Ch f litse Rasechte AmsterdammerJ. Schoolenaar vierde zijn zilveren jubileum f 640 uit ideeënbus PB De heer G. Onrust kreeg ruim driehonderd gulden Kleuter wagentje Wijhe leverde 1.000.000ste rookworst Snert met worst na geslaagde dropping van filiaal Haren in bossen Veel zang in Ontspannings gebouw Kom bij AH en zie wat van de wereld Explosieve ontwikkeling in sector van de I Non-Foodartikelen Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 24e jaargang no. 10 november 1967 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: Mej. N. v.d. Berg en de heren J. Ph. Bartelson, W. Haeser, P. Helder, C. Noorderman, M. v. Overloop, K. Romp,, G. A. v. Rooyen, P. Schipper, L. J. Stap en S. E. de Vries. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. (Enkele weken na het in ^gebruik nemen van de ^rookworstlijn bij het (P.B. Wijhe, om precies (te zijn op donderdag imiddag 19 oktober jI grolde de 1 miljoenste^ (worst van de band. Deze (werd niet ingepakt, maar ^door één der medewer kers in de afdeling van reen lintje voorzien. Met, (een bijpassend briefje ^kwam de worst op het (bureau van de directeur (de heer J. Nijman Sr. te Jliggen. Op het briefje istond geschreven: ,,Bij (de 1 miljoenste worst; (vergaan wij van de (dorst". (Uiteraard werd het gein- (tje vlug rondverteld en Jhadden velen in het be drijf plezier van de zaak. (De heer Nijman trac- (teerde de mensen uit de (afdeling op een koek bij }de koffie, wat de dorst (wel niet leste, maar wel- (ke geste toch werd ge- (waardeerd. Schrijver de- Jzes heeft de miljoenste (worst met lintje en brief- Jje doorgestuurd aan de. (Raad van Bestuur in (Zaandam, zodat men (daar ook kennis kan ne \men van de mijlpaal die Jop korte termijn werd (bereikt. Er is bijzonder (hard gewerkt en veel (overgewerkt om inge-i Jspeeld te raken en de (produktie op te voeren. JEen klein beetje trots Jlag dan ook ten grond- islag aan het versieren kan de 1 miljoenste rook- (worst te Wijhe. fJcs en twintig oktober 1967 de vlag in top bij de Pro duktie Sedr ij ven de heer J. Schoolenaar, rasechte Amsterdammer, viert z'n 25-jarig jubileum bij Albert Heijn N.V. „Ja het kan raar lopen", zucht de jubilaris als wij tegenover hem zitten. „Van de lagere school ging ik naar de Ambachtsschool, behaalde daar het diploma timmeren en ik dook de bouw in met de bedoeling een goed en be kwaam timmerman te worden. JJoch drie jaar later pakte het, door de oorlogsomstan digheden, heel anders uit. Met de dreiging boven m'n hoofd in Duitsland te werkgesteld te worden trad ik op 26 oktober 1942 in dienst van de levensmiddelen-industrie en verkreeg zodoende het in die dagen zo bekende ,,Aus- weisz". Het eerste jaar werkte ik op de vermicelli-fabriek doch na een paar keer uitgeleend te zijn aan de afd. Koekbakkerij volgde al spoedig een definitieve overplaat sing naar deze afdeling." Vakbekwaam En hier leerde de jubilaris het vak in de praktijk thans is hij een gewaardeerd mede werker en een vakbekwaam deegmaker c.q. ovenist. Mede wellicht door zijn kritische in stelling heeft hij in de loop dei- jaren vele ideeën in de ideeën bus gedeponeerd waarvan er verscheidene werden beloond. Tijdens de receptie werden ve le herinneringen opgehaald en waarderende woorden ge- De heer J. Schoolenaar dankt op nevenstaande toto de bedrijfs leiding en collega's voor ca- deaux en belangstelling. Naast hem zijn echtgenote en zoon. Als een slag bij heldere hemel verscheen er op het mededelingen bord van het filiaal 1026, Haren de volgende kreet: 29 september Mammoet dropping; Zorg voor introducé en sportieve kleding. Opgeven op lyst hiernaast. De slag kwam ook voor de be drijfsleider geheel onverwachts en na de organisatoren gevon den te hebben was ook hij wild enthousiast. Oude en nieuwe vlammen wer den aangewakkerd, zodat bin nen de kortst mogelijke tijd een 2de lijst aangerukt moest wor den om alle namen ('t werd al een internationaal gezel schap van enthousiastelingen (in totaal 50) „gesorteerd" te bevatten. Razend tempo Gissingen omtrent de plaats en wijze van dropping werden gedaan, lieslaarzen, zeilpakken, zaklantaarns werden van zol der gehaald en het bestuur werd onder handen genomen, uitgehoord, dit laatste helaas zonder resultaat. De organisatoren begonnen in razend tempo een dropingsveld en een café, geschikt als eind en feestpunt, te zoeken; het geen gevonden werd in de om geving van het plaatjse EEN. Er werden 150 consumptiebon nen geknipt, beplakt en be schreven, enig „dichtwerk" verricht, medailles vervaardigd met kunstzinnig gekozen kleu ren en vaderlandslievend lint. Tenslotte werd er mooi weer De Ideeënbus P.B. heeft totaal 640,uitgekeerd aan beloningen. Meer dan de helft ging naar de heer G. On rust van de Biscuitafdeling. Drie honderd gulden viel hem ten deel door wijziging bij het inpakken van Hypodróme- biscuit waardoor extra breuk beperkt bleef. Twee maal 25,ontving hij voor een wijziging aan de inpakma- chine, en het plaatsen van een lekbak onder de koel- lichamen van een inpakmachine, voor het opvangen van condenswater. besteld en een vrachtwagen met chauffeur versierd bij een leverancier. Op zaterdagavond, 20.00 uur was alles inklusief mooi weer en de kruidenierschef, ondanks het feit dat zijn echtgenote zeer weldra voor gezinsuitbreiding zou zorgen, aanwezig, en nadat alle 50 zich een plaats hadden veroverd in de vrachtwagen zette deze zich in beweging en de dropping was begonnen. De aircondition van de vracht wagen kon het niet redden te gen het benauwde gevoel wat sommige mensen kregen bij het zien van de donkere bossen. De tocht welke ruim een uur duurde werd beëindigd in de bossen rond het plaatsje EEN waar de eerste 3 groepen (4 personen, half man/vrouw) door de „droppers" een eind op de „goede" weg geholpen wer den, zij ontvingen tevens een enveloppe met inhoud waar on der meer het eindpunt in ver meld stond. Tegen 21.30 uur waren alle groepjes gedropt en kon de vrachtwagen naar EEN vertrekken, waarbij tijdens de rit nog enkele vlugge groep jes, lopend op de hoofdweg, sportief de andere kant opge stuurd werden, doch helaas (hoe intelligent), trapten zij daar niet allemaal in. Bijna gelijktijdig met de vrachtwagen welke een grote omweg had gemaakt kwam het eerste groepje binnen. (Mensen met richtingsgevoel, geluk en een padvinderpas). Om 23.00 uur was het laatste groepje binnen en na eikaars verhalen en blaren respectievelijk ge hoord en gezien te hebben wierp een ieder zich op de snert met worst terwijl Toon Her mans op de achtergrond via een taperecorder ons amuseerde met zijn galabanket, bekend door de appelmoes en de ge haktbal. sproken waarbij hij uit handen van de heer P. C. Vink het gouden AH-insigne en de en veloppe met inhoud mocht ont vangen. Ook chef en kollega's lieten zich niet onbetuigd naast felicitaties kwam de heer Schoolenaar in het bezit van een platenbon en zijn echtge note ontving een prachtige rui ker bloemen. Zaterdag, 28 oktober j.l. had het Ontspanningsge bouw voller kunnen zijn, om te genieten van prima zang met pianobegeleiding. Voor de pauze werden er fragmenten gezongen uit diverse opera's en na de pauze was het operette-ge deelte „toeristen in We nen" te zien en te horen. Er werd met overgave ge speeld en gezongen door: Mies Hesp, piano, Nelly Snijders, sopraan, Trudi de Brie, alt/mezzo, Wim Hesp, tenor en Joop Beenen, bari ton Met nog groter over gave werd er echter geluis terd, speciaal door een 15- tal gehandicapte kinderen, die met hun begeleiders van het Rode Kruis, de gas ten van de Personeelsver eniging waren. Het was zo als de artiesten later zei den, een bijzonder fijn publiek. In een nieuwe Supermart vraagt een meneer aan de BL: „Zijn er hier geen mandjes?" De BL legt hem uit waarom die er niet zijn, maar de klant houdt vast, hij wil een mandje. BL probeert het nog eens in e,en andere versie. De klant blijkt niet te overtuigen en blijft nee schudden en zegt: „Als ik geen mandje kan krijgen ga ik naar een andere winkel". Wie schetst de verbazing van de BL toen hij tien minuten later deze zelfde meneer in de winkel te genkomt. Onder zijn arm heeft hij een kleuterwagentje geklemd. BL heeft hem vriendelijk goede middag gewenst. Jn het oktobernummer van de Flitsen vertelde de Heer Hassink (OPW-win- naar 1966) hoe hij met zijn vrouw voor rekening van ons bedrijf naar de Cana- rische eilanden was ge weest. Op 5 oktober j.l. zijn de heren J P. Blanke (on roerende goederen) en J. de Wever (personeels dienst) als gasten van de Britse reünie van 4000 ex- krijgsgevangenen in Festi val Hall naar Londen ge weest. Een tegenbezoek na de Birmareünie in mei in Scheveningen. Ook me vrouw Rompies en de fa milie Engel waren aanwe zig. De beide mannen, die bij par ticulieren logeerden, zijn bijzonder gastvrij onthaald. Ze hebben Lloyds gezien, waar in één hal 6000 man werkten (ver zekeringen), ze hebben Lon den en omgeving bezichtigd en werden door alle vrienden, die zij destijds in het Kurhaus had den gemaakt, bijzonder leuk ontvangen. Zoals vroeger in zijn glorietijd, slaat echter de heer Th. Daal- huysen alles met koplengten. Uit erkentelijkheid voor het feit, dat hij Schiphol heeft geholpen met het organiseren van het winkel centrum, kreeg hij voor hem en zijn vrouw een retour le klasse AmsterdamNew York! Hij is 16 dagen weggeweest en heeft zijn vrouw o.a. Washington, Bos ton en de Niagara watervallen la ten zien. Zo ziet men, dat er ook als gepensioneerde AH-er nog wel wat te „versieren" valt! Dat doet ons denken aan de familie Pilger. Die hebben het, nu hij met pensioen is, ook bar druk n.l. als reisgeleiders. Het echtpaar zit regelmatig in Zwitserland en Oostenrijk voor de organisatie „interland" en voor de volksuniversiteit in Pa rijs. Het „regelen" blijft de heer Pilger ingebakken. Ook in de restaurantsector wordt gereisd. Onlangs is OPW-winnaar K. F. Passet, manager van AC Zevenaar, met zijn vrouw naar Parijs ge weest. Men zou haast zeggen: kom bij AH en zie wat van de wereld G. Boekelaar (OD) ontving 70,voor wijziging invetten van de ontbijtkoekplaten. Per soneel papiermagazijn ontving 60,voor wijziging van het flessentransportDe dames W. van Veer en A. de Zwart en de heer W. A. Waarj resp. afd. VA en OD mogen 50,delen voor idee betreffende wijziging van de zegelplakkerij op de ra- batkof f ie. B. Kok en E. de Fez mochten 35,delen voor een kleine wijziging bij het verpakken van bussen koffie. H. J. Slotboom (BB) ontving 25,voor ver andering van prikapparatuur voor de beschuitbolders. J. Muijzers (KBE) H. Mulder (V.F.) ontvingen beiden 15, resp. voor wijziging oliebespui- ting bij de koekdeeg-machine (opvangkap) en wijziging aan het bloemtransport, waardoor minder bloem verloren gaat. Tenslotte ontving J. Kerkhoven 10,voor een verandering aan de limonade-tapmachine, waardoor op prettiger manier gewerkt kon worden. Drie ideeën konden nog niet afgewerkt worden, zeven stuks konden slechts met een aan moedigingspremie beloond wor den, terwijl er ook zeven jam mer genoeg niet uitvoerbaar waren. Dat moet kunnen, zei de heer A. Heijn acht jaar ge leden. De huisvrouw moet, als ze haar levensmiddelen koopt in een AH-SuperMart „in één loop" gelyktydig allerlei andere artikelen kunnen aanschaffen, die ze voor het huishouden van alle dag nodig kan hebben. En dat bracht textiel en huis houdelijke artikelen in vele AH-SuperMarts. Ook in Brunssum waar zelfs voor deze afdelingen extra veel ruimte beschikbaar isgesteld en waar Albert Heyn voor een ruime sortering zorg draagt. Maar daar bleef het niet bij... De SuperMarts in Heerlen en Brunssum zijn de eerste AH-zaken die ook afdelingen voor kinder kleding - japonnen en rok ken - paraplu's - verlichting - speelgoed - byous en lederwaren hebben opge nomen.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 2