Voetbaltoernooi in Dordrecht alle opzichten geslaagd m NIEUWE ARTIKELEN Veertig jaar in dienst bij Albert Heijn N. I De heer Korzilius ontving zilveren ere-medaille uit handen van loco-burgemeester Hille 0 Bijzonder grote belangstelling Uit het ziekenboek van AG en HK De Excuses voor rtiis- geplaatste groepsfoto Dertien jonge reservechefs deden examen in Zaandam voor bedrijfsleider ZB En Ze zeggen dat Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 24e jaargang no 6 j"1" *967 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: de dames N. van den Berg, C. Buntsma, E. Heres en J. Kars- sen en de heren J. Ph. Bartelson, J, Hordijk, G. C. Kortleve, F. J. Kramer, H. van Petten, K. Romp, A. Smout, L. Stap, J. C. Vos kamp en E. de Vries. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. T)e heer Korzilius vierde op 19 mei j.l. zijn 40-jarig dienst- verband bij Albert Heijn N.V. Tijdens een genoegelijke bijeenkomst ontving hij de zilveren ere-medaille. Loco burgemeester Hille overhandigde hem die morgen, in het bijzijn van familie en de heren Vethaak, Engel, Brevoord en de vele genodigden, deze ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Dit gebaar werd gezien als erken ning en dank voor zijn werk, verricht voor het bedrijfsleven en de gemeenschap, gedurende zijn 40-jarige loopbaan. |P 13 mei 1927 begon de heer Korzilius, toen hij 15 jaar Begunstigd door ideale weersomstandigheden is het jaar lijkse voetbaltoernooi, op 27 mei j.l. georganiseerd door Dordrecht, een in alle opzichten volledig geslaagd voetbal- feest geworden. Doordat alle deelnemende ver enigingen precies op tijd in Dordrecht aankwamen konden de wedstrijden volgens schema om 10.00 uur beginnen. De belangstelling langs de lij- Het is inmiddels al weer zes weken geleden, dat mevrouw Belling van de faktuurafdeling zich flink bezeerd heeft tijdens een auto-ongeluk. Wonder bo ven wonder was het niet van ernstige aard. Toch heeft zij veel last van haar been. Wij hopen, dat zij spoedig weer haar werkzaamheden kan her- I vatten. Mej. M. Bethlehem is nu werk zaam voor halve dagen. Ho pelijk zal het eerstdaags voor hele dagen zijn. Als derde zieke collega van de faktuurafdeling mej. E. Schuyt. Zij is in het St. Jozef Zieken huis geopereerd aan haar been. Sinds een week echter heeft zij het ziekenhuis verlaten en rust nu thuis verder. Elly, heel veel sterkte hoor! De heer H. Martin heeft enige tijd zo goed als niets kunnen zien tengevolge van het los raken van het oognet. Door rust alleen kan het echter niet goed komen, zodat hij inmid dels al aan het oog is geope reerd. Wij hopen van ganser harte, dat de operatie geslaagd is en hij weer spoedig bij ons terug zal keren. De heer D. Kwakkel, rekening courant, heeft eveneens enige dagen in het Juliana Zieken huis vertoefd. Voorlopig is het nog een vraag of de operatie, welke hij heeft ondergaan aan zijn oor, het gewenste resultaat zal opleveren. Heer Kwakkel, sterkte hoor! Van hieruit allen van harte beterschap. Eén van de deelnemende elf tallen poseert vóór het begin in de wedstrijd. -J nen was hierbij bijzonder groot en de aanmoedigingen van echtgenotes, verloofden en sup porters waren dan ook niet van de lucht. Hoge ogen Het werd in die eerste wed strijden al spoedig duidelijk dat de ploeg van Meester-Wijhe hoge ogen zou gaan gooien in dit toernooi, gezien de duide lijke 3-1 zege op Zaandam D.C. Doordat zij in de overige wed strijden slechts 2 X gelijk speelden n.l. tegen Dordrecht 0-0 en tegen Zaandam P.B. met hetzelfde resultaat, be reikte de ploeg uit Wijhe de eerste plaats met 8 matchpun- ten uit 5 wedstrijden, beslist een geweldige prestatie waar mede wij vanaf deze plaats gaarne onze gelukwensen over brengen. Strafschoppen Doordat 3 elftallen gelijk ein digden moest door strafschop pen worden uitgemaakt, wie beslag zou gaan leggen op de 2e plaats. Geluk Het elftal van de gastheren uit Dordrecht had hierbij het meeste geluk en bereikte hier door definitief de 2e plaats. De eindstand werd zodoende: no. 1 Meester-Wijhe, no. 2 Ste- rovita-Dordreeht, no. 3 P.B. Zaandam, no. 4 D.C. Zaandam, no. 5 D.C. Rotterdam, no. 6 Beers-Hilversum. Om ca. 17.30 uur kon de be drijfsleider van Sterovita Dor drecht, de heer E. J. de Leeuw, de prijzen overhandigen aan de resp. aanvoerders of leiders van de verenigingen. Al met al een zeer geslaagd toernooi en na afloop bij een consumptie in de kleine maar gezellige cantine bleek over duidelijk dat iedereen tevreden was met deze geslaagde dag. Afgezien van het feit waar het volgend voetbalfeest zal zijn, duidelijk is dat een jaarlijks voetbaltoernooi in AH-ver- band door alle sportvrienden op hoge prijs wordt gesteld. Dank Gaarne willen wij dan ook dank zeggen aan de direktie van A.H., die deze dag voor de onderlinge bedrijven heeft mogelijk gemaakt. was te werken, eerst als fiets- jongen bij het door Albert Heijn overgenomen, levensmiddelen- bedrijf W. van Amerongen N.V. Dit was in het filiaal Leidsche Kruisstraat te Am sterdam. Vervolgens werd hij leerling-bediende, bediende en plaatsvervangend filiaalchef. Ook heeft hij nog de functie van magazijnbediende vervuld. In die tijd was hij echt een „manusje van alles", want hij heeft o.a. 4 seizoenen op een tentenkamp te Zandvoort ge werkt. Toen moest er lang en hard gewerkt worden, maar toch behoudt de heer Korze- lius aan die jaren, glanzende herinneringen. Uit deze jaren wist hij zich nog te herinneren, dat er toen een reklame was van een fles azijn en een fles slaolie, samen voor een kwartje! In 1937 kreeg hij echter een vast filiaal, nl. het nu niet meer be staande filiaal aan het Mari niersplein in Amsterdam. Hij was bedrijfsleider van het fili aal F. Bolstraat, no. 7329 van 1939-1966. Al die jaren heeft de heer Korzilius een BZ gehad. Bommen Over de oorlogsjaren 1940- 1945 wist hij een paar ster ke staaltjes te vertellen. Op een gegeven moment kreeg hij vaten met spijsolie aan, in die tijd goud waard, dus moesten zij 's nachts bewaakt worden. Een familielid werd aange zocht, in die nacht viel er ech ter een vliegtuig met bommen en al naar beneden, in de na bije omgeving, maar de „wa ker" had niets gehoord! In de laatste oorlogswinter heeft hij meegemaakt, dat een oude man, zijn hele rantsoen brood, bestaande uit een half broodje per week, meteen in de winkel opat! Omzet die jaren heeft hij zijn laatste filiaal, wat een goedlopende zaak was met een omzet van 500,opgewerkt tot een filiaal met een omzet van 6.000,--. Vooral toen Albert Heijn van Amerongen had overgenomen, ging vol gens de heer Korzilius de om zet met sprongen omhoog. De laatste jaren heeft hij echter veel moeten „scharrelen" i.v.m. de personeelsschaarste. In 1966 werd hij, wegens gezondheids redenen, balansmaker, een funktie, die hij tot nu toe ver vult. Herinneringen De tweede spreker op de ze bijeenkomst was de heer Brevoord. Deze haalde verschillende herinneringen op en spelde hem de draag- speld op, verbonden aan zijn 40-jarig dienstverband. Tot slot bracht hij de heer Korzilius, namens de direk tie dank voor het zeer vele werk, dat hij voor Albert Heijn verricht heeft. Te vens overhandigde hij hem een gouden polshorloge met inskriptie en een „en veloppe". Medaille heer van Haar, chef van de jubilaris, ken schetste hem als een pret tig medewerker en over handigde de medaille van de Maatschappij voor handel en nijverheid. De heer Meis sen sprak van een zeer ge waardeerde kollega en bood als aandenken, een rookstandaard en een vouwstoel aan. Van een an dere kollega uit Schiedam kreeg hij een fles-met-in- houd uit die stad. Mejuffrouw Nel van den Berg, stak een toespraakje af, namens het gezamenlijk personeel en had bloemen aan de dames van de fami lie Korzilius overhandigd en bood de jubilaris een „en veloppe" aan. De heer Bree schoten overhandigde me vrouw Korzelius, een album voor de fotoreportage van de huldiging, als dank voor de stimulerende invloed van de figuur „achter de scher men". not slot dankte Korzilius, de de heer direktie, C. Brevoord spreekt de jubilaris toe Het is bijzonder jammer, dat de Flitsen voorlopig nog niet in meerkleurendruk uitgevoerd wordt, anders zouden de nu te beschrijven nieuwe artikelen nauwelijks het ge schreven woord nodig hebben om ze aan U voor te stellen De heer E. J. de Leeuw, bedrijfsleider van Sterovita-Dordrecht reikt de beker uit Het in het aprilnummer ge plaatste artikel over de di plomauitreiking voor enke le monteurs van Technisch Onderhoud Hilversum werd geïllustreerd met een groepsfoto welke niets te maken had met het betref fende artikel. Onze veront schuldigingen 30 mei 1967 was voor een der tiental jongeren in ons bedrijf een grote dag. Dertien jonge reservechefs kwamen op die dag naar de Opleidingsschool te Zaandam om daar examen af te leggen voor bedrijfsleider ZB. In april volgden zij allen de kaderkursus te Garderen. Ge durende enkele weken konden zij zich voorbereiden op het examen en nu was het dan zo ver. Iedere kandidaat kreeg 2 X 12 vragen te beantwoor den, die stuk voor stuk niet eenvoudig waren op te lossen. Na afloop kon de voorzitter van de examenkommissie, de heer L. M. de Haas, de uitslag mededelen, die als volgt luid de: Geslaagd de heren H. M. Jans sen; R. J. Gubbels; G. J. Stol- tenborg; M. H. J. v.d. Lubbe; J. M. Vanderbooren; H. W. J. v.d. Bedum; P. E. M. Gieling; A. J. M. Schellekens; H. van Kooten; R. J. Meulendijks; A. Margadant. De heren C. D. Zwetsloot en J. A. v.d. Wiel hadden een eind gesprek met de examenkom missie en namen niet aan het examen deel omdat zij reeds benoemd waren tot ZB-BL. Aan de andere kant is het waarschijnlijk dat u ze al heeft opgemerkt in het li monadeschap van het AH filiaal, want ze zijn al enige weken in de verkoop. We bedoelen de nieuwe limona des met hun bijpassende kleuren, zoals het donker rood van de frambozen- bessen, het zachtgeel van de grape-fruit en de groene kleur van de reine claude. Drie nieuwe limonades dus, waarvan de kleuren met die van de reeds bestaande soorten een fantastische aanblik vormen. Daarbij worden ze nagenoeg alle maal gebotteld in de een malige fles. Smaken de smaken! De kombinatiesmaak fram bozen-bessen is algemeen bekend. De reine claude is echter een aparte smaak. Uit de gehouden waarde- bleek, dat deze limonade vooral kinderen sterk aanspreekt, ondanks of misschien moeten we wel stellen, dankzij de kleur. Kinderen blijken in deze tijd zo enthousiast te zijn voor sterke kleuren, dat een felgroene drank in het ge heel geen bezwaar meer is. Enige jaren geleden zou het ondenkbaar zijn geweest een limonade met een derge lijke kleur in de verkoop te brengen. En tenslotte de grape-fruitlimonade. Een limonade dus met een zacht bittere smaak. Doordat we bij het samenstellen gebruik hebben gemaakt van een bepaald soort vruchtenzuur, is juist deze smaak zo fris geworden. Zo bijzonder goed voor de dorst. En weet u, waarvoor de grape-fruit limonade zo geschikt is? Longdrink Voor een longdrink. Eén deel citroenjenever, een deel grape-fruitlimonadesiroop en op smaak aanvullen met gekoelde up-drank. Op uw gezondheid! De heer D. Vethaak speldt de heer Korzilius het AH-ereteken op de revers. voor het in hem gestelde vertrouwen en fraaie ka- doos. Tevens betrok hij alle anderen in zijn dank voor deze huldiging en het stem de hem tot grote vreugde dat hij weer aktief aan de samenleving deel kon ne men. Naderhand nog uit de mond van de heer Korzelius op getekend: „Het was een on vergetelijke dag en ik ben er nog van onder de indruk". Overwogen wordt een „Alkmaar Packet" aan de wal te leggen, om de overbevolking van het hoofd kantoor op te vangen; M De medewerker, wiens kantoor op de brug van deze salonboot wordt geïnstalleerd, een pet krijgt met gouden band; M De parkeerwachter met Luilak een medewerker het eerste heeft ge groet; M Wijhe binnenkort vlotter via Har derwijk bereikt kan worden dan via Arnhem; Mr De bedrijfsleider in Sterovita- Dordt geen sigaren meer rookt om te sparen voor een nieuwe toeter op z'n stoomboot. M De bedrijfsleider van C.M.S. zich gaat aanbemoeien tegen een nieuw hoofdkantoor, omdat hij zo goed weet wat voor vlees hij in de kuip heeft; M De hoofdredacteur waarempel weer aandacht krijgt voor andere dingen dan z'n reünie; M De muziek nog steeds geen majo rettes kan waarderen; M De meisjes in A.C. Den Haag pag. 1 onderaan) er nog leuker uitzien dan Miss Holland; M De voorzitter van de C.O.R. over weegt zichzelf HERKIESBAAR te stellen omdat hij anders niet KIESGERECHTIGD is; M Je voor het lezen van de publi catie over de looncorrectie per 1 juli een cursus hogere wiskunde gevolgd moet hebben; M En voor het lezen van de orga nisatie-wegwijzer een cursus En gels. Op 22 mei j.l. kwam Abraham bij de heer J. Kisjes op bezoek. De heer Kisjes is werkzaam op de af deling „Bestellingen" van het Ad ministratiegebouw te Zaandam.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 2