historische gevels SM Sneek achter Ervaringen van enkele A H vakantiejiliaien VERKOOP FRISDRANKEN, CONSERVEN EN FREIT NAAR RECORDHOOGTE w ij zijn misschien wel eens geneigd, als het mooi zomer weer is de filialen aan de kust en op andere toeristische plaatsen in Nederland te benijden, daarbij u't het oog ver liezend dat deze vakantie-filialen" vaak een dubbele omzet Dr. Mr. P. E. J. Bomli Vrije meningsuiting van personeel- Brandweer PR Zaandam bereikte eerste plaats vertegenwoordigers is van het grootste belang voor bedrijfsleiding" Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. IN DIT NUMMER i <mn 24e jaargang no 7 augustus 67 dank zij de 100°/o mede werking van het personeel. Hr. A. H. Pilger met pensioen 2 Pensioenfonds 3 Canarische Eilanden .4 ORA-Analisten 5 Prospecting-pionier 5 Groente en fruit uit 9ele landen 6 50-jarig jubileum 6 lllll Uit!II III III INI I'll IIIJ SAH002000286 Flitsen Landelijk augustus 1967 moeten verwerken, en dat is vooral bij hoge temperaturen niet eenvoudig. In 6 7 weken moet een grote stroom va kantiegangers worden opgevangen, en omdat we nieuws gierig waren hoe het deze zomer allemaal in zijn werk ging hebben we een aantal filialen naar hun ervaring gevraagd en wel filiaal Bergen, Zandvoort, Den Burg, Ommen, Zie- rikzee en Axel. /AVE/? het algemeen verloopt het seizoen zonder al te grote moeilijkheden, waarbij alle BL's er de nadruk op leggen, dat dit al leen mogelijk is dankzij de 100 medewerking van hun personeel. Scholieren In 6 a 7 weken moet een grote stroom vakantiegangers worden opgevangen dat aan de orde zijn geweest onderwerpen als lonen, vijf daagse werkweek, prijzen, ves tigingsbeleid, bouwvergunnin genstelsel, winkelsluitingswet en internationale aangelegen heden. De veelheid en gekom- pliceerdheid van onderwerpen is een illustratie van de onder- nemersfunktie, waarbij steeds meer overleg en samenwer king op topniveau vereist is. Vereniging Grootbedrijven in levensmiddelen In zijn toelichting op de ont wikkeling van de Vereniging Grootbedrijven in Levensmid delen, waarvan de heer Bomli ca. 30 jaar bestuurslid was, komt dit nog duidelijker tot uiting. Aanvankelijk, aldus Dr. Mr Bomli, leefden de onderne mers-eigenaars van de toen nog kleine ondernemingen elk hun eigen leven en was er van enig onderling overleg of van enige vorm van samenwerking geen sprake. Toen echter de overheid zich ging bezighouden met het ma ken van voorschriften, ont stond er behoefte aan geza menlijk verweer tegen deze in menging en het was wijlen de heer Jacob Zijlstra die een aantal van de toen reeds be langrijke kruideniers (w.o. Al- (Zie verder pagina 2) op 20 mei in Naarden een tweede plaats te hebben bereikt in de provin ciale wedstrijd, behaalde op 17 juni 1967 onze ploeg van het P.B. Oostzijde te Zaan dam een EERSTE plaats in de Gewestelijke wedstrijden in ENKHUIZEN. Door deze grootse overwin ning behoort onze groep nu tot de 8 beste van Nederland en gaat op 16 september a.s. in Den Bosch „vechten" om een heel goede plaats in het landelijke klassement. Nu reeds wensen wij onze brandweermannen veel suc ces en hopen u in een van de komende nummers van Flitsen te vertellen, hoe deze wedstrijd is verlopen. De SMBL's van de vakan- tie-filialen hebben in het vroege voorjaar de schema's opgesteld voor de personeels- j bezetting, teneinde voldoende mensen te hebben voor de avond- en zondagverkopen. Er worden verschoven werktijden ingevoerd, waardoor het vaste J personeel af en toe een vrije middag heeft en dus ook wat zon op kan doen. Daarvoor zijn er veel scholieren ingescha keld, die alle mogelijke werkjes doen; er zijn er die na een i spoedopleiding kassière spelen, magazijnbediende zijn of carry- out boy. Zo heeft filiaal Ber gen b.v. in de winter 23 perso neelsleden en nu inclusief part timers ongeveer 60. Buitenlanders De BL van filiaal Bergen, de heer Boer lijst vindt al die drukte wel interessant; het is zijn eerste vakantieseizoen en voor hem is dat een opwinden de ervaring. Voor BL Pieterse van filiaal Den Burg ligt dat heel anders, dit is zijn 40ste seizoen, wat niet zeggen wil dat hij het niet aardig vindt al die mensen in vakantiestem ming en vrijetijds-kleding in de winkel te krijgen. Badkleding De heer Bezema uit filiaal Om men meldde dat het voor het eerst dit jaar ook in Ommen is toegestaan in badkleding over straat te gaan, en ook hij was van mening dat het geheel er door opgefleurd werd. Onze vraag of alle mensen met het mooie weer niet naar de kust waren gegaan, ontkende de I heer Bezema nadrukkelijk, vol gens zijn schatting zijn er deze zomer 80.000 mensen in Om men, dat in de winter 15.000 inwoners telt. Wat kopen mensen op vakan tie nu? Ja, natuurlijk veel frisdranken en verder vlug I klaar artikelen, groente, con- I -serven en vleesconserven en j in de SM's biefstukjes, schnit- I zeis en vooral veel fruit. Perziken op de stoep T?ILIAAL Zierikzee heeft een klein magazijn en dat levert in de zomer wel eens moeilijkheden op. Toen onlangs de groente-auto perziken kwam afleveren, konden ze onmogelijk meer in het maga zijn. Teneinde raad liet de heer Sanderse ze maar op de stoep zet ten. Achteraf bleek dat nog niet zo gek, want er kwamen direkt klanten op af. De heer Sanderse heeft toen maar voor marktkoop man gespeeld en dat ging hem niet slecht af; in twee uur was de stoep weer leeg. wenberg, 1.000,per dag aan buitenverkoop), 15.000,per week aan poc kets en tijdschriften en in de komende topweken verwacht men 3000 gegrilde kippen te gaan verkopen. Zandvoort 100 kratten frisdranken per dag, in week 28 11000 gebakjes. Al le indrukwekkende cijfers. Uitrusten A FGEZIEN dus van de proble- men in verband met een klein magazijn, een te late aflevering van frisdranken enz., verloopt het seizoen zonder schokkende ge beurtenissen. En straks mogen de BL's met vakantie, de heer Pieter se gaat uitrusten in Nunspeet, de heer Bezema onder de Martini toren, de heer Leegwater aan het Lago Maggiore enz. Wij wensen iedereen, die er nog niet aan toe gekomen is, een hele prettige va kantie. Naar de mening van de heer van der Berg, BL van fi liaal Axel, is de aardrijkskunde een verwaarloosd vak. Het feit dat hij nederlandse toeristen moest geruststellen dat ze in Axel echt nog met Nederlands geld konden betalen, vond hij een steekhoudend bewijs hier van. Wel iis het inderdaad zo dat een groot deel van zijn om zet van Belgische klanten komt, terwijl hij de laatste tijd ook veel Italianen in de winkel krijgt; waar die zo gauw van daan gekomen zijn is de heer v.d. Berg een grote vraag. Het zijn overigens wel aardige klan ten, maar het kost wel vrij veel tijd voor je ze tevreden de winkel uit hebt. Dr. Mr. P. E. J. Bomli beheert het secretariaat van de Raad van Bestuur en de juridische dienst; twee funkties die voor vele All-medewerkers een vrywel onbekende inhoud hebben. Mede om deze reden vond uw redaktïe het prettig een gesprek met de heer Bomli te mogen hebben en de inhoud hiervan in ons personeels orgaan op te nemen. Albert Heijn s eerste super mart in j Friesland is woensdag 2 augustus j in Sneek geopend. Het is een bij zondere SM, dat wil zeggen de buitenkant ervan. Het interieur namelijk ligt achter een aantal bij zonder fraaie geveltjes, die door Monumentenzorg en Albert Heijn zorgvuldig worden behandeld. Ze zijn niet tegen de grond gegaan om plaats te maken voor een mo dern strakke constructie. Met veel moeite is men er in geslaagd een zeer geslaagde kombinatie tot stand te brengen van oud en Tot op dit ogenblik is het aan tal Duitse bezoekers wat tegengevallen, maar straks ko men de bouwvakvakanties in Rheinland-Westfalen, en dat waren altijd trouwe bezoekers van onze kuststreek. In de fili alen staat men klaar om hen op te vangen. Nog enkele cijfers: Bergen in week 28 bijna 3 ton perziken (een succes van de heer Kou- Vele funkties Onze eerste vraag was: „U vertegenwoordigt Albert Heijn N.V. in diverse, organi saties als bestuurslid. Welke funkties zijn hiervan de voor naamste?" Met deze vraag startten wij ons gesprek met de direkteur van Albert Heijn N.V. en het antwoord deed ons een blik slaan op de terreinen waar de meeste AH-ers maar heel weinig van weten. Dr. Mr. Bomli is nl. o.a.: vice voorzitter van de Raad voor het Grootwinkelbedrijf, vice voorzitter van de Vereni ging van Grootbedrijven in Levensmiddelen, vice voor zitter van het Hoofdbedrijf schap voor de Detailhandel, pl.v.v. bestuurslid van het CSWV (Centraal Sociaal Werkgevers Verbond) en uit dien hoofde is hij voorzitter of bestuurslid van diverse kom missies. Raad voor het Grootwinkelbedrijf De Raad voor het Grootwin kelbedrijf is een overkoe pelend federatief samenge steld orgaan waarin naast een Katholieke, Algemene en Protestants Christelijke Ver eniging ook als branchevereni gingen, verenigd zijn de Groot winkelbedrijven in Textiel branches, Dranken, Tabaks- produkten en Bakkersbedrijf. Het gehele veld van de de tailhandel, voorzover dit het aandeel van de grootwin kelbedrijven omvat, wordt door deze Raad bestreken en het spreekt wel vanzelf dat de be sprekingen op dit niveau een weerspiegeling zijn van ont wikkelingen die zich in de maatschappij voltrekken. Snelle ontwikkeling ALLEEN al het feit, dat door groei en fusies het grootwin kelbedrijf als verschijnsel zich snel heeft ontwikkeld en blijft ontwik kelen, maakt het bestuurslidmaat schap en de funktie van eerste plaatsvervangend voorzitter tot ■een boeiende aangelegenheid, die anderzijds veel aandacht en tijd vraagt. Overleg en samenwerking Het jaarverslag 1965-1966 geeft ons een interessant beeld van de aktiviteiten van het bestuur en zo leren wij, Verder verkeerde de heer v.d. Berg in de veronderstel ling dat hij het Vlaams vrij goed machtig was, maar de vraag van een Brusselse klant naar „papieren toeters", deed hem toch even met de mond vol tanden staan. Ze weigerde naar de feest-artikelenwinkel i te gaan want ze wilde „papie ren toeters" van Albert Heijn. Een nauwkeurige rondgang met de BL door de winkel- j bracht tenslotte de oplossing; I wie had nu gedacht dat deze mevrouw om Melitta filters j kwam. Trouwe bezoekers

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 1