De heer J. ten Elzen ging na 46 jaar PB Wijhe met pensioen Nieuwe Albert's Corner geopend te Oud Leusden bij Amersfoort Eerste motel van AH Het D.C. op ziekenbezoek PB Wijhe koos nieuwe Ondernemingsraad Voorzieningen Recht-door-zee-man N. een diensttijd van 46 jaar heeft Jan ten Elzen (voor man-Hammen afdeling) vrijdag 7 april j.l. afscheid ge nomen van de directie en het personeel van het P.B. Wijhe. De heer G. B. van Hees vierde zijn 25-jarig jubileum Uitkeringen Stichting Fonds Bijzondere AH biedt faciliteiten voor dokters- en apothekerskosten voor werknemers(sters) de hotel voor langere tijd te De heer kunnen hu- J- P- Blanke ren, zodat dan onze gasten nu ook in de buurt van Amersfoort kunnen eten. Oud Leusden bezit naast een groot restaurant ook enkele zalen die ver huurd kunnen worden voor bijeenkomsten en partijen en bovendien een behoorlijke hotelgelegenheid, gelegen aan de rondweg om Amers foort. Dit is het eerste motel dat Albert Heijn zal exploi teren. In dit verband noemen wij Eerst een jubileumbericht De Hr. v. d. Bijl onto.) vierde zijn 12Yi jarig huwelijksfeest. Wij wensen hem en zijn gezin nog veel prettige jaren toe. Hij zegt ook bij deze personeels fonds dank voor de op deze dag ontvangen atten- tie. Nu weer de zieken. Hr. Olde Bol' haar (mag.) en Hr. Spek (mag.) hebben beiden het werk weer voor halve dagen hervat. Voor hen ook de beste wensen en dat het goed moge gaan. Hr. Tijm (kaas) werkt na zijn langdurige ziekte ook weer voor halve dagen en het gaat goed met hem. Hr. Krijt (non food) heeft na zijn ziekte ook nu het werk weer her' vat en we hopen dat het goed mag gaan. Hr. Bakker verv.) is weer al een hele tijd ziek thuis. Wij wensen hem het beste toe en hopen dat ook hij weer spoedig gezond mag zijn. Hr. Barteling groot verb.) is ook al een hele tijd ziek, hij moet nu opgenomen worden ter observatie in het ziekenhuis. Wij wensen hem van harte beterschap toe. Hr. Visser (kaas) is nu weer al 9 maanden ziek en zo te zien zal het nog wel even duren, eer hij weer goed zal zijn. Wij wensen hem het beste toe. Hr. v. Tiel (kaas) is opgenomen in het ziekenhuis, hij heeft een hartaanval gehad. Van harte be terschap toegewenst. Hr. Visser (ontv.) is ook weer al een heel tijdje ziek. Het zijn zijn ogen: hij ziet zeer slecht. En vol gens de berichten ziet het er niet zo mooi uit Het zal dan ook nog wel een poos duren eer hij weer hersteld zal zijn. Ook van harte beterschap toegewenst. Hr. Tolstra ontv.is ook weer al een hele tijd ziek thuis en gaat nog niet zo erg hard vooruit. Het kan nog wel enige tijd duren voor hij het werk weer kan hervatten. De beste wensen voor hem. Hr. Konings (div.) heeft weer in het ziekenhuis gelegen voor een operatie, maar het gaat goed met hem. Hem ook de beste wensen voor een spoedig herstel. Alle zieken nog een spoedig her stel toegewenst. even de naam van onze pros pector de heer J. P. Blanke, die door vele kontakten met de voormalige eigenaar er uiteindelijk in slaagde om de overname te bewerkstelligen. Aangezien Oud Leusden in een bijzonder mooie bosrijke omgeving ligt, zijn wij er wel bijna zeker van dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken om een bezoek te brengen aan dit prachtige motel. Op de valreep kwam nog aan vullende copie binnen, die helaas niet meer opgenomen kon worden- In ons meinummer zult U hierover dus nog meer kunnen lezen. jTVp dinsdag 28 maart j.l. vond aan het P.B. Wijhe de twee-jaarlijkse verkiezing plaats voor de leden van de Ondernemings Raad. De uitslag was als volgt: NVV groep: G.H. Bouwmeester 118 stemmen G. Jansen 105 G. Nienhuis Sr. 85 H. Esbach 82 J. W. v. d. Sluis 81 D. J. Jonkman 81 W. Meyboom 78 H. Dragt 75 A. Lanting- Kattouw 75 A. Gigenack 68 G. J. Zuiderbaan 43 CNV groep: H. Dijkslag 77 W. Borger 43 N.K.V. groep: A. Mensink 63 Th. Bosch 62 Aantal kiesgerechtigden 204, niet aanwezig, geen be langstelling enz. 55. Van de 149 ingeleverde biljetten waren er 3 blanco. De resterende 146 stemmers konden max. 146 x 9 is 1314 stemmen uitbrengen, maar dit werden er 178 minder omdat niet idereen 9 stemmen uit bracht. Voor de groep leidinggevend personeel was L. J. Stap alleen candidaat en voor de groep kantoorpersoneel alleen J. Half- werk, daar geen tegencandida- ten beschikbaar waren. De kiesgerechtigden is schriftelijk verzocht eventuele bezwaren kenbaar te maken. Hierop werd niet gereageerd, zodat genoemde heren zonder stem ming gekozen werden. De nieuwe O.R. is nu als volgt samen gesteld: Fabriek G. H. Bouwmeester, N.V.V., uitbeenafd. (herkozen)G.Jan sen, N.V.V., worstmakerij; G. Nienhuis Sr., N.V.V., expeditie (herkozen); H. Esbach, N.V.V., techn. dienst; J. W. v. d. Sluis, N.V.V., uitbeenafd.; D. J. Jonkman, N.V.V., droogkamer (hei'kozen); A. Mensink, N.K. V., hammenafd.; H. Dijkslag, C.N.V., felsafd. (herkozen); W. Meijboom, N.V.V., snijkamer. Kantoor: J. Halfwerk, N.V.V., planning. Leidinggevend: L. J. Stap, N.V.V., expeditie (herkozen). T"\at in onze onderneming een Stichting Fonds voor Bij zondere voorzieningen is zal vele van onze lezers onbekend zyn. Gelukkig, want er zijn niet zo veel „noodgevallen" meerToch bedroeg het aantal gevallen waar het fonds in 1966 gelde lijke bijstand verleende nog 61 tegen 43 in het voorgaande jaar. Verschillende gevallen had den betrekking op dokters- en apothekerskosten voorzover deze in meerdere of mindere mate uitgaan boven hetgeen vergoed wordt via de vergoe dingen uit hoofde van ver plichte- of vrijwillige ziekte kostenverzekering. Ook werd financiële hulp ge boden ingeval van ziekte van de huisvrouw. Voorts bij verpleging elders voor bijko mende kosten. Kortom ieder een, die door buitengewone om standigheden door ziekte e.d. in moeilijkheden komt, kan zich tot het Fonds wenden voor fi nanciële bijstand. De desbe treffende regeling vindt u hier naast nog eens volledig ver meld. T"\aarnaast kent het Fonds uitkeringen toe in geval len van chronische ziekte, waarbij onze maatschappelijk werkster, mejuffrouw G. Meijn, in bepaalde gevallen als verbin- dinspersoon tussen betrokkene en bestuur optreedt. TTet totaal der uitgekeerde bedragen bedroeg in 1966 20.541,24 waaruit moge blij ken, dat de gemiddelde uitke ring ruim 335,was. Het gaat dus in het algemeen om belangrijke uitgaven en niet om kleine postjes. Het Fonds, waarover de heer C. Kraaij het beheer voert, hoopt op de thans gevolgde wijze door te kunnen werken. Het Bestuur. ^lle werknemers, kostwinner of kostwinster zijnde, werk zaam by Alb.HeynN.V., dieniet verplicht verzekerd zijn inge volge het ziekcnfondsbcsluit, kunnen een vergoeding ontvan gen van de kosten van huis arts, apotheker e.d. voor het gehele gezin voor zover deze kosten meer bedragen dan 4 °/0 van het fiscale loon. Dit percentage wordt verminderd met Zi voor ieder kind, te rekenen vanaf het derde kind, doch kan niet minder worden dan 1 Gezin In bovenstaande regeling wordt onder gezin verstaan, werknemer, echtgenote en kin deren, waarvoor aftrek van de loonbelasting wordt genoten. Kosten Onder kosten wordt in bo venstaande regeling het volgende verstaan: Huisarts: volledige geneeskun dige hulp, zowel op het spreek uur als thuis. Tandarts: normale tandheel kundige hulp tot een maximum van 150,per persoon per jaar. Verder protheses tot maxi maal 350,per persoon per jaar. Genees- en verbandmiddelen deze moeten worden verstrekt door de apotheker op recept van de huisarts of specialist. Kunst- en hulpmiddelen: deze moeten worden verstrekt op voorschrift van de huisarts of specialist. Het betreft o.a. beu gels, ortopedisch schoeisel, ge hoorapparaten, brilleglazen e.d. Verloskundige hulpnormale bevallingskosten vallen hier niet onder. Aanvragen Verzoeken om, na afloop van een kalenderjaar, voor deze vergoeding in aanmerking te komen, kunnen worden inge diend bij de heer C. Kraaij, hoofdkantoor Zaandam. Daar bij dienen betalingsbewijzen en andere bescheiden te worden overgelegd. Over de toeken ning van een tegemoetkoming beslist het bestuur van de Stichting „Fonds Bijzondere Voorzieningen". Vooronderstelling 13 ij het opstellen van de rege- ling is uitgegaan van de veronderstelling, dat de be treffende werknemers zich voor ziekenhuis, sanatorium en spe- cialistenkosten vrijwillig heb ben verzekerd. Daarom komen niet in aan merking voor vergoeding die kosten, die op grond van de voorwaarden van een kollek- tieve of individuele ziekenkos- ten verzekering worden ver goed. Tngeval van twijfel, of de ver- goeding van bepaalde kos ten onder de regeling valt, zal de medische adviseur een uit spraak doen. Voor hen die ver plicht verzekerd zijn, geldt, dat zij op basis van deze zelfde regeling per 3 maanden in aan merking kunnen komen voor vergoeding van bijzondere kos ten, die zij zelf moeten dragen. Daarbij dienen betalingsbewy- zen en andere bescheiden te worden overlegd. Verzoeken kunnen eveneens worden ingediend bij de heer C. Kraaij, Hoofdkantoor Zaan dam. 18 februari jl. herdacht de Heer G. B. van Hees het feit dat hij 25 jaar geleden als bediende zijn loopbaan bij Albert Heijn begon. De Heer van Hees begon namelijk als bediende in filiaal Soestdijk voor ƒ8,— in de week. Deze periode in Soestdijk werd onderbroken door de militaire-dienst. Na de dienst ging hij terug naar Soestdijk om daarna over te gaan naar filiaal Kerkstraat te Hilversum. Van Hilversum weer terug naar Soestdijk. Na de oorlog werd de Heer van Hees al snel ambu lant om in 1949 als BL aange steld te worden in filiaal Julia- naweg te Utrecht. Na 15Vz jaar BL te zijn geweest in fi liaal Julianaweg, werd de Heer van Hees overgeplaatst naar zijn huidige filiaal in de Dam straat. Huldiging De huldiging van de jubilaris vond plaats te zijnen huize in aanwezigheid van de Heren J. van Meer, F. Brandsma, L. M. de Haas en J. H. W. auf dem Brinke. De Heer van Meer memoreerde in zijn toespraak de eerder genoemde loopbaan van de jubilaris en besloot zijn speech met het overbrengen van de gelukwensen namens de direktie en overhandigde daar na de enveloppe met inhoud, de felicitatiebrief alsmede het gouden draaginsigne. T~\e Heer auf dem Brinke over- handigde na een korte toe spraak de jubilaris het getuig schrift van dc. maatschappij van nijverheid en handel met de daar bij behorende legpenning. Na het officiële gedeelte was men nog enige tijd gezellig samen onder het genot van een kopje koffie en een drankje. De heer Ten Elzen (l.) petste t 7 x de aarde rond. Onderscheiding Hij werd geboren op 12 april 1902 en kwam op 1 mei 1921 bij de N.V. Meester in dienst. Het bedrijf was toen nog ge vestigd aan de Kerkstraat. Ten Elzen begon als worst aanbin- der en kwam via de vleessnij- afdeling in de hammen afdeling binnenland. Door accuraat en hard werken viel hij op en hij werd in 1956 tot voorman van de afdeling benoemd, wat be tekende dat hij de leiding van die afdeling kreeg. Op 1 mei 1961 was Ten Elzen veertig jaar in dienst, wat uiteraard een hul- digings-ceremonie ten gevolge had. Hij werd bij die gelegen heid onderscheiden met de zil veren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Record A Is bijzonderheid kan nog vermeld worden, dan Jan ten Elzen houder is van een re cord dat bij PB Wijhe zeer waarschijnlijk niet meer verbe terd zal worden. Hij is n.l. in Kaalte woonachtig en fietste van 1921 tot 1961 dagelyks Raalte-Wijhe v.v. Naar schat ting is dat pl.m. 280.000 km, wat betekent, dat hij maar even 7 x de aarde rond trapte om zijn dagelijks brood te verdie nen. Vanaf 1961 wordt hij per bus gehaald en gebracht, al hoewel hij nog vaak terugdenkt aan de barre fiets- en looptoch ten uit zijn jonge jaren. Sympathiek 'T'en Elzen heeft tot de laatste dag volop meegedraaid, maar hij is nu toch bijzonder blij, dat het er op zit, ook al omdat het de laatste tijd min der gemakkelijk ging. Aan het PB Wijhe hoopt iedereen, van hoog tot laag, dat deze sym pathieke werker nog een groot aantal jaren van een welver diende rust mag genieten. T"\e scheidende functionaris werd op het privé kantoor ontvangen. De heer J. Nijman Sr. zwaaide hem namens de di rectie veel lof toe en stelde hem als voorbeeld voor de jon geren. Uiteraard dankte hij Ten Elzen ook voor zijn prima ar beid voor het bedrijf en bood hem een fraai afscheids-cadeau aan. Recht door zee Namens de O.R. voerde de heer L. J. Stap het woord. Opge merkt werd hier dat Ten Elzen steeds een bijzonder prettige collega was. Geen prater, maar wel een recht-door-zee-man. In dezelfde geest spraken ook de heer H. de Groot (personeels zaken) en de heer L. Voorhorst (chef. afd. hammen). De heer Ten Elzen tenslotte dankte in een kort woord voor de vrien delijke woorden en de cadeaux, waarbij hij de moeite had zijn ontroering te verbergen. Geen wonder als men 46 jaar paraat geweest is.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 3