(f. IS „EN ZO IS HET GEKOMEN" II Na 45 dienstjaren gaat de 'dokter' heen w Afscheid J. Cobelens Screenen is op de reklame-afdeling het werk van vier artistieke dames Diner voor zestig Zaanse telefonistes in Zaanse Schans Restaurant De Walvis De Zaanstreek is een walvis waard f Overzicht tijdens het diner voor Bestuur en bewoners van de GOEDE IDEEËN GEVRAAGD Door grapje een restaurant er bij De S' N: Zaanse Schans. Het bedienend personeel, waar- van de dames gekleed zijn in aangepaste Zaanse kleder dracht. V IDEEEN In één van haar versjes schrijft Annie M. G. Schmidt over een „rooje brievenbus". .hij deed zijn mond dicht met een klap en deed 'm niet meer open. Met een variatie op dit thema kunnen wij schrijven over onze gele ideeënbussen. .en alle mensen kwamen daar met brieven aangelopen. Het gaat helaas niet zo best meer met onze ideeënbus sen en de moeilijkheid lijkt, dat je er zo weinig aan kunt doen. Er kunnen geen „pilletjes voor de pep" worden voorgeschreven en de ideeënbuscommissies kun nen ook niet voortdurend zitten te stimuleren. Er is nog steeds een extra beloning in het ver schiet, maar de wezenlijke sti mulans om ideeën in te zenden en uit te werken moet komen van diegenen, die het werk uit voeren en hierdoor dagelijks geconfronteerd worden met probleempjes of andere belem meringen. A XT hSeft ten aanzien van de x\jLL groepsideeën onlangs in het centrum van de belangstel ling gestaan via het blad „Doel matig Bedrijfsbeheer" en we zijn ook wel op de goede weg geweest met een record aantal inzendingen in 1965, maar in PB en DC is dit jaar de aan dacht aan het verslappen en bij de andere bedrijfsonderdelen worden alle ideeën misschien zonder ideeënbussen direct doorgevoerd, maar dat lijkt ons toch wel wat te optimistisch. Bovendien is de ideeënbus er al lang niet meer om de directe chef te passeren gelukkig doet deze actief mee maar het is nog altijd nuttig via deze bus de extra bijdrage van een medewerker financieel te waar deren. Werkmethode verbetering, be sparing van afval, hulpmateria len of energie leveren het bedrijf geldelijk voordeel op en dat degene, die hierin extra bijdraagt er een graantje van mee pikt, spreekt welhaast vanzelf. ZOWEL de inzenders als het bedrijf zijn gediend met een goedlopende ideeënbus. Laat in zenders, die menen dat de behan deling van hun ideeën te wensen overlaat, tijdig aan de bel trek ken. Door de grote drukte in alle bedrijfsonderdelen komt er wel iets in de knel. Toen kortgeleden de Coen- tunnel in gebruik werd ge nomen, was dit een succesvol einde van de in heel Nederland bekende campagne „de Zaan streek is een tunnel waard". Gezien de enorme belangstel ling vóór, tijdens en na de opening van het restaurant De Walvis in de Zaanse Schans, is de kop van dit artikel niet eens zo'n gekke variant. Wij kunnen de parallel nog verder doortrekken, want de Zaanse Schans (een in aanbouw histo risch dorpje, geheel bestaande uit oud-Zaanse houtbouw en molens) is eveneens tot stand gekomen door samenwerking van Zaanse gemeenten, indu strie en inwoners van de Zaan streek. Met de opening van het restaurant op vrijdag 7 oktober was daarom tevens een be langrijke mylpaal bereikt in de bouw van de Zaanse Schans. Grapje Dat Albert's Corner uiteinde lijk dit restaurant (het vroegere weeshuis te West- zaan) gaat exploiteren is zui ver toevallig. Toen onze presi dent in het begin van dit jaar het bestuur van de Zaanse Schans opbelde met de vraag: wie wordt de exploitant van het restaurantkreeg hij ten antwoord: die is er nog niet. Wel zei de heer A. Heijn voor de grap: „dan zullen wij het nog moeten doen". En zó is het gekomen, zou Wim Son- neveld zeggen. TTele besprekingen tussen Ge- meentebestuur Zaandam, Be stuur Zaanse Schans, Voor lichting Zaanstreek, Raad van Bestuur Albert Heijn, de be drijfsleiding Albert's Corner en enkele Albert Heijn-specialis- ten resulteerden in een ope ningsdraaiboek van ruim twin tig folio-pagina's. Wij noemen enkele punten uit dit openings programma Maandag 3 oktober: Diner voor bouwvakkers, die De Walvis hebben gebouwd. Dinsdag 4 oktober 3 uur: Lunch voor VW-direkteuren en de pers. Dinsdag 4 oktober 8 uur: Diner voor bestuur en bewoners Zaanse Schans. Woensdag 5 oktober: Diner voor telefonistes uit de gehele Zaanstreek. Vrijdag 7 oktober 3 uur: Offi ciële receptie. Mr. J. Roelse van Gedeputeerde Staten ver richt officiële openingsdaad. Vrijdag 7 oktober 8 uur: Bijeen komst industriëlen, die de Zaan se Schans geldelijk steunen. Zaterdag 8 oktober 10 uur v.m.: Bijeenkomst Raadsleden van de vele Zaangemeenten. Zaterdag 8 oktober 12 uur v.m.: Opening voor het publiek. Een stukje Zaanse Schans met het oude Westzaanse weeshuis, nu restaurant „De Walvis". Druk bezoek Nog voor de opening waren er dus al een kleine 800 personen gast geweest in het restaurant. Dankzij de heren C. G, Peperkamp (divisie-lei der restaurants, die in verband met de vrijwel gelijktijdige ope ning van Albert's Corner Heer len, óók nog de taak van de heer Van Veen pré-opening op zich moest nemen), manager W. J. R. W. Boot, gerant W Zandt en chef-kok J. van der Kam, was iedereen vol lof over de eerste kennismaking met het restaurant. Rest ons nog te vertellen, dat de heer J. Roelse (bekend ook als president van de televisie-rechtbank) zich kennelijk terdege op zijn ope ningsspeech had voorbereid en de vele Zaankanters verbaasde over zijn grote kennis van streek en historie en dat aan het slot van een lange rij spre kers de heer A. Heijn op zijn bekende geestige en direkte wijze de sprekers bedankte voor hun goede wensen bij de start van dit unieke restaurant in de zo schilderachtige omgeving van de Zaanse Schans. Waarom walvis Tij kunnen ons voorstellen dat u meer wilde weten over de naam Walvis, de in deling van het restaurant, de historie van het oude weeshuis, etc., etc. Wij zullen daar graag in een volgend artikel op terug komen. /~ip donderdag, 15 september 1966 bereikte de heer Co- J WIJ kennen in ons bedrijf vele beroepen, die geen ver- f dere uitleg nodig hebben. f Op onze reklame-afdeling echter, juister gezegd reklame- istudio, zitten enkele dames die zich bezig houden met Jscreenwerk, waarvan velen beslist niet weten wat ermee f wordt bedoeld. CREENEN, populair ver taald zeefdrukken, is t een vorm van drukken i waarbij de verf via een zeef i op papier wordt afgedrukt. De reclame-biljetten o.a. die de ramen van de AH-filialen „sieren", worden op deze wijze vervaardigd. Alvorens men aan het screenen be gint, wordt er eerst voorge- screend. Dit geschiedt in het bedrijf door enkele charmante dames. Dat dit voorscreenen geen eenvou dig werk is, blijkt wel uit de^ diverse opleidingen van deze* dames, zoals een cursus van F de famous artistschool, cur-f sus lakschrijven, plakaat-I schilderen. L.O.-akte teke-f nen e.d. Zij houden zich be-f zig met de opmaak van de' tekst, die d.m.v. letters en cijfers wordt overgebracht op plastic platen, die dia's worden genoemd. Origineel He r E maakt bet mogelijk dat er telkens weer wat origi neels te voorschijn komt. Als de dia's eenmaal klaar zijn, worden zij gefilmd met de colspits (grote lamp) op een ijzeren geraamte met gespannen gaas. Waar def dia's zijn beplakt met tekst f en prijs, is het gaas niet be-F licht. De volgende fase is def drukkerij, waar het gazen f paneel met een verflaag f wordt bedekt. Zo zien wef dan, dat de verf alleen eenf weg kan vinden door het# gaas, dat niet is belicht. T~\E laatste fase: elk biljet F wordt op een apart i rooster gedroogd, en de re-i klamc-biljetten zijn klaar. F De uitleg klinkt misschien f wel erg eenvoudig, dus laten i wij het screenen daarom f maar overlaten aan: mejuf frouw Hagen, mejuffrouw Elzinga en mejuffrouw Grol. belens zijn 65e levensjaar waar mede voor hem het tijdstip was bereikt afscheid te nemen van zijn controleurswerkzaamheden in ons Distributie-Centrum. werkzaamheden van de heer Cobelens, gestart op 20 juli 1921 bij de Fa. Keg in Amsterdam, werden al spoedig verplaatst naar Zaandam waar hij als chef werd aangesteld van de verpakkingsafdeling van pudding, maizena en andere meelproducten in het voormali ge Keg-pand aan de Hogendijk. Na 36 jaren trouwe dienst bij de Fa. Keg kwam de heer Co belens over naar ons bedrijf en kreeg de dagelijkse leiding toe gewezen van het VRIO-maga- zijn. Door de grote verscheidenheid van artikelen geen gemakkelij ke taak doch met het enthousiasme waarmede hij im mer zijn taak vervulde en zijn accuratesse voor administratief werk werden ook deze werk zaamheden uitstekend verricht. Bij de ingebruikname van het Distributie-Centrum werd de afdeling naar deze nieuwe be drijfseenheid overgebracht waarbij geprofiteerd kon wor den van zijn ruime ervaring op dit gebied. Dokter 'aast zijn controleurswerk zaamheden gedurende de laatste drie jaar heeft de heer Cobelens zich vooral verdiens telijk gemaakt als EHBO'er in het Distributie-Centrum. Vele malen werden verbandjes gelegd, pleisters geplakt en waar nodig aspirines verstrekt. Wij zullen onze „dokter Co belens" node missen. Bij zijn afscheid ontving hij naast hartelijke woorden een scheerapparaat een hengel met toebehoren en van de da mes voor zijn echtgenote een prachtig boeket bloemen. In zijn vrije tijd is de heer Cobelens een enthousiast mede werker in het jeugdwerk in Amsterdam. Wij hopen dat hij dat nog vele jaren in een goede gezondheid mag doen! De heer J. Cobelens ontvangt uit handen van de heer P. J. Goudriaan een van de afscheidscadeaus. Ongeveer 60 telefonistes uit de Zaanstreek, die geregeld contact hebben met Albert Heijn n.v. hebben van ons bedrijf een uit nodiging gekregen deel te nemen aan een diner. Dit gebeurde woensdag 5 oktober naar aan leiding van de opening van het restaurant De Walvis in de Zaan se Schans. Bij elke opening van een restau rant nodigt Albert Heijn tevoren een aantal mensen uit voor een lunch of diner. Deze keer besloot men ook de telefonistes, die contact met het bedrijf hebben, er bij te be trekken. Hoe gezellig het recensie-diner met de telefonistes verliep, toont de hiernaast geplaatste foto.

Personeelsbladen | 1966 | | pagina 3