Filiaal Sluis werd winnaar van het O. P.W.-kampioenschap 1967 Overzicht van tien van eerste prijzen „Wat iedere flinke winkel bediende behoort te weten" winnaars in O.P.W. Burgemeester aanwezig bij uitreiking beker mm Expeditie P.B. Wijhe verhuisd sesimrm/m fff-w De complete ploeg van filiaal Sluis, de OPW-winnaars, onder leiding van de heer P. Verheule. Th. B. M. Raasing, Utrecht, Prof. A. Mayerlaan In ieder geval een prijs win nen, was het motto. De heer Raasing, die bijna al zijn klanten persoonlijk kent, gaf o.a. veel extra aandacht aan de vleeswaren en A.F.C.- produkten. Het blijkt een goed plan te zijn geweest. J. Meester, Zeist, Slotlaan Voor de tweede maal 1e- prijswinnaar in de OPW. De eerste maal was dat in 1958. De heer Meester heeft er met zijn mensen hard voor geknokt. Mej. Y. T. Lycklama a Nijholt, B.B.-filiaal Amsterdam, J. v. Galenstraat Goed opvangen van de klant en een verzorgde win kel, waren troeven in han den van mej. Lycklama, die mede hielpen om een eerste prijs in de groep B.B.-filialen te bereiken, L. Fehling, Haarlem, Balkanplein Extra service, prettig optre den en goede planning, dat waren de wapens waarmee dit filiaal een eerste prijs wist te veroveren, K. Boerlijst, Bergen Tweemaal een eerste en tweemaal een tweede prijs in de OPW. De heer Boer lijst, een driftig verkoper met gevoel voor improvisatie, kan er terecht trots op zijn. J. A. Rovers, Capelle a/d IJssel Bevordering van verkoop in het begin van de week o.a. door extra veel aandacht aan de verse dagprodukten, hielpen mee om de heer Rovers en zijn team een eerste prijs te doen winnen. J. v. Welbergen, Heerlen De heer Van Welbergen heeft vooral geprobeerd de interesse van zijn personeel voor de OPW zo hoog mo gelijk te activeren. Gezien de eerste prijs is dat erg best gelukt daar in Heerlen. A. Huizinga, Amsterdam, Vijzelstraat In 1 jaar tijd groeide de om zet geweldig in de Vijzel straat, Alleen daarom al kwam de eerste prijs bij de heer Huizinga in goede han den. Deze maand willen wij u iets vertellen uit oude aanteke ningen van de heer Albert Heijn Sr. Met keurig ge schreven zinnen schreef de heer Heijn het volgende in een gewoon schoolschrift, waarvan op de kaft te lezen staat: „WAT IEDERE FLINKE WINKELBEDIENDE BE HOORT TE WETEN". Overstelp de Klant niet met vragen en allerlei ge praat, maar zoek met eeni- ge correcte vragen uit te vorschen wat hij verlangt, o Als een Klant de winkel binnen treedt, wacht dan niet tot hij of zij zich tot u wendt, maar kom hem te gemoet, groet hem en stel u tot zijn beschikking. Het is voor een Klant niet aan genaam als er blijkbaar geen notitie van hem geno men wordt. Zooiets moet de Klant in een onbehaagelijke stemming brengen. Laat daarom een bezoeker nooit wachten, tenzij ge met een ander bezig zijt. Een gast of een vriend laat men toch ook geen tijd „voor evenveel" staan! en de Klant is gast van de firma, e Wees beleefd, maar spreidt geen overdreven of kruiperige vriendelijkheid ten toon, want velen uit het dagelijksch publiek zullen dit zoo uitleggen, dat uw nederbuigende strijkages misschien dienen moeten om de aandacht af te leiden van de mindere deugdelijkheid der waren of van de bui tensporige prijzen. Speel achter de toonbank evenmin voor pias of har lekijn als voor zwaartillend en gewichtig-wijsdoend fi losoof. Is een Kooper onhandel baar en onheusch, betaal hem dan niet met gelijke munt, maar ontwapen hem door dubbele voorkomend heid. Ge behaalt ongetwij feld een moreele en een commercieële overwinning en de zelfvoldoening, die u dit zal schenken weegt ruim op tegen hetgeen het u kost aan zelfbedwang. Een nieuwe bediende, die wacht tot hem alles verteld wordt, staat ten achter bij de jongeman, die zich de moeite geeft om zelf de ar tikelen en haar plaats te leeren kennen. o Gebruikt uw overredings kracht niet om de men- schen uw waar aan te pra ten, bedenk, dat een Klant meer waard is dan een en kele verkoop. c Leer uw personeel tac tisch optreden. Een bedien de, die een werkman een pot paté de foie gras en een barones een koek van 10 cent wil verkoopen, is een stumperd. Verkoop een artikel nooit voor beter dan het is, want dat is moordend voor een zaak. o Zorg ervoor, dat uw Klientèle nooit hoort: „niet voorradig" van het een of ander artikel, want dan is het een aanstaande Klant van uw concurrent. Och wij zouden wel door willen gaan met u te vertel len wat er nog meer in dit schrift staat. Typisch, dat dingen, die ongeveer 80 jaar geleden werden ge schreven nu nog steeds op geld doen. Vaak met een iets andere uitleg, maar het principe is nog steeds het zelfde. Hoofdletter Wat ons opviel was, dat de heer Heijn 80 jaar geleden het woordje Klant altijd met een hoofdletter schreef. Wederom in het kader van de uitbreiding die het P.B. Wijhe ondergaat, is thans de expe ditieafdeling in een andere ruimte ondergebracht. De nieuwe expeditieafdeling is iets kleiner dan de vorige, doch door een andere opstelling van de machines enz. kan er vol doende ruimte worden ge creëerd. De belangrijkste verbe teringen zijn: 1. de hele afdeling staat nu onder koeling. 2. de afvoer van de dozen vleeswaren gaat nu vanaf rol- banen in de N.S. boxpallets. De oude expeditieafdeling werd 17 jaar gebruikt. In febr. 1950 ging bij een fikse brand bij de N.V. Meester o.a. het z.g. pak huis en het z.g. schaftlokaal verloren. Hiervoor in de plaats kwam een grote expeditie ruimte, die nu dan ontruimd werd om er voor september a.s. de nieuwe vaeuum-rook- worst afdeling in onder te brengen. Hier vindt een enor me investering plaats met als doel alle AH-vacuum rook worst in Wijhe te produceren. T.z.t. hoort u over deze afde ling wel meer. Deze korte verslagen be wijzen wederom, hoe er steeds bedrijfsleiders zijn, die met een frisse aanpak grote prestaties met hun team bereiken. J. P. Verheule, Sluis De heer J. P. Verheule, die bijna 35 jaar bedrijfs- leider is in Sluis, goed ge- holpen doorzijn assistente mej. Albregts (ook al 25 jaar bij AH) en de ove- j rige teamleden, werd de j trotse bezitter van de j OPW-beker. Vorig jaar was de heer Verheule met zijn eerste I prijs er al dicht bij, maar j j dit jaar is het dan toch j j helemaal gelukt. Na 20 j j jaar omzwervingen komt j de beker dus voorgoed j thuis in Sluis. j J. Hoiting, Appingedam De heer Hoiting zei ons eens: ik heb een geweldige hekel aan langslapers, Dit letterlijk en figuurlijk ,,bij de tijd" zijn bezorgde het team van Appingedam een 1e prijs. zodat onze direkteur verplicht was aan de B.L. een kist siga ren te geven. Na dat toen nog door de heer van Meer werd medegedeeld dat filiaal SLUIS een eerste prijs in de O.P.W. had gewonnen werd de kist si garen aan de B.L. overhan digd. De heer Verheule had wel beide handen nodig om de „container" sigaren in ont vangst te kunnen nemen. Vervolgens zei de heer van Meer dat een prijswinnaar in de O.P. W. het recht had te weten wie de kampioen was. De heer Van Meer zei, toen de heer Ver heule vol verwachting bleef staan, dat hij rustig kon gaan zitten. Deze woorden deden wel even de bloedsomloop van de heer Ver heule een andere snelheid geven, wat te zien was aan het knipperen van de ogen. De heer Van Meer zei, dat de O.P.W.-kampioen dit jaar niet alleen winnaar was ge worden op grond van het wed strijdreglement, maar bovendien de hoogste omzetverhoging had ge haald; de brutowinst zo laag mo gelijk wist te houden; een goed personeelsbeleid voerde; waar het balansbeleid goed was. De winnaar is een koopman in de meest uitgesproken zin van het woord. Een man, die in zijn zaak leeft, die voor zijn klanten leeft, zijn artikelen kent en inkoopt volgens plannen van Zaandam. Het kwam dan ook goed uit, dat deze 20e O.P.W. door die kampioen BL en zijn kampioensteam werd gewon nen. De beker viert zijn jubileum, dus zal in het bezit blijven van de kampioen 1967. Onder doodse stilte deelde toen de heer Van Meer aan het gezel schap mede, dat de O.P.W.-kam pioen 1967 was geworden: filiaal Sluis. Onder enorm gejuich van het personeel, werd de be ker aan de B.L. overgedragen. Hierna werd de hoofdprijs, ver bonden aan het kampioen schap in de vorm van een cheque aan de heer Verheule overhandigd. Toen daarna tijdens de aperi tief de burgermeester arri veerde, om als Eerste Burger de heer Verheule geluk te wen sen, kreeg deze jubileum O.P.W .-dag de waardigheid die hem toekomt. De dag werd besloten met een diner voor alle medewerkers. De heer J. van Meer overhan digt de beker met 20 inspricties aan de heer Verheule, die de beker thans mag behouden. jQe heer Verheule vond het wel een verdachte zaak, dat de Groepsleider op 6 juni 's middags om 4 uur in de zaak kwam in zijn beste pak. Toen de G.L. als reden opgaf, dat hij de heer Van Meer verwachtte, die in den lande di verse prijzen van de O.P.W. zelf wilde uitreiken en ook SLUIS had uitgezocht wist de B.L. helemaal niet meer waar hij aan toe was. Na eerst nog wat zakelijke punten te heb ben afgewerkt, werd besloten een borreltje te gaan drinken in restaurant OUD SLUIS. Boot Even daarna arriveerde de heer van Meer en werden al vlug onder het genot van een borreltje diverse zakelijke moeilijkheden besproken. Om half zeven arriveerde het voltallige personeel. Na een kort inleidingswoord van de G.L. die zei dat dan wel de heer Verheule in Dor drecht niet in de boot was ge gaan, dan toch nu de boot was ingestapt; want alles wat komen ging was buiten zijn medeweten georganiseerd. De heer van Gils deelde wel mede dat de heer van Meer in ver band met de O.P.W. naar Sluis was gekomen. Sigaren C. A. W. H. M. v. d. Broek, Oss Reeds op de eerste dag van de OPW hing er een bord in de kantine: Wij winnen de OPW. Het is niet hele maal gelukt, maar een eerste prijs zal toch ook met ge juich begroet zijn door het team van de heer Van de Broek De heer van Meer het woord nemend, vertelde dat hij was gekomen op de eerste plaats om een belofte in te los sen. Er was bij de vorige O.P.W. dag in Rotterdam door de heer van Meer en de B.L. een weddenschap geslo ten om in een bepaalde week een TOP (TON) omzet te ha len. De heer Verheule had het gepresteerd in week 18, zijnde de laatste week van de O.P.W.,

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 3