flitsen I NIEUWBOUW P.B. ZWANENBURG WERD FEESTELIJK GEOPEND „Er is in het afgelopen jaar heel goed werk verricht" Dr.Mr.P.E.J. Bomli neemt afscheid van Pensioenfonds (J. J. Hermanides wordt opvolger Meer nieuws over pensioen fonds op pag.2 Belangrijke mutaties op Hoofdkantoor De heer G. J. Heijn zaagde marsepeinstaaf dooi Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. DE HEER ALBERT HEIJN: Albert Heijn opende opnieuw een uitgebreide serie filialen K SAH002000290 Flitsen Landelijk december 1967 24e jaargang no 11 december 1967 Wanneer de vlag bij Albert Heijn op het dak staat, bete kent dit, dat het een feestdag is. Op 24 november stond de vlag op het dak van het pro- duktie-bedrijf Zwanenburg. Reeds vroeg in de morgen hadden onze banketbakkers hun beste beentje voorgezet en met veel plezier allerlei lekkere hapjes klaargemaakt voor de genodigde gasten. Deze gasten werden ontvangen in de nieuwe kantine waar op een grote tafel een fraaie uitstalling was gemaakt van alle artikelen die geproduceerd worden. Het was een lust voor het oog. Om kwart over elf was het zo ver, dat de heer Vink de aan dacht van de aanwezigen vroeg voor de heer G. J. Heijn. Deze heette alle aanwezigen welkom, autoriteiten, pers en genodigden en schetste in zijn Meneer Albert is tevreden. „Er is in het afgelopen jaar verrekt goed gewerkt", zegt hij. „Er is gezocht naar nieuwe ves tigingsplaatsen, er zijn winkels gebouwd of omgebouwd, andere machines voor de produktiebedrijven in gebruik genomen, enfin, er heeft een grote activiteit ge heerst. Maar toch zijn we niet aan de uit- „Voor wat het nieuwe jaar be treft, zullen we doorgaan met onze ver kooppol itiek, waarbij onze aan dacht blijft geconcentreerd op de consument. Want aan de wensen van deze groep, onze klanten, zullen we tegemoet moeten komen. Ook het volgend jaar willen we hen graag in onze zaken ontvan gen. Volgens de plannen zul len er minstens evenveel nieuwe SuperMarts verrijzen, terwijl de capaciteit van verschillende oude re bedrijven aan de sterk toege nomen consumenlensiroom zal worden aangepast. In de grote SM's waar daarvoor voldoende ruimte aanwezig is, zullen non- food-artikelen een plaats krijgen. ..Maar we zijn en blijven kruide niers", zegt de heer Heijn en daarom zullen zij nooit de plaats innemen van de gewone levens- De Voorzitter van de Raad van Bestuur van ons Pen sioenfonds, Dr. mr. P. E. J. Bomli, heeft om leeftijdsre denen de wens te kennen gegeven einde dit jaar als zodanig te willen aftreden. De Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V. heeft als zijn opvolger aangewezen de heer G. J. Hermanides, directeur van de restau rantorganisatie. De heer Hermanides maakt reeds enige jaren als secretaris deel uit van het Dagelijks Bestuur van het Pensioen fonds. De heer Bomli heeft ruim 27 jaar zitting gehad in de Raad van Bestuur van het pensioenfonds. De eerste jaren als secretaris en sinds 1958 als voorzitter. Voor zijn werkzaamheden ten behoeve van het fonds verdient hij de dank van alle verzekerden. Onder zijn leiding is het fonds uitgegroeid tot een omvang, welke in 1940 on denkbaar was. Namens alle verzekerden onze hartelijke dank! voering van alle plannen toegekomen. Wel kunnen we, hoewel van de maand decem ber natuurlijk zeer veel zal afhangen, nu reeds zeggen, dat zowel de groei van de omzet als de bedrijfsresultaten wel boven de verwachtingen zijn gebleven", vertelt de heer Heijn. dergelijke maatregel zo graag wil. Hij illustreert dit met het verhaal over een 16-jarig meis je, dat op de vraag of zij het niet vervelend vond op zater dagmiddag in de winkel te moeten staan, antwoordde ,,Als ik daar iets op tegen had, was ik hier toch zeker niet ko men werkenZij begreep, dat het een consequentie be trof welke ieder die het beroep van winkelbediende ambieert, eigenlijk stilzwijgend accep teert." middelen, een enkele uitzondering misschien daargelaten wanneer de ruimte wordt ingenomen voor een produkt waarvoor onvoldoende belangstelling bestaat. Ook in de produktiebedrijven staan verdere moderniseringen op het programma. Allerlei dipgen die vroeger in de winkel werden gedaan, zoals het prij zen, wegen en verpakken, vin den nu meer en meer daar plaats. Voor het winkelperso neel betekent dit een aanzien lijke verlichting. Het krijgt nu de gelegenheid meer tijd aan de service-verlening te be steden. Een van de dingen waar de heer Heijn vierkant tegen is, is een eventuele winkelsluiting op zaterdagmiddag. „Zoiets zou voor de consument zeer kwa lijk zijn", zegt hij, „en ook een koopavond op vrijdag zou geen voldoende compensatie bieden Vooral mensen met kleine kin deren zouden er allerminst ge lukkig mee zijn. Bovendien zou de toeloop zich op slechts en kele uren concentreren. Dat wil zeggen, dat er een enorme drukte ontstaat. Zo'n piek is voor ons eigenlijk helemaal niet ongunstig, want de kans is groot, dat dan de belangstelling voor de Super- Mart nog groter wordt. Wan neer de drukte groot is, zullen velen liever dan eindeloos voor een toonbank te moeten staan, de snelste manier kiezen om aan hun boodschappen te ko men. Maar wij willen onze klan ten service verlenen en daar komt dan weinig van terecht". Bovendien meent de heer Heijn en dat is een aspect waarop nog weinig is gewezen dat de vrije zaterdagmiddag tot prijsverhoging moet leiden. „Hoe korter een omvangrijk apparaat als wij hebben opge zet, draait, des te duurder het in verhouding wordt". De heer Heijn is er trouwens ook helemaal niet zo van over tuigd, dat het personeel een Met een gezicht van ,,Ik open dagelijks Super Marts met 22 winkels onder één dak stak hetdochtertje van bedrijfs leider Akkermans in Brunssum de sleutel in het slot. speech hoe in 1958 een belan gengemeenschap was gesloten met de gebroeders Hoeve, die toen een broodfabriek hadden in Zwanenburg, een fabriek in de Borgerstraat in Amsterdam en 6 banketbakkerijen, die meestal achter de winkel gele gen waren. Hierdoor werd het mogelijk on ze filialen tweemaal daags van vers brood te voorzien. In 1964 was de vraag van de filialen zo groot, dat de organi satie van het bedrijf zodanig werd gewijzigd, dat dit bedrijf geheel als produktiebedrijf werd ingeschakeld. De produkten die dagelijks worden geproduceerd zijn in 4 groepen te splitsen, n.l.: 1. 14 soorten groot en 5 soor ten klein brood. 2. Luxe-broodjes, krentenbro den, rozijnen-cake-broden, gember- en weekendbrood, evenals de seizoenbroden zoals b.v. paas- en kerst brood. 3. Banketartikelen: Kokosma- cronen, rondo's, diverse soorten cake, speculaaspop pen, gevulde speculaas enz. 4. Gebak, in onze bedrijven meestal nat gebak ge naamd, zoals slagroompün- ten, vruchtengebak, tom- pouces, kortom een grote verscheidenheid van gebak jes. Bakcapaciteit verdrievoudigd De gebakcapaciteit, zoals thans aanwezig in dit nieuwe ge bouw, is verdrievoudigd, aldus de heer G. J. Heijn. (Vervolg op pagina 2) De Raad van Bestuur heeft Dr. P. E. J. Bomli verzocht ook na het bereiken van de 65-jarige leeftijd nog enige van zijn func ties ten behoeve van het bedrijf te blijven vervullen. Mede in verband met het voor gaande zullen de volgende mu taties plaatsvinden: 1. Met ingang van 1 januari 1968 wordt Mr. Th. Baljon benoemd tot secretaris van de Raad van Bestuur. Als voorzitter van N.V. Pen sioenfonds Albert Heijn is Dr. Bomli opgevolgd door de heer G. J. Hermanides, die tevoren secretaris was. De heer Mr. Th. Baljon zal worden voorgedragen voor benoeming tot secretaris van het Pensioenfonds. 2. Met ingang van 15 maart 1968 zal de heer J. van Heu- veln zijn adviseurstaak met betrekking tot de restau rants, zoals hij die sinds ok tober 1966 bekleedde, beëin digen. Tot zijn pensioenda tum in 1969 zal hij echter wel de Raad van Bestuur bij voorkomende gelegenhe den als zodanig ter beschik king kunnen staan. 3. Als hoofd van de Dienst On roerende Goederen is met ingang van 1 januari 1968 benoemd Mr. J. Kollen. 4. Op zijn voorstel wordt de heer H. K. Engel op 1 janu ari 1968 als Hoofd van de Centrale Personeelsdienst opgevolgd door Dr. H. P. Meppelink. De heer Engel zal naast de heer Baljon deel gaan uit maken van het Secretariaat en belast worden met Alge mene Zaken, waarbij speci aal gedacht moet worden aan interne communicatie. Verder zal de heer Engel optreden als secretaris van de Centrale Ondernemings raad in wording en contact onderhouden met de onder nemingsraden commissies van de verschillende be drijfsonderdelen. Onder de heer Engel zal de heer L. Bouman, naast zijn functie van verbindingsman met de architect voor de bouw van het nieuwe hoofd kantoor, tevens optreden als Hoofd Kantoordiensten (office-manager) van het huidige hoofdkantoor. Als zodanig neemt hij dus een deel van de taak van de heer Mijnders over. Vanaf 1 november werden de volgende zaken geopend: 1 november: SuperMart Oegstgeest in winkelcentrum Lange Voort. Een geweldige opening. Bedrijfsleider is de heer P. G. J. v.d. Berg. De zaak heeft een ver koopoppervlakte van 855 m'- inclusief de aparte bloemenwinkel Florah. 8 november: SuperMart Brunssum. In het vorige num mer hebben wij al veel verteld van de bijzonder succesvolle opening. De zaak heeft een verkoop oppervlakte van 1300 m2. Behalve uitgebreid non food is er ook een aparte bloemenwinkel. Be drijfsleider is de heer J. Akkermans. 9 november: Op de plek van de kleine bedieningszaak verrees aan de v. Lawick v. Pabststraat in Arnhem een ruime moderne ZB. Bedrijfsleider J. J. in 't Hout had alle reden tevreden te zijn over de succesvolle start. 14 november: SuperMart (Holtenbroek), verkoopoppervlakte 565 m2 (óók een aparte bloemenwinkel) bedrijfs leider P. J. G. Hoendervangers. Wanneer u weet dat er op de openingsdag 's avonds om 17.00 uur nog hekken voor de wachtenden bijgeplaatst moesten worden, dat is het duidelijk dat iedereen met groot optimisme de toekomst van deze zaak tegemoet ziet. 15 november: Aan de Nieuwe Markt werd in Echt de eerste Albert Heijn zelfbediening geopend. Wij weten dat bedrijfsleider Megens heel wat vrije uurtjes heeft besteed om de bouw van dit fraaie pand te volgen en wij wensen hem alle succes toe. 16 november: SuperMart Eindhoven, Roostenlaan opende zijn deuren voor het publiek onder grote belangstel ling. Oude en nieuwe klanten complimenteerden bedrijfsleider W. J. Schuurman met het resultaat van de zeer geslaagde verbouwing. 16 november: Een gloednieuwe ZB in een jong gebied dat steeds meer bewoners krijgt, dus alle reden voor optimisme daar in Amersfoort (Kruiskamp). Be drijfsleider W. Smit kan in ieder geval terugzien op een uitstekende start. 22 november: Leidens ontzet (tend) hoge openingsomzet doet het beste verwachten voor deze SuperMart zon der parkeerzorgen aan het Bevrijdingsplein. Deze SuperMart heeft een verkoopoppervlakte van 600 m2. Bedrijfsleider J. van Tienhoven. 29 november: De ZB in Steen wijk promoveerde na een geslaag de verbouwing van kleine zaak tot grote moderne ZB met een verkoopoppervlakte van 210 m2 en 3 check-outs. Bedrijfsleider W. J. Raap. 30 november: Een nieuwe zelfbediening aan het Callunaplein in Dieren. Verkoopoppervlakte 290 m2. Bedrijfslei der A. J. Koen. De Zaak in de Kerkstraat heeft een dermate goodwill gekweekt dat met optimis me de eerste resultaten tegemoet kunnen worden gezien. 7 december: Opening SuperMart Sliedrecht. Verkoopopper vlakte 565 m2. Op het moment dat wij dit schrij ven moet de opening nog plaats vinden, maar wij wensen bedrijfsleider S. P. van Hoof veel succes. 12 december: SuperMart Amsterdam (Buitenveldert) zal op 12 december zijn deuren openen. Verkoopoppervlakte 1314 m2 met niet minder dan 12 kassa's. Nieuw voor AH is de afdeling verse vis. Ook hier een bloemenwinkel maar geen textiel of huishoude lijke artikelen. Bedrijfsleider C. Swartsenburg re kent dat het hier letterlijk „werk aan de winkel" zal zijn. 14 december: Tenslotte een nieuwe vestiging nl. de ZB in Pijn- acker die onder leiding van J. Muurlink nog net voor de Kerst zijn deuren opent.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 1