bijzonder ver heugd", aldus de heer Heijn. Vele uren zijn besteed aan deze nieuwe opzet, die stap voor stap is voorbereid. Terwijl de bouw reeds aan de gang was, werden door onze bakkers proeven genomen, werden kosten berekend, lay outs besproken en technische middelen uitgeprobeerd. Overgaan tot de orde van de dag betekent voor dit bedrijf dus eigenlijk verder zoeken naar allerlei produkten en werkwijzen. De heer G. J. Heijn stelde dit reeds in zijn ope ningsspeech. Op 21 november vierde de heer Vos, in Vlissingen zijn 40-jarig zakenjubileum, in tegenwoordigheid van de hele familie, aan wezig waren verder namens het Gemeentebestuur de pas be noemde burgemeester Drs. Roemers en van AH de heren J. van Meer, O. M. de Haas en R. Haalboom. Onder het genot van een prima kopje koffie met gebak, vertelde de heer Vos nog enkele leuke dingen uit de oude tijd. Hierna gaf de heer De Haas de heer Roemers het woord. Deze zei ondermeer, dat dit de eerste Koninklijke onderschei ding was die hij mocht uitrei ken voor trouwe dienst, en wenste de heer Vos hiermede geluk. Vervolgens sprak de heer van Meer waarderende woorden na mens de Raad van Bestuur, speldde de gouden draaginsigne op en overhandigde een enve loppe, waarna hij de heer Vos nog vele jaren in goede gezond heid toewenste. Ook de heer Haalboom sprak nog enkele waarderende woor den en reikte het getuigschrift van Nijverheid en Handel uit, met de daarbij behorende pen- r N Drs. Roemers, de burge- meester van Vlissingen, reikt I de koninklijke onderscheiding uit aan de heer C. Vos. ning. Ook mevrouw Vos werd niet vergeten en men bedankte haar voor de steun aan haar man, in al die jaren. Zij ont ving namens de divisie Utrecht een mooie bos bloemen. In het pensioenreglement wordt in de artikelen 9 en 10 het minimumpensioen- bedrag genoemd, dat jaar lijks wordt verdiend. Bij de invoering van dit reglement zijn de minimumpensioen- bedragen gesteld op 0,35 voor ouderdomspensioen mannen, 0,40 voor ouder domspensioen vrouwen en 0,25 voor weduwepensi oen. Het pensioenreglement zal op dit punt gewijzigd wor den en aangevuld worden met een clausule, waarin staat, dat deze bedragen verhoogd zullen worden naar gelang het loonindex- cijfer gestegen dan wel ge daald is. Voor 1968 zullen deze be dragen naar schatting resp. 0,46, 0,52 en 0,32 wor den. Bij een volledige diensttijd van 40 jaar zal het mini mum ouderdomspensioen 18,40 bedragen. Inclusief de AOW-uitkering zal iede re deelnemer met 40 dienst jaren en die f 160,of minder verdient en in 1968 gepensioneerd wordt, in dat jaar aan AOW en pen sioen ruim 112,per week ontvangen. Hierbij komt nog de uitkering op grond van de I.W. (rente- kaart). Bij een loon van 140, zouden de AOW-uitkering en pensioen samen ruim 80 zijn. Pensioengrondslagen Voor iedere deelnemer wordt bij het begin van het jaar het normale loon vast gesteld, dus zonder inci dentele en tijdelijke uitke ringen, zoals gratificaties, overwerk enz. Dit genormaliseerde loon werd tot nu toe verminderd met het saldo van de AOW- WW-ziektewetpremie en het vakantiegeld, de z.g. correctiefactor, waarna na afronding de pensioen grondslag ontstond. Met ingang van 1968 komt deze correctiefactor te ver vallen en wordt het genor maliseerde loon na afron ding de pensioengrondslag. In 1967 werd de correctie factor toegepast tot een loon van 905,per 4 we ken. Het vervallen van de ze factor betekent, dat de pensioengrondslagen be neden deze grens verhoogd worden met 40,of 30,en daardoor uiter aard de pensioenbedragen ook omhoog gaan. Door de optrekking in 1968 zullen tevens de pensioen bedragen van de verleden diensttijd automatisch her steld en ontdaan worden van de oude correctiefacto ren. Met ingang van 1 januari 1968 zullen onze gepensio neerden 3 meer pensi oen ontvangen. In het afgelopen jaar is na gegaan, of er reden was de ingegane pensioenen nog meer te herzien dan een al gemene procentuele ver hoging. Als uitgangspunt is genomen de pensioen grondslag in het jaar van pensionering. Deze pensi oengrondslag is aangepast met de stijging van de kos ten van levensonderhoud en gedeeltelijk met de stij ging van de lonen, resp. de waarde- en welvaartsstij gingen. Aan de hand van de pen sioentabel 1967 werd nage gaan hoeveel pensioen de ze gecorrigeerde grondslag nu zou hebben opgeleverd Uiteraard is hierbij reke ning gehouden met het aan tal dienstjaren, dat ge maakt werd of gemaakt had kunnen worden. De conclu sie is, dat er geen reden is te zeggen, dat de ingegane pensioenen achtergebleven zijn. Tezamen met de AOW/AWW uitkering, wel ke uiteraard een belangrijk gedeelte van het inkomen uitmaakt, hebben onze ge pensioneerden een redelijk inkomen in verhouding met het inkomen gedurende de actieve diensttijd. Wel bleek bij dit onder zoek, dat de gepensioneer den uit de groep bedrijfs leiders filialen in het verle den een te lage pensioen grondslag was toegekend. Bij een nadere calculatie is hiermede rekening gehou den. Dit heeft tot gevolg, dat een aantal van hen meer dan 3 verhoging zal ontvangen. Betrokkenen hebben hiervan inmiddels bericht gehad. Bovenstaande verhogingen zullen niet gelden voor hen, of hun weduwe, die voortij dig de dienst hebben verla ten.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 2