Wij stellen voor De heer D. Bouw, vertegenwoordiger Grootverbruik „Openheid en sfeer bij Albert Heijn, alsook de vrijheid in mijn werk maken mijn baan zo aantrekkelijk' Korte flitsen uit Wijhe Poëtische ontboezeming uit filiaal Nijmegen O in één nacht van één naar twee kopjes koffie D'!; H Wa De heer D. Bakker nam afscheid van 't bedrijf 0 IN MEMORIAM De heer D. Bouw. Het Supermarkt-leven, gezien door de ogen van een kantine juffrouw Elke morgen gaan we op de fiets En daarbij zien wij altijd iets. Want door overal goed te kijken, kan men zijn geest verrijken. Zo komen wij 5 vóór of over acht En de baas houdt al de wacht. Vanuit zijn kleine kantoor. Groet hij: „Goede morgen hoor" Zo komen al mijn collega's binnen, De een met méér, d'ander met minder zinnen. Vooral op de maandagmorgen. Heeft men nog slaap en zondags Allen doen het eerst wat kalmpjes Tot aan de koffie, dan wordt men weer spontaan. Dan komen ze weer los En werken als een os. De vitrines worden dan geleegd En overal gschrobd, geveegd. Dan is iedereen weer in aktie, Dat is zo de maandag reactie. Ook heeft ieder zijn vaste taak, Van grote baas, tot jongste snaak. En dat alles in 't geheel, Vormt het gezaamlijk personeel. In 't begin van de week, is het meestal rustig, Maar 's woensdag wordt het publiek kooplustig. Ja en het gekke daarvan is, Iedereen wordt blij en fris. Want een ieder wil graag hopen, Zo veel mooglijk te verkopen. 'rijdag, zaterdag razend druk, it ieder op zijn stuk. Als de kassa's volop rinkelen, Is de stemming top en gezellig winkelen. Hierbij heb ik een stukje bloot gegeven, Van ons daaglijks Supermart-leven Wat ons allen zo doet bekoren, Is, om bij een gezellig team te horen. Al zijn we elk apart maar een kleine ziel, Maar te samen vormen wy het grote wiel. Dit te weten geeft ons licht, Bij het vervullen van onze plicht. Mevr. v. d. Graaf-Rauwhorst Kantine juffrouw fil. 1044 Njjmegen, St. Jacobslaan 137 April 1967 Is het Dan s Transformatie zondagavond 8 uur: De heer Beukers sluit de deuren 3 uur eerder dan normaal. De transformatie neemt een aanvang. Voor raden worden verwijderd en vervangen door het nieuwe assortiment, zondagavond 0 uur: Enkele werklieden beginnen met het plaatsen van een electronische koffiezetma chine. Tevens wordt een nieuwe gebakvitrine ge plaatst. zondagavond 12 uur: De heer Blanke geeft de heer Beukers de hand. On officieel bekrachtigt deze handdruk het nieuwe kon- trakt. De heren Van Veen, Peperkamp, Geerlings, Van Rest, Van Echtveld en Ruisch kijken belangstel lend toe. Tot 7 uur in de ochtend wordt er druk gewerkt. Manager J. de Spa (49 jaar, vader van vier kinde ren) vroeger werkzaam als gerant in Zevenaar schenkt wederom verse en fijne kof fie. De heer Van Veen valt bijna in slaap, doch een pit tig kopje AC-koffie houdt hem nog enkele uren op de been. maandagmorgen 7 ur: De heer Hermanides ont vangt in de vroege morgen het nieuwe personeel en wenst hen veel succes in de ze AC-vestiging. maandagmorgen 7.30 uur De heer Van Heuveln zet bij de medewerkers de puntjes op de i ten aanzien van de eisen die een gast mag stellen aan service, kwaliteit en gastheerschap in een Albert's Corner maandagmiddag 12 uur: Uw verslaggever komt als een der eerste gasten bin nen. Hij vindt het geweldig. Hij praat met iedereen, en schreef wat u nu leest. T~\eze keer stellen wij één van onze vertegenwoordigers grootverbruik aan u voor. De heer J. Pieters vormt met z'n staf van 5 vertegenwoordigers en administratief-commer- ciële medewerkers niet een groep, die erop uit is om op de voorgrond te treden. Toch wordt door deze kleine ploeg veel werk verzet, waarbij de magazijngroep de achterhoede vormt. Het is voor uw redactie een genoegen de activiteiten van deze ploeg via dit interview onder uw aandacht te brengen. IjP&eze keer zijn we naar U Harlingen gereisd om de gelegenheid te hebben de heer D. Bouw aan u voor te stellen. We hadden afge sproken in een hotel-restau rant. De naam van dat res taurant herinnerde hij zich niet, „maar," zo zei hij, het is langs de weg naar Bols- ward onder hoge bomen. En ja, zo'n aanduiding is voor Harlingen voldoende! Verschillen Onder het genot van een kopje koffie vertelde hij vlot en een beetje la chend dat hij vóór de mid dag eerst nog maar een paar klanten bezocht had. ,,U moet weten, verschillen de directrices rusten 's mid dags, zodat je dan als ver tegenwoordiger niet terecht kunt". Zo begon de heer Bouw zijn verhaal. 7o niet overal, dan is het zeker in deze streek van belang, terdege reke ning te houden met de ge woontes en gebruiken van de mensen. De één spreekt altijd in het Fries, de ander spreekt in de Nederlandse taal voorzover het het zake lijke gedeelte betreft en in het Fries voorzover het de conversatie betreft. "l^STeer een ander spreekt 'bijna altijd Nederlands. Dit heeft nog maai- betrek king op taal. Dan zijn er nog wensen aangaande het tijdstip en de dag dat je langs moet komen. Bij de één moet je niet 's morgens, bij de ander niet 's middags komen. Bij de één niet op maandag, bij de ander juist op maandag. Onderscheid TT* r zijn ook grotere ver- schillen aan te wijzen. We kunnen onderscheid ma ken tussen de zgn. wöldsjers en de kleifries. De wöldsjers zijn vanouds de kooplieden van de streek. Vroeger trokken deze met de honde- kar, vandaag met de auto door het land om hun arti kelen aan de man te bren gen. Zij zijn gemoedelijk en met hen is vrij gemakkelijk kontakt te leggen. De klei fries daarentegen is stug ger. Van allen in het noor den kan ik zeggen dat ze recht door zee zijn. Hun ja is ja en hun nee is nee. Je kunt van hen op aan. Daar om, ik kan met recht zeg gen, dat ieder in mijn rayon mij even dierbaar is" aldus de heer Bouw. Blij met concurrentie \7roeger hadden de koop- lieden van deze streken veel voor op AH. De afstand tot Zaandam was nog bijna niet te overbruggen. Het duur de lang voordat de bestelde goederen aankwamen. En er was erg veel breuk. In de loop van de laatste 8 jaren is dit Operatie Oud-Leusden" rJ1ijdens een goed voorbereide en uitgevoerde „OPERATIE OUD-LEUSDEN" namen nijvere personeelsleden van ALBERTS CORNER in de nacht van zondag 2 op maandag 3 april het nabij de rijksweg E 8 Utrecht-Zwolle, ter hoogte van de afrit naar Doorn, gelegen Hotel-café-restaurant Oud-Leusden over. Is gold het een militaire operatie zo snel, zo nauw keurig en zo verrassend veranderde het inwendige van deze charmante rustplaats van eigenaar. Moesten gasten op zondagavond om 8 uur nog een greep in de porte- monnaie doen voor hun tweede kopje koffie, 16 uur later kregen zij hun tweede kopje koffie gratis aangeboden. De mannen en vrouwen van Albert's Corner „veldheer" G. J Hermanides hadden het weer eens gefikst. T\EZE nieuwe AC heeft enkele gescheiden afdelingen. In het voorgedeelte kunnen de klanten een keus doen uit de AC-menu- kaart. In het sfeervol ingerichte restaurant, waar in de avonduren de kaarsen van het geheel een stemmingsvolle ruimte maken wordt een menukaart door perso neel en gast gehanteerd, welke praktisch gelijk is aan de kaart welke indertijd door de vorige exploitant werd gevoerd. De naam „Oud Leusden" staat borg voor voortreffelijke spijzen tegen aan trekkelijke prijzen. Deze AC is dag en nacht geopend. Bovendien zijn de hotelkamers aan de eisen van de moderne reiziger aangepastdus gezellig en met alle comfort. Hel dere toiletten en een prima ver lichting in gang en trappenhuis completeren alles. Medio september zal ook de opleiding van Albert Heijn worden gegeven in dit prach tig, midden in een bosrijke om geving liggende Oud-Leusden. Voor de aanstaande cursisten dus een fijn oord, waar men in alle rust kan werken en stu deren. veel beter geworden. De we gen zijn verbeterd. De trans porten uit Zaandam zijn effi ciënter georganiseerd en het verpakkingsmateriaal is be langrijk verstevigd. H grootverbruik treedt hoe langer hoe meer op de voorgrond, net als de filialen. Overigens, ik ben ook blij, dat er concurrentie is. Je moet dan je artikelen verkopen in de eigenlijke be tekenis van het woord. Nee, de monopolie positie is niet alles, vind ik." Pioniersarbeid Na de oorlog heb ik eerst in Den Haag gewerkt in een vertegenwoordigers- functie. Na een paar jaar wilde ik terug naar het noorden. Ik kon toen in Ap pelscha een woning krijgen. Dat heb ik gedaan. Ik ben naar de firma C. Jamin ge gaan. Daar ben ik rayon verkoopleider geweest. Ik moest depots helpen oprich ten. Je ging dan met be paalde winkeliers praten, zodat zij artikelen van C. Jamin gingen nemen in het assortiment. Soms lukte dat, soms niet. Dit was echt pio niersarbeid en dat pionieren heb ik altijd gewild. een gegeven moment had ik 50 depots onder mij. Ik kreeg dan ook veel administratieve bezigheden. Ik verlangde terug naar het werk in de buitendienst. Ik las een advertentie van AH voor vertegenwoordiger grootverbruik. Ik solliciteer de, kreeg een oproep en werd getest. Zoals u ziet, ik ben aangenomen. In de eerste tijd heb ik na gedacht hoe ik het zou aan pakken. Vaste voet ^eze functie had veel overeenkomst met de functie van rayonverkoop- leider. Dezelfde werkwijze zou ik proberen te hanteren d.w.z. ik ben begonnen om f in de hoofdbesturen van be jaardencentra en ziekenhui- zen e.d. iemand klant van AH te maken. f Langzaam maar zeker kreeg fik vaste voet bij deze cen- tra. Wanneer je eenmaal f iemand in die kring hebt f die zijn of haar artikelen f van AH betrekt, krijg je de f anderen bijna vanzelf. De kwaliteit van de AH- artikelen is een reclame die niet te overtreffen is. In de vergaderingen van directrices wordt gespro- ken over de leveranciers. #Op deze manier heb ik het vertrouwen van de afne- mers weten te winnen. Je wordt nu gezien als ver- trouwensman, ook in be- paalde bestuurs- of persoon- i lijke aangelegenheden. Dit 4 vertrouwen moet je je ieder 4 moment weer waardig to- ^nen. Je dient m.i. de klan- iten dan ook eerlijk voor te# 4 lichten over de artikelen en# 4 je eerlijke mening te zeg-{ 4 gen. t Kontakten 4 /"V71 ^e kontakten te on-i derhouden bezoek ik# Interieur AC Oud Leusden f elke vier weken iedere klant. Ze kunnen dan op je rekenen. De klanten vragen soms de gekste dingen, maar ik probeer ze zoveel mogelijk ter wille te zijn. Pionierselement dienstbetoon in de? ruimste zin en het pio-? nierselement vind ik het? meest plezierige in deze? functie. Nee, eigenlijk is het? moeilijk te zeggen wat ik? het meest plezierige vind.? De hele functie is naar mijn? zin, de openheid die er bij? AH is en de vrijheid die je? hebt. Ja de sfeer die er bij? AH hangt, ligt me wel. IkJ voel me er thuis." Op onze vraag, wat de# meeste moeilijkheden# opleverde in deze functie,# zei de heer Bouw direct:! „dat is de afstand naar 2 Zaandam en de onbekend-i heid van de afdeling groot- 4 verbruik. Zoals ik net al zei: 4 er is in 8 jaar tijd al heel 4 wat veranderd maar het 4 kan nog altijd beter. 4 Sport houdt fit I \^7anneer je een hele dag\ op pad bent geweest heb je 100 tot 150 km ge-\ reden en overal wel één o/J twee kopjes koffie gedronken.4 Als er in een ziekenhuis eenk feestje is, komen er ook nog\ één of twee gebakjes bij. Dei gevolgen hiervan zijn dan op 4 mijn leeftijd (45 jaar) dat je 4 stramme ledematen krijgt en 4 een buikje. Om dit wat tegen\ te gaan, speel ik volleybal. Ik A zit in een club met heren van i ongeveer dezelfde leeftijd. Eén A avond in de week trainen we.\ Die training is behoorlijk pit- 4 tig. Zo krijgen we b.v. reac-4 tietraining. Bovendien spelen 4 we een avond in de week in 4 de competitie. Ik doe dit erg A graag. En het gaat ons goed A af. 7anneer ik 's avonds# thuiskom, ga ik de? administratie bijhouden en? alvast plannen maken voor? de volgende dag. Bij grote? drukte neemt mijn vrouw# de telefoon voor haar reke-? ning. Zij steunt mij gewei-? dig in mijn werk. Ik geloof? beslist dat het werk van de? man een grote invloed heeft? op de vreugde in het gezin? en dat het werk de saam-? horigheid onderling kan versterken." Werk, gezin en? sport vormen voor de heer? Bouw één keten waarvan? de schakels volledig op? elkaar zijn ingesteld. f Evenwichtigheid f T#o namen we afscheid van *-* een tevreden en gelukkig man. Een voorbeeld van even-\ wichtigheid in deze bewogen tijd, dachten we, toen we hem f zagen wegrijden, het Friese land in, om weer directies tc bezoeken en de omzet van AH grootverbruik nog groter te? maken. In de O.R.-vergadering van 27 april j.l. werd de heer L. Stap opnieuw gekozen als secretaris. De diverse commissies werden als volgt samengesteld: Tariefcommissie: J. W. v. d. Sluis T. Mentink. KlachtenJ ontslagcommissie: H. Dijkslag G. H. Bouwmeester. Sociaal fonds: H. Hattink D. J. Jonkman L. J. Stap. Overwerkcommissie: W. Mey- boom J. W. v. d. Sluis. Spaarregeling: H. de Groot D. Wienbeld G. H. Bouwmeester G. Nienhuis. O.a. werd ook besloten de voor publicatie geschikte besluiten op het publicatiebord aan het perso neel bekend te maken. In het ver volg zal de O.R. na werktijd ver gaderen. Verder werd er op aan gedrongen iedereen in het bedrijf te verplichten een witte muts te dragen. Personeelsvereniging en zieken Het bestuur van de personeels vereniging P.B. Wijhe heeft het jaarlijkse uitstapje voor de le den vastgesteld op zaterdag 3 juni a.s. Omstreeks acht uur wordt per trein vanuit Wijhe vertrokken. Wij gaan dan rechtstreeks naar Haarlem. Vanaf Haarlem per bus naar Bennebroek (Linnaeushofen later via Zandvoort, Bloemen- daal naar Amsterdam. In Am sterdam wordt een boottocht door de grachten gemaakt en verder is er twee uur gelegen heid in de hoofdstad te passa gieren. A.u.b. geen Wijhe-hap- pening bij het Lieverdje. Om half zes dineren in Krasnapol- sky en om half negen per trein weer naar Wijhe. Wij wensen U heel veel plezier. Gelukkig deze maand weinig zieken van ernstige aard. De heer Klein werkt weer enkele uren per dag, hoewel hij nog niet de oude is. De dames v. Wijk-Brehen en Veneman zijn inmiddels weer aan de slag. De Deventernaar J. H. Mentink wordt in het zie kenhuis verpleegd. Een maand geleden bleef hij thuis. Men tink is herstellende van opera ties aan de bloedvaten, die zijn vervangen door plastic-vaten. De personeelschef de heer H. de Groot bezocht hem in het ziekenhuis. De heer A. Hek kink, Lemelerveld knapt aar dig op, maar mag nog niet werken. AH's postbezorger "yrijdag 28 april is er afscheid genomen van AH's post bezorger de heer D. Bakker. De heer Bakker heeft tot de oorlog een melkhandel gehad. Daarna heeft hij enige jaren gewerkt in een kaas-exportbedrijf. Wegens over plaatsing van dit bedrijf heeft hij enige jaren als broodbe zorger gewerkt. ,p 14 maart 1960 trad hij in dienst bij Albert Heijn als llTij ontvingen het droeve bericht, dat na een langdurige ziekte op 8 april 1967 is overleden Maria Paula Lamberia Gerijen in de leeftijd van 20 jaar. Mejuffrouw Genjen was medewerkster in ons filiaal Swalmen. Ons medeleven gaat uit naar de familie van de over ledene. Wij wensen hun toe dat zij de kracht kunnen op brengen te berusten in het heengaan van haar nog zo jonge leven. Zij ruste in Vrede. algemene hulp in de Koekbak- kerij. Door vertrek van de toenmalige postloper, heeft de heer Bakker deze baan over genomen, welke hij tot heden heeft vervuld. Deze taak heeft de heer Bakker op een byzon- der prettige wijze verricht. Htf was een geziene figuur op alle kantoren waar hij post bracht of ophaalde en wat zeer be langrijk was: hij deed dit feil loos. Sporadisch kwam een postmap op een onjuist adres. TTanzelfsprekend i grote getale a nam men in grote getale afscheid van hem. Vele sprekers spraken de heer Bakker toe, welke woorden gepaard gingen met mooie cadeaux. Cadeaux ont ving hij namens de directie, chefs, kantoorpersoneel en personeelsfonds. Ook namens het personeel, dat dagelijks met de bussen vervoerd werd en waarover de heer Bakker de leiding had werden hem ca deaux geschonken.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 5