■■liip De heer en mevr. Polders wonnen reis naar Florida Nationale driekleur in top WIJHE'S PROCURATIEHOUDER W. RERKEAROSCH VIERDE 40-JARIG JURIIEUM Nieu we mach ine voor verpakking van pudding De heer D. Bruijn vierde zilveren jubileum André v. d. Berg kanode in drie weken 800 km ZES AH BEDRIJFSLEIDERS GINGEN MET PENSIOEN plezierig met U samen te wer ken, al zit U geweldig op de penning. Wij zeggen wel eens onder elkaar „het liekt wel of 't van hum zelf ofgeet". Ik hoop dat U in goede gezond heid de laatste vijf jaren op de zelfde wijze voortgaat, aldus de heer Stap, die ook een ge schenk onder couvert aanbood. De heer D. J. Snijders direc teur der Baconfabriek Salland wees op de goede samenwer king met de jubilaris en bood bloemen aan. De heer G. Nij- man sprekende namens de jon ge generatie dankte de jubila ris voor alles wat hij voor hen deed (o.a. helpen bij het huis werk). Wij gaan eens in de 4 weken nog steeds met plezier naar U toe (salaris halen). De heer de Groot tenslotte zette mevr. Berkenbosch nog in het zonnetje en dankte toen al len die meewerkten om deze jubileumbijeenkomst zo gewel dig te doen slagen. De verpakkingsafdeling is weer uitgebreid met een mooie machine voor onze puddingverpakking. Deze machine schuift twee zak jes pudding in één karton, waardoor de huisvrouw een keuze kan maken of zij een halve of een hele liter pud ding zal klaarmaken. Het karton ziet er zeer aantrek kelijk uit en menigeen zal het jammer vinden, de heerlijk uitgebeelde pud ding niet kant en klaar in het karton aan te treffen; maar deze gedachte doet waarschijnlijk toch wel iets tekort aan al die huismoe ders die alle dagen met zeer veel zorg allerlei lek kernijen voor ons bereiden. jpier wapperde de nationale driekleur maandag 2 okto ber op de portiersloge van het P.B. Wijhe ter gele genheid van het 40-jarige dienstjubileum van de procura tiehouder de heer W. Berkenbosch. Hij kwam op 2 ok tober 1927 bij de N.V. Meester in dienst als assistent van zijn vader, die ook procuratiehouder was en ook het 40- jarige dienstjubileum bij Meester vierde. De jonge Ber kenbosch klom geleidelijk op tot zijn huidige functie. Hij werd niet alleen de financiële adviseur van het bedrijf, maar ook van de families Meester en Nijman. De jubilars werd met zijn echtgenote en kinderen ontvan gen op het privékantoor, waar de personeelschef de heer H. de Groot een uitgebreid gezel schap kon verwelkomen. Spe ciaal heette hij welkom burge meester Mr. J. W. C. Tellegen van Wijhe en het hoofd C.P.D. van AH de heer H. K. Engel. Namens de directie sprak de heer J. Nijman Sr. de jubelaris toe. Voor 25 jaar ge leden vierde Uw vader hier hetzelfde jubileum, dat toch wel een bijzonderheid is, aldus de heer Nijman, die tevens me moreerde dat vandaag (2 okt.) de N.V. Meester juist 120 jaar bestond. Spreker stelde de ju bilaris ten voorbeeld voor de jongeren. Een vraagbaak voor iedereen, ook voor de families. Tenslotte sprak de heer Nij man de wens uit, dat de jubi laris de laatste vijf jaar met dezelfde energie en in volle ge zondheid door zou gaan. Hij bood een geschenk onder cou vert aan, terwijl mevr. Berken bosch bloemen kreeg aange boden. Mr. Teilegen burgemeester van Wijhe zorgde daarna voor het hoogtepunt van de bijeenkomst. Namens H. M. Koningin Juli ana spelde hij de jubilaris de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst. Tevoren had de bur gemeester de heer Berkenbosch voor zijn trouwe plichtsbetrach- en toewijding voor het bedrijf. „Ook als secretaris van het Cri sis Comité; secretaris kerk voogd van de Ned. Herv. Ge meente en penningmeester van de personeelsvereniging „Mees ter" deed U veel werk voor de gemeenschap in Wijhe, wat zeer op prijs wordt gesteld. Werkers als U zijn de steunpi laren voor onze maatschappij", aldus Mr. Tellegen. Nadat de heer G. Meester na mens de directie en families een fraaie verrekijker had aangeboden kreeg de heer H. K. Engel het woord. Door verhindering van de r André van den Berg, zoals zijn collega's in het administratie gebouw te Zaandam hem niet kennen. heren A. Heijn en Ir. Glazenburg voorbereidingen reis naar Ame rika) sprak deze namens de Raad van Bestuur van AH. „U hebt een goede carrière gemaakt en U bent het administratieve en finan ciële geweten bij Meester gewor den"aldus de heer Engel. „Men durfde U het vermogen toe te vertrouwen. Het is fijn dat U zo gewaardeerd wordt". Uit handen van de heer Engel ontving de jubilaris het AH- insigne van verdiensten in goud op onix. Namens de O.R. en de perso neelsvereniging feliciteerde de heer Stap de jubilaris met de kon. onderscheiding. „Het is Donderdag, 28 september vond in het administratiege bouw te Zaandam onder zeer veel belangstelling de hul diging plaats van de heer D. Bruijn, chef afdeling faktuur- controle en prijzen. De heer Bruijn vierde op genoemde dag zijn vijf en twintig jarig zakenjubileum. De feestelijke huldiging werd mede bepaald door een uitge sproken gezellige sfeer. Drs. C. Brevoord, hoofd administra tie schetste de afgelopen 25 dienstjaren van de heer Bruijn, waarvoor Albert Heijn de enige werkgever is geble ven. en overhandigde naast het ere-insigne een gouden horlo ge en een telelens. Na in 1942 zijn eindexamen te hebben gehaald, kwam de heer Bruijn in sept. als kantoor bediende in dienst. Zijn ty pisch Zaanse uitspraak en on wennigheid met telefoon en an dere kantoorapparatuur waren regelmatig aanleiding in de jT^e heer André van den Berg, (20) werkzaam op de D.C.- boekhouding van het administratie-gebouw te Zaandam is een verwoed kanovaarder op zeer lange afstanden. Tijdens zijn laatste vakantie heeft hij nl. een afstand van zo'n 800 km. in drie weken afgelegd. Samen met een vriend heeft hij deze tocht gemaakt, de nachten werden in een tent, langs de waterkant, doorgebracht. EEN sportievere vakantie is o.i. niet mogelijk. De tocht ging vanuit Zaandam, via Amsterdam, Utrecht, Gorinchem, Hansweert met een grote boot over de Westerschelde)Terneuzen, Gent Brussel (dwars er doorheen), Charleroi, Namen, Luik, Maas tricht, Roermond. Venlo, Cuyk, Tiel en Utrecht, verder via Am sterdam weer terug naar Zaan dam. Tussen Brussel en Charleroi „namen" zij 20 sluizen op een afstand van 50 km, met een hoogteverschil van 7 meter per sluis. Hij legt zich niet op wedstrijden toe, maar beleeft de kanosport meestal op tour tochten. Af en toe neemt hij I echter wel aan een wedstrijd deel. In 1964 werd de heer van I den Berg 3e tijdens de Neder- i landse jeugdkampioenschap- I pen op de 3000 meter. Hij be zit reeds de zilveren tour-me daille van de Nederlandse ka no-bond, wegens zijn prestatie van 4000 km peddelen in 5 jaar. In 1968 hoopt hij zijn gouden medaile in de wacht te slepen, omdat hij dan 7000 km afgelegd heeft. De heer van den Berg heeft reeds heel Ne derland, behalve Groningen en Drente doorkruist. Volgend jaar hoopt hij de Rijn te gaan bevaren. Hij heeft een kano, klasse RIS, een platbodem wedstrijd-kano en hij „bezat" zijn boot gedurende plm. 10 uur per dag, tijdens zijn laatste trektocht. Verder heeft hij het van de zomer nog gepresteerd, om per fiets gedurende enke le morgens, de afstand Schoorl- damZaandam, een afstand van plm. 37 km., in 70 minu ten af te leggen. Een sportieve knaap, die An dré! kleine kantoorgemeenschap van toen, deze Zaankanter door scha en schande wijs te laten worden! Waren kantoor machines schaars; de heer Bruijn wist door menig slim migheidje regelmatig te be schikken over een rekenma chine. Hij moest daarvoor soms zijn machine op allerlei geheim zinnige plaatsen verstoppen of als een klein broekje snel tus sen de benen van de rij wach tende collega's te duiken om 's morgens het eerst in de kluis te zijn, waar dergelijk ap paratuur 's avonds behoorde te worden opgeborgen. Na de start als administratief assistent op de expeditieafde ling werd hij spoedig overge plaatst naar de kostprijsafde ling, waar de heer Bruijn tot 1950 bleef. Na 1950 heeft de heer Bruijn aan de lijve onder vonden welk een uitgroei het Albert Heijn-bedrijf zou mee maken. Hij ging deel uit ma ken van de afdeling inkoopad ministratie, waarin de factuur controle was opgenomen. De totale bezetting was 8 perso nen. De expansie maakte een splitsing noodzakelijk en de heer Bruijn werd chef van de afzonderlijk staande afdeling faktuurcontrole. Momenteel heeft deze afdeling een bezet ting van 30 personen, waar naast de inkoopadministratie niet minder belangrijk is ge worden door een uitgroei naar een twintigtal mede werkers. Hetgeen omstreeks 1950 door een achttal men sen werd verricht is uitge groeid tot een volle dagtaak voor meer dan vijftig Albert Heijners. De hierboven reeds aangehaal de gezellige sfeer en de grote belangstelling bij zijn jubileum viering werd, zo zult u begrij pen, vooral veroorzaakt door dat de heer Bruijn een echte bekende is voor administratief Albert Heijn. Zijn lidmaatschap in de kantoorcommissie alswel in de Ondernemingsraad getui gen hier eveneens van. De heer P. Ruitenberg over handigde het vererend getuig schrift uitgegeven door de Mij. voor Nijverheid en Handel. De medewerkers van de faktuur controle en prijzenafdeling konden geen betere vertolker kiezen voor het onder woorden brengen van hun sympathie. De heer H. A. M. van Veldho ven volbracht zijn taak supe rieur. Hij overhandigde foto- accessoires en een album met „karakteristieke" foto's be stemd voor mevrouw Bruijn, op moderne wijze via verbor gen camera's genomen. De overhandiging van een mode tijdschrift had alleen te maken met de wil van de afdeling hun chef „up to date" te informe ren over toegestane normen op het mini-terrein. De overige sprekers waren de heren J. van Dijk, D. Kwakkel, namens het personeelfonds en de heer J. Breeschoten, welke namens de centrale Personeeldienst mevrouw Bruijn een album aanbood waarin een „statie foto" van de jubilaris in zijn functie was opgenomen. „Een onvergetelijke dag" aldus de jubilaris na de huldiging. Mede onvergetelijk door de grote vriendenkring, welke hij in zijn werkkring heeft samen- Op donderdag 19 oktober werd in de Albert's Cor ner Den Haag de uitslag be kend gemaakt van de voor AH-filialen uitgeschreven verkoopwedstrijd voor diep gevroren, geconcentreerd si naasappelsap uit Florida. De prijzen werden uitge reikt tijdens een gezellige lunch, aangeboden door de direktie van AH. Als bij zondere gast was aanwezig de heer B. K. Meeker land- bouwattaché van de Ameri kaanse ambassade, die na mens de Florida Citrus Board de hoofdprijs zou uit reiken een vakantie-vlieg- Drs C. Brevoord verleent de jubilaris het gouden AH-ere-insigne. reis voor twee personen naar zonnig Florida, het va kantie-eldorado der Ameri kanen. i De verkopen tijdens de ak- tie hebben alle ver wachtingen overtroffen, zo dat de voorraad die voor vijf weken was gepland in drie weken op was. Er waren1 drie eerste prijswinnaars de heren C. Swartsenburgi uit Amstelveen, G. K. Dopi uit de Haagse Koningstraat) en de heer G. J. Polders uit de Weissenbruchstraat in| Den Haag. De beste verko-i per van dit drietal zou de, hoofdprijs in ontvangst mo-i gen nemen. Het werd dei heer Polders. Zijn echtgeno-. te viel hem spontaan om de(» 'hals! Voor de start van dei wedstrijd was de uitdagen-1 de afspraak gemaakt: Wiji moeten winnen. Hun enige i dochter is n.l. gehuwd meti een Amerikaan wiens ou-i ders in Florida wonen. Dei heer en mevrouw Polders i hebben de schoonouders van, hun dochter nog nooit ont-, moet. De reis naar Florida, 'zou deze wens uitvoerbaar maken. De prijs werd niet zomaar gewonnenMevrouw Polders, die in het filiaal van haar man als vaste me dewerkster werkzaam is, zette alles op alles. Met iedere klant sprak zij over het nieuwe artikel. Elke dag werd er intensief gedemon streerd. Met een enorm en thousiasme hield ze vol en het hele team deed inten sief mee. Het resultaat was daar dan ook naar: De ver koop lag ver boven de hoog ste prestaties van de ande re kandidaten. De heer H. A. M. van Veldhoven heeft de heer Bruijn een van de cadeaux namens de afdeling overhandigd. KJ Qp 13 september jl. heeft in de Alberts Corner in Utrecht het officiële afscheid plaats gevonden van de heren: W. A. de Vries (Schiedam); G. T. Neuteboom (Eindho ven); P. A. J. Tierolf (Zeist); N. H. Sely (Gorinchem); J. D. Korzilius (Amsterdam); J. P. Verheule (Sluis). Zij hadden de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De heer J. van Meer, die namens de directie sprak, dankte de heren en hun echtgenotes, voor hun persoonlijke inzet. Letterlijk zei de heer van Meer: „Dat Al- bert Heijn nu zo'n succesvol be drijf is, danken wij voor een zeer groot deel aan U en Uw collega's, die in de frontlinie alle moeilijk heden zelf moesten oplossen. en hebben opgelost! èn die daar naast Albert Heijn aan de klan ten hebben verkocht". De elasticiteit van de BL's, zoals die de afgelopen ja ren is gebleken bij de over schakeling van BZ naar ZB naar SM, zal de gepensioneer den met hun echtgenotes onge twijfeld in staat stellen de pro blemen op te lossen, welke de pensionering met zich brengt. Tenslotte dankte de spreker de „oude garde" voor het feit, dat ze in staat zijn geweest om naast het runnen van hun fi liaal, de „lastige en brutale jongetjes" (die vaak de slecht ste nog niet zijn) op te leiden tot ons huidige kader, aange zien uitbreiding slechts gerea liseerd kon worden met opge leid personeel. Daarna vond de uitreiking plaats van de afscheids-ca- deaux gegeven door Raad van Bestuur en Divisies.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 5