flitsen Albert Heijn huldigt direkteur reklamebureau Kennis, vaardigheid en teamspirit zijn bouwstenen van gezonde organisatie Eerste paal geslagen voor een flatgebouw in Krommenie Albert Heijn bemiddelde Ir. H. Glazenburg Distributie centrum wordt uitgebreid Pensioenfonds bouwt voor 1 miljoen Reünie krijgsgevangenen Birma en Thailand in Scheveningen iiiiuinamiuii Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. Liefste wens scholieren vervuld Leerlingen school in Huizen bezochten 'Oranje Nassau' van de K.N.S.M. He is dan ook geen wonder dat Ir. H. Glazenburg de ac tiviteiten in het kader van de vakopleiding van jongeren in de produktiebedrijven van harte ondersteunt en toejuicht en dat ook de op het direkte werk toegespitste instruktie bij hem hoog genoteerd staan. 24e jaargang no 2 februari 67 \¥7oensdag 8 februari was het eindeljjk de grote dag voor leerlingen van de vierde klas van de Koningin YVilhel- mina school in Huizen. Ter gelegenheid van de opening van de AH-SuperIVIart mochten vlak voor Sinterklaas alle kinderen in Huizen hun liefste wens aan zwarte Piet meegeven. De leukste en origineelste wensen zouden worden vervuld. Iim Visser schreef: Ik zou graag met alle leerlingen van mijn klas en alle onderwij zers van mijn school een groot passagierschip willen bezichti gen. Een telefoontje met de Tweezijdige communicatie Eenvoudig werk in de pro- duktiesfeer bestaat er bijna niet meer en het is de taak van leiding en specialisten om zo veel mogelijk hun kennis te brengen bij de man, die het werk uitvoert. Omgekeerd moet de man die in zijn werk moei lijkheden ondervindt een open deur vinden bij zijn chef of een andere raadgever want alleen deze veelzijdige communicatie leidt tot een maximaal resul taat. Chef IS spil Vanzelfsprekend denken wij bij de opleiding in eerste instantie aan de jongeren,, waarvoor wij nu met een goed doordacht opleidingsprogram ma gaan draaien, waarin theorie als praktijk een in el kaar vloeiend geheel vormen en waarbij de chef de spil is waar om het draait. Chefsfunktie Juist het centraal staan van de chef is iets waar aldus de heer H. Glazenburg, in Nederland nogal eens onvoldoende aandacht is besteed door de opkomst van het specialisten-werk. De chef moet niet slechts de speed-boss zijn maar de leider van het werken van mensen in de volle omvang. Het is niet alleen de kwantiteit van Het Distributie Centrum van Albert Heijn te Zaandam zal binnenkort worden uitge breid. Van het nieuwe gebouw uit zullen reeds tegen het eind van dit jaar dagelijks verse groenten en fruit worden ge distribueerd naar de Super- Marts en zelfbedieningszaken in de noordelijke helft van Ne derland. De filialen in het zui delijke deel van het land zuUen dan worden bevoorraad vanuit het nu reeds bestaande Distri butie Centrum te Rotterdam. De bouwplannen omvatten een universeel bruikbaar maga zijn met eigen verzend- en ont vangstmogelijkheden. Dit ma gazijn wordt gebouwd op een terrein van 4000 m2, ten wes ten gelegen van en grenzend aan het voorterrein van het Distributie Centrum aan de Vredeweg te Zaandam, dat in februari 1963 werd geopend. Het ontwerp voor de nieuw bouw is van het ingenieurs- - architectenbureau R. G. en J. D. Postma (architect b.n.a.te Rotterdam. Het gebouw zal worden opgetrokken door de n.v. Nederlandse Aannemings Maatschappij Nedam v/h Boers- ma te Den Haag en het staal- skelet zal door de n.v. machine fabriek en constructiewerk plaats Klinkenberg te Wormer- veer worden uitgevoerd. Kwaliteit van ons werken j te bereiken door de kwa- j j liteit van de medewerkers i d.w.z. hun kennen en kunnen j verbeteren is de kern van i j hetgeen Ir. H. Glazenburg i i vertelde tijdens het interview j dat uw redactie met hem i mocht hebben. het onderdeel en daardoor van de geleverde arbeid maar en vooral ook de kwaliteit van de gezamen lijke inspanning waar het om draait en daarvoor is de inzet van iedere medewerker met al z'n vaar digheden noodzakelijk. Nieuwe fase Met de opleiding van jonge ren tot vaklieden gaan we een nieuwe fase in, waarbij we moeten voortbouwen op een meestal maar beperkte school opleiding, want het is bij ons nog niet zo als in Amerika, dat ook de jongen met middelbare en andere opleiding op de eer ste trede van de maatschappe lijke ladder wil starten om dan later met meer ervaring en kennis van zaken praktische problemen te kunnen oplossen. Kwaliteitszorg Ja, om de kwaliteit van onze produkten gaat het als we over de kwaliteit van onze vak lieden en de kwaliteit van de opleiding praten en wat wil je als je het hebt over levensmid delen, d.w.z. indirect over de gezondheid van het Nederland se volk. Maar niet alleen bij de produktie speelt dit. Onze arti kelen gaan nog een (lange) weg voor ze bij de huisvrouw op tafel liggen en zo gaan we met Ir. H. Glazenburg van pro duktie naar distributie, d.w.z. naar opslag, transport en hun beheersingsproblemen. T^TaasÉ de artikelen, die we zelf met zorg hebben vervaardigd, komen dan groente en fruit, vlees- en vleeswaren, die we ten dele zelf verwerken of bewerken, om de hoek kijken. Andere en nieuwe problemen moeten overwonnen worden om de doorstroomsnelheid en verantwoorde behandeling te garanderen. Bovendien willen we duidelijk voor de klant ver melden hoelang onze artikelen houdbaar zijn, hetgeen betekent, dat we onszelf de plicht opleggen, snel en goed te distribueren. Teamwork Gelukkig hebben we intussen een grote ervaring opge daan en staat ons een modern apparaat met moderne hulp middelen ter beschikking, maar het zijn altijd de mensen, die deze hulpmiddelen goed moe ten kunnen en willen gebruiken. Daarom is teamwork in alle ge ledingen van onze onderneming en tussen medewerkers met dui delijk gescheiden verantwoorde lijkheden een allereerste nood zaak. Hierbij ontbreekt het ze ker niet aan goede wil maar een groot deel van de tijd aldus Ir. H. Glazenburg, gaat wel zit ten in het bevorderen van deze onderlinge contacten. Verlangens Men moet eikaars problemen kennen en de distribu teurs binnen onze onderneming, Heer Seignette van de KNSM werd er aan gewaagd en. spontaan reageerde deze, dat is leuk, die wens moet vervuld worden. Kom woensdag 8 fe bruari met die kinderen maar naar de Levantkade. dan mo gen zij het schip „Oranje Nas sau" bezichtigen. Op een vrije zaterdagmorgen liet de hoofd onderwijzer de verbaasde klas naar school komen, waar zij van onze bedrijfsleider, de Heer Bakhuizen het grote nieuws vernamen. Onnodig op te merken dat Tim Visser van af dat moment een gevierd man was op school. De bus vol zingende schooljeugd kwam op de bewuste dag precies op tijd aan en de kinderen werden begroet en getrakteerd in de prachtige ontvangstzaal van de KNSM. Daarna volgde de bezichti ging waarbij klein en groot op duidelijke en geestige wijze vele geheimen van het schip en de zeevaart verteld werd. Na de bezichtiging volgde tot verrassing van ieder een boottochtje langs de vele schepen in de haven. Kortom het was een fijne middag en de kinderen ver trokken weer zwaaiend en snoepend in de gereedstaan de autobus naar Huizen. Vrijwel gelijktijdig werd een zelfde aktie gehouden in Rotterdam - Alexanderstad, eveneens ter gelegenheid van „Met de hele klas vóór (en I ook in) een grote boot" V.J de opening van onze Super- Mart. Tn beide gevallen kwamen er vele leuke wensen uit de bus. Wat denkt u bijv. van: Ik wil een AH-lucifersdoosje met 5 onze-lieve-heers-beestjes of. ik wens 5 kg turfmolm voor mijn konijn Stamper. of. onze nieuwe speeltuin krijgt geen wip. wilt u.Welnu Stamper kreeg zijn zin. de wip komt er ook (met inscriptie) en het bezichtigen van het schip heeft tenslotte ook plaats ge vonden. Alleen de 5 onze-lieve- heers-beestjes, daar hebben we half Nederland voor gemobili seerd maar helaas.tever geefs. Ir. H. Glazenburg. d.w.z. de DC-leiders en de chef vervoer moeten het juiste ant woord geven op de gerechtvaar digde verlangens van onze fi- lialenorganisatie. Eén van deze verlangens is, dat tal van werkzaamheden, zoals beprijzen en verkoop-klaarma ken nog van de filialen naar de distributiecentra moeten ver schuiven omdat een filiaal een verkoopplaats is en geen maga zijn of werkruimte. (Vervolg op pagina 2) 1 februari jl. hing in Krommenie een vlag hoog in een installatie, ergens op een bouwterrein. Hiermee werd de omwonende en passerende Krommenieërs te kennen gege ven dat de eerste funderingspalen onder een bouwproject, hetwelk voor ruim 1.000.000,— gefinancierd wordt door het Pensioenfonds Albert Heijn N V., zouden worden ge maakt. Niet zonder reden hebben we het woord „heien" nog niet gebruikt. De aldaar toegepaste „franki palen" worden in de grond vervaardigd en bepaald niet geheid. Voor de geïnteres seerden hebben wij het fabrice ren van een dergelijke paalfun- dering schematisch weergege- 'J'ijdens een lunch tussen twee normale werkbesprekingen in restaurant „De Walvis" in de Zaanse Schans te Zaan dam heeft de direktie van Albert Heijn N.V. de direkteur van het Amsterdamse reclamebureau Prad N.V., de heer M. Aronson, gehuldigd, omdat deze gedurende vijfentwintig jaar Albert Heijn tot zijn cliënten heeft mogen rekenen. De heer G. J. Heijn, lid van de Raad van Bestuur, overhandigde de heer Aronson, het Gouden Kruis van Verdienste van Albert Heijn. Hij zei daarbij, dat de heer Aronson in de geschiedenis van het bedrijf de tweede buitenstaander (de eerste was Prof. mr. dr. G. M. Verrijn Stuart) was. die deze onderscheiding, welke normaliter wordt verleend, aan hen, die 25 jaar tot tevredenheid bij Albert Heijn werkzaam zijn geweest, in ontvangst mocht nemen. Wat anders De heer J. Legerstee, direk teur Verkoopbevordering van Albert Heijn, memoreerde het unieke feit, dat een reclame vakman 25 jaar lang voor de zelfde opdrachtgever heeft ge werkt. „Eigenlijk waren het er maar 24," zei de heer Leger stee, „want er is een jaar ge weest, waarin wij wel eens wat anders wilden. Maar," vervolg de hij, „in dat ene jaar is ons gebleken, hoe zeer wij toen de heer Aronson misten. Door af wezig te zijn was hij meer aan wezig dan ooit." De heer Legerstee roemde de originaliteit van de jubile rende vakman, zijn kundig spe len met woorden en zijn snelle manier van werken. „Deze laat ste eigenschap heeft hem niet ten onrechte de bijnaam ,in- stant-Aronson' gegeven." Realistisch Door de heer Aronson te hul digen wordt eigenlijk het reclamevak in het algemeen ge huldigd, omdat dit, indien kun dig, realistisch en vakman- schappelijk behandeld, niet is weg te denken uit het bedrijfs leven. De heer Legerstee zei er van overtuigd te zijn, dat de heer Aronson door zijn optreden een uitstekend P.R. man voor het reclamevak kan worden ge noemd. Als blijk van waardering ont ving de heer Aronson ten slotte een beeldje van Hubert van Lith, „Opvlucht" geheten. Het stelt een man voor, die met houding en gebaar een opvlucht karakteriseert waarin men heeft getracht de heer Aronson en zijn bedrijf te symboliseren. ven. De vaklieden uit de bouw wereld weten voor de vuist weg een tiental voordelen op te noe men, die verbonden zijn aan de franki palen. De paallengte en het punt oppervlak zijn tijdens het werk aan te passen aan de bodemgesteldheid. Men heeft nooit te korte of te lange pa len; men behoeft niet „bij" te palen tengevolge van onvol doende „stuit" enz. enz. Door het Pensioenfonds Albert Heijn wordt een gedeelte van de ontvangen gelden belegd in on roerend goed. Voor 1967 is hiervoor het project Krommenie aangekocht. In de afgelopen jaren bouwde het pensioenfonds reeds ver scheidene flatgebouwen o.a. te Rotterdam, Hilversum en Be verwijk. Ook in Krommenie be treft het een flatgebouw, dat De heer C. Kraay (l.) trok aan diverse handles. zal bevatten 30 woningen en 19 garages. Het gebouw maakt deel uit van een groot complex met o.a. een torenflat, hetwelk gefinancierd wordt door een an der pensioenfonds. De architekt van het geheel is de heer Stel ling, die dit project als zijn pa radepaardje beschouwt. De bou wer is Smit's Bouwbedrijven uit (Zie verder pagina 2) én dezer dagen verscheen in Aller Hande, in enkele lan delijke bladen en in drie Haagse bladen een advertentie van het Comité Birmalijn, waarin melding wordt gemaakt van een reünie van nederlandse Birma- en Thailandgangers, op 27 mei van dit jaar in het Kurhaus te Scheveningen. Deze bijeenkomst is, zoals uit de advertentie blijkt, tot standgeko- men dankzij een gedachte van Albert Heijn n.v. Het idee voor deze samenkomst is op tafel gekomen tijdens een direktie-bespreking van Albert Heijn, toen het 80-jarig bestaan van de onderneming werd be sproken. Een van de directie leden, die tijdens de oorlogsja ren aan de Birma spoorlijn heeft gewerkt, wees bij deze ge- r~ De heer M. Aronson (l.) ont vangt het symbolische ge- schenk van de heer J. Leger stee. legenheid op de toevalligheid, dat het op de tachtigste ver jaardag van Albert Heijn 27 mei 1967 vijf en twintig jaar geleden is, dat het eerste con tingent Nederlandse krijgsge vangenen naar Birma en later Thailand werd verscheept. Deze toevalligheid gaf aanlei ding tot verdere discussie, waarna besloten werd een re- unie te organiseren van land genoten die in Birma of Thai land als krijgsgevangenen heb ben gezeten. Albert Heijn rea liseerde zich echter, dat het or ganiseren van een dergelijke re- unie, waaraan zo vele drama tische herinneringen kleven, niet zou moeten uitgaan van een commerciële organisatie. Daarom heeft de directie de hele organisatie overgedragen aan het comité Birmalijn, waar aan hun medewerking hebben toegezegd: Dr. F. W. C. Blom, Hilversum; H. K. Engel. Zandvoort; Mr. J. C. Gülcher. Bloemendaal; W. Kan, Aalsmeer; Dr. P. J. Koets, Amster dam; J. W. Platte, kol. der genie knil, b.d., 's-Gravenhage: J. H. Ranft, Renesse; J. J. van der Waarde. Zwolle; Mevrouw H. Rompies-Amesz, secretaresse, Zaandam.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 1