Albert Heijn heeft collectieve ongevallen verzekering voor haar personeel Nieuws van het pensioenfonds ZAANS in ZAAN SE SCHANS De afdeling pensioenfonds, be staande uit de wiskundige groep en de boekhoudkundige groep, welke laatste geleid wordt door de heer Key ze r (derde van links). Aan de ommezijde zijn afge drukt de complete pensioen tabellen 1967. Iedere deelnemer kan daaruit aflezen hoeveel pensioenrechten door hem of haar dit jaar ver diend worden. Hij of zij kan tevens aan de hand van die tabel het pensioenformulier 1967 controleren. In tegenstelling tot vorige ja ren ontvangen de deelnemers persoonlijk geen tabel meer. Bewaar daarom dit blad in Uw pensioenmapje. Deelnemers of adspirant-deel- nemers zijn: a. mannelijke werknemers van 21 jaar en ouder; b. vrouwelijke werknemers van 25 jaar en ouder. Voor beide categoriën geldt, dat zij tenminste 40 uur per week vast in dienst van het concern moeten zijn. Geen deelnemers van ons pen sioenfonds zijn de werknemers van PB Wijhe. Deze vallen nog onder het Bedrijfspensioenfonds voor de Vleeswarenindustrie. Voor de werknemers van For mosa, de restaurantsector, gel den de hierna volgende regels. Dhr. J. W. Brinkhuis, actuaris, leidt reeds 'n viertal jaren de wis kundige groep van de pen sioenfondsafdeling. Op enige uitzonderingen na zijn alle werknemers ondergebracht bij het Horeca Bedrijfspensioen fonds. Bij ons pensioenfonds is, voorzover nodig, een aanvullen de verzekering ondergebracht. Hierbij merken wij op dat we gens de bijzondere inkomens opbouw van het bedienend per soneel deze categorie niet voor een aanvulling in aanmerking komt. Individuele verzekeringen winstdelend geworden Met ingang van januari L 1967 zullen de deelnemers, die een individuele verzekering voor een extra ouderdoms- en/ of weduwenpensioen hebben gesloten een winstaandeel ont vangen. Dit winstaandeel zal gehonoreerd worden door een toeslag te geven op het ver zekerd bedrag. Deze toeslag zal berekend wor den op basis van hetgeen voor elke individuele verzekering in de totale wiskundige reserve is opgenomen. Per jaar wordt vastgesteld hoe groot de pro centuele toename van de reser ve is en eens per drie jaar wordt deze toename omgerekend in een bedrag, dat bij het verze kerd bedrag komt. Er zal dan een polisaanhangsel worden uitgereikt, waarop ver meld staat hoe groot na bij schrijving het nieuwe verzeker de bedrag is geworden. De pro centuele toename van de reser ve zal, voorzichtig uitgedrukt, zich per jaar bewegen tussen 1 en iy2 Het hangt af van het rendement op de beleg gingen, de kosten van het fonds en de afwijkingen van de ver wachting betreffende sterfte enz. Besloten is per 1 januari 1967 een bijschrijving te geven en wel de tegenwaarde van 3 van de wiskundige reserve. De volgende bijschrijving zal dan geschieden per 1 januari 1970. Een en ander betekent een behoorlijke waardevermeerde ring van de individuele polis. Hoe langer een polis loopt en hoe hoger het verzekerd bedrag is des te groter zal de bijschrij ving zijn. De betrokken deel nemers ontvangen in de loop van de komende maanden het polisaanhangsel. Individuele verzekeringen Nog te weinig wordt er ge bruik gemaakt van de mo gelijkheid op individuele basis een verzekering bij ons pen sioenfonds af te sluiten voor een extra ouderdoms- en/of weduwenpensioen. Er zijn met name 2 categorieën deelnemers, voor wie het zeer raadzaam is te overwegen een extra verze kering aan te gaan. Dit zijn in de eerste plaats de deelnemers, die niet tot het maximum aan tal pensioendienstjaren kunnen komen, doordat zij na hun 25ste verjaardag in dienst van het concern zijn getreden. Behalve* voor het ouderdomspensioen heeft dit ook gevolgen voor het weduwenpensioen en wezen pensioen. In de tweede plaats geldt dit voor de groep met een groot leeftijdsverschil tussen man en vrouw, waardoor een korting op het weduwenpensioen wordt toegepast. Dergelijke vermin deringen op het volle pensioen kunnen aanleiding zijn over te gaan tot een individuele ver zekering. De premies, welke gevraagd worden, zijn ten op zichte van levensverzekering maatschappijen zeer redelijk. Degenen, die in de inkomsten belasting vallen, kunnen de pre mies bovendien in mindering brengen op hun inkomen. Ook de thans ingevoerde winstdeling is een blijvend voordeel. Neem Uw pensioenformulier eens ter hand en ga het reglement na, wat dit bepaalt over kortingen. Is hetgeen U aan pensioen van een vroegere werkkring is mee gegeven nu nog voldoende om voor de gemiste pensioendienst jaren een redelijk pensioen te ontvangen De pensioenafde ling is gaarne bereid U op te geven hoeveel premie een verhoogd ouderdoms- en/of weduwenpensioen kost. Ook werknemers van het concern, die geen deelnemer van ons fonds zijn, kunnen hiervan pro fiteren. Pensioenrechten bij vertrek Volgens het pensioenregle ment worden de extra toe gekende pensioenrechten bij vertrek meegegeven in verhou ding van de na optrekkingsda- tum nog vervulde pensioen dienstjaren tot de jaren tussen de optrekkingsdatum en de da tum van pensionering. Andets gezegdde extra-toegekende rechten worden voorwaardelijk toegekend. Om deze rechten de finitief in zijn bezit te krijgen moet ieder jaar tot aan de da tum van pensionering een evenredig stuk verdiend wor den. Bij beëindiging van het dienst verband vóór de pensioenge rechtigde leeftijd wordt een be rekening op deze basis gemaakt en vastgesteld hoeveel van de optrekkingen verdiend werd. Dit kan een aanzienlijke ver mindering geven op het opge bouwde, gedeeltelijk voorwaar delijk verdiende, pensioen. Bij het overgaan naar een andere dienstbetrekking is het dus wel zaak om op deze vermindering te letten. Wat staat bij een nieuwe werkgever hiertegen over? Wij menen er goed aan te doen de deelnemers eens Het is algemeen bekend, dat bij ongevallen in dienstverband de getroffenen in aanmerking komen voor uitkering krachtens de Ongevallenwet. Indien bij een ongeval echter geen rechtstreeks verband bestaat tussen het ongeval en het dienstverband, geeft de Ongevallenwet geen recht op uitkering. Bij een dodelijk ongeval of blijvende invaliditeit kan daardoor het gezin in ernstige moeilijkheden komen. Bovendien zijn de uitkeringen krachtens de Ongevallenwet be perkt tot bedragen, die vooral voor de hoger gesalarieerden een aanmerkelijke teruggang van inkomsten kunnen medebren gen. Door de toenemende gecompliceerdheid van het maatschappelijk leven is het ongevals-risico in de privé-sector aanmerkelijk toe genomen. Bijna ieder neemt op een of andere wijze deel aan het verkeer, bijvoorbeeld als wielrijder of automobilist, berijder van bromfiet sen of scooters, gebruikers van openbare vervoermiddelen (te land, te water of in de lucht) en stelt zich aan risico bloot. Ook bij sportbeoefening tijdens de week-ends en in de vakantie worden gevaren gelopen. De gevolgen, die ongevallen kunnen hebben, worden niet steeds tijdig gerealiseerd. Het zou wenselijk zijn dat ieder een ongevallenverzekering afsluit, die uitkering geeft onafhankelijk van de Ongevallenwet of andere instanties, voor ongevallen die plaats hebben zowel IN als BUITEN beroep. De premielast voor een dergelijke verzekering is voor velen be zwaarlijk. Collectieve verzekering Door een dergelijke ongevallenverzekering collectief af te sluiten, is het echter mogelijk deze binnen ieders bereik te brengen. Wat denkt U over deelneming aan een door ons voor onze werk nemers af te sluiten verzekering bij The Yorkshire Insurance Company Limited op zeer gunstige condities tegen de lage pre mie van: Verzekering A. B. Verzekering A. B. Verzekering A. B. 15.000,a 0,27 per week of 15.000,1,08 per 4 weken 25.000,a 0,44 per week of 25.000,I, 1,76 per 4 weken 25.000,a 0,66 per week of 50.000,2,64 per 4 weken A. uitkering in geval van overlijden. B. uitkering in geval van algehele levenslange invaliditeit of bij gedeeltelijke blijvende invaliditeit volgens hierna ge noemde percentages. „Blijvend" betekent gedurende 12 maanden, zonder hoop op ver betering aan het einde van die periode. Schadevaststelling bij blijvende invaliditeit dient in Nederland plaats te vinden. Assuradeuren hebben het recht bij overlijden van een Verzekerde sectie te laten verrichten op hun kosten. Indien de verzekerde linkshandig is, zullen de percentages als onder vastgesteld voor rechter- en linkerledematen aangenomen worden te gelden voor linker- en rechterledematen mits dit op het aanmeldingsformulier is opgegeven. De polis is geldig over de gehele wereld. Zij dekt het risico van vliegen als betalend passagier in elk type vliegtuig excl. militaire vliegtuigen, alsmede het berijden van automobielen, autobussen, trucks, tractoren, kranen, lorries, motorfietsen, bromfietsen, fietsen enz. zowel als bestuurder, in zittende of (duo)passagier, (doch niet bij deelneming aan races) Voorts verleent zij dekking tegen practisch alle overige ongeval len, waaronder ook die tijdens herhalingsoefeningen in vredestijd, met uitsluiting van ongevallen door oorlog, zelfmoord, opzettelijke zelfverwonding, misdadige handeling door verzekerde, moedwil- NAGEÜANIE/RBEID IS HET ZOET RUSTf H AH Pe/vs ice* 4.0.W hierop te wijzen. Herhaaldelijk heeft dit tot teleurstellingen aanleiding gegeven bij het uit reiken van de premievrije polis. Wel kan hier medegedeeld worden, dat besloten is voort aan geen aftrek toe te passen op de optrekkingen van 1960 en daarvoor. De optrekkingen na dit jaar, n.l. die van 1962, 1965, 1966 en nu weer 1967 worden bij vertrek op regle mentaire wijze behandeld. Tussentijdse salarisverhogingen In het algemeen wordt de pen sioengrondslag en pensioen basis voor een bepaald jaar vastgesteld naar de toestand van begin januari. De salariswijzigingen vinden hoofdzakelijk plaats per 1 ja nuari. Het kan voorkomen, dat ook tussentijds het salaris ge wijzigd wordt, b.v. ingeval van een promotie. Ook een verande ring in de A.O.W. uitkeringen kan invloed hebben op het te verdienen pensioenbedrag. Be gin januari moet meestal ge schat worden hoe hoog deze uit keringen zullen worden, om te komen tot de bepaling van de pensioenbasis en de bijdragen. Bij overlijden van de deelnemer in de loop van het jaar, nadat hij in salaris is verhoogd, zal thans op basis van zijn inko men per datum van overlijden het weduwenpensioen worden herberekend. Hierdoor wordt voorkomen, dat door een tech nische maatregel de weduwe minder pensioen zou ontvangen. Aanvullende uitkering bij overlijden van een gepensioneerde deelnemer Bij overlijden van een gepen sioneerde deelnemer, die tot zijn pensioengerechtigde leeftijd bij het concern werkzaam is ge weest, zal, indien hij een we duwe nalaat, gedurende de eer ste 6 weken na zijn overlijden op het weduwenpensioen een aanvulling worden gegeven. Deze aanvulling bedraagt het verschil tussen het ouderdoms pensioen en het weduwenpen sioen. De aanvullende uitkering zal in eens worden uitbetaald. Zij die door kennisname van hetgeen thans gepubliceerd wordt, zich willen verdiepen in ons pensioenreglement kunnen alsnog een uitvoerige toelich ting bij de pensioenafdeling aanvragen. Albert Heijn N.V. heeft reeds enkele jaren gele den een collectieve ongeval len verzekering afgesloten ten behoeve van haar per soneelsleden. Vele perso neelsleden zijn hierbij aan gesloten doch nog steeds blijkt, dat anderen niet op de hoogte zijn. Wij publice ren hierbij de volledige tekst van deze verzekering opdat opnieuw een aantal gegadig den zich kan aanmelden voor deze o.i. bijzonder aan te bevelen collectieve rege- ling. lig blootstellen aan bijzonder gevaar, tenzij om mensen te redden, een toestand van krankzinnigheid van verzekerde, directe of indirecte gevolgen van ziekte of natuurlijke oorzaak, medische of chirurgische behandeling, tenzij de behandeling voortvloeit uit een verzekerd ongeval. Condities De voornaamste condities zijn: De verzekering geldt zowel in als buiten het beroep en dekt het risico van overlijden tengevolge van een ongeval binnen 12 maan den na dit ongeval. Zij dekt het risico van algehele levenslange invaliditeit en levens lange gedeeltelijke invaliditeit volgens onderstaande schaal: Dood100 Blijvend totaal verlies van het gezichtsvermogen van beide ogen, of verlies van twee ledematen100 Ongeneeslijke krankzinnigheid of organische paralysis 100 Verlies van een ledemaat, tenzij hieronder nader genoemd 50 Blijvend totaal verlies van het gezichtsvermogen van één oog30 Totale doofheid aan beide oren50 Totale doofheid aan één oor20 Verlies of algehele onbruikbaarheid van: rechterarm of rechterhand60 linkerarm of linkerhand50 rechterduim25 linkerduim20 rechterwijsvinger15 linkerwijsvinger 12 iedere andere vinger van de rechterhand10 iedere andere vinger van de linkerhand3 een been of een voet50 een grote teen10 iedere andere teen3 Voor ongevallen door vliegreizen wordt een limiet gesteld van één ■miljoen gulden per vliegongeval. Omdat het mogelijk is, dat meer dan één verzekerde bij zulk een ongeval is betrokken, zal het dan nodig zijn, indien men zeker wil zijn van een volwaardige dekking, een afzonderlijke verzeke ring af te sluiten. Uitkeringen in Nederlandse guldens geschieden via het bedrijf aan de rechtverkrijgende(n) en zijn geheel onafhankelijk van andere uitkeringen, zoals pensioen, ongevallenwetsuitkering e.d. Daar de premie door de werknemer zélf betaald wordt, zijn de uitkeringen vrij van inkomstenbelasting. De premies mogen evenwel niet bij de jaarlijkse aangifte voor de inkomstenbelasting afgetrokken worden, daar de vrijdom dan vanzelfsprekend vervalt. De verzekering loopt van jaar tot jaar (doch nimmer langer dan onze contractpolis) en eindigt op eigen verzoek of automatisch bij beëindiging van het dienstverband, behoudens in die gevallen waarin de verzekerde bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd en het bedrijf de premiever zekering blijft verzorgen. Iedere ingeschreven werknemer ontvangt te zijner tijd een cer tificaat van inschrijving. Buiten de premies zijn aan deze verzekering geen kosten ver bonden. De enveloppe of het loonstrookje, waarop de inhouding zal wor den vermeld, geldt als bewijs van betaling. De loon/salarisafdeling is bereid de premie van het loon/salaris te houden. Belangstellenden worden verzocht een speciaal aanmeldings formulier te vragen aan de afdeling Personeelszaken. Deze verzekering geldt alleen voor onze personeelsleden, niet voor hun gezinsleden. Krab in 'u fain saussie l* 'n Skans Soeppic rV Gekookt Vtssie roit Droiffies Biefstuk om te soige in 'n broine saus nut Levertjes van 't Kippie en Paddesroeiie 5* 'a skofteg lekker Aissie 5* Bakkie lok rait 'n skaiffie Broidsteert In het AH-restaurant De Wal- I vis in de Zaanse Schans prijkte I onlangs onderstaande menu- kaart op de sierlijk gedekte tafels. Toepasselijker kan het haast niet Oud Zaans in een typisch oud Zaanse sfeer.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 5