Bij A.H. zijn goede kansen voorj jongeren die willen en kunnen Wij stellen voor: Bedrijfsleider K. Boerlijst Statiegeld taboe Eenmalige verpakking biedt grote voordelen Geslaagden vaktechniek vleeswaren- bereiding De heer J. Kuijl vierde zijn zilveren jubileum De heer J. Dodemaekers vierde 25-jarig jubileum Ook dit jaar een Pinksterkamp O Afdeling opleidingen stcirt met vele kursussen "TV'ze maand laten wij U kennis maken met een eenvoudige U man met grote capaciteiten. Wij troffen de Heer Boerlijst in zijn zaak te Bergen. „Wilt 1 een beker chocolade?" vroeg hij ons en onder het genot van dit goedsmakende vocht vertelde hij rustig en zonder omhaal. De heer K. Boerlijst. Evenals voorgaande jaren or ganiseert de Pinkster kampleiding ook dit jaar het uitstapje voor de kinderen van medewerkers in Zaandam, Zwa nenburg en de CMS. Aan dit pinksterkamp kunnen kinderen deelnemen van per soneelsleden die minstens één jaar in dienst zijn. De kinderen dienen per 13 mei 1967 tenminste 8 jaar oud te zijn en de leeftijd van 12 jaar nog niet hebben bereikt. Op ver zoek van de leiding doen wij een dringend beroep op de ouders, te zorgen voor tijdige opgave van deelnemers. U kunt kinderen opgeven vóór 15 maart 1967 bij: mevrouw M. C. Langedijk, Hoofdkantoor; de heer P. Schipper, Administratiegeb.; mejuffrouw M. Wiegman, Pro- duktiebedrijven Zaandam; me juffrouw G. Meijn, Produktiebe- drijven Zaandam; de heer A. de Jager, Distributiecentrum Zaandam; de heer J. van Rhee- nen, Produktiebedrijf Zwanen burg; de heer W. Volgers, CMS Amsterdam. Wilt u bij uw opgave vermel den: 1. Naam van het kind; 2. Adres van het kind; 3. Geboortedatum; 4. Uw eigen naam, het onder nemingsonderdeel en de afde ling waar u werkt; 5. Eventuele bijzonderheden. Bent U een echte Amster dammer, vroegen wij, afgaande op zijn uitspraak. ,,Nou en of", verkondigde hij, „maar op mijn 2e jaar gingen mijn ouders al „bui ten" wonen in Amstelveen, met koeien voor en achter Ik ging in Aalsmeer op school en later ook op de MULO totdat er in 1944 geen school en geen eten was. Mijn zwager, die be- drijfsleider bij van Ameron- \gen was in Badhoevedorp, had ook niet veel, maar toch iets meer dan wij en daarom \werd ik uitbesteed naarBad- f hoevedorp. lijn zo is 't gekomen. Ik 4 J" maakte kennis met een 4 winkel en dat trok mij van 4 het begin af aan. In de vier 4 jaar dat ik bij mijn zwager 4 werkte leerde ik veel en werd 4 daarna ambulant. Een jaar 4 lang heb ik als etaleur ge- 4 holpen om de winkels van 4 van Amerongen een „Albert 4 Heijn"-gezicht te geven en niet lang daarna werd ik be- i drijfsleider in twee Amster- damse ZB's." Zo deed de 4 Heer Boerlijst daar in het 4 kleine kantoortje in Bergen 4 zijn relaas. j> Chocolade Wilt U nog een beker tje chocolade?" vroeg 1965". Zes weken lang wer ken met cijfers was bepaald een ervaring voor mij. rJ'ijdens die opleiding heb ik in diverse supermarts ver vangen en mocht ik ook les ge ven aan caissières bij de Afde ling Opleidingen. Ik werd ten slotte BL van de Haarlem SM en ben nu overgeplaatst naar Bergen." En bevalt het U?vroegen wij. ..Prima", was zijn antwoord. .Ik heb hier een leuke woning zonder last van buren en 's zomers veel klan ten dus wat wil je nog meer!" Fietsen Noemt U nog eens een leuk „kernpunt" uit Uw leven vroegen wij. „Oh, dat is wel het fietsen", zei hij direct. „Toen ik van school af kwam mocht ik eens met mijn zus naar het* stadion en meteen was ik er1 weg van. Ik kocht op m'n oude fietsie een racestuur en een racezadeltje en ging de hort op. Kortom ik heb 8 jaar gereden en ben nog steeds een wielerenthousiast. Mijn fietsen staan nog thuis op zolder want die mag mijn zoon Martin later gebruiken als hij zin heeft." Heeft U in Uw loopbaan bij AH nog ple zier gehad van Uw „fiets- hobby". „Ja, dat heb ik in derdaad. Door dat fietsen heb ik geleerd wat uithou dingsvermogen betekent. Het fietsen heeft mij geleerd op eigen gelegenheid thuis te komen en dat is iets wat je in je dagelijkse werk no dig hebt; jezelf weten te redden en het einddoel zo snel mogelijk bereiken." Bedtijd voor de lieverdjes in een AH-pinksterkamp. hij vriendelijk, maar wij be- fdankten. „Hoe kwam U nu f eigenlijk in de Supermart te- f recht?", vroegen wij hem. [Hij verschoof eventjes op zijn r stoel en zei in sappig Am- rsterdams: „Ja, om een lang r verhaal kort te maken, ik [kwam in opleiding voor [SMBL en heb gedurende die r opleidingstijd zeer veel ge fleerd. Waar ik het meest van rleerde was het verzamelen Boodschap rvan cijfers voor het „project \Jk7c hebben genoten van het *4 verhaal van de heer Boerlijst. een eenvoudig man idie in korte tijd een leuke car- irière maakte. èHet was moeilijk om zo'n ge- izellig gesprek te beëindigen en rtoch stelden wij hem (het lijkt iMies Bonman wel) een laatste 0 vraag. 4 Wij vroegen of hij nog een' èboodschap had voor de jonge-' f ren in ons bedrijf ..Die heb ik' zeker", zei de Heer Boerlijst.' f ,.Ik zou er nog eens op willen f wijzen dat er bij Albert Heijn f voor jongeren die willen en' fkunnen zoveel goede kansen' f zijnAlleen je moet WILLEN' 'en KUNNEN. De meesten wil-' len veel en verwachten een massa doch doen zelf zo wei-' nig om te bewijzen dat ze het' kunnen. Lukt iets niet direkt' dan moet je inderdaad opeigen' f gelegenheid thuis kunnen ko-' JJegin van dit jaar heeft de eenmalige verpakking sterk in de belangstelling van de pers gestaan. Dit werd veroor zaakt door een prijsverhoging van vijf cent op jam, die de jamindustrie in overleg met de handel, had aangekondigd. Het zal de meeste lezers/lezeressen wel bekend zijn dat A H. besloten heeft niet mee te doen aan deze prijsverhoging. TToewel de komst van het een- -*• -*■ malige glas extra kosten meebrengt worden deze voor een belangrijk deel opgeheven door een efficiëntere werkwijze in het distributieproces. A.H. is van mening dat de meerkos ten, indien enigszins mogelijk, niet doorberekend moeten wor den aan de consument, maar voor rekening van het bedrijf moeten komen. Triomftocht T_Tcf eenmalige glas is nog niet ■*■•*20 lang op de markt, maar de eenmalige verpakking is reeds lang bekend. Dit is te danken aan de spectaculaire ontwikkelingen in de plastic-industrie, met name van po lyethyleen en p v c. Na vele proe ven en verbeteringen bleek dit pro- dukt geschikt te zijn voor het ver pakken van levensmiddelen. Denkt u maar aan slaolie, aroma, vloei bare afwasmiddelen etc. iOk in de glasindustrie heeft men is op onderzoek uitgegaan naar een lichtere glassoort die toch aan de minimum kwali teitseisen zou voldoen. Daarin is men geslaagd en al spoedig begon het eenmalig glas zijn triomftocht. Voordelen J~y>t de voordelen van de een malige verpakking (glas, plastic, blik, etc.) groot zijn, spreekt voor zichzelf. Denkt u alleen maar aan de hesparing aan ruimte die in de filialen wordt ingenomen door de opslag- van leeg goed en aan de ver mindering van de hoeveelheid werk (innemen, sorteren, ver pakken, administreren, etc.) die eraan vastzit. Uitgaande van de S.V.O. werd aan het P.B. Wijhe een cursus gegeven in algemeen vaktechniek van de vleeswaren- bereiding. Een bijzonder mooie en leerzame cursus, welke van de deelnemers 15 avondlessen van drie uur vergde. Onderwer pen o.a.: soorten bacteriën, hy giëne en de toepassing ervan, struktuur en opbouw van het vlees en vet, samenstelling grondstoffen, gebruik en toe passing van hulpstoffen, eigen schappen van natuur- en kunst darmen, meest voorkomende af wijkingen in de diverse worst soorten, ontstaan door fouten, fabrikage conserven, koelen en vriezen enz. enz. Op maandag 9 januari j.l. waren de heren Jaalsma en Sanders van de S.V.O. naar Wijhe gekomen om de examens af te nemen. Van de dertien deelnemers, allen uit leidinggevende kringen, slaag den er tien. De geslaagden zijn: H. de Groot, H. Harmsen, J. Meester, G. Meyboom. C. Nij- man. Joh. Nijman, L. Voorhorst, J. Westerveld, D. Wienbelt en F. Wind. men. dat wil zeggen op een prettige manier vechten, wor stelen. veroveren. Ook zou ik nog willen zeg gen (en dat moet U be slist in de Flitsen zetten) dat Albert Heijn reëel is en kansen geeft. Ik wil er best voor uitkomen dat ik voor de eerste maal dat ik voor bedrijfsleider getest werd ben afgewezen. Anderen schamen zich daarvoor, ik niet. Het feit dat ik deson danks later toch de kans ge kregen heb is voor mij het teken dat men bewust kan sen wil geven. Wilt U dat laatste er wel echt inzet ten?" Wij namen afscheid van hem en zagen hem bij het vertrek meteen weer praten met een jongere in zijn zaak. In die sfeer verlieten wij Bergen in een vreselijke sneeuwbui en een zeer gladde weg. We waren echter bezield van de f gedachte om op eigen gele- f genheid thuis te komen! 4 De heer G. Heijn feliciteert de zilveren jubilaris, de heer Kuijl (r.) Qp 19 januari jl. werd het 25-jarig jubileum van de lieer J. Kujjl gevierd op het hoofdkantoor te Zaandam. Om half vier kwa men de genodigden bij elkaar in de nieuwe vergaderzaal. De heer Brandsma, die als ceremoniemeester fungeerde, heette allen wel kom en gaf, gezien het feit dat velen zich aangemeld hadden om iets te mogen zeggen, snel het woord aan de heer G. J. Heijn, die sprak omdat de heer J. van Meer buitenlands verbleef. "Oegin januari verscheen het jaaroverzicht van de sectie kursuswezen van de afdeling Opleidingen. Wij nemen hieruit enkele punten te Uwer informa tie over: Decentrale opleidingen De Decentrale Opleidingen voor assistent/le assistent werden weer in negen plaatsen in Nederland gehouden. In 25 kursussen namen hieraan 407 kursisten deel. Hiervan behaal den 275 kursisten uiteindelijk het diploma. Inmiddels zijn de nieuwe kursussen alweer ge start. Centrale opleidingen Aan de diverse vak- en alge mene kursussen namen in Hoog Soeren totaal 587 kursis ten deel. Alle kursussen duur den 4 dagen. Met ingang van 9 januari 1967 worden deze kur sussen niet meer in Hoog Soe ren doch in Garderen gehouden. Diverse opleidingen N In het voorjaar cn het najaar namen totaal 66 kursisten deel aan de kursus voor ad- ministrateur/trice SM die in Rot terdam, Arnhem, Eindhoven en Zaandam werd gegeven. In to- taal werden via de Opleidings wagen 11 kursussen gegeven waarbij in totaal 109 caissières voor nieuwe Supermarts werden opgeleid. Aan de (schriftelijke) lak- schrijfkursus namen 100 kur sisten deel. Voor het eerst na men 66 kursisten deel aan de juniorkursus van het Centraal Opleidingsinstituut te Drieber gen. Deze kursus is speciaal bedoeld voor veelbelovende jon geren die nog niet tot de Decen trale Opleidingen kunnen wor den toegelaten. 13 esumerende betekent dit. dat wat betreft de kursussen die onder de sectie kursuswezen val len in totaal 1335 personeelsleden in 1966 op de een of andere wijze een kursus volgden. "p>e h eer Heijn legde de nadruk op het belangrijkste facet van het werk van de heer Kuijl, namelijk het opstellen en behe ren van de bedrijfsvoorschrif ten; dit vereist grote kennis van het bedrijf, geduld en nauwgezetheid. Als blijk van dank voor het vele werk dat de heer Kuijl in de afgelopen 25 jaar verrichtte overhandigde de heer Heijn hem het gouden AH embleem en de „enveloppe". Hierna sprak de heer P. G. Zwarts, die onder andere sprak over de aktiviteiten van de heer Kuijl buiten het bedrijfde heer Kuijl was verschillende malen examinator voor het vakexa men en het IVIO. Ook de be langstelling van de heer Kuijl voor de nederlandse taal brach ten vele kontakten met zich mee. De heer Zwarts overhan digde de heer Kuijl het getuig schrift van de Kamer van Koop handel en de daarbij behorende legpenning. Verhalen T3e volgende spreker was de heer P. J. van Rooy, aan wezig namens de DL's en GL's. In zijn speech haalde hij vele verhalen op over de tijd dat hij en de heer Kuijl rayonleider waren te Amsterdam onder de heer Daalhuysen. Zo werd toen in 4 dagen filiaal Spuistraat verbouwd. Terugkerend tot het heden dankte de heer van Rooy de heer Kuijl voor zijn mede werking en bood namens de DL's en GL's een paar gouden manchetknopen aan in een een voudig model, geheel naar de smaak van de heer Kuijl. Orgelmuziek amens het filialenbureau dankte de heer Voskamp de heer Kuijl voor de prettige wijze waarop hij de jongeren steeds te hulp komt en zijn ervaring overdraagt. In deze speech kwam nog even het aandeel van de heer Kuijl ter sprake inzake de aktie van de wandblikopeners in 1961 en zijn bijdrage in de enorme hoeveel heid werk naar aanleiding van de eerste P.M.C. premie, de koelkast. Namens het filialen- bureau en de afd. beheer bood hij de heer Kuijl een prachtige bruin leren cliptas aan. De heer Keizer, die de heer Kuijl nog uit zijn van Ameron gen tijd kende, kwam namens het personeelsfonds de beken de enveloppe aanbieden, waar voor orgelmuziek gekocht zou worden. De heer Gruijs, die door zijn werk nauwe kontakten met de heer Kuijl onderhoudt, bood twee boekjes aan over taalkunde. Ook mevrouw ij zond er leuk was de wijze waarop de heer Daalhuijsen naar voren kwam en mevrouw Kuijl toesprak. Hij vond haar taak niet te onderschatten, want vooral in de tijd dat de heer Kuijl rayon- leider was, heeft zij heel wat moe ten opvangen. Receptie Tenslotte feliciteerde de heer Brandsma de heer en mevrouw Kuijl nog namens de C.P.D. De jubilaris zag kans na deze lan ge rij sprekers een zeer vlotte en rake bedankspeech te hou den. Er was zeer veel belang stelling uit alle delen van het bedrijf. /~3p 22 dec. j.l. herdacht de heer J. Hodeniaekers het feit dat hij 25 jaar geleden als bediende zijn loopbaan bij A.H. aanving in de toenmalige bedieningszaak op het Kon. Enimaplein in Maas tricht. Na eerst als B.L. in Amsterdam werkzaam te zijn geweest, trok het brons-groen-eikenhout hem toch weer terug naar Maas tricht waar hij nu sedert 1960 wederom werkzaam is, maar thans als B.L. van een moderne zelfbedieningszaak. In verband met de Kerstdrukte bovenzaal de huldiging, aanwe- A ----- werden de heer en mevrouw Hodemaekers met dochter en zoon verzocht naar Utrecht te komen. Na aan het station ver welkomd te zijn door zijn G.L. werd koers gezet naar de Al bert's Corner, waar eerst de in wendige mens danig werd ver sterkt. Om 2 uur volgde in de zig waren de heren Van Meer, Brandsma, De Roode en Ruijs. De heer Van Meer nam het woord en bracht de gelukwen sen namens de directie over en overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud en spel de hem het gouden ere-insigne op. Daarna werd de jubilaris toe gesproken door zijn G.L., de heer Ruijs, welke de prettige samenwerking memoreerde in al die jaren en ook mevrouw bedankte, die haar man steeds trouw ter zijde staat en waar op, indien nodig, altijd een be roep kan worden gedaan. Te vens overhandigde hij de jubi laris het getuigschrift van de Mij. van Nijverheid en Handel met bijbehorende eremedaille. Onder het genot van een drank je met toebehoren, werd nog geruime tijd gezellig doorge bracht. De heer J. van Meer. geassis teerd door mevrouw Hode maekers, speldt het AH ere- insigne op het costuum van de jubilaris.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 3