„Geef aan jonge mensen zoveel mogelijk verantwoordelijkheid en vrijheid Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. De heer J. van Meer tijdens OPW -dag Plezier na het bereiken van een doel is één van de geheimen van ons succes „Leiders moeten uit de jonge generatie komen" Paradepaard van 't bedrijf Theeprinsessen uit Ceylon serveerden Ceylon thee IN DIT NUMMER Nog veel meer OPW-nieuws op pagina 3 Personeels bestand PB Wijhe steeg PB WIJHE NAM ROOKWORSTLIJN IN GEBRUIK MET WEEK-CAPACITEIT VAN 200.000 TOT 240.000 STUKS met 18.5% AMBASSADEUR VAN CEYLON BEZOCHT SM RIJSWIJK 24e jaargang no 9 oktober 1967 TJoewel de spanning van het ongewisse er bij deze prijs uitreiking niet meer zoveel in zal zitten, is het toch vandaag een speciale dag. Want dat er in deze wedstrijd is gewerkt, hard gewerkt, is zeker, en daarom moeten de winnaars toch extra in de zon worden gezet. Het succes is door het uitstel bepaald niet minder groot, zodat wij vandaag toch weer bij elkaar zijn. Om de OPW te winnen, moeten extra prestaties worden verricht. Men moet inzicht hebben. Maar je kan je weieens ^afvragen, waarom wij dat extra's doen. Waarom werken wij Mrd. Want, er wórdt bij ons hard gewerkt, en niet alleen in de filialen. Waarom getroosten wij ons ontberingen. Is dat geld alleen? Ik ben ervan overtuigd, dat de voornaamste reden is het plezier, de vreugde om iets te bereiken, het plezier dat je hebt als je succes hebt van je werk, vooral wanneer je hier aan zelf naar je gevoel een belangrijke bijdrage hebt ge leverd. En nu dacht ik dat dét één van de geheimen van ons succes was en is: het plezier, dat je hebt wanneer je iets hebt bereikt. Onder hoogspanning, doch zonder vlagvertoon is bij het P.B. Wijhe de z.g. rookworstlijn in gebruik genomen. Ont staan is een ultra-moderne afdeling, waarin de allernieuwste machines zijn opgesteld. De capaciteit van de nieuwe lijn ligt tussen de 200.000 tot 240.000 stuks per week. Alle rookworsten die in de A.H. filialen worden verkocht uilen in Wijhe gemaakt worden. De lijn is geplaatst in de voormalige expeditie afdeling, die onherkenbaar is ver bouwd, tot een frisse betegelde hal. Nadat in de draaierij de deegbewerking heeft plaatsgevonden, worden de wor sten op speciale stopmachines gestopt en aan spijlen in grote bokken gehangen. worsten in kettinggewijze ge koppelde vakjes worden gezet. Gedurende lVa uur gaan de vakjes spiraalgewijze door de toren. In de eerste fase wordt de worst gekookt, daarna ont vet en gekoeld tot 35 gra den. Via de transportband waarop een nadroger is ge plaatst worden de worsten naar de twee Hansella's gebracht. Met een capaciteit van 6000 worsten per uur worden ze in de fleurige AH-buitenzakjes ingepakt en is het produkt zo ver, als U ze in de filialen ziet liggen prijken. Via een draai tafel vindt dan nog het inpak ken in dozen van 52 stuks plaats en daarna worden de do zen op pallets gezet en afge voerd. Er zijn nog enige kinderziek ten te overwinnen om de vol ledige produktie te kunnen be halen, maar als de mensen en machines zijn ingespeeld heeft men aan het P.B. een afdeling die als het paradepaard van het bedrijf kan worden aange merkt. Dat wij een snelle groei aan kunnen. is voor een be langrijk deel te danken aan het feit, dat wij in de filialen men sen hebben zitten, die vooruit willen komen, die bereid zijn extra prestaties te leveren, die zien dat er mogelijkheden lig gen, en die dan ook grijpen. Het verdient voortdurende zorg, dat onze mensen, meisjes en jongens, die iets in hun mars hebben, graag bij AH willen komen werken.Want met deze generatie moeten wij de leiders maken, die straks de verantwoordelijkheid in de fi lialen aankunnen m.a.w. het kiezen, opvangen, leiden en vooral opleiden is een levens noodzaak voor elke onderne ming, maar zeker voor een on derneming, die zo snel groeit als de onze. male drijfveer, die iemand kan krijgen. Schep een vrijheids gevoel, maar geef daarbij ook de grenzen aan die hen moet leiden bij hun handelingen. Dit gekoppeld aan goed lei derschap brengt de mensen tot het accepteren van verant woordelijkheden en het durven nemen van risico's. Zij zullen dan aan zichzelf ho ge eisen stellen, veel hogere eisen dan u zoudt durven stel len, en daardoor zullen zij har der en meer efficient werken om aan hun eigen eisen te kun nen voldoen. Zelfstandig Voorkom de situatie dat men bang is om kritiek op u te ge ven. Is dat nl. zo, dan zullen zij dit gaan nalaten, en gaan waar devolle initiatieven en ideeën verloren. Het is heel simpel om durf, initiatief en ideeën te voorkomen. Bovendien leidt dit tot de situatie, dat onze men sen plannen moeten uitvoeren De heer J. van Meer sprak alle eerste prijswinnaars en natuurlijk de Kampioen 1967, de heer J. P. Verheule, persoonlijk toe. Daarna werd op alle prijswinaars een toost uitgebracht Vervolgens gaan de bokken in de atmosrookkasten, waarvan er drie zijn opgesteld. In deze kasten wordt het produkt ge droogd, gestoomd en de laatste minuten ook nog gebroeid. Dit proces duurt ongeveer 3 uur. Het roken geschiedt door in een betrekkelijk kleine installatie gemalen hout te stoken, waar uit de rook in de kasten wordt afgezogen. Een en ander geeft een zeer regelmatige rookont wikkeling. Na de atmoskasten te hebben verlaten gaat de rookworst naar de A.W.O.'s (3 stuks) om vacuum verpakt te worden. Per uur kunnen 4500 worsten vacuum gezogen worden. Via een jacobsladder komt het produkt op het pla teau voor de z.g. pasteur, een hoge sterilisatietoren met een inhoud van 35.000 liter water. De pasteur kan 9000 worsten bevatten, op het plateau zor gen enkele mensen dat de waarin ze niet geloven. Wij moeten daarom een sfeer schep pen, waarin onze mensen zich zoveel mogelijk zelfstandig voe len. Goed werk leveren rjeef ook jonge mensen, zo veel mogelijk verant woordelijkheid en verschei denheid in het werk; een zo groot mogelijke vrijheid om hun eigen tijd in te delen. In een dergelijke sfeer komen de mensen het beste tot ont plooiing, geven ze het beste wat ze hebben. Een zeer sterk drijvende kracht in de mens is de trots op datgene, wat is bereikt, succes in het werk. ledereen wil graag een goed stuk werk leveren, en ieder een wil graag dat het werk dat hij doet, een bijdrage is voor de maatschappij, leder een wil graag dat zaken doen meer is dan alleen geld verdienen: en dat is bij ons het geval (d.w.z. het eerst genoemde). Studiefonds 2 OPW in woord en (veel) beeld 3 Nieuw DC in Zwijndrecht 4 Reisverslag OPW kampioen 1966 4 Dit jaar nog zeven AH supermarts open 5 Opening ging voor verjaardag 5 Gepensioneerden 2 dagen in de boot 6 1 Per kano naar de top 6 Flitsen Landelijk oktober 1967 De verdere uitgroei van het P.B. Wijhe gaat zich in I een versneld tempo ontwikke- len. Dat is niet alleen merk baar aan de geweldige ver bouwingen die plaats vinden, maar ook aan het aantal me dewerkers. Waren er in maart jl. in totaal (kantoor en fa briek) 354 medewerkers, dit is medio september jl. opgelopen tot 526. Een stijging van maar liefst 48,5 Momenteel is de prognose dat voor 1968 70 nieuwe krachten nodig zijn, zodat dan het P.B. Wijhe over 600 medewerkers beschikt. Het merendeel van de nieuwe- i lingen komt uit Zwolle en De venter, alsmede uit de omlig- gende kleinere gemeenten. Van 3 oktober tot 9 de- sember presenteren 2 theeprinsessen uit Ceylon in 20 Supermarts van A.H., thee uit hun eigen land. Het betreft hier de Windsor Blauw thee uit Ceylon met de rode leeuw als handelsmerk. De presentatrices, Vicky Brohier (foto boven) en Manil White, staan iedere week van dinsdag t\m vrijdag elk in een Supermart, waar de klant de Ceylon thee, die zij aanbieden, kan proeven. Op 12 oktober werd er een zij het ietwat verlaat) officieel tintje aan gege ven, toen de ambassadeur van Ceylon, de heer G. S. Peirisde aktie opende in de Supermart In de Boo gaard te Rijswijk. Wie herkent de O P W- feestvierders Samenwerking Wij moeten ervoor zorgen, dat wij de mensen die met ons sa menwerken, activeren, om de taak die van hen wordt ver langd, doelbewust en efficiënt te vervullen. Het woord „ac tiveren" klinkt nu wel mooi, maar WAT BETERENT HET? Het betekent actief maken, of anders gezegd: mensen aan de gang krijgen. Er zijn vele manieren om dit te doen: door bevelen te geven dreigen met straf, adviseren aanmoedigen, bang maken, lei den, opdrijven, inspireren, be loningen in het vooruitzicht stellen of op andere manieren motiveren, maar de beste van alles is: breng hen tot zoveel mogelijk zelfstandigheid, stimu leer ze tot het zoeken (en vin den) van eigen wegen, en tot zelfcontrole. Geef ze zoveel mogelijk vrij heid tot het ontplooien van eigen initiatief, dat is de maxi- De gelukkige prijswinnaars toosten op Koning Klant.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 1