Vroeg uit de veren noodzakelijk voor een goede dienstverlening A Aandacht voor werkers van 't vroege uur: Nieuwe borden voor de bedrijfsleiders Miljoenste liter stroop afgeleverd filialen m [Heer C. A. de Kievit vierde! zijn zilveren jubileum L. Mulder overgeplaatst naar Hermetica Amsterdam A.H. HUWELIJK Ei a Bartelson bezoekt Op vrijdag 30 december j.l. nam de heer L. Mulder (chef export-administratie) af scheid van het P. B. Wijhe we gens overplaatsing naar de ex portafdeling van A.H. te Am sterdam. De heer Mulder kwam op 14 juli 1958 bij het P. B. Wijhe in dienst in de verkoop afdeling. Hij wist zich goed te ontplooien, wat blijkt uit het feit, dat hij enkele jaren gele den de leiding kreeg van de export-administratie. De heer Mulder werd in de ontvangka mer namens de direktie toege sproken door de heer Nijman Sr. en namens het kantoorper soneel door de heer Krooshof. De vriendelijke woorden die tot de heer Mulder werden gespro ken gingen vergezeld van en kele geschenken. Met de spre kers wensen wij hem alle goeds toe in zijn verder leven. Zondagavond 6 uur en 12 uur: In de melkfabriek in Dordrecht beginnen de eerste AH-medewerkers met de voorbereiding van de produktie voor de komende week. Een beetje late visites worden beëindigd, maar voor velen is het weekend nog niet om en afscheid nemen kost vele jonge Nederlanders nog geruime t jd, zodat het ene ploe- genwerk en het andere 'gelijktijdig gesignaleerd kan worden De nachtelijke uren worden in het DC R'dam gereserveerd voor hef klaarmaken van de bestellingen. WM fo aandagmorg IVA deegmakers De heer R. J. C. Taag (BTD) trad 8-12-1966 in het huwelijk i met me]. S. Flipse (kantine PB). Onze felicitaties. 3 uur: De - deegmakers zijn al begon nen, onderweg of net op de val reep. Ook voor hen was de nacht kort, maar de bakkerijen Zwanenburg en Zaandam moeten op tijd zijn want na 9.00 uur moeten de eerste bro den de deur uit en om 7.30 uur beginnen de verpakkingsma chines in Zaandam te draaien. Tot 7.30 a 8.00 uur is er een geleidelijke stroom geweest van mensen, die met de voorberei dingen beginnen. De vracht auto's zijn al om 6.00 uur öf eerder gestart om vanuit het DC en vanuit Rotterdam onze roa»"1 J Melkbedrijf Sterovita Dordrecht 3.00 uur 's nachts. j filialen te bevoorraden. Aan het vertrek van deze auto's is het klaarmaken van de bestellingen voorafgegaanaktiviteiten die in Rotterdam al starten om 22.30 uur. Om 8.30 uur is vrijwel heel Nederland actief en tot 17.00 uur wordt in produktiebedrijven, distributie centra en kantoren op volle kracht gewerkt. Daarna is voor velen de officiële werkdag geëindigd maar niet voor allen. Een klein groepje werkt in het AG door om de computer zijn gegevens te ontfutselen voor de bestellijsten die. de volgende dag op het DC moeten zijn om snel te kunnen leveren. Terwijl de werksters opkomen neemt ook deze administratieve groep deel aan het ploegenwerk, waardoor de efficiency gediend wordt en we allemaal mee kun nen profiteren van de winst mogelijkheden, die de moderne techniek heeft geschapen. Hard werken In de filialen wordt nog enkele uren hard gewerkt om de haastige klanten te bedienen. Zolang het aantal koopavon den erg beperkt blijft is sprei ding niet mogelijk en valt de gehuwde-werkende dame ten offer aan de winkelsluitings wet. Hier wordt het efficiency- streven ondergeschikt gemaakt aan regelingen die niet meer passen in de tijd van grote su- permarts. Grotere efficiency in de distributie zou bereikt kunnen worden door wisselen de, kortere, werktijden en het mogelijk maken door andere openingsuren meer service te bieden. Zelfs het vullen van schappen mag niet in die uren gebeuren waarin de klanten niet gehinderd zouden worden. Maar het leven bij AH blijft doorgaan want in de restau rantsector blijven de klanten tot 22.00 uur komen en gaan en in Zevenaar staat de deur voor de man „onderweg" ook 's nachts open. Wegrestaurant Daar kan de heer K. F. Pas set, manager van het weg restaurant u meer van vertellen en wij stellen hem in dit num mer van de Flitsen dan ook gaarne aan u voor. Hij is de man, die aan de weg „timmert" en de „Hamburgers" serveert, Hamburgers, waarvoor Zwa nenburg de broodjes bakt, ter wijl in de C.M.S. het vlees wordt voorbewerkt. Geen vaste klok Nachtwakers en portiers, on derhoudsmonteurs en inko pers in binnen- en buitenland, weten dat hun werkdag niet is afgestemd op zons-op en -on dergang: produktie, service en efficiency, storingen en com mercie houden zich niet aan een vaste klok. Voor velen zou „de lol" er afgaan als ze uit hun „enerverende beroep" zouden moeten overstappen in een vast patroon en wat zou ons leven saai zijn als vervoerders, res taurateurs en andere service verleners er om 18.00 uur het bijltje bij zouden neerleggen. In de supermarts waar vrij veel personeel is, wordt het voor de klant moeilijk te weten wie nu de bedrijfsleider is. Daarom worden borden ge maakt waar de foto van de be drijfsleider op staat. Het bordje „Altijd tot uw dienst de be drijfsleider, de heer komt dan natuurlijk te verval len. Hierbij een foto van het bord van de heer K. Boerlijst. Zoals u ziet is ook de tekst aange past. - Als U het bijgaande tafereel tje ziet, zult U waarschijn lijk denken dat die één miljoen waarschijnlijk iets te maken ge had zal hebben met de inhoud van de tankwagen. Als U zover reeds was, dan kunt U trots op U zelf zijn, want U heeft in- j middels de enig juiste conclusie getrokken. Wanneer ik U er dan nog bij vertel, dat het hier een tankwagen betreft, die suikerstroop voor de limonade- en advocaatafdeling komt afle veren, dan bent U helemaal op de hoogte. Het leuke ervan is echter het feit, dat deze gebeur tenis nog net op de drempel van het oude jaar plaats vond en dat dit in alle voorafgaande jaren nog niet was voorgeval- I len. U weet wel, zoiets als het zoveelste schip dat de haven van Amsterdam is binnenge lopen en zo. Voor de mensen op de betrokken afdeling dus een reden te meer om juist bij die ene liter stroop, die overigens net als alle andere in grote opslagtanks van 7.000 liter werd overgepompt, even stil te blijven staan. Veel verder zijn zij niet gekomen, want daar was geen tijd voor. Toch was I er even dat gevoel van iets ge- presteerd te hebben. Dat is iets waar je dan terecht trots op I kunt zijn. Hoeveel meer zouden we moe ten betalen als „dure" machi nes maar 8 uur per etmaal zouden draaien en alle vracht wagens bij het toch al zo druk ke verkeer op onze wegen alleen maar tussen 7.00 en 17.00 uur zouden rijden. Verkeersop stoppingen zouden hun climax bereiken. Groente en fruit, vlees en brood zouden veel lan ger onderweg zijn als niet een groot aantal medewerkers vroeg uit de veren zouden ko men om ons verse broodjes en verse groente te bezorgen. Overgangstijd Helaas is onze maatschappij er nog niet op ingesteld om ploegenwerkers in vol-contenue of semi-contenuediensten ook volledig hun kans te geven bij televisieprogramma's en ver enigingsleven. We leven in een overgangstijd, waarvan de vruchten geplukt kunnen wor den in de toekomst, als deze maatschappij zich wel heeft aangepast en het proces van werktijdverkorting zich voort zet. Dit zal wel gelukken dank zij de ontwikkelingen waaraan we nu gestalte trachten te geven. De eerste vruchten van een stijgende welvaart, die steeds grotere groepen be reikt, liggen in het materiële vlak en de langere vakan ties, de vergrote studiemoge lijkheden, het groeiend autobe zit en de kleinere geneugten en gemakken, komen dankzij deze ontwikkeling binnen het bereik van velen, die er vroe ger slechts naar mochten ver langen. „Beter leven" Albert Heijn heeft mede door haar PMC-activiteit koelkasten en kampeertenten, mixers en wasautomaten, het „beter leven" bevorderd en wij kunnen met z'n allen doorgaan op deze weg als we het juiste en bij deze tijd passende antwoord geven. Andere vormen Onze „dienstverlening" kan nog groter worden als ook de wetten die nu onze ont plooiingskansen afremmen worden opgeheven of aange past, zodat de doorstroming van goederen nog sneller dus nog goedkoper gaat wor den. Dat zou betekenen dat ook onze verkoop- en filia- lenbevoorrading niet meer aan eisen gebonden zijn, die de gehuwde vrouw beletten om ook als ze het zelf wel zou willen deel te nemen aan een stukje van het arbeidspro ces om in ruil daarvoor haar huishoudelijke taken verder te mechaniseren. Nu bepalen de omstandigheden haar leven en het patroon van haar huishou ding. Dikwijls is het moeilijk de onregelmatige werktijd van haar man hierin te plaatsen. We zijn „onderweg" naar an dere vormen, andere leefpatro nen en we hebben meer en an dere behoeften. De wegberei ders naar dit „andere" vindt u in de nachtelijke uren op di verse plaatsen in ons concern en bij de start van dit nieuwe jaar hebben wij uw aller aan dacht willen vragen voor deze „werkers van het vroege uur". Wij hadden in de afgelopen maand blijde berichten. Mej. A. de Lang, nu mevr. Schöbel. trad op 22 december in het huwelijk. Wij wensen haar in West-Duitsland veel gezondheid en geluk toe. Bij de fam. W. van Dijk werd op 12 december een dochter Christa Mirjam geboren; onze. felicitatie. Mej. Scheepers trad op 23 de cember in het huwelijk en wij wensen haar en haar echtge noot veel geluk toe. Op 1 december werd bij de fam. van Dijk (KB) een zoon Jeroen geboren. Wij ho pen, dat hij in goede gezond heid mag opgroeien. Wij hadden op 8 december nog een bruidspaar in ons midden en wel bruidspaar Taag-Flipse. R. Taag op de tekenkamer en Gina Flipse in OG. Wij wensen hen, na het feest in de Walvis, veel ge zondheid in hun huwelijk toe. Waf onze ziekenlijst betreft, deze is de laatste maand wel wat uitgegroeid. Hier dan een overzicht en wij beginnen met mej. J. Oosting. Gelukkig kun nen ivij mededelen, dat alles prima is, dus dat is in 't nieu we jaar een prettige boodschap. De heer Poetsma (CF) is na zijn operatie weer thuis in de huiselijke kring. De heer W. van Linen, die al vele weken thuis is en in 't ziekenhuis opgenomen moest worden, is nu weer bij vrouw en kinderen thuis en de ziekte begint nu gelukkig ten goede te gaan. De heer Lokkerbol is nu al een jaar door ziekte thuis. Wij hopen voor hem, dat het nieu we jaar veel goeds mag bren- gen. Ook voor de heren Pasma en Koever hopen wij, dat de gezondheid spoedig mag terug keren. M. Hartog moest oogoperatie De hee weer voor een naar 't ziekenhuis. De heer Rookhuizen van de KB is weer zover hersteld, dat hij spoedig het werk zal mo gen hervatten. Mevr. Spaan-van Driest is na haar opname in 't ziekenhuis weer thuis. Mej. T. Otto is na haar ope ratie aan de knie weer thuis gekomen voor een rustperiode, dus wensen wij Thea 't beste. Mevr. Clerc-Ofman moest eni ge weken rust houden voor de maag. Ook mevr. Kors moest een paar weken rust houden. De heer de Boer is na een op name van enige weken in 't W.G.-ziekenhuis met Kerstmis weer thuis gekomen. Wij wen sen hem een spoedige beter schap toe. Zo raak ik dan weer aan 't einde van mijn eerste verslag van die nieuw begonnen jaar. Laat ik dan besluiten om al on ze zieken een gezond 1967 toe te wensen. Op woensdag 14 december j.l. herdacht de heer De Kievit, bedrijfsleider van filiaal Den .Haag, Rijswijkse- weg 121, de dag waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij N.V, Albert Heijn. In aanwezigheid van veel familieleden en de heren J. v. Meer, L. M. de Haas, F. Brandsma en F. Weze- poel vond de jubileumvie ring plaats. De waarderende woorden die de heer J. v. Meer sprak onderstreepte hij met het opspelden van het insigne en het overhan digen van een enveloppe met inhoud. Het diploma voor Nijverheid en Handel werd de jubilaris aangeboden door zijn divisieleider de heer L. de Haas.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 7