Nachtwerk onmisbaar voor Dansavond, jaarvergadering en eerstvolgende aktiviteiten Albert Heijn ervaart: A.H. eervol tweede op kerstschietwedstrijd Kerstzangdiensl in kantine P.B. Wij he Kinderservice uniek in Nederland Tussen kerst en nieuwjaar werd wegrestaurant Lage Weide geopend Hilversum heefl nieuwe kantine IDEEENBUS PB ZAANDAM KEERDE f 755,- UIT IN DECEMBER NIEUWS VAN DE P.V. 'V. fij Nederlanders schijnen in dienstbetoon niet direct uit te blinken. Onlangs op een congres, waar veel buiten landse gasten waren, klaagden deze over het gebrek aan dienstbetoon. Met de grootste moeite kreeg men zijn ontbijt op de kamer Als men eten bestelde moest men lang wach ten voor men iets kreeg en moest men veel moeite doen om te mogen afrekenen I benzine laden hield de pompbe diende een brandende sigaret in de mond boren het open vulgat ran mijn tank. Toen ik hem vroeg of dat geen kwaad kon. was het antwoord: ..Wat dan nog. u bent toch verzekerd?'' Op een excursie vertelde een rondgeleider, die veel bui tenlandse gasten ontving, dat de Amerikaanse reisbureaus de topklasse toeristen by voorkeur naar Zwitserland en Oostenryk dirigeren, waar men nog enig gevoel voor dienstbetoon op brengt, maar dat Nederland ge noegen moet nemen met de midden en lagere klasse. ONLANGS is mijzelf het vol gende overkomen. Bij het Willen wij, in onze onderne ming. blijven slagen, dan zullen we een andere instelling moeten hebben dan blijkbaar de gemiddelde Nederlander. Naast het brengen van een goed pro- dukt voor een redelijke prijs is het succes en voortbestaan van onze onderneming voor een groot deel afhankelijk van onze bereidheid om het de klant naar de zin te maken, want dat is onze werkgever. En dat niet Dat de schietsport ook in onze streek steeds populairder wordt, bleek weer eens op za terdag 24-12-'66. Op deze traditionele kerst schietwedstrijd, georganiseerd door „de Band", van de reserve gemeente politie te Zaandam, streden zes groepen om de wis selbeker welke, na zeer vele jaren harde strijd, met een ruime zege door de reservisten is gewonnen en thans definitief in hun bezit is. Zoals de laatste tijd de ge woonte is werd ook op deze wedstrijd Albert Heijn weer nummer twee. De uitslag van de deelnemende groepen is als volgt: 1res. politie Zaandam 285 pnt 2. Albert Heijn 275 3. Gemeente politie 274 4. A.I. Hembrug 273 5. N.V. Sterwech 271 6. P.T.T. Zaandam 269 Persoonlijke resultaten groep A.H.: Hr. ten Bosch 58 punten korps 58 p. pers. Hr. Hogendijk 56 punten korps 41 p. pers. Hr. Abbink 55 punten korps 56 p. pers. Hr. Stens 53 punten korps 52 p. pers. Hr. v. Urk 53 punten korps 58 p. pers. Hr. Groot (res.) 49 punten korps 56 p. pers. De heer G. J. Heijn vertegen woordigde de Raad van Be stuur op deze prettige en zeer druk bezochte wedstrijddag. De Burgemeester van Zaan dam. de heer I. Baart reikte de prijzen aan de winnaars uit. /~|p 15 december 1966 tra- den te Zaandam in het huwelijk mejuffrouw Petra Roelofs en de heer Coen van Viegen. Mevrouw Roelofs- Van Viegen is werkzaam in de kantine en de heer Van Viegen op de D.C.-boekhou- ding van het Administratie Gebouw te Zaandam. De eerste kennismaking ge beurde op een dansavond, georganiseerd door de Per soneelsvereniging. Van harte gefeliciteerd alleen op werkdagen van 8.30 18.00 uur. Continudienst YJHILLEN wij doelmatig produ ceren en distribueren, dan zullen we dat op den duur 24 uur per etmaal moeten doen in 3 ploe gen. De apparatuur, waarmee wij werken, zoals machines en ver- voersmateriaal. worden te duur en zijn te snel verouderd om slechts 8 uur per dag gebruikt te worden, terwijl het steeds moeilijker wordt de verkoopplaatsen tijdens het winkelen te vullen. Dit zal op den duur. net als in het buitenland, 's nachts moeten gebeuren. Van de Nederlandse Spoor wegen en de P.T.T. vinden we liet heel normaal, dat zij 's nachts doorwerken om liet publiek te kunnen vervoeren en de post de volgende dag te kun nen bestellen. Voor onze onder neming gaat geleidelijk aan hetzelfde gelden, we zullen ook 's avonds en 's nachts moeten gaan produceren, vervoeren en schappen vullen, willen we overdag de klant van dienst kunnen zijn in onze winkels en restaurants. In deze editie van Flitsen is een reportage gewijd aan hetgeen reeds op dat gebied in onze onderneming gebeurt. De aloude kerstliederen klon ken door de cantine van het P.B. te Wijhe tijdens de Kerst- zangdienst voor alle gezindten, welke enkele dagen voor de Kerst werd gehouden. Ruim 700 inwoners van Wijhe woon den de sfeervolle bijeenkomst bij. Ds. Bovendorp Ger. predi kant, hulpprediker Koudstaal Ned. Herv. en pastoor Cosijnse hielden kersttoespraken, mede werking verleenden het Her vormd Mannenkoor o.l.v. Frits Bode, mej. A. v. Wemmenhove. sopraan en de heer Held, orgel De organisatoren brachten dank aan de direktie te Wijhe voor het beschikbaar steller van de cantine. Dat de commercie zich niet beperkt tot de uren met daglicht bewijst bovenstaande foto. De heer I Th. P. A. M. Rugs (buitenlandse betrekkingen) neemt op een Italiaans vliegveld afscheid van een leverancier. /Tp 27 december van het afgelopen jaar, ging het Albert's Corner wegrestaurant Lage Weide Utrecht (van Amster dam links en van verkeersrotonde Oude Rijn rechts van de snelweg) voor het publiek open. In verband met de feestdagen werden de recepties uitgesteld tot woensdag 4 en donderdag 5 januari. Vele genodigden, waaronder de direkties van de 35 in de Lage Weide gevestigde industrieën, staken tijdens die recepties hun bewondering voor het buitengewoon smaakvol en gezellige interieur niet onder stoel of barkruk Het gebouw dat 2 etages heeft, biedt plaats aan 124 gasten, heeft een ultra moderne grote keuken, terwijl het parkeerterrein plaats heeft voor meer dan 100 auto's. Anecdote rVp de receptie van 4 januari, Cf werden allen die aan bouw en inrichting hebben meege werkt ontvangen. De heer Her- manides bedankte iedereen in een geestig speeclije, waarin hij de snelle geïmproviseerde bouw ran de kortgeleden geopende Albert's Corner in Heerlen ver geleek met de rustige systema tische bouw van dit 2e Albert's Corner wegrestaurant. Een historische anekdote uit zijn speech willen wij de Flit- sen-lezers niet onthouden. „In Heerlen kwam op een gegeven moment een installateur bin nen, die een apparaat aan een op tekening aangegeven muur moest bevestigen. Hij vond ech ter de hele muur niet en maak te verbaasd een juist passeren de rasechte Zaanse timmerman deelgenoot van zijn probleem. Die reageerde prompt: „hou dat ding maar effe vast zeun en goed stil houwe, dan metsel ik er effies een muurtje achter". Het nieuwe wegrestaurant Lage Weide. Op donderdag 5 januari was er een receptie voor overheid, pers en buren. In zijn toespraak ver geleek de heer G. J. Heijn het oude deftige restaurant (met de „ijs-tussen-de-tanden obers" en „ssster komt een rouw stoet aanstemming") met moderne, frisse-aanpak restau rants waar moeder met de kin deren op haar gemak, gezellig een portie poffertjes komt eten en de gehaaste zakenman op hetzelfde moment een snelle lunch bestelt. Geen 10 cm pluche, geen damast en dure Franstalige „wat-zou-het-we- zen menu's", maar gezellige restaurants met een economisch verantwoorde bedrijfsvoering, die een beperkt aantal uitste kende schotels serveren voor redelijke prijzen. Kinderservice Ook in Lage Weide Utrecht zijn er speciale kindermenu kaarten, kinder placemats, kin derstoelen en slabbetjes. Wij dachten zo, dat deze kinderser vice in Nederland uniek is. Om het nieuwe wegrestaurant meer bekendheid te geven zijn er 50.000 speciale munten aan gemaakt, die in alle overige A.C. restaurants gratis aan de bezoekers uitgereikt zullen wor den. Wij zouden deze munten „half elfje" willen noemen, want zij geven recht op gratis 2 kopjes koffie in de nieuwe Albert's Corner. Ten slotte willen wij ook niet onvermeld laten, dat op 28 de cember een gezellig i*ecensie- dinertje werd gearrangeerd voor alle direktie-sekretaressen van de in de Lage Weide ge vestigde industrieën. Wij wensen manager P. Ph. Manasse en zijn staf veel succes toe in deze 10e Albert's Corner. Al heel lang was de kantine een steen des aanstoots.Er werd veel over gesproken om daar iets aan te doen, maar zoals dat gaat, iedereen was het met iedereen eens en het bleef heerlijk bij het oude. Tot opeens niemand weet nu wanneer dat opeens plaats vond werd besloten, om ge- zamelijk de vernieuwing ter hand te nemen. Op initiatief van het personeel werd in de avonduren gebroken, gesloopt, gehakt, getimmerd en al dit soort werkzaamheden. Met ma teriaal van het bedrijf werd daarna gebouwd, verbouwd, in elkaar gezet, geschilderd etc. waardoor de nieuwe kantine tot stand kwam. Het hele pro ces, hier samengevat in twee enkele zinnen, is voorwaar een Beren-werk geweest, dat het respect van een ieder, die de kantine nu ziet, afdwingt. Door gezamenlijke inspanning werd een werk verricht, dat veel lof waardig is. De leiding heeft deze waardering geuit, door toestem ming te geven om al het oude meubilair te vernieuwen, zodat het geheel de toets der kritiek kan doorstaan. Nu geeft de kantine plaats aan veertig per sonen, die iedere donderdag avond kunnen kaarten, sjoelen, schaken etc. De dorst kan ge lest worden aan de zorgvuldig gebouwde bar. In de maand december konden nog verscheidene ideeën af gehandeld en beloond worden. Zo viel het personeel van het papiermagazijn 250,ten deel voor een idee betreffende de inrichtingsverbetering van genoemd magazijn. Dit betrof de besparing van op slagruimte. Een dergelyk idee komt zeker niet in alle gevallen voor een beloning in aan merking, maar wordt inciden- teelbekeken.Indit geval meende de commissie dat de besparing direct aantoonbaar was, waar voor terecht een beloning kon worden toegekend. 50,- werd uitgekeerd aan de heren B. van Kooten KB, Jb. Broek VA, Mej. T. Otto VA en de heer J. Schake PM respec tievelijk voor de ideeën wijzi ging kleedje gebakoven, wijzi ging mengen instantpudding en wijziging bedrukken van doos etiketten. P. Groen en J. Everhard ont vingen 45,voor idee wijzi ging cacaovet smelten. 40,— ontving G. Onrust KB voor een betere werking van de kookinpakmachine. T. Roet koffiebranderij ontving 35,voor wijziging toevoer van losse koffie. 30,ontving J. Kerkhoven LF voor het voorstel een zwaai- kraan boven de advocaatketels te maken voor toevoer suiker stroop. 25,gingen naar de heren W. Zaal VA en J. v. d. Woude OD resp. voor de ideeën wijzi ging wasgelegenheid in pand SB en verbetering „Saran" zeefjes van het opbol apparaat in de beschuitfabriek. N. Jagtman PM verwierf 20,voor wijziging hefvork- trucs. De heren J. Pasma KB, F. Wol- j sink CF en C. Boendermaker ontvingen ieder 15,respec tievelijk voor ideeën wijzigin gen werkmethode in de ontbijt koek deegruimte, het plaatsen van een weegschaal onder de uitloop van de cacaobreker en een waarschuwingslampje voor de inpakmachine van de be- schuitpakkerij Tenslotte ontving W. Zaal 10,voor 't idee zakkenhou- ders aan te schaffen voor div. artikelen welke verwerkt moe ten worden. Acht ideeën kon den wij slechts met een aan moedigingspremie belonen, om dat de suggesties wel juist waren, doch waarvan de uit voering niet mogelijk was. In totaal keerde de ideeënbus commissie in deze maand 755 uit. Vanzelfsprekend zullen nog en kele inzenders op afwerking van hun ideeën wachten, doch deze zullen op langere termijn bekeken moeten worden, alvo rens hierop geantwoord kan worden. Laten wij hopen, dat die dan met een flinke beloning uit de bus komen. Wij wensen onze trouwe inzen ders een gelukkig 1967 toe en bij inzending van ideeën veel succes. De kienavondenin december gelukkig als vanouds heel druk bezocht, hoewel geen volle zaal omdat wij het de laatste jaren op 2 avonden doen. Maar gezellig en sfeervol. De pryzen, hierover hebben wij gelukkig niets anders dan lof gehad, maar laat ik u wel ver tellen, dat wij met onze „prij- zen-tafel" zelf ook heel geluk kig waren. Het was echt een feest, zoveel mensen met een prijs naar huis te laten gaan. En wat een spanning zat er weer in, toen het „ene" fatale nummer maar niet kwam. Heerlijk, dat wij aan het eind van het jaar op 2 zulke goede avonden terug konden zien. 7 januari, zaterdag een tame lijk gladde weg en dus helaas niet zoveel mensen, die het aan durfden om het weer en de weg te trotseren. Degene die wel geweest zijn, zullen het moeten beamen, de Cactusbloem, ge bracht door het toneelgezel schap Amsteltoneel, was een geweldig goed stuk. Een blij spel in twee bedrijven, maar lange bedrijven, waarin veel be weging. Ja we hadden geen beter stuk kunnen brengen op de dag dat wij 20 jaar beston den, dan dit stuk, dat met trots in de analen van de Haagse Comedie is opgenomen. En nu maar weer op de volgen de aktiviteiten aan. Al zijn we volop in de winter, we zullen toch proberen aan de maand februari nog wat „fleur" te geven door een tweede dans avond te brengen en wel op 18 februari a.s. De Sheiks, beat-, rhythm- en bluesgroup uit Amstelveen komen dan in ons O.G. Daar deze heren allerlei soort dansmuziek spe len is dit echt niet een avond die speciaal voor onze tieners wordt aangekondigd, hoewel we niet geloven dat de tieners en de twens niet aan hun trek ken zullen komen op die zater- dag. Dan hebben we als tweede ak- tiviteit de Jaarvergadering op 21 februari. We nemen aan, dat er toch echt nog wel leden zijn die het wel en wee met ons wil len delen en speciaal tot hen zeggen we „noteert u even de datum". We zullen zorgen, dat begin februari bij de heren por tiers en in de diverse kantines de agenda's klaar liggen, zodat elk lid er van op de hoogte kan zijn. En we rekenen als van ouds een klein beetje op uw medewerking.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 4