FILIAAL SASSENHEIM FEESTELIJK HEROPEND PV Zaandam hield tocht door de Speulderbossen in herfsttooi AH-huwelijk F i-'1 j. I. A. M. Albregts vierde haar 25-jarig jubileum Ir. H. GJazenburg sprak voor het Kon. Inst, van Ingenieurs Economisch verantwoorde distributie en verkoop eerste vereiste voor continuïteit van bedrijf Uitstapje filiaal Aoordwijk/Zee UITBREIDINGSPLAN H OPZETPLAN Het D.C. op ziekenbezoek Personeelsox-gaan van Albert Heijn N.V. 23e jaargang no. 10 December 1966 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. IJpma Redaktiesecretaris: J. Breeschoten (toestel 226) Lay-out: P.R.-Adviesbureau G. J. van Hulzen Druk: Ramshorst N.V., Wormerveer Aan dit nummer werkten o.m. mee: de dames N. v. d. Berg, C. Buntsma en E. Rol, en de heren: J. Ph. Bartelson, P. Schots man. K. Romp. P. Schipper, G. A. v. Rooyen, S. de Vries, J. v. d. Torren, J. Janse, D. Stap, P. Helder, A. H. Pilger, C. Jonkergouw, H. van Petten, A. Smout, J. Straaier, S. Voskamp en vele anderen. Gehele of gedeeltelijke overname uit dit blad is slechts geoor loofd na toestemming van Albert Heijn N.V. Dinsdagmiddag 8 november was het dan eindelijk de dag dat we met z'n allen uit konden gaan. Het was in ande re jaren direct na het seizoen maar door omstandigheden kon het nu niet eerder. Om onge veer 11.00 uur zijn we wegge reden met ons busje naar Am sterdam. Na aankomst zijn we wat rond gaan snuf felen in de Bijenkorf, daar na hebben we gezellig gewin keld in de Kalverstraat. Hierna hebben we in Formosa een apé- ratiefje genomen om wat in de stemming te komen. Zo tegen zes uur zijn we naar American Corner gegaan en hebben daar heerlijk gedineerd. We hebben het ons daar goed laten sma ken. Daarna zijn we naar ons busje gegaan en naar Carré gereden, naar de Snip- en Snap revue. We hebben daar heel erg genoten. Zo tegen twaalver zijn we allen voldaan weer in het busje gestapt en richting Noordwijk gereden, na eersi nog verdwaald te zijn in nach telijk Amsterdam. Het was een fijne middag en avond. En nu maar weer sparen voor de vol gende reis het komende jaar. Nederland 1966 12 miljoen inwoners 403 vest. 52 SM's ZB's ov. fil. PLAN TYPE VESTIGINGEN de distributie en verkoop van een levensmiddelen pakket zoals AH dit brengt, op verantwoorde wijze moet plaatsvinden, zal u duidelijk zijn, als u in ogenschouw neemt, dat het gemiddelde percentage, dat het nederlandse gezin van haar inkomen aan levensmiddelen besteedt, in 1 965 34,7 bedroeg. Dit bedroeg in 1955 nog 39,3 en zal in 1970 zijn teruggelopen tot 32,6 maar het blijft toch zt van het gezinsinkomen." Aldus de heer Ir. H. Glazenburg. een onderneming als Albert Heijn haar continuïteit niet in gevaar brengen dan zal zij deze distributie en verkoop op economisch verantwoorde wijze moeten organi seren". Gelukkig verzamelt en ver strekt het Centraal Bureau voor de Statistiek zeer veel ge gevens over de ontwikkelin gen, o.a. van de koopgewoon ten, en omdat onze interne planning in hoge mate bepaald wordt door de gang van zaken buiten het bedrijf, maken wij van deze gegevens een dank baar gebruik. Nederland 1975 verwacht vest. milj. inw. afhankelijk vestigingswet assortimentsontwikkeling ontwikkeling bij konkurren- tie ontwikkeling klant ontwikkeling vrije tijd van de klant PLAATS VAN VESTIGING planologische plannen onder te verdelen in struktuur- plannen en uitbreidings plannen tempo van realisering van de plannen ontwikkeling economie ontwikkeling industrialisa tie per kem en woonwijken per kem ontwikkeling wegenstruk- tuur men per hoofd per plaats ontwikkeling wijze van voortbewegen van woon huis /werkplaats naar win kel ontwikkeling autodichtheid Doel Niet alleen de verzamelde ge gevens, maar ook de plan ning van onze toekomstige ontwikkeling als zodanig, zijn gereedschappen om het be- drijfsdoel waar te maken en zij zijn taakstellend. Deze taakstelling betekent voor ons. dat wij een bepaald marktaandeel moeten nastre ven en een bepaald rendement op het geïnvesteerde vermo gen. Het eigenlijke doel wordt dan: een zo groot mogelijke marktdekking in Nederland met rendabele vestigingen. Op grond van dit doel van de onderneming heeft de Raad van Bestuur zichzelf als concrete taak ten aanzien van de planning voor de komende 10 jaren gesteld: De mogelijkheden scheppen om de organisatie voor te bereiden op de toekomstige ontwikke ling. Het zich bewust worden van de ontwikkeling van de goe derenstroom en de knelpunten, die erin voorkomen. De mogelijkheid inbouwen van zelfcontrole en correctie, opdat het langere termijnplan, dat op zichzelf een globaal plan is, steeds gespecificeerd kan wor- Foto links: De groep wande laars, vrijwel compleet, gefoto grafeerd vóór het hotel Speul- derbos. Foto onder: Er viel een na tuurschoon te bewonderen, dat kennelijk door Rembrandt's meester was verfraaid. Het is een traditie geworden om ieder jaar in het voor jaar èn in de herfst een wan deltocht te organiseren. Dit jaar was het een tocht door de Speulderbossen bij Garderen Vanaf het ontspanningsgebouw vertrok om half negen een vol le bus naar het hotel Speulder- bos. Hier werd een kopje koffie gedronken. Als bijzonderheid gedronken. Om elf uur vertrok de hele groep onder leiding van de heer A. H. Pilger voor een tocht van ruim vier uur door het zon-be- schenen herfstbos. De fotogra fen hebben hun hart kunner ophalen. Prachtige tegenlicht opnamen een variatie var kleuren. Bij het „Solsche Gat" was de rustpauze. Hier werd het bi'ood opgegeten. Enkelen var ons hoorden de bel van het Op 17 november j.l. is het hu welijk voltrokken tussen Helene Bos en Klaas de Kok Mevrouw de Kok-Bos is sedert september 1961 werkzaam op de Hollerith-afdeling van het Administratie Gebouw en dc heer de Kok is gedurende twee en een half jaar werkzaam als chauffeur van de afdeling Ver voer te Zaandam. Het echtpaai werd gefotografeerd in hel Agatha-park te Krommenie. klooster dat hier destijds ge staan moest hebben, maar we gens wangedrag van de kloos terlingen op een goede dag in de diepte is verzonken. Een diepe kuil achterlatend. In wer kelijkheid is de kuil een giet- scherkom. Overblijfsel van het ijstijdperk dat ook de hoge duinwallen deed ontstaan. Het is een van de oudst bewoonde gedeelten van ons land. Zo'n 2000 jaar vóór onze jaartelling woonden hier reeds mensen Voldaan waren wij om halfvier weer terug in ons hotel met de wens dat deze tochten ook ir de komende jaren weer op het programma komen. Vorige tochten gingen o.a. naar de Bloemendaalse duinen, Schoorl, het Zwanenwater, Zeist en Ho ge Veluwe. |sr. "Tkonderdag 17-11-'66 was er feest in Sluis en wel bij Mej. J. A, M. Albregts eerste Verkoopster in het filiaal aldaar. Zij was n I 25 jaar in dienst niet alleen bij A.H. maar ook in filiaal Sluis bij de heer J. P. Verheule die haar indertijd voor f 6,50 per week had aangenomen. Al vroeg waren de heren L M. de Haas Div.l., P. M. van Gils Gl. en M. de Rijke R.P.C. op stap gegaan om via België, Zeeuws Vlaanderen te bereiken. Na eerst de B.L. de heer J. P. Verheule gehaald te hebben, gingen de vier heren op weg naar de jubilaresse. De ontvangst was grandioos, drie zusters die woonachtig zijn in Brussel, waren ook geko men om deze dag voor haar zuster onvergetelijk te maken. De heer de Haas sprak namens de Direktie waarderende woorden uit en overhandigde haar de schitte rende cadeaus, terwijl de heer v. Gils haar het getuigschrift met penning voor haar trouwe dienst uitreikte. Tijdens het gezellige bijeen zijn, kwam voor de dag dat mej. Albregts niet alleen in Sluis een bekende figuur maar ook in Brussel. Toen zij met haar vakantie in deze drukke stad met haar zus ter winkelde, hoorde zij een opmerking van enkele Belgi sche dames. „Kijk, daar gaat Madame Heyn uit Sluis." Zc is dus buiten de grenzen ook a' bekend. In het kader van de begro tingen voor liet komende jaar, respectievelijk voor de komende jaren, leek het ons nuttig een kort artikel te wijden aan „Planning op lange termijn" omdat im mers deze planning de ba sis vormt voor de financiële begroting. Wij waren hierbij zo geluk kig inzage te krijgen van een lezing die Ir. H. Gla zenburg dit jaar over dit onderwerp heeft gehouden voor het Kon. Instituut van ingenieurs. Nevenstaand een resumé van deze lezing. den in meer exacte meerjaren plannen en zeer exacte jaar plannen. et spreekt wel vanzelf, dat de juiste planning binnen Doel was onze lezers een inzicht te geven in de vele facetten, die spelen rondom begrotingen, jaar plannen en meerjaren- (lange termijn)plannen). Door de groei van de on derneming vragen deze za ken steeds meer aandacht, maar onttrekken zij zich ook steeds meer aan het ge zichtsveld van de grote meerderheid van onze ruim 7.000 medewerkers. Daar om meenden wij er goed aan te doen dit resumé in de „Flitsen" op te nemen. het bedrijf moeilijk is door de grote afhankelijkheid van ge gevens over ontwikkelingen buiten het bedrijf. Het onder staande schema moge dit ver duidelijken. BESTAANDE VESTIGINGEN Verwachte recle groei per assortimentsgrocp: ontwikkeling consumptieve gewoon- tijdsduur van klant in dc winkel. aantal keren dat dc klant per week de winkel bezoekt. ontwikkeling in de bezettingsgraad per type winkel. Als u al deze punten bekijkt is alleen ten aanzien van de „Bestaande vestigingen" het gegeven bekend. Alle an dere punten berusten op ver wachtingen en schattingen die. met meer of minder nauwkeu righeid kunnen geschieden en moeilijker worden naarmate ze verder in de toekomst gaan. Hetzelfde geldt voor het uit breidingsplan, dat aansluit op het bovenstaande (zie schema links tweede kolom). Hiermede is de methodiek duidelijk, maar het onder nemerschap met alle daar- NIEUWE VESTIGINGEN (Zie uitbreidingsplan) Verwacht tijdstip van opening: gemeentelijke goedkeuringen mede afhankelijk van wijziging uitbrei dingsplannen. rijksgocdkcuring. ontwikkelingen in de bouwnijverheid prefab traditionele bouw. aan verbonden risico's be tekent, dat de juiste veronder stellingen en ramingen ge maakt moeten worden om het bedrijfsdoel „continuïteit" op grond van rendement op ge ïnvesteerd vermogen o.a. door rendabele vestigingen waar te maken." De heer Ir. Glazenburg ging hierna nog dieper in op onze grossiersfunctie, het dis tributie- en vervoersplan, het investeringsplan, rentabiliteits- plan, organisatieplan en per- soneelsplan, maar dit zou ons te ver voeren. Op dinsdagavond 6 september was filiaal Sassenheim, na drukke weken van voorbereiding, gereed om de volgende dag de huisvrouwen van Sassenheim te ontvangen. De feestelijkheden rond de opening begonnen echter al op genoemde avond. Die avond namelijk kwamen de personeelsleden met hun resp. ouders en verloofden op uitnodiging van AH de zaak bekijken. Voor wij met de zieken be ginnen eerst een paar andere berichten die toch ook het ver melden waard zijn. De heer Zeeman (huish. dienst) de heer Argelo (ontv.J en de heer Cieremans (embal.) vier den hun 12l/2 jarig zakenjubi- leum. Onze beste wensen voor deze jubilarissen. Zij zeggeni directie en personeelfondsi dank voor het ontvangeni huldeblijk. Bij de heer Sas{ (embal.) werd een zoon gebo-{ ren. Ook onze hartelijke ge-, lukwensen met deze blijde ge-, beurtenis. De heer de Ridderi (kaas), de heer Lussink{ i (ontv.), de heer ten Seldam(\ (tech. dienst), de heer Bakker verv.), de heer Rönitz mag.),{ de heer Erkamp (kaas) en de, heer Scheevaas (embal), zijn{ nu allen weer aan hét werk,{ we wensen hen weer het beste' toe met hun herkregen ge zondheid. En nu weer de zieken. i De heer v. d. Bosch (ontv.) i is nu weer thuis en maakt heti1 J redelijk wel, hij gaat nu weer' vooruit hoewel langzaam. Het' zal ook nog wel een tijdje duren eer hij weer gezond zal zijn. Hij is wel zeer dankbaar voor de belangstelling die hij bij zijn ziekte ondervindt. De heer Spek (mag.) is ook weer al een hele tijd thuis, zijn bloed is te dik en zijn bloed druk te hoog. Het zal ook met hem nog wel even duren, maar we wensen hem van harte beterschap toe. De heer Tijm (Kaas) gaat prima vooruit en zal met Kerst mis wel thuis zijn. Wij wensen hem prettige dagen toe in de huiselijke kring. De heer Visser (Kaas), ook Voorproefje Na het welkomstwoord van de heer Schneider werd er onder het genot van een kopje koffie en een gebakje nader met elkaar kennis gemaakt. Velen van de genodigden na men de gelegenheid te baat om ook eens kennis te maken met de bedrijfsleider en zijn vrouw, de heer en mevrouw v. d. Wy- gert. De gasten namen natuur lijk deze gelegenheid ook te baat om de nieuwe zaak eens goed te bekijken. De belang stelling ging vooral uit naar twee nieuwe afdelingen name lijk een afdeling groente en fruit en een afdeling delica tessen. Belangstelling De volgende morgen om 10 uur ging de zaak open voor het publiek dat al in een lange rij voor de winkel stond te wachten. Gezien de reacties van de win kelende dames kan gezegd wor den dat er met deze uitbrei ding aan filiaal Sassenheim in een behoefte is voorzien. Voor al voor de afdeling delicatessen bleek grote belangstelling te bestaan. Gaarne wensen wij de heer v. d. Wygert en zijn perso- soneel bijzonder veel succes met deze prachtige Z.B. met hem gaat het nog niett hard en het zal nog enige tijd f duren voordat hij weer beterf is. Ook van harte beterschapP toegewenst. t Mevrouw de Haas (mag. div.)t mag nu weer lopen maar ze t zal toch nog even geduldt moeten hebben eer ze weert werken mag. Onze beste wen-t sen voor haar herstel. f De heer Yskes (verv.) is ook t nog steeds ziek thuis, eerst t moet zijn bloed goed zijn en f dan zal hij wellicht nog ge-t opereerd moeten worden. t We wensen ook hem het bestet toe. f

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 2