gebruik Wij stellen voor: P.H. Wijhe nam afscheid van J. Nijman Jr. Albert Heij n neemt microfilm- Afdeling Opleidingen kreeg AH-blauwe opleidingswagen en kassa-instructrice en woning-kontaktfunktionaris apparatuur in De heer Th. Kuyt vierde na 30 jaar zilveren jubileum Centrale opleidingen na 9 januari in Speulderbos Mej. Wde Bas Gewaardeerde assistente bij openingen Toernooi Amsterdam-Zaandam AH s dames scherm-equipe eindigde op derde plaats Het dameséquipe florettournooi Amsterdam Zaandam, dat op zaterdag 19 november j.l. is gehouden, onder vond veel belangstelling. Het is een bijzonder leuk tournooi geworden, waarin de Albert Heijn équipe, bestaande uit de dames E. Rol, M. van Santé en T. van der Ven met als re serve mej. R. Frederiks, op de derde plaats eindigde. Person eel fo u d s PB Zwanenburg is graag attent Hf is bekend dat de Afde- I Foto boven: 'n simpele film strook, waarop de te archiveren stukken zijn gefilmd, vervangt de inhoud van rekken, kasten en laden van een grote archief- afdeling. Waar we „meer, meest, mees ter" kennen is hier „klein, kleiner, het kleinst" van toe passing. Hiernaast: De heer P. de Vries werd aangesteld de microfilm- apparatuur te bedienen. Op vrijdag 28 oktober j.l werd in het P.B. Wijhe af scheid genomen van de heer J. Nijman Jr. Sinds 1957 aldaar werkzaam als export manager. De heer Nijman jr heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld als een bijzonder hard werker, die dag en nacht klaar stond om voor de zaak op te komen. Hij was voor zijn on dergeschikten lang niet gemak kelijk, desniettemin werd zijn wijze van optreden gewaar deerd. De heer Nijman jr. blijft in het A.H.-Concem werkzaam (per 1 nov. ging hij naar Zaan dam in een andere funktie over) De heer J. Nijman Sr. sprak een kort woord, waarbij hij na mens de directie de heer Nij-- man jr. dank zegde voor het geen hij in Wijhe deed. Ooi wenste hij hem veel succes toe in zijn nieuwe funktie. Namens het kantoorpersoneel memo reerde de heer W. Krooshof de prettige samenwerking en booc' een boekenbon aan. Ook hij wenste de heer Nijman jr. het allerbeste toe in de toekomst. Jaarvergadering PB Wijhe De jaarvergadering van de personeelsvereniging vindt plaats op 7 januari a.s. in hotel Krikke te Wijhe. De leden ontvangen t.z.t. de agenda. Na de vergadering wordt een film gedraaid, het geheel wordt besloten met een gezellig sa menzijn, waarbij een showor kest voor de dansmuziek zorgt Ter voorbereiding van deze vergadering werd een bestuurs vergadering gehouden, waarir langdurig werd gesproken ovei een nieuwe opzet van de zaken O.a. wil de sportvereniging graag worden opgenomen in de personeelsvereniging, terwij' ook velen een aparte reisver- eniging (in de personeelsver eniging) voorstaan. In Zaan dam zal geïnformeerd worden, hoe het daar reilt en zeilt. Op de jaarvergadering komt het bestuur met een nader uit gewerkt voorstel in deze. Het aantal bestuursleden zal dan van vijf op zeven mensen worden gebracht. jyjej. W. de Bas, 28 jaar, als ambulante werk zaam in Den Haag, maak te nu ruim zeven jaar ge leden haar entree ,,Via mijn zus Martha, die toen al 1V2 jaar in filiaal Koningstraat verkoopster was". Ik ben in dezelfde zaak aangenomen door de hoc Van Langeveld". In de semi-zelfbediening Koningstraat was zij eer lij: ste verkoopster. ,,lk ben j;, toen ook uitgenodigd voor de „prestatiever- koopsters en verkopers- I dag". Na de verbouwing van fi liaal Koningstraat tot zelfbediening, werd mej. de ij Bas hoofdjuffrouw van de jj afdeling kaas- en vleeswa ren. Zij heeft in die tijd hoewel niet als zodanig j werkzaam - de schriftelij- ke kursus tot eerste caissi ère gevolgd en het diplome hiervoor behaald. Toen zij j nu ruim drie jaar gele- den in de toenmalige di ll visie Rotterdam in de am- j! bulante dienst begon, in .een il tijd waarin „aan de lopende band" bedieningszaken tot |j zelfbediening werden omge- li bouwd, heeft mej. de Bas bij ij ruim twintig zaken de vlees Ij warenspecialist geassisteerd li bij het inrichten van dc li kaas- en vleeswarenafde- lingen. Ervaring De ervaring die zij in het „openingswerk" ver kreeg is haar enige malen goed van pas gekomen: zij heeft in enkele zaken, o.a. filiaal Middelburg, zelfstan dig de afdeling vleeswaren moeten inrichten, omdat de specialist elders gelijktijdig een opening te verzorgen had. Toen de verbouwings periode afliep werd mej. de Bas in de supermarts opge leid tot verkoopster van de afdeling vers vlees. Als zo danig heeft zij vier maan den in de zelfbediening Lin delaan te Rijswijk de afde ling vers vlees geleid. Sinds september van vorig jaar is zij weer „vrijgemaakt" voor de ambulante dienst, en is nu ook als caissière werk zaam. Sportief Tjij houdt van „oude din- gen", antiek. „We zijn o.a. al tweemaal naar de Zaanse Schans geweest. De eerste keer was er nog niet veel te zien. Heb de laatste keer ook het winkeltje van AH gezien. Erg druk overal. Vrije tijdsbesteding: 's zo mers elke week tennissen 's winters, als het kan schaatsen. Fotograferen, voornamelijk dia's. Ook graag wat kokke rellen en bakken! Op de doosjes, waarin de films bewaard worden, moet men uiteraard schrijven, welke bescheiden op de film zijn vastgelegd. Wil men nu een zeker stuk nalezen, dan gaat de film in het leesappa- raat en wordt op het glazen scherm van 28 cm. in het vier kant geprojecteerd. Ook is het, bij zo'n apparaat mogelijk, om grote afdruk ken van het stuk te maken. Deze vergrotingen zijn in het formaat van 20 x 25 cm. Deze laatste behandeling vergt de tijd van een halve minuut. IIfij willen nogmaals de aan- TT dacht vestigen op deze schermvereniging, onderafde ling van de personeelsvereni ging. Iedere woensdagavond wordt in het Ontspanningsge bouw van 8.tot 10.30 uur getraind en geschermd onder leiding van schermleraar Mai- tre W. van den Berg en zijr assistent de heer P. Samuel De vereniging bezit schermma- teriaal, zodat de leden dit niet direct behoeven aan te schaf fen. Uit persoonlijke ervaring weten wij dat, indien u besluit met deze sport door te gaan, u pas na enkele maanden begint met een geleidelijke opbouw van uw uitrusting. j^én dezer dagen is er een apparatuur op de afde ling archief geplaatst, die voortaan alle stukken en reeds opgeborgen beschei den gaat micro-filmen. Een faktuur b.v. kan men nu tot 2 van zijn ware grootte terugbrengen. Op een film is het mogelijk om =t 10.000 bescheiden te filmen, de af metingen hiervan worden tot het formaat van 16 mm. film beeldje teruggebracht. I)o Afdeling Opleidingen heeft een drietal nieuwtjes te melden Wy zouden haast kunnen spre ken van drie vernieuwingen van jas. De eerste nieuwe jas is de opleidingswagen in „A H - blauw". Opvallend is de grotere belang stelling van diverse kanten men „ziet" de wagen veel meer dan voorheen. De Afdeling Op leidingen is met deze „blue car" (het lijkt James Bond wel) wat in haar nopjes. Aan het interieur is niets veranderd voor het volgend jaar zijn er wel plannen om tot een grotere capaciteit te komen. Inmiddels hebben de caissières van rond vijftig nieuwe SM's een opleiding in deze wa gen gehad, daarnaast zijn ei diverse kursussen gehouden voor hoofdcaissières SM/ZB. Gebleken is dat de wagen (nu ruim 4 jaar in gebruik) in een behoefte voorziet en dat de dames er met genoegen hun vak-opleiding voor caissière in volgen. caissières op te leiden voor nieuw te openen supermarts. Zij is 25 jaar, rijdt graag in haar Fiatje en houdt daarnaast van zwemmen, een goed boek en luistert als zij daar tijd voor kan vinden) graag naar klassieke muziek. Moderne muziek weet zij echter ook te waarderen. Wij wensen Mejuffrouw Janssen veel succes in haar nieuwe loopbaan en twijfelen er niet aan dat zij haar nieuwe taak tot volle tevredenheid zal uitvoeren. TAe derde nieuwe jas is voor de heer J. C. Hali, die woning- kontakt funktionaris wordt. Woningkontakt-funktionaris is een nieuwe funktie, nodig ge worden om in ons steeds groter wordende bedrijf allerlei zakei te regelen rondom de woning voorziening van ons personeel Binnen de Afdeling Personeels beheer van de CPD gaat de heer J. C. Hali zich aan deze taak wijden. Na 17 jaar als bedrijfsleider in diverse filialen werk zaam te zijn geweest, kwam de heer Hali in 1954 bij de Afdeling Op leidingen Fi liaalbedrijf. In de afge lopen vier ''VZÜL. jaar ver- jt zorgde hij g» W. de opleiding smm' M van caissières en trok met de opleidingswagen door het ge hele land. Waar een nieuwe supermarkt werd geopend kwam hij met het leslokaal op wielen en werden de caissières en hoofd caissières voor hun taak op geleid. Ook in zijn nieuwe funk tie wensen wij hem veel succes De tweede nieuwe jas is die waarin mejuffrouw Jans sen is gestoken. Mejuffrouw G Janssen werd met ingang van 1 oktober 1966 kassa-instruk- trice bij de Afdeling Opleidin gen. Zij zal de taak van de heer J. C. Hali overnemen. Mejuf frouw Janssen is ongeveer vier jaar bij AH in dienst, heeft di verse funkties in de SM Nijme gen, Daalseweg vervuld en is daarna als kassa-instruktrice in de divisie van de heer Ro- zema werkzaam geweest. Nu is zij als medewerkster van de Afdeling Opleidingen bezig Op vrijdag 28 oktober 1966 wapperde de rood-wit-blauwe vlag op het voorterrein van ons Distributie-Centrum ter ere van de heer Th. Kuijt voor de viering van zijn 25-jarig jubi leum. „Drie maal is scheepsrecht" is de reactie van de heer Kuijt die in 1928 voor de eerste keer bij Albert Heijn N.V. in dienst trad. Ruim zestien jaar duurde dit eerste dienstverband waar van twaalf jaar in het kaasma gazijn werd gewerkt. Thans is de jubilaris vanaf juni 1953 in onze dienst de laatste jaren in de funktie van le man in het moderne kaasmagazijn van het Distributie-Centrum. Se dert een tiental jaren is de heer Kuijt lid van de Contact- Commissie en de laatste jaren eveneens lid van de Onderne mingsraad. Gouden embleem \Jergezeld door zijn echtgenote, kinderen en aangetrouwde scha re arriveerde hij in de ontvangst- zaal van het D.C. waar de heer J. G. Krijt namens de Directie waarderende woorden sprak en hem het gouden AH-embleem op speldde en de enveloppe met in houd overhandigde. Waardering Ook zijn collega's lieten zich I niet onbetuigd en deden de verschillende hartverwar mende toespraken vergezeld gaan van ondermeer een spe ciale aanbieding kunstbloemen een prachtige bak met bloe- I men en vaste planten dozer j sigaren enz. Namens het personeelsfonds overhandigde de heer C. Velt huis een enveloppe met inhoud waarna mevrouw Kuijt uit han den van de heer P. Helder een foto-album ontving voorzien van een foto van de jubilaris temidden van zijn „kaasdo mein". Het personeelsfonds wil graag bijdragen tot verho ging van de feestvreugde bijzaken jubilea, huwelijk en huwelijksjubilea, gezins uitbreiding en wil ook in moeilijkheden aandacht schenken aan de persoon lijke omstandigheden van alle medewerkers, zoals bij voorbeeld bij: ziekte en overlijden. Natuurlijk melden Degenen, die in Zwanenburg deze zaken behartigen, doen daarom langs deze weg een beroep op hun collega's om vooral op de hoogte ge bracht te worden, als acti viteiten van het fonds op prijs worden gesteld. Met name zal het sturen van een extra kennisgeving tot een (nog) beter functioneren van het fonds kunnen bij dragen Tl/loc/^ u bepaalde inlichtingen JTJ. willen hebben over onze schermvereniging, dan kunt u kontakt opnemen met: de heer Drs. L. H. Caarls, toestel 566 (PB); mej. E. Rol, toestel 325 (HK); mej. M. van Santé, toestel 407 (HK); de heer F. Zijlstra, toestel 132 (AG). Op de woensdagen 4 en 11 januari a.s. wordt door de Schermvereniging een z.g „Hij-en-Zij" toernooi geor ganiseerd in het Ontspan ningsgebouw. Aanvang 20.00 uur. ling Opleidingen buiten de Opleidingsschool te Zaandam gebruik maakt van veel lokalen voor het hou den van kursussen. Zo zijn er voor Decentrale Oplei dingen lokalen in gebruik te Arnhem, Zwolle, Weert, Rotterdam, Amersfoort en Roosendaal. De Centraie Opleidingen echter werden tot heden gehouden te Hoog Soeren is voor velen onder U langzamerhand een begrip geworden. li/Iet ingang van 9 januari 1967 zullen alle Centrale Opleidingen voortaan wor den gegeven in hotel ,,Het Speulderbos" te Garderen Voor begin 1967 zijn reeds vele kursussen gepland en enkele honderden Afde lingschefs SM/Reservechefs ZB zullen in de komende maanden een uitnodiging voor een kursus ontvangen-

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 7