Supermart won titel De Stede in Den Haag „Appelenkoning '66 \rv- Bouw van groente- en fruitdistributie- magazijn in Zaandam begonnen vierde 40-jarig jubileum Bestuur van personeelvereniging onderging verjonging Herkenbaar uit duizenden De heer J. van Leuverden Snelle bouw noodzakelijk D D Appelencompetitie die in de SuperMarts en in de AFGC- filialen onlangs is gehouden, is een geweldig succes geworden. Week in. week uit zijn de filialen met grote geestdrift bezig geweest om de verkoop van appelen te sti- I muieren. Het zal voor velen al geen nieuws meer zijn, dat op een terrein, grenzend aan ons huidige D.C., een nieuw groente- en fruit- distributie-magazijn zal verrijzen. De groei in de omzet van deze produktcn maakt het niet langer mogelijk om in Rotterdam een goede service te verlenen en het werd dan ook dringend noodzake lijk geacht deze uitbreiding zo snel mogelijk ten uitvoer te brengen. Door het Ingenieurs- en Architectenbureau A. G. en J. D. Post ma is direct met de uitwerking van dit project begon nen en wie thans bij het D.C. komt, zal reeds de eerste voorbe reidingen voor dit mooie gebouw zien. gepland. Bij de auto-boxen zijn net als in het huidige D.C. laad kleppen aangebracht, zodat het lossen evenals het laden op een gemakkelijke wijze kan g schieden. De boxen zijn voor zien van klapdeuren. In deze auto-boxen is ook een oprit aangebracht, zodat het moge lijk is met een heftruck zowel in als uit het gebouw te rijden. Fietsenstalling /""*eboren en getogen Amsterdammer, klein van stuk en een bijzondere lach, herkenbaar uit duizenden, dat is een sum miere schets van de man, die 1 maart 40 jaar bij Albert Heijn N.V. was, namelijk de heer J. van Leuverden. Loopbaan situatieschets groenten d c zaandam '27/2/1967 *5* Toor degenen, die niet op onze jaarvergadering van 21.2.67 kwamen, is het wellicht toch goed te weten, dat ons be stuur thans is samengesteld uit de volgende vertegenwoordigers (sters). A.G.: heren P. Schipper, A. Slob en tot aan haar huwelijk mej. Hoekstra. D.C.: mej. E. Reinners en de heer J. Zeeman. H.K.: de heer W. Lakeman. P.B.: mej. J. H. Buntsma en heer A. v. d. Hazel. Mogelijkheden Op onze jaarvergadering heb ben we tevens met elkaar gesproken over de verschillen de mogelijkheden, die de P.V. voor u als lid en ook voor de onderafdelingen kan bieden. Onze jaarvergadering was ge animeerd alhoewel niet druk bezocht. Drukker bezocht was wel de dansavond met „The Sheiks" uit Amstelveen van 18 febr. j.l. In het begin was het geluid te hard en dat was erg jammer, later ging het be ter en kwam de stemming er aardig in. Al met al een avond, waarop vooral onze jongere le den, aktief hebben meegedaan en flink hebben genoten. Sluitingsavond ouderen hebben wij wel node gemist, doch deze ko- men nog een keer aan het bod en wel op S april als we onze slui- t'.ngsavond van het seizoen hou den. U leest nog bijtijds op het mededelingenbord wanneer u kaar ten kunt krijgen. Aan deze avond werken mee o.a. Rita Corita en Bueno de Mesquita, Trio Joop Reynolds. Frans Dumee. Ellen Castell en The Spotlights. U ziet het. een keur van artiesten, die echt in staat zijn u een denderende avond te bezorgen. Naar Texel En hiermee besluiten we dan ons winterseizoen, maar we vertellen u al meteen, dat we van plan zijn om op 6 mei a.s. naar TEXEL te gaan met maximaal 2 bussen. De liefhebbers van de natuur merken dus wel, dat we echt met hun wensen reke ning houden. Twee jaar geleden stond een trip naar dit eiland al op ons programma, doch toen kon het niet voor elkaar komen, doch nu gelukkig wel en daarom hebben we deze kans aangegrepen om een aan tal van u „gelukkig" te maken. Opgaven kunt u alvast doen aan het sekretariaat. Sportuitwisseling Dan hebben we in mei nog een tweede aktiviteit: een j sportuitwisseling tussen onze collega's in Wijhe en onze mensen in Zaandam. Dit heb ben we gepland op 20 mei a.s. De verschillende zaal- en bui tensporten hebben we in de eerste plaats gedacht te be oefenen en dan natuurlijk eens terdege kennis met elkaar te maken. Dit sportfestijn zal in hoofdzaak in en om de omge ving van ons O.G. worden ge houden. De verschillende onder afdelingen e.d. zijn al ingescha keld of zo dit nog niet ge beurd is, zal dit zeer binnen kort met u worden opgenomen. We hopen, dat deze sportdag door u allen zeer enthousiast zal worden ontvangen en dat we inderdaad een heel prettige dag met elkaar zullen hebben. Na de lagere school en 2 ver- volgklassen en voordat hij aan dit lange dienstverband be gon, was hij werkzaam op enkele kantoren, zoals b.v. een makelaarskantoor waar hij slechts tijdelijk kon komen, doordat één van de vaste mede werkers in dienst moest. Bij j automobielbedrijf Benz, deed hij zijn verdere administratieve er varing op. Daarna werkte de heer Van Leuverden nog korte tijd bij een levensverzekerings maatschappij, waar men wel een lunchpauze kende, maar wanneer je overbleef, moest je, zodra de boterham op was, di rect weer doorgaan met het werk, ook al was de lunchpauze nog niet om. Dit nu kon de heer Van Leuverden moeilijk ver kroppen en deed hem uitzien naar een andere werkkring. Gewapend met diploma's voor boekhouden en conversatie Ne derlands en Engels, die hij in de avonduren had behaald, kwam hij op 1 maart 1927 als 17-jarige bij Van Amerongen in dienst. Dejubilaris de heer J. van Leuverden, gefotografeerd tijdens zijn dankwoord Administratief Ook hier werd het weer een administratieve baan, zo als o.a. het uitrekenen van de debetstaten. Na zes jaar volgde toen zijn benoeming tot chef Expeditie. Speciaal voor de te ontvangen goederen, die opge slagen werden in de magazijnen in de Haarlemmerhouttuinen. Zwaar en druk werk, want alles moest met de hand gelost en naar de diverse verdiepingen gehesen worden. Hoewel de meeste artikelen aangevoerd werden, moest men er ook wel eens op uit om de goederen bij de schippers op te halen. Daar toe beschikte de heer Van Leu verden over paard en wagens en twee nu historische Broadway vrachtwagens. Controle het afleveren van goederen, was het altijd scherp contro leren geblazen, in het bijzonder bij nieuwe artikelen. Want het kwam maar al te vaak voor dat in een doos of gesloten kist een baksteen de plaats had ingenomen van een blik of fles van het één en ander. Tijssentijds is hij nog voor de militaire dienst vrijgeloot. Dit was een kwestie van het juiste nummer uit een houten ton grabbelen. Bo vendien was zijn toen al ..opval lende lengte" een borg om afge keurd te worden. Naar A.H. Tn 1951 ging de heer Van Leu- verden met vele anderen over naar Albert Heijn. De eerste tijd viel hem dit bijzon der zwaar. Als medewerker van de heer M. W. Reijnhout, chef postkamer en archief, begon hij met het „op poten" zetten van een archief, ondergebracht in een oud pand van de Rozen gracht te Zaandam, waarin soms decimeters hoog het wa ter stond. Als dan plotseling post uit moest naar de filialen, dan was het weer vliegensvlug rennen naar de Westzijde om bij te springen met stencils af draaien, adressen slaan e.d. Afdelingschef Door een langdurige ziekte van de heer Reijnhout werd de heer Van Leuverden in 1958 chef van deze afdeling. Toen tertijd zetelde de postkamer boven de slagerij van de SM, terwijl de verzendafdeling was ondergebracht in een voormalig keukentje naast de kamer van de heer C. Kraaij. Het ging er dan ook nogal primitief toe en improviseren was toen het sterkste vak. In 1960 kwam de verhuizing naar de 2e verdie ping (nu Reclame-Studio) met een voor die tijd behoorlijk in gerichte postverzendafdeling. Reorganisatie rvoor toenemende drukte was een reorganisatie nodig. De drukkerij kwam naar het HK over, waardoor de stencil machines van de heer Van Leu verden tot „antiquiteiten" wer den bevorderd. Van die tijd af, ging hij zich met zijn mede werkers geheel specialiseren op het verzenden van grote hoe veelheden post zoals de filiaal- berichten, materiaal voor regel matig terugkerende acties en niet te vergeten 2 maal per week de enorme pakketten re clamemateriaal voor de SM's. Daarnaast ressorteert onder de heer Van Leuverden, de fran- keerafdeling en de uitgifte van alle mogelijke kantoorbe nodigdheden. De heer Van Leu verden is best tevreden met zijn werk, vooral ook omdat alles beter gestroomlijnd en gemoderniseerd werd. Hij kan dan ook terugzien op 40 pret tige dienstjaren. Wij wensen hem dan ook toe, de resterende 6V2 jaar, die hem van zijn pensioen scheiden, en nog vele jaren daarna, in goede gezondheid te mogen doorbrengen. Qo/c nu blijkt dat teamgeest de basis kan zijn tot een suc cesvolle verkoop bij de vele ver koopwedstrijden. die wij telkens houden", zei de senior-merchan diser fruit en groenten A. de Jong ondermeer, toen hij aan bedrijfs- leider P. Langerhorst van de SuperMart aan De Stede 10 in Den Haag en de chef van de groente-afdeling, B. M. Verdoom, de oorkonde uitreikte, die verbon den is aan de titel „Appelen Ko ning 1966 der SM's". Voorts ver overde het team uit Den Haag niet minder dan 100.000 waardepunten met deze schitterende prestatie. JJnAre/e dagen later in het Gro ninger Stadskanaal was be drijfsleider C. H. Bodde van filiaal 5725 een dolgelukkig man toen de heer A. de Jong hem kwam mede delen dat hij „Appelen Koning 1966 der AFGC-filialen" was ge worden. jpjef is leuk dat er door de grote inzet van alle AFGC- filialen nu een mogelijkheid ge schapen kan worden om ook in deze groep een grote prijs uit te reiken. Namens de directie kan ik u dan ook 20.000 waardepunten overhandigen, waarmee u en uw team wel raad zult weten", sprak de heer A. de Jong tijdens een gloedvolle speech bij het uitreiken van de fraaie oorkonde. J_Jef succes van deze appelen- verkoopwedstrijd heeft bij de filialen zo n grote weerklank ge vonden. dat in de toekomst derge lijke verkoopwedstrijden zeer zeker herhaald zullen worden. Ci* Tr\e oppervlakte van deze ruimte is ongeveer 4000 m exclu sief de auto-boxen. De vloer zal op 1.20 m hoogte boven het maai veld komen, zodat ook hier de auto-vloer gelijk met de vloer hoogte van het perron komt te liggen. Het pand is van construc- tic-bouw. De gevels van prefab metalen delen, staande in de wand. Deze prefab-constructie is geko zen. omdat dit een bijzonder snelle bouw kan bevorderen, terwijl toch een aardige aanblik aan het ge bouw kan worden gegeven. Constructie Voor diegenen, die in Rotter dam zijn geweest, zal het bekend zijn, dat de te verzen den goederen aan weerszijden van een grote transportband zijn opgesteld, waar de colli van de pallets afgepakt en op de band geplaatst worden, waarna ze direct de auto inge- transporteerd worden om aldus een snelle belevering mogelijk te maken. Aangezien het toe komstige gebouw belangrijk ho- Situatieschets waarop, donker gearceerd, de plaatsing van het I nieuwe groente DC staat aan gegeven. ger is dan het huidige V.C. en D.C. Rotterdam zal getracht worden 2 banden boven elkaar te construeren, zodat daardoor ruimte-verlies wordt voorko men, maar tevens het verplaat sen van auto's zo veel mogelijk wordt vermeden. Voor de opslag van de bin nengekomen goederen zul len rolstellingen worden ge bruikt. Verder komen in dit gebouw een bananenstokerij met een vrij grote capaciteit, diverse soorten verpakkings machines voor appelen, citrus, uien, peren, tomaten, spruiten etc. Er is ook een belangrijke ruimte gepland voor de afwer king van verschillende artike len. In het gebouw zelf zijn op een soort balustrade kantoor ruimte, kleedkamers voor da mes en heren, een kantine en toiletten voor dames en heren Bekeken moet nog worden naar welke plaats de thans bestaande fietsenstalling moet worden overgeplaatst, aange zien bij een groente D.C. altijd een bijzonder groot fustpro bleem optreedt. Degenen, die op het D.C.-terrein de enorme stapels kratten en kisten van de frisdranken hebben gezien, zullen de moeilijkheden van dit fustprobleem inzien, temeer daar deze groente- en fruit- kisten bijzonder onrendabel in elkaar passen en zodoende veel ruimte vragen, het zijn er n.l. dagelijks duizenden! In dit nieuwe groente-D.C. zijn ook verschillende koelcellen aange bracht om zowel artikelen te bewaren dan wel verwerkte en verpakte artikelen op te slaan. Eerste paal TTcf zal U allen duidelijk zijn, dat er nog een enorm stuk werk verzet moeten worden alvo rens dit gehele project gereed zal zijn. Op 6 maart werd de eerste paal geslagen en er wordt zelfs op gerekend, dat in het najaar het geheel in gebruik zal zijn. De ingang van het gebouw zal dus liggen op het D.C.- terrein, zodat alle mensen en goederen via de portier op het terrein komen. De situatie schets geeft duidelijk aan, waar het huidige D.C. staat en waar het nieuwe groente D.C. ge plaatst zal worden. Op het ogenblik verkeren vele zaken in een voorbereidend stadium, zodra er echter verder nieuws te vertellen valt, zullen wij U graag nader inlichten.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 4