De heer A. Heijnpresident ^aïTop~tv~] De heer M. C. Schenk ziet idee beloond met vierhonderd gulden Ondanks liet „hondenweer" opende Albert Heijn SuperMart in Huizen Personeelsorgaan Albert Heijn N.V. „We zijn er met z'n allen in geslaagd meer om te zetten; ook in 1967 zetten we agressieve verkooppoiitiek door" AH-medewerkster meldde spoorwegongeluk aan loonbelasting Mogelijkheid tot aftrek 23e jaargang no 10 december 66 ÏTIoensdag 16 november, Noordenwind, temperatuur T reaen p de regen plenst onophoudelijkkortom „hondenweer". Over een half uur zal de nieuwe A.H. Super-Mart zijn deuren openen. wij er in 1966 gezamenlijk weer in geslaagd zijn ,,de klant" zo te benaderen, dat zij is blijven kopen en zelfs ,,meer" is gaan kopen dan in 1965, beschouw ik als het allerbelangrijkste aspect van de terugblik over 1966. Ener zijds is dat het resultaat geweest van degenen, die plannen en acties hebben voorbereid, anderzijds is het het personeel in onze zaken geweest overal in het land dat ,,onze klanten" zo heeft geholpen, dat er meer klanten kwamen en dat er meer werd gekocht." Aldus de heer A. Heijn in een gesprek met één onzer redacteuren. Achter deze activiteiten ,,aan het front" heeft zich binnen deze onderneming een ontwikkeling voltrokken, die aanleiding geeft tot voldoening. Als belangrijkste aspecten hiervan noem ik de nieuwe wijze van werken, de groei van onze onderneming in alle onderdelen en het soepele verloop van de modernisering van onze administratie. In 1966 hebben we ervaring- kunnen opdoen met de ver anderingen, die eind 1965 haar beslag kregen op het gebied van onze interne organisatie en hoewel er natuurlijk wat haken en ogen geweest zijn, kan ik constateren dat wij er in geslaagd zijn de dynamiek in ons bedrijf te houden en een verdere snelle uitgroei moge lijk te maken. Momenteel ver loopt de samenwerking en de ontwikkeling op grond van de nieuwe taakverdeling goed en behoudens kleine aan passingen functioneert een en ander geheel naar wens. Ook 1966 heeft een belang rijke groei te zien gege ven: het aantal filialen bedroeg per 1 januari 1966 41 SM's, 274 ZB's, 56 BZ's en 36 BB's en bedraagt per 31 december 1966 61 SM's, 295 ZB's, 30 BZ's en 25 BB's. Ook de res taurantsector trad in 1966 ster ker naar buiten dan ooit te voren met 4 nieuwe vestigin gen. Koerswijziging In beide sectoren breidde de omzet zich snel uit: De fi- lialenomzet steeg met 28 waaraan alle zaken in meerdere of mindere mate hebben bijgedragen. In de res taurantsector manifesteert zich een duidelijke koerswijziging zodat we niet alleen de klanten thuis, maar via de winkelt" ook hen, die „en route" zijn maaltijden aanbieden tegen een billijke prijs. Ook dit reke nen wij als behorende tot onze taak. DC onderste boven Het DC in Zaandam is on derste boven gekeerd en er worden andere werkmetho den toegepast, waardoor de ef ficiency en de ruimtebenutting belangrijk zijn verbeterd en het werken prettiger verloopt. gedurende de maand januari komt Albert/ Heijn op de T.V. op: vrij- I dag 6 januari na het) nieuws van 19.00 uur) Nederland I donderdag 12 januari/ voor het nieuws van 20.00 uur Nederland I vrijdag 20 januari voor het nieuws van 22.15 uur) Nederland II donderdag 26 januari voor het nieuws van i 20.00 uur Nederland I Eigen produktie Het PB Zaandam vertoonde een belangrijke groei; de omvang van de eigen produk tie nam sterk toe, al heeft dit slechts betrekking op een deel van ons totale assortiment. Verbouwing Zwanenburg Het PBZwanenburg/Amster- dam vertoonde een gelijke ontwikkeling, maar gaat een jaar van verbouwingen tege moet, waarna deze ontwikke ling zich sneller zal kunnen voortzetten. Vermeldenswaard is hier vooral de kwalitatieve verbetering van de normale broodproduktie (wit en bruin). Meer groente en fruit Het PB Wijhe voelt zich al aardig thuis in de AH-fa- milie en er wordt van beide kanten hard gewerkt om de integratie nog verder te ver beteren. Tot dusverre is hier in al bijzonder veel bereikt. Ook de CMS en DC/VC Rot- De heer A. Heijn president. terdam kenmerkten zich door stijgingen in de omzet. De hoe veelheid groente en fruit, die via Rotterdam wordt gedistri bueerd, steeg met 74,3 Amerikanen In de produktiesfeer valt dan tenslotte nog het Sterovita Melkbedrijf in Dordrecht te vermelden. Ook daar is men erin geslaagd de grote klant „Het Amerikaanse Leger" te vreden te stellen, hetgeen, ge zien de hoge eisen, lang geen sinecure is. Administratie In tegenstelling tot ervarin gen, die men wel eens hoort bij andere bedrijven, hebben wij van de overschakeling naar de computer behalve in het AG betrekkelijk weinig ge merkt. Weliswaar verschenen er andere lijsten en liep de he le papierenstroom vlotter, maar het meeste commentaar hoor je als er storingen zijn. Dat er dus zo weinig over is gespro ken, betekent een pluim op de hoed van onze AG-groep. Dat geeft ons moed bij de aanschaf van onze tweede com puter, waarvoor de voorberei dingen al aan de gang zijn. (Vervolg op pagina 3). Dan gebeurt het, 10 uur: De deuren gaan open, de eer ste klant komt opgeduwd door de lange rij achter hem de win kei binnen, alle wagentjes wor den binnen enkele minuten ir gebruik genomen, de rij groeit nog steeds aan... Buiten wacht men geduldig en snoept intus sen van de lekkernijen, die charmante hostesses aanbieden, binnen is het één groot koop- feest. En dat is het gebleven de gehele dag. Tussenstanden van de kassa's gaven al spoe dig aan, dat de omzet vér., vér boven de meest optimisti sche verwachtingen zou komen Swiebertje Om 4 uur kwamen circa 1200 kinderen hun liefste wens voor 5 december inleveren bi; de „burgemeester" van de T.V.- strip Swiebertje. De burge meester beloofde, dat hij Sin terklaas zou vragen of drie wijze Pieten de drie origineel ste mochten uitkiezen, die dar op 3 december vervuld zouden worden. Deze kinderhappening vond vanwege het slechte weer plaats in de unieke ondergrond se parkeergarage van de A.H SuperMart. Ieder kind kreeg bovendien een feestreep en een foto met handtekening van de burgemeester. Het was een I feestelijk besluit van een fees telijke dag. In 't centrum Voor de statistici onder u, de nieuwe SuperMart in Hui zen heeft een verkoopopper vlakte van 537 m2, heeft 6 grote check-outs, 16 strekken de meters etalageramen, voert met uitzondering van textiel en huishoudelijke artikelen, het volledige SuperMart assorti ment, is gelegen in het centrum van Huizen. Personen- trein bij Halfweg ont- |ipr' l||g|| spoord. Op l*,,--* «H 3 november |pP j.l. heeft u A deze kran- m tenkop kun- V. nen lezen in ^IIP^ de meeste |lp ochtendbla den. Dat de politie te Half weg zo snel assistentie bij dit ongeluk heeft kunnen ver lenen is te danken aan de te genwoordigheid van geest van een van de AH-medewerkster; bij Albert Heyn's Brood- er Banketfabriek te Halfweg. Mej D. Dol. Tijdens lunchpauze Het ongeluk gebeurde tijdens de lunchpauze om plm 13.10 uur. Mejuffrouw Dol heeft, zo vertelde zij, eerst 3 treinen langzaam zien rijden doch de daarop volgende trein minderde geen vaart en ont- De heer Krijt, bedrijfsleider DC Zaandam overhandigt de heer Schenk de verdiende ideeënbeloning. Jn het Distributie-Centrum is in de afgelopen maan den een interne verbouwing uitgevoerd waarbij onder meer destellingen in het z.g. snelle circuit van het Centra le Magazijn op een andere wijze werden gegroepeerd maar waar ook de stellingen per huisnummer met één vak werden verhoogd waar door het mogelijk werd vier pallets boven elkaar te plaatsen. Beschuit Deze nieuwe werkmethode hield voor de pallets met beschuit in dat niet 3x5 do zen beschuit per pallet gesta peld konden worden doch slechts 2x5 dozen in verband met de verkleining van de vak hoogte. Idee Waarom nu dit niet bij het oude gelaten" moet de heer M. C. Schenk (llitzetruimte) gedacht hebben en hij diende een overeen komstig idee in. Het bleek een uitstekend idee een aanzienlijk minder gebruik van pallets efficiëntere belading van de Euro trailer beter systeem van voor- raadbeheersing geen speciale verpakking enz. ƒ400,— f/ij, die dit jaar door omstan- digheden, zoals diëet, ali mentatie enz., een aftrek van de loonbelasting hebben gehad, hebben van de belastinginspek- tie dit jaar voor het eerst een formulier ontvangen dat zij moeten invullen om ook in 1967 deze korting te krijgen. Mochten zij dit formulier niet hebben ontvangen en evenals in 1966 ook voor 1967 voor deze aftrek in aanmerking menen te komen, dan moeten zij bij hun inspectie dit formulier ten spoedigste aanvragen of zelf direct een gespecificeerde aan vrage inzenden. Wanneer men in 1966 geen aftrek heeft ge had en meent daarvoor toch wel in aanmerking te kunnen komen voor 1967, dan moet men alsnog ten spoedigste een verzoek daartoe doen bij de be treffende belastinginspectie on der vermelding van het A.H.- stamnummer der belasting zijnde 330. Eventuele nadere in lichtingen bij de heer J. Janse, toestel 417. Het nieuwe AH-pliaal in Huizen is en wordt vooral veel besproken, doordat onder de winkel parkeerruimte is ge- kreëerd voor de auto's van de winkelende klanten. spoorde. Wat de gevolgen wa ren heeft u kunnen lezen in de uitgebreide verslagen in de pers. Direkt na het ongeluk heeft mejuffrouw Dol zich te lefonisch in verbinding gesteld met de politie te Halfweg. Gratis reis Naderhand hebben de Neder landse Spoorwegen de oplet tendheid van mejuffrouw Do) gehonoreerd met twee gratis dagretours voor twee personen door geheel Nederland. Raad van Bestuur benoemt vier procuratiehouders De Raad van Bestuur deelt U mede, dat per 1 januari 1967 de volgende benoemingen hebben plaatsgevondende heer Drs C. Brevoord tot procuratiehouder en de heren A. de Jong, Drs J. Rabbie en J. Rommertz tot procuratie houder met bijzondere vol macht. Drs. C. Brevoord A. de Jong De heer Krijt was verheugd over deze wijze van „mee denken" bij het streven naar een zo efficiënt mogelijk wer kende D.C. organisatie en be loonde de heer M. C. Schenk hiervoor met 400, Een succes waarmede de heer Schenk de hoogst beloonde in zender van het DC werd. (Zie ook pagina 6) Drs. Rabbie J. Rommertz IN MEMORIAM Hiermede wachteover- ■fi lijden van de Heer PETER DE BEET Laatstelijk regionaal perso neelschef in de divisie Arhem. De Heer De Beet werd op 4 januari 1931 te Renkum geboren en trad op 1 febru ari 1963 in onze dienst als administratie-controleur. Gedurende bijna 4 jaar heeft hij zijn beste krachten aan onze onderneming gegeven. Wij verliezen in hem dan ook een zeer toegewijd me dewerker. Onze innige deelneming en medeleven gaan uit naar zijn echtgenote en kinderen. Moge hen de kracht wor den geschonken om dit ver lies te dragen. I ill 1 illl n Ui llti ui ui in iui n un ui nu SAH002000279 Flitsen Landelijk december 1966

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 1