Ideeënbusinzenders PB en DC in Ontspanningsgebouw bijeen opende AH' s Israël-aktie Israëlische ambassadeur d: OPW Uit het ziekenboek van het AG Metamorphose in Wijhe Interne verbouwing is thans gerealiseerd Nieuwe vloeren en betegeling tot aan plaïond D Na I ging vein start Wisselbeker voor winnaar 1967 Liefde van cle man gaat door de maag" ,.J)e liefde van de man gaat door de maag Daniël Lewin, Israëlisch ambassadeur ii sprak dr. Nederland, op de officiële opening van de aktie Israël bij AH op dins dag 21 februari in Osdorp. Dat zijn kennis van het Nederlands nog niet verder gaat dan dit ene zinnetje zal niemand hem kwalijk nemen, want dr. Lewin is pas korte tijd in ons land. Precies om 4 uur kwam hij vergezeld van zijn echtgenote en de heer Shay van de Israëlische ambassade de SM te Osdorp binnen, waar hij direct geconfronteerd werd met een klinkende show van Jaffa sinaasappelen bij de ingang. "Y^oor het 4e jaar is er een bijeenkomst van ideeënbus inzenders geweest. Op 28 februari jl. zijn 65 mede werkers uit PB en DC, die ideeën hadden ingezonden, naar het ontspanningsgebouw gekomen. In een ongedwongen sfeer is er wat gedronken om Jos te komen". De mede werkers uit PB en DC zaten collegiaal naast elkaar Aanmoedigings premies van de ideeënbuscommissïe, nodigde een ieder aan tafel. De soep werd opgeschept en met smaak opgelepeld. Daarna begon de heer Ir. H. Glazen- burg met de uitreiking van de uitkering aan de heer K. Meijn, die een extra uitkering ontving voor het hoogst beloonde idee van het jaar. De heer Glazen- burg vond het verheugend te constateren dat er zoveel ideeën uit de PB en DC naar voren zijn gekomen in het afgelopen jaar. Aandacht Vroeger" aldus de heer Gla- zenburg, „moest je geen kritiek leveren op wat de baas zei of deed. De baas had altijd gelijk. Vandaag de dag wordt de tendens het werk beter te doen, juist gestimuleerd, waar bij het er om gaat wat het beste is en niet wie de lakens uitdeelt. Er is aandacht voor het werk zelf. Daarom zijn er dit jaar 86 aanmoedigingspre mies uitgereikt, en het is de bedoeling om door te gaan op deze ingeslagen weg. De chef moet stimuleren, maar hij dient er zich van bewust te zijn dat het slagen van het idee, afhangt van de bereidheid er mee te werken. Ideeën zijn noodzakelijk voor de continuï teit en de groei van de eigen afdeling en van het bedrijf als geheel. We werken niet voor morgen of overmorgen maar we moeten zo werken dat we over 10 jaar nog bestaan." Dc heer Ir- H. Glazenburg fe- j I liciteert de heer K. Meijn met 1 het hoogstbeloonde idee 1966. Ook in administratieve sektor De heer P. C. Vink, algemeen bedrijfsleider van de PB in Zaandam, begon met de uit reikingen van de uitkeringen aan de PB-inzenders. De heer J. G. Krijt, bedrijfsleider DC, wisselde hem af voor de DC-in- zenders. De heer Krijt zei dat het niet alleen in de produk- tieve sector mogelijk is ideeën te hebben maar ook in de ma gazijnen en in de administratie. Overal waar gewerkt wordt, is werkverbetering mogelijk. Namens de personeelsverte genwoordiging, die ver tegenwoordigd werd door 2 contactcommissieleden PB en 2 contactcommissieleden DC sprak de heer Kuyt zijn dank uit voor de wijze waarop de Raad van Bestuur deze bijeen komst tot een succes had we ten te maken. Hoogstbeloonde idee van het jaar: de heer K. Meijn. f /Hoogstbeloonde idee PB: de heer J. Broek f Hoogstbeloonde idee DC de I heer M. C. Schenk. Groepsidee PB de heren P. Boes, J. C. Scha- ke, H. Kramer, P. Leeuw, R. van Dam, B. Blanco Bello, I X. Jagtman, K. Weerstand. Groepsidee DC Heren Th. Kuyt, C. VethaaU. Idee van de dames PB 'Mevrouw N. Kee-Last en mejuffrouw J. de Loose, die i beiden een gelijke, beloning fontvingen voor het door hen ingezonden idee. Veiligheid-idee PB De heer K. Besse. Veiligheid-idee DC De lieren H. Woering, G. (visser, C. B. Weisscher. Hygiëne-idee PB De heren W. Zaal en Th. Roet. Hygiëne-idee DC De heren H. v. d. Velde 1 C. Jaring. nmiddels had zich in de can- tine al een heel gezelschap verzameld. Namens Albert Heijn waren daar de heren A. Heijn, G. J. Heijn en enkele direkteuren. Ook het bestuur van de WIZO Nederland, de zionistische vrouwenorganisatie in ons land, was uitgenodigd. Door het enthousiasme van de ze dames was het mogelijk dat in 27 filialen demonstraties met Israëlische artikelen gehouden konden worden geheel verzorgd door WlZO-leden! Waardering "VTdrfaf in de kantine allerlei Is raëlische specialiteiten wer den geproefd, heette de heer A. Heijn de genodigden welkom waarbij hij zich in het bijzonder tot de heer Lewin richtte: „Voor het kleine, dynamische Is raël hebben wij in Nederland veel waardering. Wij zijn tenslotte ook een klein land en hebben grote be wondering voor de energie waar mee men in Israël aan de welvaart van dat land werkt. Onze verkoop- aktie Israël bij AH brengt de Ne derlandse huisvrouw in aanraking met voor haar geheel nieuwe ar tikelen. (Dat zij dit weet te waar deren heeft het succes van de aktie inmiddels duidelijk bewezen, red.). Naast de bekende sinaasappelen- cultuuur bezit Israël een moderne TVJaandag 27 februari is de Omzet Prestatie Wedstrijd 1967 gestart. De 20e OPW in de geschiedenis van ons be drijf. Het begin van deze 20e OPW viel precies samen met de spectaculaire introduktie van de nieuwe Albert Heijn wasmiddelen. Een introduktie waarmee Albert Heijn een complete wasmiddelenoorlog heeft ontketend! Een beter klimaat om een grote omzetwedstrijd te beginnen, is nauwe lijks denkbaar. De heer P. C. Vink spreekt de inzenders i groepsidee toe. i het hoogst beloonde J Jet aantal zieke collega's is Toch zijn er nog collega's die al vele weken thuis ziek liggen. De Heer Korzilius, balansma ker, is één van hen, het is nu een half jaar dat hij thuis is, gelukkig gaat het hem veel beter. Vooral deze zachte win ter heeft hem bijzonder goed gedaan. Wij hopen dat Hr. Kor zilius, die inmiddels weer halve dagen werkt, spoedig geheel hersteld mag zjjn. De Heer Th. Moes Fil. adm. Thijs is ontslagen uit het Cen- traal-Ziekenhuis te Alkmaar en moet nu thuis te Castricum volledig herstellen. Veel rust krijgt hij echter niet want da gelijks moet hij met zijn been blijven oefenen. Het zal ver moedelijk nog wel enige weken duren alvorens wij hem weer op de afdeling terug zien, maar wij zijn allen zeer verheugd dat hij het zo uitstekend maakt. De Heer R. Prins. P.M.C. Ligt sinds enige weken ziek thuis. Wij hopen dat hij van de rust die hij daar geniet, weer volledig zal herstellen. Van hieruit wensen wij alle zieke collega's van harte beter schap. De eerste berichten die wij dan ook binnen kregen, waren alle gelijkluidend: ieder een is zeer enthousiastDat be looft voor de komende weken dus een spannende strijd. Ook op het HK in Zaandam wordt intensief met de OPW meegeleefd. Wanneer woens dagmiddag alle omzetten be kend zijn. v/orden direct de re kenmachines ingeschakeld, die snel en accuraat voor elk fi liaal de stand berekenen. De zelfde middag worden de uit- j komsten van de bijna 400 filia- j len voor de drukkerij gereed ge maakt, zodat de volgende dag, op donderdag aan alle teams een overzicht gezonden kan worden. Hierop staan de 10 filialen aangegeven, die in hun groep in die week de beste re- sultaten wisten te behalen: DE TOP TIEN! Voor de SuperMarts wordt een I zelfde overzicht gemaakt, nu met de TOP VIJF per 2 SM- groepen. Ieder team kan dus per week zien, hoe ze er ten opzichte van de collega's in de groep voorstaan. Er zijn dit jaar meer prijzen dan vorig jaar, dit was mogelijk omdat het totale be drag voor de OPW-prijzen met 25% werd verhoogd. Bovendien zijn met de speciale OPW-arti- kelwedstrijden nog eens totaal 2.000.000 waardepunten te ver dienen De Kampioensploeg wacht dit jaar een bijzondere onder scheiding. Ter gelegenheid van de 20e OPW blijft de grote zil veren wisselbeker definitief in het bezit van de OPW Kam pioen 1967! Wie deze bijzonde re eretrofee definitief gaat ver dienen, is nu nog beslist niet te voorspellen. Wat wel vast staat, levensmiddelen-industrie die sterk in opkomst is. Op het gebied van de export gaat echter alles nog niet geheel naar wens, met name in dc EEG. Ik hoop dat dit spoe dig voor u zal verbeteren." De heer A. Heijn bood ver volgens namens de heer M. Aronson, directeur van het reclame adviesbureau PRAD een cheque aan voor het Israë lisch bomenfonds. De heer Aronson stelde deze cheque ter beschikking, omdat hij nu reeds 25 jaar de AH publiciteit ver zorgt. U hebt hierover al in het vorige nummer van Flitsen kunnen lezen. Lewin antwoordde, dat hij ondanks zijn korte verblijf in Nederland al ver trouwd is met het principe van Albert Heijn: maximum kwa liteit voor minimum prijs. Kwa liteit is ook in Israël een eerste eis en de Israëlische produkten passen dan ook goed in uw ver- kooppolitiek. Decor deze levendige bijeen komst in de cantine be gaf iedereen zich naar de win kel. waar Dr. Lewin de aktie symbolisch opende, door een groot reclamedecor in beweging te stellen, de ark van Noach. Dit machtige decor was ons door Israël beschikbaar gesteld, het kwam per schip uit Zweden en arriveerde 's maandags zeer vroeg in zes enorme kisten, waar men zelfs in de grote Su- perMart Osdorp van stond te kijken. De gehele maandag werd koortsachtig gewerkt om de ark op tijd klaar te hebben. Het was de moeite waard, de jeugd in Osdorp heeft er zijn ogen naar uit gekeken. Om de ark heen werd een show met Israëlische artikelen opge bouwd en een demonstratietafel. Al gauw bleek dat de verkoop een succes was! \7anaf begin oktober tot nu toe heeft aan het P.B. Wyhe een forse interne verbouwing plaats gevonden, die dezer dagen haar beslag krijgt. In het hartje van de fabriek (het oudste ge deelte) vonden dusdanige verbeteringen plaats, dat van een meta morphose gesproken kan worden. Een en ander schiep wel enige problemen om de produktie door te kunnen laten gaan, maar die konden goed opgelost worden. is dat de winnaar in deze OPW een bijzonder enthousiast en goed samenwerkend team moet zijn om tot deze top door te dringen, want er wordt overal zeer hard aan getrokken. De veelbegeerde O.P.W.-top- prijs. Begonnen werd met de oude hammen-afdeling geheel te vernieuwen. Nieuwe vloeren en betegeling tot aan het pla fond waren hier wel de voor naamste verbeteringen. In deze ruimte is inmiddels een deel j van het vac. verpakken van vleeswaren ondergebracht en wel de best-end, o.a. braadworst j en speksoorten. Nadien kwam de zoutkelder aan de beurt. De tientallen zwaar betonnen zout- bakken werden afgebroken en de betonnen vloer uitgebroken. Uitstekend Ontstaan is nu een uitstekend betegelde koelruimte 16 x 13 m 1 met tegelvloeren en een plafond. Een ruimte waarin vroeger vers vlees was opgeslagen (6 x 13 m) is eveneens ver nieuwd met tegelwanden, pla fond en tegelvloeren. De grote klap kwam aan in de worst- makerij en de worststopperij. Vóór de verbouwing afzonder lijke ruimten zonder plafond en met gedeeltelijke betegeling, enigszins hokkerig en weinig economisch ingericht. Kantoortje Thans één prachtige fabrieks hal van 50 bij 25 m., met wandbetegeling van de tegel vloer tot aan het plafond. In deze hal zijn vleessnij- afdeling, worstmakerij en -stop- perij zodanig ondergebracht. dat de produktie aaneenge sloten kan worden afgewerkt. Voor deze hal zover was moesten een viertal dragende muren worden weggeslagen en vervangen door stalen kolom men, moesten oude betonvloe- ren verwijderd worden enz. De zware machines werden enige malen verplaatst om de pro duktie doorgang te doen vin den, wat kon omdat de verbou wing in gedeelten plaats vond. Nieuw voor P.B. Wijhe is het kantoortje in de hal, dat hoog tegen het plafond is gebouwd, zodat de chefs een overzicht over de gehele hal hebben. Er wordt overigens al gesproken van de preekstoel. De totale verbouwing vergde o.a. zo'n 22.870 stuks wandtegels, 14.286 st. vloertegels, 11.450 st. klin kers en 482 zakken cement. De verbouwing betekent weer een stap verder op de weg van een zo efficiënt mogelijke pro duktie van vleeswaren voor de A.H.-filialen. Een stap verder naar zo effi ciënt mogelijke produktie.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 3