Korte schets van het nieuws uit PB Wijhe op zich wachten... Sportuitwisseling tussen PB Wijhe en AH Zaandam met veelzijdig programma 1887=1967 UIT AH's HISTORIE Bartelson bezoekt De heer C. de Grooth vierde zijn 25-jarig jubileum Voor elk wat wils G. de Ruiier en C. van Sloten behaalden als eersien diploma van „Koeltechnisch vakman'' In mijn vorige verslag schreef ik over de heer Kuiper (Tech Bur.) dat hij 25 februari 12} j jaar getrouwd was. Dit was in de opstelling van de lijst fou tief gemeld. Dit duurt nl. nog vier jaar. Wij mochten in het bedrijf een bruid begroeten en wel mej. E. Baijens van de Centrale Per soneelsdienst. Op 15 maart huwde zij met de heer D J M. Groen. Wij wensen haar en haar man een gelukkig en gezond huwe lijk. Veten van ons hebben op 3 maart afscheid genomen van de heer R. Dop. die na 42 jaar dienstverband met pen sioen is gegaan. Wij wensen hem graag nog menig jaar in goede gezondheid toe. Bij de familie G. Onrust is een zoon geboren. Onze felicita ties. Wij hopen dat hij in de beste gezondheid mag op groeien. In de maand april hebben wij nog feestgangers te melden: Op 11 april was de heer B. Bruinink 12x/> jaar in dienst. Mevrouw M. de Vries-Selgert was H april 12}/2 jaar ge trouwd. De heer en mevrouw A. N. Poetsma vierden op 22 april hun 25-jarig huwelijksfeest. De heer F. Brinkkemper was op 21 april 25 jaar in dienst. De heer F. Jorge huis was op 27 april 12\j jaar getrouwd. Voor al deze feestgangers on- c felicitaties en nog vele ja ren toegewenst. Zoals gewoonlijk gaan wij on- ■e ziekenlijst bekijken. Mej. J. Oosting is na haar op name voor 10 dagen in Bui- tenveldert weer thuis en de uit slag was goed. Dus een mooie tijding en wij hopen dat alles een gunstig verloop mag heb ben voor een algeheel herstel De heer J. Lokkerbol. die nog steeds voor bestraling naar 't ziekenhuis moet. wensen wij 't allerbeste. De heer C. Smit (BTD) is nu weer gedeeltelijk zijn werk begonnen, na enkele weken rust. De heer JDaub is vanaf half januari thuis wegens ziekte. Wij hopen voor de heer Daub dat zijn gezondheid weer spoe dig mag wederkeren. De heer Pasma. die weer voor halve dagen aan 't werk was gegaan, moest zijn werk weer door ziekte opgeven. Het is wel jammer als je zo vol goe de moed bent en 't gaat dan niet. De heer Lagrand moest een paar weken rusten. Wij ho pen dat alles een goede uit slag zal brengen. De heer v. d. Pal. die enige weken wegens ziekte thuis was, is nu weer voor halve da gen aan 't werk. Mej. Hajema moest voor en kele weken met haar been rust houden, maar is nu alweer zo ver dat ze weer mag lopen. De heer M. Hartog is na de laatste oogoperatie weer voor halve dagen aan 'f werk. De heer Jung (Techn. Dienst) heeft een droevige tijd gehad want op 2 maart is mevr. Jung overleden en nog zo betrekke lijk jong (52 jaar). Voor haat en kinderen een zware slag. Mevr. De Graaf uit Landsmeer (KB) is weer aan 't werk. na enige tijd ziek te zijn geweest. Mevr. Hcijnis is al een paar weken thuis door ziekte. Mevr. Spaan is nu meer dan een jaar thuis. Onze beste wensen voor een spoedig her stel. Mej. Wester veld van de WK is een paar weken thuis door ziekte en wij wensen ook haar 't allerbeste toe. Mevr. Zoet is na een paar maanden ziek te zijn geweest eer aan 't werk. Mevr. B. Cortes-Cosio moest naar 't ziekenhuis. Wij hopen voor haar dat ze spoedig be ter mag zijn. Ook de heren J. Brehler, De Boer. J. Mooij en M. Bergh. die al lange tijd ziek zijn. wen sen wij van harte beterschap. Zo wil ik dan dit aprilnum mer besluiten met al onze zie ken 't allerbeste toe te wensen. Donderdag; 9 maart j.l. was de heer de Grooth afd. „Transito" 25 jaar in onze dienst. De jubilaris had enige jaren op kan toor gewerkt hij de fa. Adriaan Honig te Zaandam, (Olieslagerij en Veekoeken fabrieken). Door sollicitatie hij Albert Heijn werd hem een administratieve baan aangeboden op de „Retour afdeling", waarin hij l/2 jaar gewerkt heeft. Afdelingschef ¥~\aarna werd hij overge- plaatst naar de retour afdeling van de fabrieken om daar de administratie te ver zorgen. Wegens vertrek van het hoofd van deze afdeling, werd de jubilaris chef van deze afdeling, waardoor hij de ge hele verantwoording kreeg. /~\p 1 oktober 1950 werd hij als chef overgeplaatst naar de filialen expeditie. Door het in gebruik nemen van het Dis tributie-Centrum, verviel de expeditie voor de fabrieken. Opnieuw kwam in zijn werk een wijziging. Thans heeft hij met een groep medewerkers de zorg, onze gereedgekomen pro ducten af te voeren naar het D.C. Tevens verzorgt de heer de Grooth de administratie van de goederen, welke door onze leveranciers afgeleverd worden aan de fabrieken. Tl uiten zijn dagtaak verzorgt hij nog werkzaamheden voor de „Bond van Oorlogs slachtoffers" en het verbond voor „Veilig Verkeer". Tevens was de jubilaris vele jaren als bestuurslid verbonden aan de toneelvereniging „Dr. Willem Roy aards". Gouden AH-insigne "Tic jubilaris werd in het Ont- spanningsgebouw gehuldigd. Namens de Directie sprak de heer P. C. Vink, de jubilaris toe, waar bij hij een gouden A.H.-insigne en enveloppe met inhoud overhan digd aan de heer Grooth. Legpenning De heer Drs. L. Caarls over handigde de legpenning van Mij. v. Nijverheid en Han del. Namens collega's en per- soneelsfonds ontving hij een tuinstoel en een enveloppe met inhoud. Ook de bond van Oor logsslachtoffers en Veilig Ver keer gaven blijk van belang stelling. Wij weten niet hoeveel lezers van AH-flitsen zaterdagavond 1 april te vergeefs hebben gewacht op het tv-debuut van AH-cas- sièrèe Ria Lip, die 2 zelf ge schreven liedjes zou zingen; Wacht niet op mij en Do not believe me (geloof me niet). Wel weten we dat zelfs redaktieleden en colle ga's waar zij elke dag mee samenwerkt, er ingetippeld zijn. Ria Lip (in de naam is de datum 1 april verborgen) heet in werkelijkheid Joke Hagen. Zij werkt op de re- klamestudio in Zaandam en helpt er dapper aan mee dat onze filialen op tijd keurig verzorgde raam- en winkel promotiemateriaal ontvan gen. Zelfs de microfoon in haar hand was niet echt maar een onderdeel van een foto-flitsapparaat. Bedankt Joke, je hebt je rol keurig gespeeld enne... wat ons be treft mag je best op de beeldbuis hoor. Op 20 mei a.s. zullen wij een sportuitwisseling hebben tus sen P.B. Wijhe en A.H. Zaandam. We hebben er maar een hele zaterdag voor uitgetrokken, want om verschillende mensen een gelegenheid te geven om hun sportieve pres taties te tonen en om wederzijds kennis te maken. Dat zijn dingen die je niet in een paar uur kunt doen. We vinden het prettig om op de 20ste mei onze collega's uit het „Oos tende begroeten en we verwachten dat niet alleen dege nen die in Zaandam aan sport doen, doch ook vele andere A.H.'ers en 'sters een kijkje komen nemen op deze zaterdag. Batman bezocht 27 Supermarts in Batsportcar In de eerste helft van april reed een razendsnelle Bat sportcar door Nederland om 27 AH SuperMarts te be zoeken. De jeugd was tevo ren gewaarschuwd zodat er overal grote groepen kinde ren met spanning de komst van Batman afwachtten. Er waren SuperMarts waar 1000 kinderen een glimp wilden opvangen van de populaire TV-held. Op de foto ziet u dat zelfs stromende regen niet kon verhinderen dat Batman en Robin handen te kort kwamen om de Gratis Batkaarten uit te reiken. Ook de plaatselijke pers heeft in haar redaktionele kolommen aandacht besteed aan deze succesvolle AH- stunt. Welke takken van sport er op die zaterdag te zien zullen zijn, wel natuurlijk voet ballen, verder volleyballen, ta feltennissen, biljarten, dammen en bridgen. Het programma is als volgt: om ca. 10 uur komen onze gas ten uit Wijhe met de bussen bij het O.G. aan. We krijgen gele genheid om even kennis te ma ken en tegelijkertijd is het dan koffietijd, want zij hebben dan al een hele reis achter de rug. Om half elf beginnen we met bridgen, dammen, biljarten, ta- feltenissen en worden de men sen die gaan voetballen en vol leyballen naar de terreinen ge bracht. Onze gezamenlijke lunch houden we weer in het O.G. om 13.00 uur. 's Middags worden de wedstrij den vervolgd en we dachten te gen half zes alle evenementen klaar te hebben. Na de uitslag en berekening zou dan om ca. 6 uur de prijsuitreiking kunnen plaatsvinden, die door onze di- rektie wordt verzorgd en om half zeven ongeveer zullen we allen aan tafel gaan voor de maaltijd. We hebben dan nog gedacht aan een gezellig dans je en babbeltje en om ca. 10 uur vertrekken de mensen uit Wijhe weer met de bus. De dag is dan wel vol, maar hopelijk komen ze die zaterdag nog net voor twaalf uur thuis. Zoals u ziet, wel een „lekker" programmaatje, dat ook nog ruimte openlaat voor een praatje over en weer. Op de pu- blikatieborden worden al ver schillende mensen gevraagd om mee te doen aan dit sportieve evenement en we hopen, dat al le teams, elftallen en dergelijke beslist kompleet zullen zijn. Een ieder is natuurlijk welkom en speciaal voor onze Zaanse A.H.'ers/sters, zeggen we houdt nu alvast deze dag vrij, u zult er geen spijt van hebben. Alle belangstellenden zijn wel kom en kunnen de gehele dag in en uit lopen, want ons O.G. is en blijft de gehele dag open. Van de Huishoudbeurs kun- we u vertellen, dat wy met ca. 50 personen ter beurze zijn gegaan op donderdag 6 april j.l. We hebben heel veel mooie, leuke en „dure" dingen gezien. Een ieder is zijn eigen gang ge gaan en alleen zijn we met zijn allen heen en terug naar Mo- kum met de bus gegaan. Als we zo de mening van de dames be luisteren, kan de P.V. gerust nog eens een keertje met zo'n evenement aankomen. /~\p 6 mei gaan we naar Texel. 11 heeft de aankondigingen al zien hangen en we hopen dat we een hele goede dag tegemoet gaan. Volgens de insiders is het nu op het eiland al mooi, dus over een paar weken als wij gaan, en we hebben een klein beetje me dewerking van het zonnetje, nu dan zullen weer vele natuurlief hebbers kunnen genieten. U weet het. opgaven tot de bussen vol zijn en dan sluiten we weer.' Ditmaal willen wij U iets vertellen over een teintje bo ter. De meesten van U zul len dat woord teintje nog nooit eerder gehoord hebben. Het was een klein plat vaat je, ongeveer ter grootte van een Goudse kaas. De heer Terwee vertelde ons dat de boeren in deze vaatjes vroe ger hun boter afleverden in dien zij zelf karnden. De boter werd in het begin van de vorige eeuw verkocht per kop (een soort maatbe ker). In die „koppen" van 500 gram werd de boter dan ook gevormd. Er waren goe de en slechte boeren. De laatsten leverden de kleine koppen. Een kop boter kost te in die tijd, schrik niet, on geveer 30 cent De heer J. Bouma Heino onderging in de Rijkskli nieken te Utrecht een zware keeloperatie. Hij is inmiddels weer thuis, maar algeheel her stel zal nog wel enige tijd ver gen. Mej. G. Veneman (kantoor) moest plotseling in het Zieken huis te Zwolle worden opgeno men voor een acute blinde darm operatie. Hopelijk is zij weer spoedig thuis om op te knappen, zodat zij haar werk kan hervatten. Onze hoofdboekhouder de heer L. Klein moest in het Zieken huis te Zwolle worden opgeno men. Hij is geopereerd aan de maag. Ook hij is weer thuis en zal nog enige weken aan moe ten sterken. T. Hekking uit Lemelerveld werd bij het oversteken van een straat door een bromfiets aangereden. Gevolg: een zwa re hersenschudding en opname in het Ziekenhuis te Zwolle. Momenteel weer thuis. Hij knapt aardig op. J. W. Preuter, deegbereider in de keuken was de eerste A.H.- er uit Wijhe die zijn 12 V2 jarig jubileum vierde in A.H.-ver band. Hij kwam op 27-9-'54 in dienst. Op het privé kantoor werd hij toegesproken door de heer J. Nijman Sr. (directie) en door de heer G. H. Bouw meester O.R.Ook ontving de heer Preuter, die werd gepre zen als een degelijke kracht, steeds bereid tot extra presta ties, de gebruikelijke geschen ken. Op 31 maart j.l. werd afscheid genomen van de heer H. J. Brok (65 jaar), sinds 26/3'62 in dienst, de laatste jaren als beheerder darmen-magazijn. Een onopvallende maar zeer serieuze werker, uiterst be trouwbaar. Hij zou nog graag enige tijd doorwerken, maar zijn echtgenote en kinderen vinden dat hij moet stoppen. Op het privé kantoor werd hij toegesproken en ontving hij het gebruikelijke vleeswaren- pakket. Mevr, S. van Wijk-Brehen (kan toor) volgde het voorbeeld van haar collega mej. Veneman door ook heel plotseling last van haar blinde darm te krijgen. Directe zie kenhuis-opname en operatie wa ren de gevolgen. Uiteraard wen sen wij haar spoedig herstel. De heer A. A. Gigengack voorman worst-stopper) was op 6 april j.l. 12}A jaar werkzaam aan het P.B. Wijhe. Tijdens een korte bijeen komst op het privé kantoor werd de jubilaris door de heer J. Nij man Sr. toegesproken, die hem tevens een geschenk onder couvert en het AH speldje aanbood. Na mens de O.R. feliciteerde de heer Stap de jubilaris. Een gedeelte van het team Technisch Onderhoud te Hilversum. Begin maart behaalden de heren G. de Ruiter en C. van Sloten van de afdeling Technisch Onderhoud te Hil versum het diploma van „Koel technisch vakman". Aparte vermelding CF over ons bekend, zijn dit de *-* eersten in ons bedrijf, vandaar dat wij dir een aparte vermelding waard achtten, daar de koeltech niek in ons bedrijf een steeds be langrijkere rol gaat spelen en bekwame vakmensen nodig zijn. Het hoofd van de Bouw- Technische Dienst Ir. H. N. Mol feliciteerde beide ge slaagden op 16 maart jl. in aanwezigheid van hun chefs en een lid van de personeelscom missie in Hilversum. Hij wekte op het hier niet bij te laten en sprak tevens de wens uit, dat ook de andere cursisten spoe dig zullen slagen. Ten onrechte is onlangs in deze rubriek vermeld dat de heer J. A. ping, HK op 25 januari j.l. zijn 40-jarig huwelijksfeest zou vieren - juiste datum is echter 5 mei 1967. Z zaken H huwelijk Datum in- Jubi- Naam /Werkzaam: dienittr./ huwelijk *1967 Z H Mej. N. P. v. d. Berg (5711) 1- 5-62 1- 5 5 Hr. A. Th. Cuypers (DC mag. 1-11-54 1- 5 12% Hr. J. Ph. Ypma (HK/CPD) 1-11-54 1- 5 12/, Mej. J. T. M. Logtenburg (5569) 1- 5-62 1- 5 5 Hr. K. Wieringa (Sterovita) 1-11-54 1- 5 12'/, Hr. A. D. J. Konings (7277) 4-11-54 4- 5 12'/, Mevr. G. M. Weddema-van Zetten 4- 5-27 4- 5 40 (PB Div.) Hr. J. A. Popping (HK reel.) 5- 5-27 5- 5 40 Mevr. A. Hagcnbeuk-den Oude (PB KB) 7- 5-62 7- 5 5 Mej. M. Sengers (AG Ponsk.) 7- 5-62 7- 5 5 Hr. A. de Jong (PB/CF) 8-11-54 8- 5 1254 Hr. H. Mulder (PB/VA) 8-11-54 8- 5 12'/, Hr. J. Zeeman (DC/TD) 13- 5-42 13- 5 25 Dhr. J. P. Korzilius (AG ba'ansmaker) 13- 5-27 13- 5 40 Mej. A. S. Hoddenbach (5714) 14-11-54 14- 5 12'/» Hr. J H. van 't Kaar (PB/TA) 15- 5-42 15- 5 25 Hr. J. G. I». C. Brooimans (1018) 18-11-54 18- 5 12'/, Hr. W. G. Zaal (PB/VA) 19-11-54 19- 5 12'/, Mej. E. Joosten (5614) 20- 5-62 20- 5 5 Hr. J. Kop 1 DC vervoer) 20- 5-42 20- 5 25 Mej. C. M. Feddema (5727) 21- 5-62 21- 5 5 Mej. B. Kom (1035) 21- 5-62 21- 5 5 Mej. G. W. M. Lek (5607) 21- 5-62 21- 5 5 Hr. G. Schouten (Sterovita) 21- 5-42 21- 5 25 Dhr. J. Kerkhoven (Prod. Bedr. LF) 21- 5-42 21- 5 25 Hr. R. Korver (PB/KB) 22- 5-42 22- 5 25 Hr. H. W. de Vries (FM Gr./fr) 22-11-54 22- 5 12'/, Mevr. J. H. v. Deenen-Elst (5625) 26- 5-62 26- 5 5 Hr P. E. Samuel (5543) 27- 5-42 27- 5 25 Mej. A. C. M. Canten (7173) 28- 5-62 28- 5 5 Hr./Mvv. J. Faber (5788) 30- 5-27 30- 5 40 Hr J. in 't Veld (1030) 30-11-54 30- 5 12'/, Mej. P. van Velzen (5507) 30- 5-62 30- 5 5

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 4