i Vakantiehuisjes van Albert Ileijn proefneming in 1967 SSïN Veilig verkeer Geslaagd Plechtige uitreiking vleesdiploma Jaarvergadering personeelver. P.B. Wijhe Geslaagd voor examen bedrijfsleider Z.B. Het D.C. op ziekenbezoek In periode 3 november -13 december opende AH negen filialen De heer G. J. Heijn: Aandacht richten op werk in de filialen In niemoriam Mi Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 24e jaargang no. 1 Januari 1967 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten mee: de dames Mej. C. Buntsma, J. Karssen en T. Plooyer en de heren C. Kraaij, J. Ph. Bartelson, S. Straaier, F. Wezepoel, J. den Har- tog, S. Monsma. D. W. Lieuwen, W. J. M. Helmers, A. Smout, G. A. v. Rooyen, P. Helder, P. M. v. Gils, L. J. Stap, C. Jenster, J. de Rijke, P. Schipper, L. M. de Haas, H. v. Petten en vele an deren. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Tn de duinen van Egmond en op het eiland Texel is het goed toeven Een aantal AH-ers kunnen daar over meepraten want de stichting Vakantievreugd" AH heeft een vijftal zomerhuisjes, die beschikbaar werden gesteld voor een deel van het Zaan- damse personeel. Veel animo Dat 5 huisjes niet veel is, bleek al spoedig en daarom werden door de heer G. A. van Rooyen. die als beheerder en /Gedurende het tijdvak 3 no- vember t/m 13 december zijn er weer 9 nieuwe AH- zaken bijgekomen. Achtereenvolgens gingen de vlaggen uit voor: 3 november SM Rotterdam - Alexanderstad - Bedrijfsleider J. Schot 16 november SM Huizen - Kerkstraat - Bedrijfsleider A. J. Bakhuizen 22 november ZB Zwijndrecht - Kort Ambachtlaan - Bedrijfs leider W. Slicht 29 november SM Dordrecht - Wielwijk - Bedrijfsleider L. J. van Helden 29 november ZB Rozenburg - Raadhuisplein - Bedrijfsleider F. Griep (Vervolg van pagina 1) de omzet tot heden van was automaten bedraagt 30.000 ex., 45.000 prismakijkers, 60.000 centrifuges en 10.000 boortol- len. In 1966 zijn weer meer „nieuwe" premies uitgebracht dan in 1965 en we kunnen ook in dit opzicht op een goed jaar terugzien". „Vormgeving" en „eigen merken" Het eigen inzicht van AH heeft in het afgelopen jaar in het teken gestaan van het nieuwe handelsmerk en dit heeft ook de activiteiten op het gebied van nieuwe verpakkin gen gestimuleerd. De heer Jon ker komt in dit opzicht een pluim toe, want, dat AH twee maal in de prijzen is gevallen, is speciaal aan de activiteiten van de afdeling „vormgeving" te danken geweest. Daarbij zijn deze prijzen op zich zelf nog niet zo belangrijk, maar ze moeten gezien worden als blijk van het peil waartoe wij bezig zijn onze eigen merk verpak kingen op te werken." TN 1967 zal de eenmalige ver- "-*• pakking" speciaal onze aan dacht hebben en AH wil dit volgens de beleidsprincipes die de RvB huldigt indiens enigszins mogelijk waar maken zonder prijs verhoging. Met name dit laatste betekent vooralsnog het innemen van een uitzonderingspositie, het geen een zware opgave betekent." Ook komen we steeds meer met onze „Eigen Merk" artikelen: voorbeelden daarvan zijn o.a. de frisdranken, de kof fiemelk en het bier. Hier wor den kwaliteitsartikelen ge bracht, die evenwaardig zijn aan het toonaangevende merk artikel in Nederland, echter tegen lagere pryzen. De ver koop is een succes en we zullen op deze weg voortgaan." Nieuwe bronnen aangeboord '"Perugkomend op ons assorti- ment valt er volgens de heer G. J. Heijn over „groente en fruit", „vlees en vleeswaren" op het vlak van de echt nieuwe artikelen niet zoveel te ver tellen. Beide groepen hebben volledig hun plaats veroverd en de omzet is relatief zeer sterk gestegen door de uitbrei ding van het aantal SM's, vlees- ZB's enz. enz. Interessant is wel te vermelden dat steeds nieuwe bronnen worden aange boord, waarbij we dan speciaal denken aan de „Italiaanse aard beien" in mei en de „Mexi caanse aardbeien" in december en dergelijke acties. Ook de plaats van de CMS in onze or ganisatie is niet meer weg te denken en de toelevering van vlees aan de verkooppunten verloopt steeds soepeler. Voor de CMS-gedachte bestaat bij diverse instanties grote be langstelling. Waar dit toe zal leiden is op het ogenblik nog niet te zeggen. De fusie met „Meester" heeft een nieuwe ontwikkeling op gang gebracht en PB Wijhe en de merchandisers vinden elkaar steeds beter op basis van we derzijds vertrouwen. „Dat wil niet zeggen dat alle aanpas singsmoeilijkheden al zijn over wonnen, maar we zijn een eind op de goede weg", aldus de heer G. J. Heijn. Restaurantbedrijf I ange tijd heeft dit onderdeel haar eigen leven geleid, maar sinds eind 1965 is de in tegratie snel gegaan. Enerzijds is de groei in omvang in het afgelopen jaar groter geweest dan ooit tevoren, anderzijds heeft de samenwerking met de AH-steundiensten, tot grotere interne veranderingen geleid, waarbij de directie-wisseling natuurlijk mede van invloed is geweest. De heer G. J. Heijn noemt hierbij vooral de activi teiten van sales-promotion en CPD. Wij hebben nu de moge lijkheid om echt een „ketting- bedrijf" van restaurants te wor den. De voordelen hiervan zul len intern, maar ook vooral voor de klant, steeds duidelijker gaan spreken. 1 december ZB Utrecht - Adolf Mayerlaan - Bedrijfsleider Th. B. M. Raasing 7 december ZB Leerdam - Kerk straat - Bedrijfsleider H. J. Huyer 8 december SM Driebergen - Traay - Bedrijfsleider J. H. Houben 13 december SM Capelle a/d IJssel - Koperwiek Bedrijfs leider J. A. Rovers. Bovendien werden de zaken Eindhoven - Bosdijk en Be verwijk - Breestraat aanzienlijk groter. Laatstgenoemde filiaal heeft nu ook een afdeling vers vlees. Waren wij gewend dat de opening van een nieuw AH- filiaal altijd plaats vond bij mooi zonnig weer, dit jaar heb ben de weergoden ons beslist in de steek gelaten. Niettemin ook nu weer overal lange rijen wachtende mensen en overal een perfecte sfeer. Van elke opening met de show daarom heen zou een prachtig verhaal voor Flitsen te vertellen zijn, maar dan zouden wij de naam „Flitsen" beter kunnen omdo pen in „Openingen" en dat is nu ook weer niet de bedoeling. Wij besluiten dan ook maar om alle genoemde bedrijfsleiders met hun teams van harte suc ces toe te wensen. 19 januari j.l. overleed plotseling op 19-jarige leef tijd Thea Dora Elisabeth Schievink Ruim twee jaar is zij als serveerster werkzaam geweest in de Alberts Cor ner, Kalverstraat Amster dam. Wij hebben haar leren kennen als een gewaardeer de medewerkster, altijd vro lijk en opgewekt van aard. Bij chef en collega's stond zij dan ook zeer goed aan geschreven. Moge ons medeleven en dat van allen die haar gekend hebben tot troost zijn voor haar ouders. Zij ruste in vrede.- administrateur voor deze stich ting optreedt, pensions inge huurd. Dat ging goed tot dat de pensionprijzen zodanig ste gen, dat een rendabele exploi tatie niet meer mogelijk bleek en de vakantie-accommodatie weer terug viel naar de 5 eigen huisjes en één ingehuurd pen sion in Putten. Intussen is het aantal gegadig den elk jaar gestegen. Zo kon het niet doorgaan en de Raad van Bestuur heeft daarom in de ondernemingsraadvergade ring van december jl. een voor stel op tafel gelegd om tot een oplossing te komen. Dit voor stel hield in, dat de huisjes in 1967 uitsluitend ter beschik king gesteld zullen worden aan: 1. „Moeilijke gevallen" 2. Gepensioneerden (aanvul lend op 1. voorzover er plaats is). Mochten er daarna nog huisjes gedeeltelijk of geheel over zijn dan kunnen alsnog andere ge gadigden in aanmerking komen maar in 1967 zal ervaring moe ten worden opgedaan. De on dernemingsraad heeft zich ac- coord verklaard met dit voor stel. Thans kan het gehele AH- personeel in aanmerking komen voor deze huisjes: d.w.z. alle personeelsleden in Zaandam, Amsterdam, Rotterdam, Dor drecht, Hilversum, Wijhe en in alle filialen of restaurant-ves tigingen. Voorwaarden INDIEN onder deze gehele groep personeelsleden zijn, die tenge volge van ziekte of andere gezins moeilijkheden NIET in de gelegen heid zijn de kosten van een nor male vakantie in 1967 te dragen of b.v. op doktersadvies tot rust moeten komen buiten de dagelijkse omgeving, dan kunnen zij voor één van onze huisjes in aan merking komen. De normale huur prijs hiervan ligt op slechts f 40. per week, maar in voorkomende gevallen kan deze prijs zelfs ge reduceerd worden via het Fonds Bijzondere Noden. Bemiddeling Personeelsleden, die op grond van het bovenstaande me nen in aanmerking te komen voor een huisje tussen 13 mei en 9 september kun nen zich wenden tot onze maat schappelijk werkster mejuf frouw G. Meijn, postnummer 239 te Zaandam. Uw chef en de regionale personeelchefs zijn gaarne bereid daarbij bemidde ling te verlenen. Ook indien chefs, bedrijfsleiders en perso- neelsvertegenwoordigers me nen, dat personeelsleden in hun gebied onder deze categorie val len, verzoeken wy hun mede werking in de vorm van mel ding aan mej. Meijn. Het zou nl. jammer zijn als medewer kers door onbekendheid of te grote bescheidenheid deze kans voorbij laten gaan en de proef in 1967 daardoor niet zou sla gen. Opgaven Zoals gesteld, kunnen ten dele ook onze gepensio neerden van deze huisjes ge bruik maken, waarbij zij, die relatief lage pensioenuitkerin gen ontvangen, voorgaan. Van zelfsprekend vallen hieronder ook de weduwen, die via ons pensioenfonds uitkeringen ont vangen. Opgave van gegadig den liefst vóór 31 januari te richten aan: mejuffrouw G. Meijn, Albert Heijn N.V. Postbus 33 ZAANDAM. TTitgaande van de Stichting Opleiding Werknemers in de vleeswarenindustrie werd op zaterdag 26 november j.l. een bijeenkomst gehouden in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht. Hoofd schotel was de uitreiking van de diploma's aan de geslaagden van de diverse vakcursussen. Toespraken De voorzitter van de Stichting, de heer Fels (Zwanenberg) bracht o.a. dank aan het perso neel van de S.V.O., welke de lessen verzorgde en deze mid dag organiseerde. De directeur van de S.V.O., Drs Jonker, hield een rede, terwijl de voor zitter van het Productschap voor Vee en Vlees, Mr. Van Dijk, de diploma's uitreikte. Van het P.B. Wijhe ontving Arie Slinkman het einddiploma van de driejarige cursus. Van het P.B. Wijhe waren aanwezig In ons ontspanningsgebouw in Zaandam aan de Klamperstraat is in de maand januari een ex positie gehouden in het kader van de nieuwe verkeersregels. Alle borden, die men nu op de wegen kan tegenkomen, ston den opgesteld en er zullen heel wat discussies zijn geweest en misverstanden zijn opgelost. Het initiatief om onze mede werkers voor te lichten over de regels, die met ingang van 1 januari 1967 van kracht zijn ging uit van de Vereniging voor Veilig Verkeer. De leiding van onze onderne ming heeft gaarne haar mede werking verleend, omdat zij het van groot belang acht deze voorlichting te stimuleren. Zo is ook in Hilversum inge haakt op hetzelfde initiatief hier betrof het mondelinge voorlichting met film ten aan zien van de AH-monteurs, die altijd langs de weg zitten. de heren G. Nijman (bestuurs lid van de Stichting), G. H. Bouwmeester instructeur praktijk), L. J. Stap (O.R.), de ouders van de geslaagde en de leerlingen van de 3e klas. De jaarvergadering van de personeelsver. P. B. Wijhe wordt gehouden op 11 februari a.s. in hotel Krikke. De bijeen komst was gepland op 7 januari 1967, doch op verzoek van de zaalhouder werd de vergade ring verschoven naar 11 fe bruari 1967. De agenda luidt als volgt: 1. opening. 2. notulen. 3. jaarverslag Secr. 4. jaarverslag Penn. 5. verslag O.R. 6. bespr. jaarl. reis. 7. bespr. pers. ver. nieuwe stijl. 8. bestuursverkiezing. 9. rondvraag. 10. huldiging jubilarissen. 11. uitr. prijzen cursisten vak onderwijs. 12. filmvertoning. 13. gezellig samenzijn (een show-orkest zorgt voor dans- en verpozingsmu- ziek). De heer O. Bolhaar Mag.) vierde zijn 25-jarig huwelijks jubileum. Wij wensen hem nog vele gelukkige jaren toe. Hij zegt hierbij ook personeel en personeelsfonds dank voor het gekregen cadeau. Bij de heer Olthof (Mag.) en de heer Mohamed Emb.) werd een zoon geboren. We wen sen hen veel geluk met deze blijde gebeurtenis. De heer Yskes (Verv.) heeft inmiddels het werk weer her vat. Het gaat goed met hem. De heer v. d. Bosch Ontv gaat nu goed vooruit. Hij heeft goede berichten meegekregen van de specialist en als het zo doorgaat zal hij binnen afzien bare tijd wel een paar uurtjes per dag mogen gaan werken. Wij wensen hem het beste toe. Met de heer Spek (Mag.) gaat het nog niet zo erg hard voor uit en het zal zo te zien ook nog wel even duren. Wij ho pen het beste voor hem. Mevr. de Haas (Mag. div.) is nu weer geheel opgeknapt en als zij zo blijft zal ze binnen kort haar werk kunnen ver richten. De heer van Diepen (Mag. div.) is ook weer geruime tijd ziek. Het is zijn maag weer; daar is hij een jaar of wat ge leden ook al eens aan ge opereerd. Het gaat wel aar dig goed met hem. maar zo lang hij die pijn nog regelma tig voelt, mag hij niet werken. Wij hopen voor hem. dat hij spoedig hersteld zal zijn. De heer Rönitz (Mag.) is na een paar weken gewerkt te hebben weer ziek thuis. Het gaat nog niet goed met zijn maag. Toch hopen wij. dat het nu maar goed mag worden. De heer Baijens portierheeft zijn werk weer hervat na het ongeval, dat hem overkomen is en waardoor hij een tijd thuis is geweest. Dit was het dan weer over de maand december. Alle zieken nog een gelukkig 1967 toege wenst. /"^eslaagd voor het kruide- nierswarenvakdiploma de heren: C. Oosthuizen en Th. Hilarius, werkzaam in filiaal Westzijde, Zaandam. G. Ba zuin, M. W. Petersen en E. IJzer, werkzaam in filiaal Bin nenhof, Amstelveen. R. Barel, Baarn. H. Jonker en C. Span, werkzaam in het filiaal te Bergen. H. de Heide, werkzaam in het filiaal Dr. Wiardi Beck- mansingel te Vlaardingen. J. Geurtse werkzaam in filiaal Boulevard te Enschede. J. W. Boon, werkzaam in het filiaal te Oostzaan. R. van Sijl, werk zaam in filiaal Wagenweg te Haarlem. A. Budding, werk zaam in het filiaal te Venen- daal. B. Guirijnen, werkzaam in het filiaal te Dongen. G. A. Aalbers, werkzaam in filiaal van Lawick van Pabststraat te Arnhem. De dames: E. Snijder en I. Snij der, werkzaam in het filiaal te Bergen. eslaagd voor het diploma Verkoop Vers Vlees: De heren: P. Scheerders jr. BI van filiaal Parkweg te Voor burg. H. Hueskens, reserve chef. eslaagd voor het diploma P.B.N.A.: De heer K. Lakeman, werk zaam in het filiaal te Zand- voort. Op 15 december 1966 was het voor een aantal jongeren weer een grote dag. Tien reser vechefs deden op die dag name lijk examen voor Bedrijfsleider ZB. Negen kandidaten ontvin gen uit handen van Divisielei der de heer H. de Roode de zo felbegeerde „verklaring" waar in stond dat zij aan de gestelde eisen voldoen. Eén kandidaat moest jammer genoeg worden afgewezen doch deze jongeman zal het een volgende maal ze ker halen. De namen van de geslaagden zijn: 1. G. van Druenen 2. S. J. Hofstra 3. J. P. W. Cleyne 4. E. Smith 5. R. A. J. Verhoef 6. A. C. G. Settels 7. H. A. M. Jansen 8. H. J. Feitsma 9. J. Sitvast Drie andere kandidaten werden intussen reeds benoemd als be drijfsleider en namen dus niet aan het examen deel. Zij had den voor de aanvang van het examen een eindgesprek met de leden van de examencommissie.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 2