flitsen jjAlbert Ileijn introduceert nieuw jeugdbladHeintje „Werk van ons allen moet gericht zijn op het werk in de filialen 1966 bleek een uitstekend jaar K. Meijn kreeg f 1225.-uitgekeerd Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. De heer G. J. Heijn, Lid Raad van Bestuur: A Pensioenen in.i.v. 1 januari verhoogd met 4% Optimisme in Nieuwjaarsspmeh van Albert Heijn: RECORDBELONING IDEEËNBUS IN MEMORIAM 24e jaargang no 1 januari 67 multicolor jeugdblad op groot formaat vol strips voor de jeugd en voor „jongdenkende ou deren" is zojuist versche nen. De naam van dat blad is „Heintje" en het eerste nummer is, zolang de voorraad strekt, in alle filialen gratis aan de kas sa verkrijgbaar. Neder landers van 6 tot 80 jaar vinden in „Heintje" wat avontuurlijke, romanti sche, humoristische en ook leerzame stripverha len. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voordat AH op het beste Jn het afgelopen jaar hebben we in het filialenbedrijf 535 miljoen gedraaid." In deze AH-termen vat de heer G. J. Heijn, die wij in aan sluiting op het december-gesprek met zijn broer interview den, het eindresultaat van de activiteiten in de filialen samen. J^igenlijk zou elke AH-medewerker een tijdje direct ge werkt moeten hebben in een filiaal, omdat het voor ons allen een levensbelang is zich steeds volledig bewust te zijn waarvoor hij/zij werkt of anders gezegd: ledereen, die niet in de filialen/restaurants werkt, moet zich te allen tijde be wust zijn, dat zijn of haar werk gericht moet zijn op het werk in deze sectoren Daar is immers dé plaats waar de klant en AH elkaar ontmoeten." Assortimentsbeleid lie activiteiten aan het front d.w.z. „in filialen en res taurants" vinden een basis in Zaandam en daar wordt de koers bepaald, waarin we va ren. Z or der een nau w kontakt met at klant is deze koersbe paling moeilijker en ongewisser en daarom moeten de verbin dingslijnen zo kort mogelijk zijn. Naast de uiteraard pri maire verbinding via DL-GL- BL brengt ook de field mer- chandisersgroep deze verbin ding tot stand. De ontwikkeling van ons assortiment, waarin de nonfood groep na vier jaar een niet meer weg te denken plaats inneemt, is een continue proces. „Hierbij treft het je", aldus de heer Heijn, dat degenen, die niet direct bij zo'n nieuwe as- sortimentsgroep betrokken zijn, er duidelijk langzamer aan wennen dan degenen, die de verkoopkracht persoonlijk er varen. O uim 50 SM's hebben bijvoor- beeld een drogisterij-afde ling die er zijn mag, en AH zal in Nederland zeker één van de grootste „chains" hebben in deze sector. Doordat artikelen van een traditionele drogisterij, zoals b.v. wasmiddelen, van oudsher al in ons assortiment zaten, komt het drogisterij aspect bij ons nog sterker naar voren. Het aantal SM's met het volledige non-food-assortiment neemt steeds toe en hoewel we de „leerjaren" nog niet voorbij zijn (waar zijn we dat wèl kunnen we nu ook dadr alleszins ons mannetje staan. Het arbeidsterrein van de heer Rabbie en zijn mede werkers neemt daardoor steeds in omvang toe. waardoor in alle andere sectoren van ons bedrijf de noodzaak zich nu ook vol ledig op déze artikelengroep in te stellen steeds duidelijker wordt. Nieuw zijn de voorver- Aibert Heijn als My fair Lady! Albert Heijn leverde stof grapje in verkoopt bloemen en voor het wekelijkse pakte bloemen. Deze passen in het aankooppatroon van de win kelende huisvrouw en in de cember 1966 is onze proef ge start. Over de ontwikkeling hiervan valt op dit moment nog weinig te voorspellen, maar we zijn vol vertrouwen. Verkoopbevordering De variatie in winkeltype, van BZ tot SM, maakt het de afdeling verkoopbevordering niet gemakkelijker. De adver tenties moeten zo zijn dat de klant geen aanbiedingen leest, die in „zijn" of „haar" AH- zaak niet gevoerd worden. Deze en vele andere problemen vra gen een grote mate van zorg vuldigheid en voorbereiding, terwijl juist deze afdeling „di rect" op de markt moet kunnen reageren. Dat laatste is ook zo in belangrijk aspect bij het nieuwste medium „de T.V.". De kijker beleeft dit als een zeer actueel beeld dat mede zijn handelen bepaalt op de volgen de dag. Toch moet de T.V. spot De heer G. J. Heijn. maanden tevoren worden opge nomen en aan deze opnamen gaat ook nog wel het één en ander vooraf. Gelukkig heeft „Allerhande" in de wereld van publiciteit al een grote plaats veroverd en dit jaar komt daar „Heintje" bij. „Heintje" wordt bij u geïntroduceerd via Aller hande, zodat we U graag naar „Allerhande" en het neven staande artikel verwijzen. T^n dan onze PMCü „De om- *-■* vang van ons spaarsy steem" aldus de heer G. J. Heijn, „en de omzetten in geld en aantal hebben opnieuw een record bereikt en momenteel is aan de vraag naar naaimachi nes en matrassen slechts met de grootste moeite te voldoen. Nog steeds vindt ook onze koel kast een grote aftrek. Om nog enkele voorbeelden te noemen: dat er aan stripverhalen op de wereldmarkt is, be slag had weten te leggen. Amerikaanse rotten in het vak zegden hun mede werking toe (als voor beeld dienden de beken de „Comac-Papers") en wat er thans uit de bus is gekomen is voor Neder land een primeur: een krant van acht pagina's in vier-kleurendruk! Heintje" brengt voor „elck wat wils". De hele kleintjes zullen natuur lijk weg zijn van de avontu ren van Flippie Flink en Felix de dappere kat, maar ze kunnen ook meedoen aan een wedstrijdje, waarmee ze een prachtig luxe uitge voerd sprookjesboek van Andersen kunnen winnen. De tieners komen ook ruim schoots aan hun trekken „HEINTJE" heeft plaats gereserveerd voor een praat rubriek en daarin kunnen alle tieners zeggen wat ze op het hart hebben. Ook vinden ze in „HEINTJE" steeds een foto van een van hun geliefde sterren van de grammofoonplaat of de tele visie! De heer A. Heijn krijgt een eerste ..Heintje" aangeboden door een jongeling die het blad meteen reuze interessant vindt. Verder brengt „HEINTJE": spanning, avontuur, hobby- rubriek, wetenswaardighe den, niet slechts voor de jeugd, maar ook voor vol wassenen. Eén dezer dagen konden wij onze gepensioneerden een goed bericht zenden, Dit bericht betrof de mededeling dat de uitkeringen met ingang van 1 januari 1967 met 4 zijn verhoogd. Zoals gepubliceerd werd, zullen de A.O.W.-uitke- ringen, waarvan de laatste ver hoging op 1 oktober 1966 plaats vond, vermoedelijk met ingang van 1 januari 1967 met 5 omhoog gaan. Tezamen is dit een welkome aanvulling op het inkomen van onze oud-gedien- den. Medegedeeld kan voorts nog worden, dat de overbrug ging, welke de gepensioneerde bedrijfsleiders filialen tot hun 65ste verjaardag ontvangen, eveneens aangepast is. Alle be trokkenen zijn inmiddels nu wel ingelicht. Deze nieuwe toezeg gingen gelden alleen hen, die bij het concern Albert Heijn tot het tijdstip van ingang van pensioen actief werkzaam zijn geweest. Ook dit jaar optrekking pensioenrechten Evenals in 1965 en 1966 wor den ook dit jaar extra-pen sioenrechten toegekend. Dit ge schiedt op basis van de pen sioengrondslag 1967 en het aantal vervulde pensioendienst jaren tussen de 25ste verjaar dag en 31 december 1966. De geldmiddelen om deze op trekking te kunnen realiseren zijn in het fonds aanwezig, dank zij o.a. de extra-storting van enige miljoenen door het concern. Het pensioenformulier 1967 zal U te zijner tijd worden toegezonden. De berekening van Uw rechten geschiedt op dit formulier op dezelfde wijze als vorig jaar. Zij, die nog geen 5 dienstjaren hebben bereikt, ontvangen de optrekking niet eerder dan wanneer dit wel het geval is. Dit gold ook reeds voor de vorige optrekkingen. Ingeval van overlijden voordat deze 5 jaren zijn bereikt, wordt het weduwenpensioen alsnog verhoogd met. het bedrag van deze uitgestelde optrekkingen. •>i (Vervolg op pagina 2) Het afgelopen jaar is een goed jaar geweest" con cludeerde de heer A. Heijn. „De omzet is gegroeid, er zijn vele openingen gerealiseerd. De om zet, behaald vlak vóór Kerst mis, overtrof zelfs iedere plan ning. Het bereiken van dit succes is een gezamenlijke prestatie. Het filialenpersoneel heeft het weliswaar moeten waarmaken, doch kon dit doen door de vele voorbereidingen vanuit het hoofdkantoor, de waargemaakte hogere produk- tie door de productiebedrijven, Op 31 oktober 1966 werden de installaties van de Centrale kaasverpakkingsafdeling uit de Centrale Modelslagerij te Amsterdam overgebracht naar het kaasmagazijn in ons Dis tributie-Centrum. De heer Klaas Meijn sedert drie jaar onderhoudsmonteur bij het D.C. is reeds enige weken in Amsterdam geweest om deze technische apparatuur van nabij te leren kennen. Na de start van deze afdeling in het Distributie-Centrum blijkt dat de z.g. Flowpack- machine niet juist funktion- neert en er gaten zitten in de verpakking wanneer de stukjes kaas uit de machine komen. Drie dagen later monteert de heer Klaas Meijn twee alumi nium strippen in de krimptun- nel van deze Flowpackmachine, (waar gemiddeld een tempera tuur heerst van 155-160° C) waardoor de stroming van de hete lucht een andere wending krijgt en de hete luchtstralen, komende uit 12 toevoergaten aan iedere kant, niet meer rechtstreeks op de verpak kingsfolie worden gericht. Resultaat Het resultaat is geweldig de machine verpakt de stukjes kaas in de folie deze. verdwijnen in de krimptunnel en komen er aan de andere zijde keurig verpakt uit en geen gaten meer in de verpakking. Op vrijdag, 30 december 1966 reikt de heer J. G. Krijt, be drijfsleider van ons Distributie- Centrum, in een speciale byeen- komst met een toepasselijk woord de prijs, groot 1225, uit. Geen idee dat het zo'n flinke poet zou zijn" is de eerste reactie van Klaas als wij hem in de technische dienst op zoeken. Nog diezelfde dag wordt bij hem thuis een prach tige radio pick-up kombinatie afgeleverd een hartewens die nu zo plots voor de Kerst nog gerealiseerd kan worden. Ook het zoontje van Klaas pro fiteert van het unieke idee van zijn vader hij speelt nu dage lijks in een gloednieuwe box. Klaas, van harte proficiat. rpijdens dezelfde bijeenkomst A mochten de heren H. Woe- ring en G. Visser ieder 125, uit handen van de heer J. G. Krijt ontvangen voor hun idee ook de bufferlijnen van de stel lingen in het Centrale Magazijn te voorzien van profielafrondin gen aan de staanders zodat de over de pallet stekende dozen bij het inplaatsen worden te ruggedrukt. Dit idee zal, gezien de vrij grote investering, in ons D.C. niet kunnen worden uit gevoerd maar in het nieuw te bouwen tweede Distributie- Centrum zal dit idee zonder meer kunnen worden toegepast. Ook hier, onze hartelijke geluk wensen aan de inzenders. Drie ideeën moesten door de Kommissie worden afgewezen terwijl één voor een nader on derzoek werd aangehouden! de tijdige levering van méér goederen vanuit de DC's en de bijblijvende administratieve be geleiding vanuit het Admini stratiegebouw. 'n Gezamenlijke prestatie dus!" De heer Heijn vervolgde dat ook in 1967 de verdere groei dient te worden gereali seerd. Zo zijn er plannen voor uitbreiding van de Produktie- bedrijven en meerdere openin gen van SM's en ZB's. „Het zal echter de inspanning en waar schijnlijk wel weer de extra in spanning van de ruim 7.000 Albert Heijners zijn welke onze onderneming in staat moet stellen de gebruiksgewoonte van de klanten te volgen en zelfs mee te bepalen. Dit opdat de klant in onze winkels kan kopen wat zij zoekt en dit bo vendien graag bij ons doet. Ge zamenlijk dienen wij ons te realiseren dat wij in een goede werksfeer met ons allen daarop attent moeten zijn. Daarbij kan de creativiteit niet alleen van de top komen er dient een goed funktionerend tweerich- v°°r privéleven een goed tingsverkeer te zijn". 1967 toewensen. De tweede januari is in elk l bedrijf een dag waarin men chefs en collega's met een handdruk de beste wensen l overbrengt voor het komen de nieuwe jaar. Voor de AH bedrijfsonderdelen in Zaan- l dam kreeg ook dit jaar deze gewoonte een officieel tintje doordat de president, de l heer A. Heijn een nieuw- Maarstoespraak liield voor het personeel van het HK, AG, DC en PB. Nieuwjaarswens heer Heijn besloot zijn toe spraak met: „Het verleden heeft bewezen, dat die vereiste samenwerking steeds gerealiseerd is als het ware in de AH-sfeer passend. Indien wij deze werkwijze kunnen voortzet ten. zal ook 1967 een sttccesvot jaar worden. Graag wil ik u allen De heer Meijn (links) ontvangt uit handen van de heer J. G. Krijt j de recordbeloning. Op 13 januari overleed plot seling de heer B. STEEGENGA Zijn leeftijd was 32 jaar. Hij was werkzaam als program meur op de afdeling In formatiever werking A.G. te Zaandam. Eerder maakte hij deel uit van de vroegere ze gelafdeling en later van de P.M.C. administratie. Zijn vriendschap en collegia liteit werden door een ieder, die met de heer Steegenga te maken had zeer gewaar deerd en zullen slechts node gemist worden. Hij ruste in vrede. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U in kennis te stellen van het plotselinge overlijden op 25 januari j.l. van de heer Roelof Theodoras Kuyt in leven af delingschef van de in- koopadmi nistratie, administra tiegebouw Hogendijk Zaandam. De heer Kuyt werd op 4 maart 1917 te Zaandam geboren en trad in onze dienst op 13 november 1933. Meer dan 33 jaren heeft hij zijn beste krachten aan onze onderneminggegeven, waar bij wij hem hebben leren kennen als een serieuze en bekwame medewerker wiens plotseling heengaan ons diep getroffen heeft. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn echtgenote en kinderen, voor wie zijn heen gaan een ernstig verlies be tekent. Wij wensen hen alle kracht en sterkte toe. Hij ruste in vrede.

Personeelsbladen | 1967 | | pagina 1