Merchandisers keuren paaseieren in St. Dlicolaas-week Bartelson bezoekt Decembermaand brengt drukte voor het restaurantbedrijf Omzet verhoogd, voortzetting agressieve verkoop-politiek Drie Albert Heijners beantwoorden de vraag: „Wat betekent de kerst zakelijk gezien voor l AH-bruidspaar Heel jaar werken voor Kerstdagen Heer A. Heijn Tweede ZB geopend in Zwijndreclit De heer E. Vinke vierde zijn 40 jarig zaken jubileum. Dit is een onvergetelijke dag gewor den, er was zeer veel belang stelling en ook het muziekcorps bleef niet achter om hun voor zitter een grootse hulde te brengen. Ook de heer B. Kok kan op een prettige dag terugzien, zo ook Mevr. Saelman met haar 25 jarig huwelijksfeest en Mej. Hajema met haar 12% jarig zakenjubileum. Mevrouw van Kooten werd ook in de bloe men gezet voor haar 12% jarig huwelijksfeest. Zo ook de heer P. Schaap die op zijn 25 jarig huwelijksfeest buiten zijn weten alle collega's op visite kreeg, goed dat de bruid was ingelicht van hun komst. Ook Mevrouw Holst-de Vries was de avond van haar 12% jarig huwelijksfeest niet vergeten. De heer en me vrouw Roet waren op 22 ok tober 25 jaar getrouwd, wij wensen u beide met uw kinde ren nog vele goede jaren toe. De heer C. v. d. Laan was op 1 september 12% jaar in dienst. Na de lange reeks van feest gangers volgt de heer J. Ver meer die 12% jaar in dienst was en mevrouw Hoorne die 5 jaar in dienst was. Dan stappen wij over naar de maand november, waar een nieuwe lijst van her denkingen volgt. Wij openen dan deze rij met de heer Pist- occhi die op 1 november 12% jaar in dienst was. Mevrouw Clemens-Balk was op 6 nov. vijf jaar in dienst. De heer W. van Doorn vierde op 11 nov. zijn 12% jarig zakenjubileum en de heer ir. H. N. Mol op 12 nov. zijn 12% jarig huwe lijksfeest. Mevrouw Schouten was op 13 november vijf jaar werkster in onze PB. De heer en mevrouw De Wit gepens.) waren op 19 november 40 jaar getrouwd en wij wensen u beiden nog heel veel goede jaren toe. Op 17 november vierden de heer en mevrouw Kamps (ge- pens.) hun 40 jarig huwelijks feest. Mevrouw Spoelstra is op 21 november 12% jaar gehuwd en de heer A. B. G. M. Jansen is op 24 november 12% jaar in dienst van AH. Mej. Stel- der is op 28 november 5 jaar in dienst en op 29 november vieren de heer en mevrouw v. d. Schaaf (gepens.) hun 40 jarig huwelijksfeest temidden van hun kinderen en familie uit Friesland. Namens ons alle maal onze hartelijke felicitaties en nog vele jaren toegewenst in goede gezondheid. Mevrouw Offenberg vierde op 8 november haar 90ste ver jaardag, dit feest werd in Bus- sum bij haar dochter gevierd, dus zijn wij namens het perso neel haar gaan feliciteren met deze bijzondere verjaardag. Dan hebben wij nog op de VA afdeling een bruid, en wel Mej. Uit den Boogaard, die op 21 oktober met haar bruidegom hun voorgenomen huwelijk be vestigden. Mevrouw Koning is op 10 de- cember 12% jaar getrouwd. Mevr. Stiemer viert haar 5 jarig zakenjubileum op 12 de cember. De heer J. Rep is op 14 december 12% jaar in dienst. Mevr. Clerc viert haar 12% jarig zakenjubileum op 19 de cember, de heer G. van Reijen is op 29 december 12% jaar getrouwd. Wij hopen dat deze herdenkingsdagen een I mooie afsluiting zullen zijn van het oude jaar. Nu een overzicht van onze i zieken in de afgelopen maand. Te beginnen bij Mej. J. Oos- ting. Zij gaat bijzonder goed vooruit en begint alweer over werken te praten. De heer W. van Unen is ook al enkele weken wegens ziekte thuis, zo ook de heer L. Hei- stek. die wat rust moet houden. De heer Korver is na de oog operatie weer aan de beterende hand alleen met buiten lopen is het nog oppassen. De heer Lokkerbol is na vele maan den nog thuis door ziekte en wij hopen dat alles spoedig goed mag komen. De heer Snel is nu weer voor halve da gen aan de slag. De heer J. Pasma moet ook nog volkomen rust houden, al gaat het lang zaam wat beter. Evenals met de heer M. Brok (BB) die al enkele weken het bed moet houden. Mevrouw Weidema is nu haast een jaar wegens ziekte thuis en van har man wordt veel en van haar en haar man wordt veel geduld gevraagd. Ook me vrouw Spaan is al enige maan den niet in staat haar werk te doen. De heer M. Hartog moest voor een oogoperatie worden opgenomen. De heer De Boer is weer naar het W.G. voor een behandeling. Wij wensen hem het allerbeste toe. I (Vervolg van pagina 1) Het schijnt nogal eens voor te komen, dat men de conven tionele mechanische boekhou ding tijdelijk naast de compu ter laat voortbestaan om cala miteiten te voorkomen, maar AH heeft de stap ineens ge waagd en ik wil de groep, die dit tot een succes heeft gemaakt, daarvoor dan ook graag mijn dank betuigen. Personeels vertegenwoordiging Als voorzitter van de onder nemingsraad kan ik te rugzien op een aantal inhouds volle vergaderingen waarin de sfeer van wederzijdse openhar tigheid kenmerkend was. Het moet voor nieuwelingen wel een bijzondere ervaring zijn (ik denk hierbij aan de men sen uit Zwanenburg) om mee te maken, dat de voorzitter de leden, maar ook de leden de voorzitter af en toe op de hak nemen en dat er zo vaak ge lachen wordt. Ik geloof, dat als er zo wordt gewerkt in alle andere samenwerkingspatro- nen die onze onderneming kent we de grootste resultaten zul len boeken. Plannen voor 1967 En dan nu de plannen voor het komende jaar. Dat is altijd een beetje riskanter, maar ik kan wel zeggen dat we hopen een record-aantal nieuwe SM's te openen en ook de restaurantsector uit te breiden. Er zullen nog enkele BZ's worden omgebouwd tot ZB's, maar daarnaast zullen ook nieuwe ZB's worden ge opend op punten, waar de ves tiging van een SM niet ver antwoord is. Voor de produk- tie- en distributiebedrijven be tekent dit natuurlijk ook een verdere groei en zo is er al een meerjarenplan voor de DC- organisatie uitgewerkt. In de Raad van Bestuur is afgespro ken dat de heren G. J. Heijn en Ir. H. Glazenburg begin 1967 nader op deze onderwer pen zullen ingaan. Als grote lijnen zijn reeds aan te geven: de concentratie in Zwanen burg en de uitbreiding van de banketproduktiede uitbouw van PB Wijhe om de meer- omzet te kunnen bijhouden; de uitbreiding van PB Zaandam, met name ten aanzien van de chocolade-afdelingen. Wij zullen onze agressieve verkooppolitiek moeten voortzetten, omdat ook onze concurrentie veel van onze methoden heeft overgenomen en eveneens agressief is ge worden. Daarnaast liegt de economische ontwikkeling in ons land er ook niet om en als wij erin slagen de veranderin gen in de behoeften van „de klant" goed aan te voelen, zul len wij ook in 1967 hierop het juiste antwoord moeten ge ven jQe restaurantsector van het Albert Heijn bedrijf ondervindt in minstens evengrote mate de gevolgen van het feit dat er momenteel .december" op de kalender staat. De avond verkoop vóór de feestdagen is er oorzaak van dat er aan grote groepen verkooppersoneel van meerdere grote zaken door hun werkgever een warme maaltijd wordt gereserveerd in een Albertscorner of een Formosarsstaurant. Vanaf 5 december wordt de I klant door tafelkaartjes er i opmerkzaam opgemaakt dat j kerstmenu's gereserveerd kun- nen worden 'n mogelijkheid waar zeer velen gebruik van maken. Deze menu's worden dan 25 of 26 december gere serveerd in onze restaurants waar de kerstsfeer volledig I aanwezig is. Smaakvolle kerst stukjes, speciale menukaarten aparte kerst-place-mats. Extra prestatie Voor het personeel, zowel het bedienend, keuken- en huishoudelijk personeel, bete kenen die kerstdagen een bij zonder grote drukte en een daaruit voortvloeiende extra prestatie. Vaak gaan gelukkig hard werken en plezierig wer ken samen. Bijzondere dag In het wegrestaurant Zevc- naar is 31 december een bij zondere dag. Deze zaak sluit dan om 22.00 uur, om 1 januari om 7.00 uur weer te openen en geopend te blijven tot 31 de cember 1967 22.00 uur. U hebt het al begrepen; voor het restaurantbedrijf zijn veel feestdagen tevens werkdagen - welke overigens vooral in de kerstsfeer ook prettig kunnen zijn. In feite zijn de merchandisers het hele jaar door bezig met Kerstmis. Zodra de kerstver koop van dit jaar is afgelopen worden de resultaten bekeken en worden de plannen voor vol gend jaar opgesteld. Half maart, wanneer iedereen ver langend naar de lente uitziet, wordën door de merchandiser non-food de eerste kontakten gelegd met de fabrikanten van kerstboomversieringen voor ballen, slingers e.d. f St. Nicolaas heeft menig AH- bedrijf bezocht. Op de foto hiernaast is de Spaanse bisschop in Zaandam. Hier onder op de foto bij Sterovita Dordrecht. Kalkoen Spoedig daarna worden de ver koopramingen kalkoen opge steld. De kopen hiervoor worden in juni/juli afgesloten. Het gaat verzorgd. Hier is dit jaar min der werk van gemaakt en dat is jammer, want het is altijd een bijzonder goede reclame als onze artikelen bij zovelen ko men, waardoor vele gezinner eens kunnen kennis maken met onze produkten. Wij doen wat we kunnen, maar de mogelijk heden zijn zeer beperkt". Uit de gesprekken ziet U zelf wel betekent de kerst zakelijk voor U?" Deze vraag stel den wij aan enkele mensen om te trachten U een in druk te geven van de zakelijke aspecten, welke zich binnen het Albert Heijn-bedrijf op de vele terreinen afspelen. Mikken op volgend jaar De heer Vink: Voor ons is de grootste drukte dan al ach ter de rug, omdat wij altijd 1 tot 2 weken voorlopen op de verkoop. Kerst 1966 betekent in de praktijk: hoe kunnen we alles nog beter regelen voor de kerstdrukte van 1967. Voor het Produktiebedrijf Zaandam is alles gepland en hierdoor zijn we al een eind op de goede weg, ondanks het feit, dat steeds weer verbeteringen zijn aan te brengen. Door deze planning wordt het ook mogelijk de zgn industriële produkten naar vo ren te schuiven, waardoor meer ruimte ontstaat voor het fabri ceren van meer bewerkelijke artikelen, zoals banketstaven -letters, -kransen enz. Deze planningsmoeilijkheden bevin den zich voor ons Produktiebe- drijf Zwanenburg pas in het beginstadium, waardoor orga nisatie nog niet zo goed moge lijk is, maar we hopen het vol gend jaar in de nieuwe situatie meer mogelijkheden te hebben. Alle lof voor de banketbakke rijen, die in de huidige toestand aan deze grillige vraag nog steeds proberen te voldoen." Prognoses De heer Krijt, Distributiecen trum Zaandam, antwoordde ons: „De kerst is een moeilijke tijd. Reeds lang van te voren worden allerlei prognoses ge maakt en gesprekken gevoerd, omdat het steeds moeilijker wordt de winkels te bevoor raden; dit in verband met dc steeds hogere omzetten en dc vrij kleine magazijnen. Het is tevens de tijd, dat er een extrr tonnage door het D.C. gaat hetgeen betekent, dat de bezet ting maximaal is. Meestal loop! dan alles echter het best. Vee" beter b.v. dan in de zomer maanden als de tonnage per dag sterk schommelt. Voldoening Als de kerstdrukte dan weer achter de rug is, blijft er een zekere voldaanheid achter omdat alles weer zo goed if verlopen ondanks het feit, dat de kerstbevoorrading ieder jaar weer omvangrijker is dan hel voorgaande jaar. Ook dit jaar liegt de tonnage er weer niet om". Ruimte Aan de heer J. Pieters vroe gen wij, wat Kerst voor de afdeling Grootverbruikers betekent. „Ja, dat is dit jaar wat moeilijk te zeggen, wij kampen thans nl. met een groot gebrek aan ruimte, waardoor veel werk niet kar doorgaan. Wij hebben vele ja ren enorme hoeveelheden St Nicolaas- en Kerstpakketten De heer G. S. M. Vesseur Inkoop-Adm. AG) trad op 1 dec. 1966 in het huwelijk met mej. L. Prins (Kantine AG). Onze hartelijke gelukwensen Tweeentwintig november was een grootse dag voor Zwijn- drecht. Er werd daar nl. de tweede ZB geopend. Bijna alle bedrijfsleiders uit de groep van de heer G. J. v. Alphen waren 's avonds met hun echtgenotes de zaak komen bewonderen. Op de openingsdag waren aanwe zig de districtsleider L. M. de Haas en de GL, de heer G. J. v Alphen, die de openingscere monie verrichte. De benoemde bedrijfsleider W Slecht, voorheen BL in Naald wijk, kan trots zijn om leider te zijn van dit filiaal. hoe de groei van het Albert Heijn- bedrijf zich ontwikkelt. Dit roept meteen echter voor alle afdelingen weer de taak op om er voor te zorgen, dat de kerstver koop van 1967 zich weer in een stijgende lijn zal kunnen verheu gen. Dit is een moeilijke, maar toch wel bijzonder prettige taak! hierbij dan soms om kalkoenen die nog geboren moeten worden, nee sterker nog, waarvoor de eieren nog gelegd moeten worden. Hier na worden er kontakten gelegd met de diepvriesdepots die de dis tributie verzorgen. Wijnen Dit is ook de tijd dat de mer chandiser wijnen en dran ken de tankwagens gaat reser veren om van een tijdige aan voer van bijv. sherry verzekerd te zijn. Zo hebben alle artike len hun eigen problemen die het hele jaar door spelen. Het belangrijkste is echter dat alle goederen op tijd op het Distinbutie-Centrum worder geleverd zodat de kerstverkoop tijdig kan starten. rJ,egen de tijd dat de verkoop van specifieke kerstartikelen in de filialen een aanvang gaat nemen denken de mer chandisers alweer aan heel andere artikelen. De merchan diser suikerwerken bijvoorbeeld is dan druk bezig het paas- assortiment samen te stellen. De eerste monsters paaseieren worden al in de week voor St. Nicolaas bekeken en gekeurd.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 5