Jubilarissen en gepensioneerden genoten van ontvangst en diner Wij stellen voor: Het n team, dat zaak doet floreren de Elektronisch rekenwonder in twintig supermarts is mij Nieuwe bedrijfskleding nu in alle supermarts De heer J. H. W. Au f dem Brinke vierde zilveren jubileum K. F. Passet, manager AC Zevenaar: n jyjag ik het vreemd vinden dat U juist mij in de rubriek wij stellen voor" wilt hebben? Ik mag dan wel de manager van het wegrestaurant Zevenaar zijn maar ver geet niet, dat het gehele team medewerkers de zaak met elkaar runt!" Deze opmerking kregen wij van de heer K F. Passet, 31 jaar, de leider in het team Zevenaar. De heer K. F. Passet. De Alberts R is in Zeve naar gelegen naast de vierbaans autoweg Arnhem- Bazel ofwel de E 36. Samen met een groot garagebedrijf en een wisselkantoor van de Nederlandse Credietbank In mei 1966 is een begin ge maakt met het invoeren van de nieuwe bedrijfskleding. Hier was geruime tijd van studie aan voorafgegaan, teneinde een geschikt model van een sterk en goed wasbaar materiaal te vinden. Beide punten hebben veel aandacht gevergd, maar tenslotte is de keuze gevallen op een stevige katoenen stof. De damesjas is in de nieuwe huiskleur met een knoopslui- ting op de rug en een open vallende kraag. De heren zullen voortaan over een driekwartjas beschikken, voor het winkelpersoneel een witte, en voor het magazijnper- soneel een RAF blauwe jas. Beide jassen hebben een ver dekte sluiting, terwijl alle jas sen zijn voorzien van het nieuwe AH kwaliteitsmerk. Op het ogenblik hebben alle super marts de nieuwe kleding ont vangen en deze maand wordt begonnen met het inschakelen van de ZB's. Opnieuw een be langrijke stap in de richting van de invoering huiskleur en het kwaliteitsmerk. (Bijgaande foto genomen in filiaal Stadionweg, Amster dam.) Het Divisieteam kwam op 29 december j.l. bijeen op bet Divisiekantoor, om het 25- jarig zaken jubileum van groeps. leider Auf dem Brinke te vieren. Rond de tafel geschaard, met een lekker kopje koffie, werden vele oude herinneringen over de afgelopen jaren opgehaald. Namens de Directie overhan digde de Divisieleider, de heer De Haas, het Gouden Kruis van verdienste en een enveloppe met inhoud en wenste de jubilaris hiermede veel geluk. De heer Wezepoel overhandigde mevrouw Auf dem Brinke een boeket bloe men, als huldiging voor haar trouwe medewerking als echt genote. De heer Schneider, die bij deze bijeenkomst als ceremonie meester optrad, gaf de heer v. Alphen nu de gelegenheid, de „Legpenning" en het „Ge tuigschrift Mij. Nijverheid en Handel" te overhandigen. „Een ereteken, waar U trots op kunt zijn." Namens het gehele Divisie team overhandigde de heer v. Gils, de jubilaris een baro meter en sprak in waarderende woorden over de goede samen werking onderling en bena drukte dit nog extra met een voorbeeld uit vroeger dagen, tijdens zy'n opleiding. Het gezel lig samenzijn werd om 17.30 uur beëindigd. De heer Auf dem Brinke dankte alle aanwe zigen voor de gesproken woor den en gewaardeerde belang stelling. Van belangstelling ga ven ook blijk enkele bedrijfs leiders uit de groep van de heer Auf dem Brinke, die de jubila ris 's avonds thuis bezochten en een prachtige blitzer voor een fototoestel overhandigden. hebben zij méér dan vol doende aantrekkingskracht om maandelijks duizenden gasten voor een korte reis- onderbreking van de auto weg te trekken. Dit wegrestaurant, waarin Nederlands eerste Wimpy- bar is opgenomen en waar- bij een AH-miniwinkel met 4 souvenirs en reisversnaperin- 4 gen hoort, is daarvoor con- 4 tinu geopend. Op een achttal 4 uren na, want de zaak wordt 431 december om 22.00 uur 4 gesloten en gaat 1 januari 4 om 6 uur weer open. Amsterdammer f N° ik ben niet in Ze- venaar geboren", ver- itelt de heer Passet. „Ik kom iuit Amsterdam, waar ik, na i de schooltijd, die uit een i Mulo-opleiding bestond, mijn i eerste baantje vond als kan toorbediende. Alhoewel ik iin mijn militaire diensttijd i voor het eerst kontakt kreeg imet een deeltje van het res- itaurantvak ik was be- i diende in een officiersmess i - ging ik daarna toch weer ide maatschappij in als kan toorbediende. Tot ik in kon- i takt kwam met de heer iTytsma, Formosa Den Haag* i die mij wees op de toe- a komstmogelijkheden bij de jN.V. Formosa. Nieuwe ves-? itigingen werden overwogen,? 1 nieuw personeel daartoe op-? ^geleid. iU kunt het nu wel raden: ik? i kwam in dienst bij Albert? i Heijn, haalde in de avond-? uren het Horeca-vakdiploma a en werd door enkele ma- onagers, vooral door de heer? jWelp uit Amsterdam, opge-? a leid tot gerant. Via vervan-? ?gingsdienst en een „defi-? ?nitieve" plaatsing in de A1-? berts Corner Amstelveen ?kwam ik als gerant in het? nog te openen wegrestau- ?rant Zevenaar, alwaar ik in? 1964 de funktie manager kreeg. Wat U niet kunt raden is, ?dat deze overplaatsing naar? het oosten nodig was om ?mij gehuwd te krijgen. Mijn? echtgenote leerde ik in Am- hem kennen. Het team, dat? zoals reeds eerder gezegd, de zaak doet floreren be staat uit twee gerants, de heren N. J. M. van Echteld en J. de Spa en een groep van ongeveer 45 personen. Hier zijn de parttime krach ten bij inbegrepen! 's Nachts zijn, naar gelang het seizoen 2 tot 7 personen werkzaam." Het restaurant heeft een maximum capaciteit van 365 zitplaatsen en naar ver houding biedt het veel „sa nitaire" mogelijkheden. Als in het hoogseizoen tussen 7 en 11 uur 's morgens een veertigtal autobussen arri veren lijkt alles wel te klein. „We zien die gasten bleek vertrekken en bruin weer terugkomen! Ja, dit is een belangrijke klantengroep daarnaast de individuele autochauffeur en zijn passa giers. Voor deze „passanten" houden we altijd een deel van het restaurant gereser veerd. Ook de Wegenwach ten, de Rijksverkeerspolitie- mensen en de douane zijn hier kind aan huis. Zij mel den zich per mobilifoon aan hun centrale posten af met I de mededeling „We gaan I naar Wimpy!" Duizenden gasten Duizenden gasten per maand dus. In de regel plezierige vakantiegangers of iets serieuzere maar daarom niet minder prettige autoklanten. Je ziet ook j steeds, vooral in de winter- Het opvallende baken, dat dc klant naar de Alberts Corner trekt. maanden, een vaste kern klanten terugkomen, 't Is vaak een mengelmoes van talen waarmee vooral onze populaire toppers van de menukaart: kip. snitzeis, biefstuk en coteletten be steld worden. Het bedienend personeel heeft uitsluitend te bedienen afrekenen doet de kassière. Het is de Nederlandse klant vrij bekend dat deze zaak een Albert Heijn restaurant is. Men vraagt wel eens om zegeltjes met de opmerking „deze zaak is toch van Al- bert Heijn?" waarop wij met het dan nodige knipoogje antwoorden „Albert Heijn is van ons, mevrouw!" De funktie manager weg restaurant verschilt niet veel van die van de manager Alberts Corner. Ik geef toe, het publiek is iets anders en de organisatie verschilt wel iets maar het vak als zoda nig is gelijk!" Met deze laatste zin en de eerste van dit verslag ge loven wij dat de heer Passet zich zelf typeert, 'n Beschei den leider die graag in zijn team past. We merkten het in Zevenaar: 'n team dat graag bij zijn leider past. Tn het Zaandamse Ontspanningsgebouw heeft de raad van bestuur voor de eerste keer een diner aangeboden aan AH-medewerkers, in het afgelopen jaar gepensioneerd wer den of hun 25- of 40-jarig jubileum vierden. Ongeveer honderd uit het hele land waren hiervoor bijeen gekomen. Met een hapje en drankje kon men, onder vrolijke muziek van het trio Peter Vink en het optreden van manipulator Peter Oran, met elkaar kennismaken of de kennismaking hernieuwen. £)oor een toenemende belangstelling van onze klanten voor de delicatessenafdeling, was het noodzakelijk naar een efficiënt hulpmiddel bij het wegen van vleeswaren uit te zien om toch snel te kunnen bedienen. ^iet minder clan 20 SM's 1 worden nu uitgerust met de elektronische reken weegschaal, de Condor. Dit is een snelweger waarop zowel door de klant als door het bedienend personeel in één oogopslag het te betalen bedrag, de prijs per kilo en het gewicht is af te lezen. Moest het personeel voorheen met de gewone weegschaal een pakje van bijvoorbeeld 112 gram uit het hoofd omrekenen, de Condor geeft in een fraktie van een seconde via zijn elek tronisch brein het juiste bedrag met verlichte cijfers aan. De snelweger weegt tot 2,5 kilo en kan een kiloprijs aangeven van 10 cent tot 39,90, door het verstellen van handels. Na weging van het artikel vol gen dan de gebruikelijke han delingen, zoals het aanslaan van het bedrag op de kassa en het inpakken van de vleeswa ren. Bijzonderheid vtog een bijzonderheid is, dat wanneer de bediende van het apparaat het berekende bedrag vergeten mocht zijn dit ver dwijnt namelijk als het pakje van de schaal is genomen dan kan via een z.g. herhaaltoets dit be drag „teruggeroepen" worden, zonder het pakje opnieuw te wegen. Voor de klant betekent de plaatsing van deze machine een snellere bediening. Bovendien kan zij direkt volgen welk gewicht aan vleeswaren zij ontvangt en welk bedrag zij hiervoor moet be talen. Ook voor de medewerkers in de deli-afdelingen is de Condor een verbetering, waarbij vooral tijdens de weekend-verkoop het tijdrovende hoofdrekenen van niet afgeronde bedragen tot het ver leden behoort. Joor het diner hield de heer Albert Heijn een lezing ben ze het met u aangedurfd, waardoor ze een basis legden voor uw loopbaan. Op dezelfde manier moeten wij het met de jongeren van nu aandurven. Want door een ontmoeting van oud en jong is het voortbestaan van een bedrijf gewaarborgd", aldus de heer Heijn. Goed en gezellig AATJES zeggen vaak meer dan woorden en als u de foto Over het 25-jarig zakenjubi- leum van de heer J. Hode- makers kunt a in het februari- het een en ander lezen. I over „Ouder worden in de on- I even bekijkt dan weet u. dat dc De groepsfoto, genomen op de jubileumdag van de heer H. W. Auf dem Brinke derneming". Hij vergeleek daar bij de situaties in het bedrijf in de tijd dat velen de aanwezigen begonnen met hun werk en in de tegenwoordige tijd. „Maar, hoewel er veel is veranderd, is ook veel hetzelfde gebleven. We hebben dezelfde principes als vroeger en proberen nog steeds de goede service te geven, die de klanten naar ons toe doen komen". De mens centraal heer Heijn hield dc aanwezi gen voor hoeveel belangrijker de mens is dan de materie. „Ons concern heeft zich in de loop der tijden aanzienlijk uitgebreid. Het zou een strop zijn als we hoorden, dat er tien filialen bijv. door brand waren verwoest. Maar dit zou niet onoverkomelijk zijn. Erger zou het echter zijn als we door een of andere ramp ineens 25 mensen zouden moeten missen." Ook het probleem met de jon geren kwam aan de orde. „Ik geloof niet dat dc tegen woordige jeugd zoveel anders is dan die van vroeger. Ook uw hazen hebben vroeger moeilijk heden met u gehad. Toch heb- stemming buitengewoon goed en gezellig was. Het kostte ceremo niemeester de heer Brandsma dan ook de grootste moeite om allen weer tijdig in de gereedstaande bussen te krijgen, ledereen was het dan ook roerend eens met de heer Janse. die aan het slot de dank van alle aanwezige jubila rissen en gepensioneerden aan de directie overbracht voor dit bij zonder geslaagde initiatief. Effiëncy voorop Het is dan ook van belang, de vele voordelen van deze snelweger zoveel mogelijk uit te buiten, niet alleen om de prijs, die rond de 5 mille ligt, niet alleen omdat er efficiënter mee gewerkt kan worden, maar vooral ook omdat dit elektro nisch apparaat gezien moet worden als verder schrijdende voortgang in de techniek, ook in het levensmiddelenbedrijf m.a.w. een symbool van de snelle ontwikkeling bij Albert Heijn N.V.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 3