Goede situering in wegennet en aanwezigheid van water alsook spoorlijn De heer en mevr. Hassink uitbreiding assortiment AH-filialen Winterseizoen start met muziek en wandelen bruingebrand terug van Canarische eilanden Filiaal Oldenzaal hield goede Twentse traditie in ere Zwijndrecht ideale plaats voor DC OPW-kampioen 1966 Nieuws van de PV Het lot van de slager Jansen troef... Ze zeggen dat W ie in Twente werkt kan wel eens voor een prettige verrassing komen te staan: Op 23 mei j.l. mochten de heer en me vrouw Kleve zich verheu gen over de komst van een welgeschapen doch ter. Een zeer oud Twents gebruik wil, dat bij de komst van een pasgebo rene een reusachtige krentenwegge wordt aan- 'era- en operetteklanken worden 28 oktober verwacht in het Ontspanningsgebouw. ^yeertien jaar geleden werd de eerste Albert Heijn Supermart geopend. Deze had drie afdelingen, te we ten kruidenierswaren, vers vlees en groente en fruit. Na die tijd is het assortiment ge stadig uitgebreid met o.a. gebak, brood, delicates sen, drogisterijartikelen, bol len en zaden, poskets en tijdschriften, verse snijbloe men, foundation, huishoude lijke artikelen, textiel en melk en melkprodukten. tl en wijziging in de vesti- gingswet heeft aanleiding gegeven tot een verdere ver breding van het assortiment voor de filialen met een tex tiel- en een huishoudafdeling. In een aantal van deze fili alen starten wij met de ver koop van speelgoed, parapluies, lederwaren, verlichtingsartike len, wekkers, camping-artike len, byouterieën en dameskle ding (die artikelen waarbij geen vermaken aan te pas komt). Ook het assortiment kinderconfectie wordt uitge breid, met o.a. jongenspanta lons, meisjesjurken en rokken, windjacks e.d. In de loop van het komende halfjaar zullen zes filialen (waarvan twee nog dit jaar) voor de verkoop van deze artikelen worden inge schakeld. aan direktie, chefs en collega's voor cadeaux en belangstelling, ondervon den bij zijn afscheid: de heer J. Janse; voor onvergetelijke jubi leumdag: de heer J. Overmeer. geboden. De ooievaar kon het gevaarte niet meer tillen en daarom werd het dan ook thuis bezorgd door de collega's van het filiaal Oldenzaal, waar de heer Kleve werk zaam is' als chef kruide nier. Zoals de foto's wel aantonen hoeft de bakker de eerste tijd niet meer langs te komen. 1TTe startten zoals gebruikelijk ons seizoen met een vis wedstrijd en wel op 23 septem ber. Of de vissen gebeten hebben Een veertigtal heren en een enkele dame hebben zich op gegeven en bij 'tNoord-Hollands kanaal ijverig hun best gedaan om zoveel mogelijk buit te ma ken. Muziek Verder hebben we 28 oktober a.s. een avond, waarop de mu ziekliefhebbers aan hun trek ken komen. Mede op veelvul dig verzoek komt er op die avond een gezelschap in ons O.G. dat voor de pauze opera en na de pauze „impressies uit Wenen" dus operette-klan ken voor ons ten gehore zullen brengen. Medewerking verle nen Nelly Snijders, Trudi de Brie, Mies en Wim Hesp en Joop Beenen. Het programma wordt ge bracht onder de titel „de Zol der". We vertellen het u nu vast, dan kunt u half oktober nog een extra aandacht besteden aan de mededelingenborden, waar wij van al onze aktivi- teiten aan u mededeling doen. Muziekliefhebbers let dus op! En dan als laatste willen wij ook nu vermelden, dat de na- jaarstocht zal worden gehou den op zaterdag 4 november a.s. In het volgende nummer zult u daar meer over lezen. De lidmaatschapskaartjes. Helaas is het nog niet gelukt om dit rond te krijgen. We doen echter onze uiterste best om er voor te zorgen dat u allen op tijd uw kaartjes krijgt. y^EET U wat voor een slager bij C.M.S. het ergste is wat hem kan overkomen? Als de varkenslappen in de re- klame zijn, en je die week zo'n 4 a 4500 stuks varkensschouders moet afzwoerten, uitbenen en al- vliezen. En je vrouwtje zondags avonds met een schaal vlees bin nenkomt en zegt: „Kijk eens, lie veling, ik heb heerlijke varkens lapjes gebraden. Het was deze week reklame bij Albert Heijn." T)ij de opening van de nieuwe KSM in Bloemendaal ble ken de Jansens goed vertegen woordigd, n.l.: Mevrouw C. Janssens-Geensen, chef deli en administratie; Mejuffrouw G. Janssen, kassa-instructrice; A. B! G. M. Janssen, hoofd pre- opening SM; W. Janssens, be drijfsleider; Th. Janszen, me dewerker pre-opening SM. Jn de gehele distributie-sector, en zijn wij in ons bedrijf daarbij niet allemaal betrokken, zal de aankondiging in de vorige Flitsen, dat er in Zwijndrecht een 2e D.C. zal worden gebouwd met vreugde zijn ontvangen. Albert Heijn is een zeer snel-groeiend bedrijf en het is dan ook een voort durende zorg de organisatie zo te regelen, dat onze klanten naar wens kunnen worden bediend. Uit de vele bereke ningen die gemaakt zijn t.o.v. de toekomstige situatie is ge bleken, dat het huidige D.C. al spoedig te klein zal zijn. De vraag kwam dus naar voren: Kunnen wij D.C. Zaandam nog' verder uitbreiden en indien dit het geval is voor welke tijd kunnen we er dan de groei opvangen. Deze schets toont dat het 2e DC op een bijzonder goed punt is geprojec teerd. Het past goed in het wegennet, is via de Oude Maas bereikbaar voor zeeschepen en wordt aangesloten op het spoor wegnet. Nu al plannen voor)1971 Hierbij speelt echter ook het Verzoek van de verschillen de merchandisers om meerdere artikelen via het D.C. bij het filiaal te bezorgen, een rol. Het is bij de filialen n.l. een zeer moeilijke zaak om goede ren te ontvangen en als deze dan ook nog in verschillende porties (leest U leveranciers) gesplitst worden, betekent dit een af en aan rijden van aller lei auto's, hetgeen steeds weer onderbrekingstijden geeft en onoverzichtelijkheid van de aangeleverde bestellingen. Ook de administratie wordt door deze situatie bemoeilijkt daar er op deze wijze zeer veel bonnen en vrachtbrieven moe ten worden verwerkt. Al deze zorgen bij elkaar ge nomen, t.w. de groei van ons bedrijf, het meer aanleveren via het D.C., een nauwkeuriger aanhouden van Tijschema's en bestelmomenten, maakten dat een splitsing onvermijdelijk was. Mooi punt Groothandel Zoals ook reeds in de vorige Flitsen vermeld werd, is thans een terrein gekocht aan de Oude Maas in de gemeente Zwijndrecht. Uit bijgaande schets blijkt, dat dit terrein op een bijzonder mooi punt ligt. Het past goed in het wegennet. Er zijn goede verbindingen in de richting Gorkum, Gouda er» Den Haag, terwijl eveneens de verschillende wegen, welke naar het zuiden leiden gemak kelijk teb ereiken zijn. Voor de toekomst zijn zelfs rond om Zwijndrecht nog veel meer wegen gepland, waardoor het nog gemakkelijker zal zijn de verschillende filialen buiten de steden om te bereiken. Daar het voor de steden steeds moeilijker zal worden om het telkens drukker wordende ver keer op te vangen, is het voor onze chauffeurs bijzonder pret tig als zij de steden links kun nen laten liggen. Spoorlijn Het terrein is eveneens aan grote waterwegen gelegen- dit betekent dat het voor al het watervervoer gemakkelijk te bereiken is, waardoor weer mogelijkheden ontstaan voor directe overslag van schepen Een 3e voordeel is, dat aan grenzend aan het terrein een spoorlijn gelegd is, welke op het terrein doorgetrokken zal worden, waardoor het mogelijk is spoorwagons direct in het D.C. te lossen. Dit laatste zal vooral het geval als iemand ooit iets zei tenzij hij/zij wist waarover hij/zij het had er een doodse stilte op de aarde zou neerdalen. De brugwachter riep: stuurboord aanouwe! dat benne geen skippers, dat benne boere! Dat loopt maar met goud op d'r pet en op d'r jas! De Geuzen in mei 1573 in het „Schiphol" van de Haarlemmermeer verslagen werden, omdat Amsterdam pro-spaans was. Op het nieuwe Schiphol je door de meedraaiende slurven „de pijp uit de kist ih gaat". als je 3 x met een andere AH-er trouwt, je als der zeiver weduwe drie pensioenen kunt krijgen. Dit alles betekent echter niet, dat het D.C. in Zaandam dan in het vervolg op gemakkelijke wijze dz verdere distributie kan opvangen. Uit de berekeningen is gebleken, dat eveneens voor Zaandam een snelle uitbreiding noodzakelijk is en ook hiervoor zijn al vérgaande voorbereidingen getroffen. In dit nieuw te bouwen gedeel te zal ook het Groente D.C. haar definitieve bestemming krijgen. Hierdoor zal het nu in aan bouw zijnde gebouw, dat tijde lijk voor groente en fruit zal worden gebruikt, vrij komen voor het doel waar het voor gebouwd is. Met dit be richt zullen zeker ook de men sen van de groothandel geluk kig zijn, omdat zij dan einde lijk het gebouw kunnen gaar betrekken, dat in principe voor hen bestemd was. Want ook deze afdeling kan zich in een gezonde groei ver heugen. Kaasverpakking Ook zal ruimte gereserveerd moeten worden voor de kaas verpakking, aangezien de hui dige ruimte nu al te klein is. Eén en ander betekent echter dat het nieuwe ontwerpplan zelfs zo ver gaat, dat het ge- Na enkele malen uitstel, was het er dan toch van geko men te genieten van onze OPW Kampioensprijs 1966. Een vakantiereis veertien dagen Canarische Eilanden. We kwamen ogen te kort en hebben dan ook zoveel moge lijk gefilmd, om er thuis nog zijn voor onze aanvoer van ci trus en eventueel groenten, wel ke uit het buitenland worden aangevoerd. Eén en ander betekent, dat oo1' de kwaliteit van de artikelen beter gegarandeerd kan wor den, want het zal ieder wel be kend zijn, dat het overlader van een artikel de kwaliteit niet ten goede komt. Ook groente Er zijn thans vele studies gaande om te bepalen wat er allemaal op dit terrein moet plaats vinden. Zeker is wel, dat hier een sec tor komt van de kruidenierswa ren en dat alle non-food-arti- kelen hier centraal zullen wor den opgeslagen, hetgeen een beter overzicht kan geven voor de voorraadbeheersing en voor de opslag van goederen, omdat bij deze artikelen de seizoenma tigheid bijzonder groot is. Ook zal op dit terrein een groot groente-distributie-cen trum komen, evenals een ruim te voor het verpakken van al le verse groente. hele terrein dat in Zaandam beschikbaar is, is volgebouwd Er wordt thans hard gestudeerd om zowel het D.C. in Zaandam op zeer korte termijn uit te breiden als wel om snel voort gang te maken met de studies voor het D.C. in Zwijndrecht, waardoor het mogelijk zal wor den ook in de jaren 1969-1970- 1971 weer de drukte op te van gen. weer van te genieten. Dan zijn we nog naar de prachtige volksdansen geweest in kleur rijke klederdracht. Het was al met al een reis om nooit meer te vergeten en het is onmoge lijk alles weer te geven van wat we hebben gezien. Onvergetelijk Inmiddels zijn we bruin ge- teint en heerlijk uitgerust weer thuis en kunnen we terugzien op 'n onvergete lijke reis. We hebben ons werk weer met frisse moed opgevat en is het ook weei prettig thuis te zijn bij on ze kinderen. Las Palmas Na een fantastische vlieg reis per K.L.M. landden we op Las Palmas. Er was voor een goed hotel gezorgd en we hebben ons de Spaanse gerechten goed laten sma ken. De temperatuur zo 28-30 gr. een heerlijk klimaat, dus fijn strandweer. We hebben dan ook lekker liggen luieren in 't zonne tje. Sprookje Daarnaast flinke wandelin gen gemaakt om maar zo- j veel van dit eiland met zijn sprookjesachtige panora ma's te genieten. Ook heb ben we een fantastische bustocht gemaakt naar Agaete, dwars door de ber gen, waar we enorme bana nen-plantages passeerden.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 4