Na hard werken is het verdiend rusten astó "71. -ƒ Wij stellen voor: De heer E. Gijtenbeek komt als eerste en gaat als laatste, al jarenlang GESLAAGD IN MEMORIAM G. J. KOK Vier bedrijfsleiders met pensioen Het D.C. op ziekenbezoek „Een portier dient steeds een goed humeur te hebben'" Over voet- en biljartballen Door Dordrecht behaalde kampioenschappen bekroning van competitie WSii Dit kampioenschap is voor 1 jaar in handen van de heer J. P. Hordijk terechtgekomen. In de slotpartijen wist hij 8 van de 9 partijen te winnen. Alleen de wedstrijd tegen de heer J. Buitenhek kon hij niet tot een goed einde brengen. Buitenhek speelde deze partij nl. uit in 29 beurten en liet Hordijk staan op 385 earam- bolen. Gezien de kwaliteit van het spel van Buitenhek is hier een feli citatie beslist op zijn plaats. Verder viel op, dat de sfeer in dit kampioenschap weer als vanouds prima was. Er werd gestart met 24 deel nemers, waaruit tenslotte 10 finalisten in de eindstrijd kwa men. De einduitslag is ten slotte geworden als volgt: gesp. part. M.P. H.S Gem. 1. en kam pioen: Hordijk 9 16 327 22,: 2. Buitenhek 9 12 25 3. Waaifort 9 12 7 3,62 0,86 Rest nog te vermelden dat de hoogste serie, nl. 327 carambo- len op naam kwam van J. P. Hordijk en deze ook de kortste partij speelde, nl. 400 caram boles in 6 beurten met het hoogste partijgemiddelde van 66,66. Dit record kwam tot stand in de partij tegen A. Stobbelaar, die tot 20 carambo les kwam en dus speelde met een gemiddelde van 3,33. Nerveus Het bedrijfsvoetbal van Stero- vita Dordt heeft deze compe titie het kampioenschap be haald in afdeling D van de zomeravondcompetitie 1966. Er werd in de finale met 31 gezegevierd over het elftal van Groeneveld's bedrijven. In het begin van deze belangrijke wed strijd werd door de onzen nog al nerveus gespeeld, waardoor Groeneveld het eerste doelpunt kon scoren. Na de rust heeft Sterovita zich echter volledig hersteld door In de vorige Flitsen stond ver meld dat de heer H. J. Schaefer, werkzaam in fil. Osdorpplein, was geslaagd voor het diploma Vers Vlees. Dit was echter de heer J. L. Schaefer, werkzaam in de pre-opening SM. Tevens is geslaagd voor het diploma Vers Vlees de heer A. B. G. M. Janssen, werkzaam in de pre-opening, evenals de heren J. W. M. Becx, BL van fil. Brielle, G. de Pundert, BL van fil. Middelburg, Th. A. de Veen SM BL i.o. en J. H. Goos- sens SM BL o.i. Geslaagd voor het Kruideniers waren vakdiploma zijn de he ren D. J. Jonker, werkzaam in fil. Geleen, en M. G. H. Werks- man, werkzaam in fil. Alk maar. Geslaagd voor het Textielbrevet A is de heer W. Guichelaar, werkzaam in fil. Van Starken- borghof 132 te Utrecht. Geslaagd voor het Textielbrevet B is Mej. P. H. Appels, werk zaam in fil. Dr. W. Beekman- singel 10 te Vlaardingen. Geslaagd voor het Praktijkdi ploma Boekhouden is Mej. I. Dijkstra, werkzaam in fil. Van Starkenborghof 132 te Utrecht. Geslaagd voor het Kruideniers- warenvakdiploma is de heer P. J. J. Serno, werkzaam in fil. Oosterbeek. Geslaagd voor 't Middenstands diploma zijn de heren J. A. Post, werkzaam in fil. Weesp en C. Schouten, werkzaam in fil. Driebergen. doelpunten van De Bruin (2 x) en Geldrop (1 x) waardoor de eindstand werd gebracht op 31 in het voordeel van Stero vita. Na afloop van de wedstrijd mocht de aanvoerder diverse felicitaties en een bloemenhulde in ontvangt nemen. Het kampioenselftal was als volgt geformeerd: W. de Kruif, M. Kruithof, M. Weggemans, D. v. d. Linden, M. van Geldrop, A. de Bruin M. de Jonge, C. Slob, A. van Brakel, A. de Pee en Ph. Zoek. (Zie bijgaande foto). Voor de spelers en hun dames was er nog een gezellig avondje georganiseerd in de bedrijfs- cantine op zaterdag 16 septem ber. Dat dit zeer op prijs werd gesteld, bleek wel zeer duide lijk uit de stemming die werke lijk prima was. Er was gelegen heid tot het maken van een dansje en ook was er aandacht besteed aan de inwendige mens Om 12.00 uur werd deze avond besloten in het vertrou wen, dat ons elftal volgend jaar opnieuw haar beste beentje zal voorzetten. De Dordtse voetballers zijn ge vreesde tegenstanders, omdat u weet het, met melk meer mans. ,,'n Portier dient steeds een goed humeur te heb ben en altijd gericht te zijn op dienstverlening. Hij mag vooral geen Cer berus zijn die de poorten bewaakt, want iedere gast die hij ontvangt kan hoogst belangrijk blijken te zijn voor het bedrijf". Dit stelt de heer E. Gij tenbeek, sinds 4 jaar por tier van het hoofdkantoor en daardoor een beken de bij menig Albert Heijner en vriendelijk gastheer voor jaarlijks 4100 bezoekers. ,,'n Portiersfunktie heb ik nu bijna twintig jaar be kleed. Vóór mijn eerste kon- takt met Albert Heijn N.V. was ik vijftien jaar portier bij de Nederlandsche Bank in Amsterdam. Daar lag de klemtoon natuurlijk zwaar der op de bewaking en be veiliging en veel minder op de kontakten met gasten". Geboren te Utrecht en op gegroeid te Arnhem (uit de ruim 25 Gelderse jaren, is hem 't meest nabij gebleven de legendarische luchtlan dingen op 17 september 1944 welke de inzet waren van de „slag om Arnhem") bracht de mobilisatie voor de 2e wereldoorlog hem in de omgeving van Amster dam, alwaar hij bij de anjer kwekers te Aalsmeer gele gerd werd en daar ook zijn Slotense echtgenote voor het eerst ontmoette. Onderduiker „Tijdens de oorlog ben ik steeds als onderduiker door de mazen van het net ge glipt hoewel de bezetters soms dicht op m'n hielen zaten. Maar genoeg over deze verschrikkelijke oor logsperiode die toch wel een 'Wm, Op donderdag 15 september j.l. ging van ons heen de heer G. J. Kok, die in sep tember 1918 in Wijhe in dienst kwam en ruim 47 jaar aan het bedrijf verbon den was. Kok ging op 21 mei van het vorig jaar met pensioen. Na zijn pensionering heeft hij enkele malen in het zieken huis gelegen. Hij kwam er steeds weer bovenop, totdat hij tweemaal achteréén door een attaque werd getroffen, wat het einde betekende. Hij bereikte de leeftijd van 66 jaar. De overledene heeft in het bedrijf allerlei werkzaamhe den verricht. Tussen de beide wereldoorlo gen was hij min of meer huisknecht bij de Familie Meester. Zo leerde Kok de kinderen Meester, w.o. Mevrouw Nij- man-Meester (echtgenote van directeur J. Nijman Sr.) lopen en fietsen. De kinde ren groeiden met hem op, geen wonder dat later de verhouding directieKok in een aparte sfeer kwam te liggen. Kok maakte vier geslachten Meester mee onder wie hij werkte. De begrafenis vond plaats op maandag 19 september j.l. op de Algemene Begraaf plaats te Wijhe. Namens de directie was de heer G. Meester aanwezig, terwijl de heren H. Dijkslag en L. J. Stap namens O.R. aanwezig waren. De lieer L. J. Stap sprak een kort afscheidswoord, waarbij hij Mevrouw Kok en de verdere familie verzeker de dat allen zich steeds hem zullen blijven herinne ren als een goed werker, die met zijn chefs en collega's een prettige omgang had. Hij heeft een mensenleeftijd zijn beste kracht gegeven. schrikdécor was achter het bloemen- en tuindersdorp waar men de mooie natuur tracht te veredelen". Na 1 jaar gewerkt te hebben op de Boerenleenbank en meegeholpen te hebben het bekende tientje van Dr. Lieftink te distribueren werd de toen 28-jarige heer Gijtenbeek portier van de Nederlandsche Bank, huwde weldra en vestigde zich voorgoed te Sloten. Een van de konsekwenties van het werken in continudienst bleek te zullen worden dat hij slechts één van de vijf tien keer kerstmis thuis kon vieren. Die onregelmatige werktijden drukten wel zeer op het gezin Gijtenbeek, dat nu naast de echtgenoten uit vier dochters en twee zonen bestaat. Advertentie „Dat was ook de reden dat ik in 1960 in het orgaan van „het leven begint bij 40" zelf een advertentie plaatste „Net heer biedt zich aan als portier of voor soortgelijke werkzaamheden". Drie be drijven zochten kontakt met mij, waarvan uiteindelijk Albert Heijn mijn nieuwe werkgever werd. Na een plaatsing op de postkamer, waar ik reeds veel van de afdelingen te weten kwam, volgde ik in 1962 de toen malige portier, de heer Van Urk op, die met pensioen ging- Die stap naar Albert Heijn heb ik nooit betreurd mijn gezin fleurde op omdat er nu alle avonden en week ends een vader thuis was". Dit vertelt de heer Gijten beek met overtuiging, on danks dat hij, daar hij in Sloten woont, 's morgens om kwart voor zeven op de bus stapt en 's avonds om half acht weer thuis is. En daarmee bewijst hij zijn plichtsbetrachting, want hij vindt dat een portier 's mor gens de eerste en 's avonds een van de laatst aanwezige personeelsleden dient te zijn. Dienstverlening De hem zo typisch eigen karaktertrek dienstverle ning komt ook in Sloten tot uiting. „Ja, ik ben secretaris van een oranjevereniging, een sportvereniging en een be grafenisvereniging. Voor de sportvereniging heb ik ook jarenlang een weekclubblad geschreven, getypt, tot een 400-tal gekopieerd, geadres seerd en verzonden. Bij de begrafenisvereniging vind ik mijn belangrijkste bestuurs- funktie door iets voor de medemens, gesteld voor een nooit te vervangen verlies, te kunnen doen". Met deze opsomming is de heer Gijtenbeek echter nog niet klaar. Hij maakt tevens deel uit van de dorpsraad Sloten-Osdorp, waarin hij de sektie ontwikkeling en ont spanning behartigt. En eens per jaar organiseert een werkkommissie de gezamen lijke kerstzangavond voor alle kerken te Sloten. Deze werkcommissie bestaat sinds jaren uit één man de heer Gijtenbeek. „Vergeet niet, dat in een tuindersdorp een hechte ge meenschap bestaat, waar iedereen elke organisator het leven makkelijk maakt", versimpelt de heer Gijten beek al deze aktiviteiten. „Ik denk bijv. aan de waar lijk grootse feestviering in juni 1965 t.g.v. het 900-jarig bestaan van het dorp Sloten. Letterlijk iedereen sloofde zich uit om hiervan iets unieks te maken en onze or ganisatie had eer van zijn werk". Bij al deze verenigings-akti- viteiten kan hij zo nu en dan toch nog wel even de gele genheid vinden voor een an dere vorm van óntspanning: nl. het beluisteren van een mooi orgelconcert in een van Amsterdams oude ker ken, waar werkelijk prach tige orgels te vinden zijn. Welk een bijzondere kollega kan er gekleed gaan in het uni forme kostuum van de AH- portier. De heer v. d. Bosch ontv.) maakt het nu aardig goed in het zieken huis te Purmcrend. Hij gaat wat vooruit, hoewel het nog wel even duren zal voor hij weer beter zal zijn. De heer Visser (kaas) is al ge ruime tijd ziek. Gelukkig gaat liet nu de goede kant op, al gaat het langzaam. Wij wensen hem het beste toe. De heer Tijm (kaas) gaat nu goed vooruit. Als het zo doorgaat zal hij met Kerstmis wel thuis wezen uit het sanatorium. De heer de Ridder (kaas) ligt ook nog in het ziekenhuis in Alk maar. Wij hopen, dat het nu de goede kant op gaat. De heer Erkamp (kaas) is weer thuis gekomen na zijn operatie. Hij maakt het uitstekend. Wij wensen hem van harte beterschap. De heer Lussink (ontv.) is thuis na een operatie aan zijn benen Het gaat nu goed met hem, hij loopt weer. We hopen, dat hij binnen korte tijd zijn werk zal kunnen hervatten. De heer Scheevaas (emballage) ligt nu in het ziekenhuis, maar wordt nog niet geopereerd. Zo te zien zal het nog wel even duren voor hij weer de oude is. We wensen hem van harte beterschap toe. De heer ten Seldam (technische dienst) is al geruime tijd thuis met een oogontsteking. Het gaat nog niet hard vooruit. Ook hem van harte beterschap toegewenst. De heer Bay ens (portier) is ook al een hele tijd ziek. Hoewel hij niet bedlegerig is, mag hij toch niet zijn werk verrichten. We hopen, dat hij spoedig hersteld mag zijn. De heer Yskes (vervoer) is ook al een poos in het ziekenhuis, maar wordt nog niet geopereerd. Eerst moet zijn bloed zuiver zijn, dan zal het toch wel tot een ope ratie komen. Wij wensen ook hem van harte beterschap toe. De heer Bakker vervoer) is ook nog steeds thuis en moet ge regeld naar de dokter komen. Het allerbeste wordt hem toegewenst. Mevr. de Haas (mag. div.) is nu weer thuis na een operatie in het ziekenhuis. Ze ligt nog steeds te bed, want ze heeft trombose in haar been. We wensen ook haar van harte beterschap toe. De heer Rönitz (mag.) ligt nu in het ziekenhuis, maar is nog niet geopereerd aan zijn maag. Ook voor hem van harte beterschap gewenst. Ziehier een hele lijst van zieken uit ons D.C. Hopende, dat de vol gende lijst wat korter mag zijn. 25 augustus hebban vier bedrijfsleiders, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, af scheid genomen van bedrijf en direktie. Het betrof de heren C. Ar nolds, J. Flipse, P Parre en A. P. Wognum, die hiertoe, vergezeld van hun echtge noten naar het Divisiekan toor te Utrecht waren geko men, waar zij werden ont vangen door de heer J. H. W. Auf dem Brinke Naast onze direkteur de heer J. van Meer waren nog aanwezig de heren F. Brands- Een opname van de gehouden afscheidsbijeenkomst, ivaarna vier bedrijfsleiders overgingen naar de gepensioneerdengroep. ma, L. M. de Haas, H. de Roode, W. J. de Jong, F. E. C Wezepoel en C. A. M. Jenster. De heer Auf dem Brinke sprak een kort welkomstwoord, waar na men zich om de gezellig versierde tafels schaarde en al spoedig over en weer in druk gesprek gewikkeld raakte. De heer Van Meer, het woord tot de vertrekkenden richtend, sprak zijn waardering uit over de wijze waarop zij steeds hun taak hadden opgevat en hun werk voor het bedrijf èn voor zichzelf hadden verricht. „U bent mensen met de juiste in slag en een grote dosis enthou siasme" en dat is wat wij nodig hebben. Gelukkig kan ik U vertellen aldus de heer Van Meer, dat ik bij vele jongeren van mijn mer- chandising-afdeling op het Hoofdkantoor diezelfde positie ve inslag en enthousiaste hou ding t.o.v. het bedrijf en hun werk waarneem. Ook de dames werden in de waardering betrokken voor de manier waarop zij hun mannen steeds terzijde hebben gestaan en hen mede daardoor in staat stelden grote prestaties te leve ren. De tijd komt aan, mijne heren dat u zich geheel aan uw gezin en aan uw hobby's kunt wijden en vooral het hebben van een hobby is zeer belangrijk en zc u er nog geen hebt, zo raad ik u aan te zorgen dat u er een krijgt. De heer Van Meer eindigde met de scheidende heren met de hunnen nog vele mooie en nut tige jaren in goede gezondheid toe te wensen en ging daarna over tot het uitreiken van de cadeaux. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer L M. de Haas, die zich met een persoonlijk woord tot elk der heren richtte en ook de dames niet vergat. Een bedrijfsleider is gastheer in de ware zin van het woord, al dus de heer De Haas, ongeacht of hij een BZ ofwel een ZB heeft. De klant is de belangrijkste fi guur in ons bedrijf en u heeft getoond dit te verstaan en te begrijpen. Verder bracht de heer De Haas, mede namens zijn kollega, de respektievelijke Groepsleiders en de heer Jen ster die de R.P.C.'s vertegen woordigde voor het verrichte werk en de samenwerking. Aan de heren werd door de heer De Haas namens de Divisie een aardige attentie aangeboden, terwijl de dames in de bloemetjes werden gezet Onder het nuttigen van een drankje kwamen al gauw de dikke verhalen los en het was dan ook node, dat de heer Auf dem Brinke een eind aan het gezellig samenzijn ging maken: „Wij gaan uit elkaar, ik dank de heren Van Meer en De Haas voor hun woorden tot de schei dende heren gericht", en gaf nog het woord aan de heer Flipse die namens de kollega's een dankwoord sprak en hoop te, dat het niet een afscheid voor goed zou zijn, maar er gens toch de tijd gevonden zou kunnen worden voor een kon- takt in deze tijd van „geen tijd". De heer Auf dem Brinke dankte ook nog de heer Flipse en zei, in antwoord op diens woorden, dat wij dan tijd voor zo'n kontakt zullen moeten ma ken. (Woensdag 7 september is er al een kontaktdag). Na dit gezellig samenzijn, dat door de betrokkenen zeer is gewaardeerd, kwam een eind aan een vorm van afscheidne- rnen, die de laatste jaren als een „geslaagde gewoonte" kan worden aangeduid.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 5